Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 11 Vendégek van a témában

littleNorbi

#1060
Köszönöm.
Még egy kérdésem lenne, egy Corsair HX1200W táp elegendő 8db RX 570-es kártyához?

dpeter

Idézetet írta: littleNorbi Dátum szeptember 11, 2017, 08:36:55 DÉLELŐTT
Köszönöm.
Még egy kérdésem lenne, egy Corsair HX1200W táp elegendő 8db RX 570-es kártyához?


Elméletileg, ha jól beállítod a core feszültségeket, akkor el kéne bírja, nálam 130-135W körül fogyasztanak dagger-hashimoto-val, de cryptonight-al, xevan-al sokkal kevesebbet.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

ZsanETtH

Sziasztok. Ahogy egyre éhesebbek ezek a kártyák és egyre több csatlakozó van a spéci bányász kártyákon, felmerült bennem a kérdés:
- Van-e értelme pl Vega 64-es kártyáknak párosával dedikált tápot adni?
Elméleti síkon uis egy 10 PCIe fölötti lapnál már a legdrágább PSU-ból is min. 3 db lenne optimális. És kicsit meredeknek tartom, hogy a konfig bekerülési összegének a harmada "csak" a táp.
Azon kívül, hogy sokkal macerásabb, technikai oldalról van valami hátránya?

Zorg33

Nem probléma, csinálok én neked akár 3000W-os tápot is akárhány PCI-E tápcsatival.
Mindenre van megoldás.


A szakmai válasz a kérdésedre egyébként az, hogy elméletileg akár kártyánként 2 tápot is hazsnálhatnál, mivel minden USB riseren lévő kártyának 2 független tápáramköre van.


tehát pl 6 kártyát hajthatsz akár 12 tápról is.
Nyilván gyakorlatban nem érdemes.

Tade00

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kína tele van száítógéptáp csatlakozó átalakítókkal. Mivel a videókártyák bányászat során elég nagy teljesítményt vesznek fel, ezért kérdezném, hogy a 2xmolex > 8pin PCI-E és a 6pin PCI-E > 2x8pin PCI-E átalakítók mennyire használhatóak? A kellő teljesítményt megkapják így is a videókártyák, vagy az ilyen átalakítókat inkább hanyagolni kellene? Kinek mi a tapasztalata, ki használ ilyesmiket?

dpeter

Idézetet írta: Tade00 Dátum szeptember 14, 2017, 09:37:55 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kína tele van száítógéptáp csatlakozó átalakítókkal. Mivel a videókártyák bányászat során elég nagy teljesítményt vesznek fel, ezért kérdezném, hogy a 2xmolex > 8pin PCI-E és a 6pin PCI-E > 2x8pin PCI-E átalakítók mennyire használhatóak? A kellő teljesítményt megkapják így is a videókártyák, vagy az ilyen átalakítókat inkább hanyagolni kellene? Kinek mi a tapasztalata, ki használ ilyesmiket?


Válasz itt van a FAQ-ban: https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4623.0
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu


ZsanETtH

Idézetet írta: Zorg33 Dátum szeptember 12, 2017, 01:47:38 DÉLUTÁN
Nem probléma, csinálok én neked akár 3000W-os tápot is akárhány PCI-E tápcsatival.
Mindenre van megoldás.
....

Zorg33 felvenném Veled a kapcsolatot, PÜ ment!

littleNorbi

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a tápról: NJOY Titan 600W - PWPS-060A02T-BU01B?
Másodlagos táp, csak 2 db RX 570-es lenne rákötve.

Til

Idézetet írta: littleNorbi Dátum szeptember 17, 2017, 09:25:44 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a tápról: NJOY Titan 600W - PWPS-060A02T-BU01B?
Másodlagos táp, csak 2 db RX 570-es lenne rákötve.
Én lehet inkább kevesebb teljesítménnyel bírót választanék pl EVGA 500W bronz, körül ugyanannyi az ár max 2 ezer diff.
Lehet ez az NJOY a gyakorlatban nem is tudja azt ami a papiron áll.A védelmek is fontosak, az alkatrészek minősége (tekercsek,kondik, ventilátor stb.). Nem hinném,hogy egy márkás táp megkockáztatná, persze vannak kivételek, de mivel nincs nagy különbség ár tekintetben így lehet jobban jársz a márkással.Ez csak az én véleményem. 
C:\> del c:\command.com

littleNorbi

#1070
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 17, 2017, 09:41:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: littleNorbi Dátum szeptember 17, 2017, 09:25:44 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a tápról: NJOY Titan 600W - PWPS-060A02T-BU01B?
Másodlagos táp, csak 2 db RX 570-es lenne rákötve.
Én lehet inkább kevesebb teljesítménnyel bírót választanék pl EVGA 500W bronz, körül ugyanannyi az ár max 2 ezer diff.
Lehet ez az NJOY a gyakorlatban nem is tudja azt ami a papiron áll.A védelmek is fontosak, az alkatrészek minősége (tekercsek,kondik, ventilátor stb.). Nem hinném,hogy egy márkás táp megkockáztatná, persze vannak kivételek, de mivel nincs nagy különbség ár tekintetben így lehet jobban jársz a márkással.Ez csak az én véleményem.

Köszönöm.
Erről az NJOY márkáról eddig még nem is hallottam (bár, hogy őszinte legyek az EVGA-ról is csak az utóbbi pár hónapban olvastam), ezért érdekelnek a tapasztalatok.

dext-r

Nalunk Szerbiaban az NJOY a legalja kinai, szal az 500W-os kerul kb 5000ft/ba es igy is tul van arazva

littleNorbi

Idézetet írta: dext-r Dátum szeptember 17, 2017, 10:27:34 DÉLUTÁN
Nalunk Szerbiaban az NJOY a legalja kinai, szal az 500W-os kerul kb 5000ft/ba es igy is tul van arazva

Szevasz földim! Én is vajdasági vagyok.
NJOY-t már elvetettem. Most már ez a kettő közzött dilemmázok: ThermalTake Smart SE 530W és ThermalTake TR2 S 700W. Árban nagyjából ugyanott vannak, de a 700W-osat most per pillanat nem lehet beszerezni.

dext-r

Idézetet írta: littleNorbi Dátum szeptember 18, 2017, 09:08:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dext-r Dátum szeptember 17, 2017, 10:27:34 DÉLUTÁN
Nalunk Szerbiaban az NJOY a legalja kinai, szal az 500W-os kerul kb 5000ft/ba es igy is tul van arazva

Szevasz földim! Én is vajdasági vagyok.
NJOY-t már elvetettem. Most már ez a kettő közzött dilemmázok: ThermalTake Smart SE 530W és ThermalTake TR2 S 700W. Árban nagyjából ugyanott vannak, de a 700W-osat most per pillanat nem lehet beszerezni.


Csa Norbi. Honnan vagy?[size=78%] [/size][/size]Az 530-as szerintem eleg kell h legyen annak a 2 kartyanak[size=78%][/size][size=78%].[/size]

Ficium

Sziasztok,

HP HSTNS-PA01 1300 wattos szerver tápot sikerült valakinek lecsendesítenie?
2db 6cm-es 11.000 (!) fordulatú venti van benne, ezért nagyon hangos.
Próbáltam, h sorba kötöm őket, így csak 6Voltot kapnának, de akkor letílt a táp, gondolom alacsony fordulatszám miatt.

Amit lehetne, hogy mesterségesen generálni magasfordaltú jelet, de ha van egyszerűbb ötlet azt megköszönöm.

Master91

Sziasztok!
EVGA 650 gq gold (650 watt) tápom van, 4 db GeForce GTX 1060 GAMING X 3G vga- üzemel egyenlőre +  riserek,  1 kártya 120wattot eszik a gyártó szerint.

Elbírna egy ugyna ilyen 5. kártyát a táp?

dpeter

Idézetet írta: Master91 Dátum szeptember 25, 2017, 01:56:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!
EVGA 650 gq gold (650 watt) tápom van, 4 db GeForce GTX 1060 GAMING X 3G vga- üzemel egyenlőre +  riserek,  1 kártya 120wattot eszik a gyártó szerint.

Elbírna egy ugyna ilyen 5. kártyát a táp?


Én nem kisérleteznék vele, szerintem nem bírná el, amperszag kellemetlenebb mint kitalálni valami megoldást az 5. kártya táplálására.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

dext-r

Sziasztok.


Olyan problemaval kuszkodok, h alukeretes openair rignel ha hozzaerek a kerethez, lefagy a gep (statikus elektromossag).
Tobb rignel is elofordul, ezek ket tapos gepek "hazi" add2psu-val vannak inditva. lehetseges h az a gond h ossze van kotve a ket tap ground-ja is az inditoban?

dpeter

Idézetet írta: dext-r Dátum október 09, 2017, 10:04:05 DÉLELŐTT
Sziasztok.


Olyan problemaval kuszkodok, h alukeretes openair rignel ha hozzaerek a kerethez, lefagy a gep (statikus elektromossag).
Tobb rignel is elofordul, ezek ket tapos gepek "hazi" add2psu-val vannak inditva. lehetseges h az a gond h ossze van kotve a ket tap ground-ja is az inditoban?


Inkább valami földelési problémára tippelnék. Lehet az alukeretet külön le kéne földelned. Radiátor és vízcsöveket nem ajánlanám, inkább a ház hivatalos földelésére kéne kötni. Ha utána is fagyi van (és családi ház), akkor lehet meg kéne nézetni, hogy jó e egyáltalán a földelése a háznak.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

dext-r

Koszonom a gyors tippet, megprobalok a konnektor foldeleserol lehuzni 1 kabelt es rakotni az alukeretre. Udv