Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Bányászás ingyen árammal

Indította Roger, december 09, 2016, 08:28:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Roger

Sziasztok,

Látam már CPU bányászásról is kérdéseket, és mindenki azt válaszolta, hogy nem profitábilis. Én úgy látom, hogy vannak egy páran akiknek a munkahelyükön van lehetőség ingyen árammal bányászni, mint pl nekem is, így minden módszer hoz profitot.
Pl a 40 darab felhasználói gépen is futhatna rejtetten CPU miner, de vannak szerverek is amik amúgy is mennek egész nap (azért nem árt ha te vagy az admin).

Sajnos bányászásban kezdő vagyok, ezért lenne is egy kérdésem. Hogyan lehet EXP-t bányászni RX470-el, windowssal? Ingyen árammal ez a legprofitábilisabb jelenleg a www.whattomine.com szerint. 1 kártyával.




Roger

És mondhattok nekem valami jól bevált CPU minert is, ami parancssoros, és task schedulerrel el tudom rejteni a hátterben minden windows indításkor.  ;)

mr_nobody

Azért egy szerverre nem pakolnék minert. Én is serverekkel dolgozok. nem hiába van egy szervernek hatalmas erőforrásai. ki kell szolgálnia az összes usert, stb ... ha meg még a háttérben bányászkodik a gép, feltünően lassabb lesz. Ja meg azt is fontolóra kell venned, hogy egy másik sys-admin ekinek van hozzáférése a géphez észre veszi a minert. Én azért nem játszadoznék a munkahelyemmel. nem ér annyit az egész. kliens gépekre mehet a miner :D

Roger

Ha pl. GPU-t teszel a szerverbe és azzal bányászol, nem lesz lassabb. Más sysadmin nem fér hozzá, csak külsősök, és csak az én kérésemre.
Viszont ingyen árammal már ahogy mondtam, a zcash nincs az elsők között, ezért is indítottam egy új témát, hátha itt összegyülnek az ingyen áramos kollégák és megvitatjuk, hogy mit és hogyan éri meg bányászni.

drizzt_do_urden

EXP a claymore ETH minerevel banyaszhatsz. a leirasokba nala azthiszem van is egy pelda hogyan kell.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

CPU miernek amit be tudsz allitani hogy fusson a hatterbe ne jelenjen meg sehol az a nicehash minere direct BTC -be fizet. ha van 40 gep CPU akkor biztos jol fog hozni es a jo benne az hogy orokke a legprofitabilisabb coint banyassza!

https://www.nicehash.com/?p=nhmintro

ha kerdesed van szoljal ;)

Roger

Kiprobaltam hamar a Claymore ETH minert. Sajnos nem tud 29 hash-t (ezzel szamoltam elotte) az RX470, csak 24-et. Igy mar nagyon kozel van a zcash-hez a profit, nem eri meg atallni.

Koszi az infokat!

drizzt_do_urden

tud az 28 -at is csak kell modoljad a kartyat! gyari bios -al tenyleg csak 24 -et tud!

Roger

De gondolom, hogy modolassal a ZEC is tobb lesz mint 210 H/s, igy a kulonbseg nem valtozik. Vagy nem igy van?

DrPascal

Idézetet írta: Roger Dátum december 09, 2016, 11:50:04 DÉLELŐTT
De gondolom, hogy modolassal a ZEC is tobb lesz mint 210 H/s, igy a kulonbseg nem valtozik. Vagy nem igy van?

A 470 alab bios mod az Ethash (ETH/ETC/EXP) bányászatánál ad jelentős többletet, mivel az az algoritmus memória érzékeny.
A ZEC bányászatát, viszont inkább a GPU ereje határozza meg, ezért a memória módosítása nincs rá akkora hatással.

Bob

Idézetet írta: mr_nobody Dátum december 09, 2016, 08:41:35 DÉLELŐTT
Azért egy szerverre nem pakolnék minert. Én is serverekkel dolgozok. nem hiába van egy szervernek hatalmas erőforrásai. ki kell szolgálnia az összes usert, stb ... ha meg még a háttérben bányászkodik a gép, feltünően lassabb lesz. Ja meg azt is fontolóra kell venned, hogy egy másik sys-admin ekinek van hozzáférése a géphez észre veszi a minert. Én azért nem játszadoznék a munkahelyemmel. nem ér annyit az egész. kliens gépekre mehet a miner :D

Munkahelyen bányászni szerintem is veszélyes. Szerintem egy informatikust simán meghurcolnak azért, ha ilyent csinál. De ha egy felhasználó a kétszer annyit zabáló hősugárzóját a szünetmentes konnektoron használja, mert ott volt szabad konnektor, az teljesen rendben van.

kidface

Ennek a verziónak a jogi háttere necces.
Ha a munkahelyi szerveren csinálod, a munkáltatód húzod le

kidface

Ingyen áramrol inkább akkor érdemes beszélni, ha meg tudod oldani a rig áram ellátását valamilyen megujulo energiával!

Bob

Idézetet írta: kidface Dátum december 09, 2016, 03:58:04 DÉLUTÁN
Ennek a verziónak a jogi háttere necces.
Ha a munkahelyi szerveren csinálod, a munkáltatód húzod le

qwe92

Attól még mondhatod hogy hősugárzó csak picit hangos :)

kidface




Roger

Hat en azt gondoltam, hogy miner progikrol es coinokrol lesz itt szo. :)

sebajtóbiás

#18
Idézetet írta: Roger Dátum december 10, 2016, 08:21:35 DÉLUTÁN
Hat en azt gondoltam, hogy miner progikrol es coinokrol lesz itt szo. :)

Ez egy összetett téma, kérlekszépen :D :D


         áram      PoW
           |        |
           v        v
miner --> VGA --> pool --> coin
           |
           v
          hő

qwe92