Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami Nvidia

Indította Székely Vegán, december 27, 2016, 10:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 11 Vendégek van a témában

Randalph

Sziasztok!

GTX 1050 Ti-nek mennyivel kellene kapálni Pascalt dualban? Van vkinek tapasztalata?

Köszi.

macsi

Idézetet írta: Randalph Dátum január 23, 2018, 09:15:44 DÉLUTÁN
Sziasztok!

GTX 1050 Ti-nek mennyivel kellene kapálni Pascalt dualban? Van vkinek tapasztalata?

Köszi.

ez attol fugg, hogy mennyire rakod az intenzitast :D
tippre 500 alatt valahol, de nincs ilyen kartyam

kiborgbill

Sziasztok!

Elakadtam a videókártya driver telepítésénél.
Konfig: BTC 2.0 alaplap, Win 10 OEM, 1070 ti kártyák, a monitor az alaplapi video kimenetre van kötve.
Egy kártyát sikerült jól feltelepíteni. Ha kettőt kötök be, akkor a telepítő csak az egyikhez telepít drivert, a másiknál az eszközkezelőben a kártya neve mellett az a sárga háromszög van felkiáltójellel. Ha a jól feltelepített kártyát "disable"-re állítom, akkor a másiknál eltűnik ez a háromszög.
Egyesével is próbáltam a kártyákat feltelepíteni, bekötöttem, felraktam a drivert, lekötöttem, másikat be, telepítés, de utána ha mindkettő be van kötve, akkor az egyiknél ez a sárga háromszög van, MSI Afterburner is csak az egyiket látja.
DDU-val leszedtem a drivereket, újra felraktam, de semmi sem változik.

Kösz a segítséget.

sleve

Idézetet írta: kiborgbill Dátum január 26, 2018, 11:10:08 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Elakadtam a videókártya driver telepítésénél.
Konfig: BTC 2.0 alaplap, Win 10 OEM, 1070 ti kártyák, a monitor az alaplapi video kimenetre van kötve.
Egy kártyát sikerült jól feltelepíteni. Ha kettőt kötök be, akkor a telepítő csak az egyikhez telepít drivert, a másiknál az eszközkezelőben a kártya neve mellett az a sárga háromszög van felkiáltójellel. Ha a jól feltelepített kártyát "disable"-re állítom, akkor a másiknál eltűnik ez a háromszög.
Egyesével is próbáltam a kártyákat feltelepíteni, bekötöttem, felraktam a drivert, lekötöttem, másikat be, telepítés, de utána ha mindkettő be van kötve, akkor az egyiknél ez a sárga háromszög van, MSI Afterburner is csak az egyiket látja.
DDU-val leszedtem a drivereket, újra felraktam, de semmi sem változik.

Kösz a segítséget.
Monitort a PCIE X 16-ra kötjük.

kiborgbill

Megoldódott a probléma, régebbi windows verzióval működik. Az eszközkezelőben a 12-es hibakód volt, "not enough resource". A monitor maradhatott az alaplapi kimeneten.
Kösz a segítséget.

sleve

GTX 1060-asokkal most LIZUS-ra álltam át viszont nem tudtam a frekiket jól beállítani a Core Clock ugrál össze-vissza. Ti milyen beállításon használjátok?

AnCrypto

GTX 1070-ekkel mit érdemes most bányászni? Nekem jelenleg AwesomeMiner fut ami Phi algot bányászik az AHashpool-ra.
Crypto Currency Miner & Trader.

phenom988

Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 31, 2018, 08:26:41 DÉLELŐTT
GTX 1070-ekkel mit érdemes most bányászni? Nekem jelenleg AwesomeMiner fut ami Phi algot bányászik az AHashpool-ra.
Nekem a bminer szed zcl-t (511 sol/s) suprnovára, ott 1% a fee, és ingyen utalja ki bittrexre... Viszont a zcl már most nem lesz sokáig. Phi algon milyen számokat produkál?

akeebaby

Sziasztok,

teljesen új vagyok itt és sokat olvasok, de bányászni már 2 hónapja bányászom. Mindenféle  kis  koinokon teszteltem és próbálgattam, tárcákat telepítettem és  próbáltam menteni meg költöztetni  stb stb .... ahogyan ez  lenni szokott a kezdőknél.... Nagyon köszönöm mindenkinek a fórumos tevékenységét, mert  sokat segített !!!!

A kezdő rigem egy kiszuperált alaplap volt  E6850 procival és 4 giga  memóriával  ebbe belement egy MSI 1050Ti 4 GB és riserrel egy másik ugyanilyen.
Aztán vettem egy MSI 1060 6GB kártyát és az  ment egy másik gépben.
Mivel, láttam hogy ide  ennél több kell ezért  vettem 2 darab Gainward 1060 6gb kártyát  és  betettem az otthoni gépembe egyet a PCI-e 16 os  helyre  egyet pedig riserbe.....   

Azonnal kiderült  hogy a tápom gagyi és annyira  hogy ha  ccminer és  SKEIN algót  indítottam akkor azonnali reboot volt  és  ki is írta a bios hogy a táp miatt kapcsolt  le... :)   Tápcsere  megvolt, egyenlőre  az  itthon hentergő gépek és  alakatrészek  kiherélése  és  összeszedése (Asus 500 W táp amin már  van PCI-e 6 pin csati  kettő is és ajelenlegi Chiftek 450 táp amin semmi sincs de  elviszi az alaplapot  és  egy kártyát).  A  táp problémát  meg is  oldottam egy időre, legalább addig hogy eldöntsem akarom e ezt csinálni :)

Szoval van az  otthoni gép 2 x Gainward 1060 6 gb  és  van a  kicsi rig  2 darab  MSI 1050 4 GB és egy MSI 1060 6 GB.

A problémám az  hogy a Gainwardok  SUMO - ban ami cryptonight-heavy  csinálnak 430 H/s -t darabonként,(Tehát 850 - 870 körül)
viszont a kicsi rigben az MSI 1060 nem hozza a 430 at csak 290 et, ami szerintem jelentős  külömbség !!!


Valakinek tapasztalata  van erről ???
A win10 újratéve, sőt  vettem egy MSI B250 Gaming M3 alaplapot  bele  egy pentium procit  és  4 GB memóriát is  meg egy 850 es Bronse  tápot is  de az eredmény ugyanaz .........
Egyenlőre  nem vittem le  még az  itthoni Gainward 1060 at műhelybe  a  rigbe, de  tervezem ....  később fotók és  gpu-z képeket és egyebeket is  felteszek.

Biztos sok fontos dolgot kihagytam de  most nem jut eszembe  más, kérdezzetek nyugodtan !!!

hoppus

nem tudom, hogy egyáltalán kell annak többet tudni? nekem csak 3gigás nvidiáim vannak és normálisan nem tudtam sumora rakni öket, vagy hibaüzenetet dobott vagy a miner volt régi és nem ismerte még az algot.


de nem tudnám kijelenteni, hogy a 1060nak többet kéne tudnia rajta. alapvetően eleve olyan algóról beszélünk ahol az amd jobban szerepel, kiváltképp a vega széria. értem én hogy a 1050ti többet tud, kérdés nem-e a ti jelölése miatt. hiába a vega is amd mégis 2 és félszer annyit tud mint egy rx széria

hoppus

Idézetet írta: hoppus Dátum május 04, 2018, 10:06:23 DÉLUTÁN
nem tudom, hogy egyáltalán kell annak többet tudni? nekem csak 3gigás nvidiáim vannak és normálisan nem tudtam sumora rakni öket, vagy hibaüzenetet dobott vagy a miner volt régi és nem ismerte még az algot.


de nem tudnám kijelenteni, hogy a 1060nak többet kéne tudnia rajta. alapvetően eleve olyan algóról beszélünk ahol az amd jobban szerepel, kiváltképp a vega széria. értem én hogy a 1050ti többet tud, kérdés nem-e a ti jelölése miatt. hiába a vega is amd mégis 2 és félszer annyit tud mint egy rx széria


ja most olvasom, hogy a más gyártótól származó 1060 hoz többet csak az msi nem. akkor nem szóltam :D   driver csere? cuda 8/9?

akeebaby

Idézetet írta: hoppus Dátum május 04, 2018, 10:08:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum május 04, 2018, 10:06:23 DÉLUTÁN
nem tudom, hogy egyáltalán kell annak többet tudni? nekem csak 3gigás nvidiáim vannak és normálisan nem tudtam sumora rakni öket, vagy hibaüzenetet dobott vagy a miner volt régi és nem ismerte még az algot.


de nem tudnám kijelenteni, hogy a 1060nak többet kéne tudnia rajta. alapvetően eleve olyan algóról beszélünk ahol az amd jobban szerepel, kiváltképp a vega széria. értem én hogy a 1050ti többet tud, kérdés nem-e a ti jelölése miatt. hiába a vega is amd mégis 2 és félszer annyit tud mint egy rx széria


ja most olvasom, hogy a más gyártótól származó 1060 hoz többet csak az msi nem. akkor nem szóltam :D   driver csere? cuda 8/9?


Igen a  legfőbb bajom az  hogy nagyon nagy a  külömbség a  kártyák között !!!

Számomra az MSI egy márka  a Gainward  meg egy német cég aki legyártatja  kínában, de  mindeddig nem ismertem .... lehet csak én vagyok vele így ...

A chaten  kiveséztük de  megoldatlan maradt a dolog....

A gainward 1060 6 GB re  viszont  megtaláltam az Szumó legjobb beállítását legalábbis  nálam.  core + 115 Mem Hynix    +745 Power 80 %  és  így a  két  kari hoz 1030 -1040 között stabilan, piszont  mivel a procit  is  használja  az  XMR-Stak így egy 50 est le  kell belőle  vonni tehát  a  kártyák darabonként  480 - 490 körül mennek (A gép egy I5  proci ASUS alaplap nem gamer 1 PCI-e 16x és  egy darab 1X portal, 16 GB DDR3 és SSD van benne)

Az MSI az  húzva  is  csak  350 et  megy (Core +114, Mem +800 samsung,  Power 80 % ) Itt a  gép az a korábban leírt  konfig, nem I5 a  proci nem 16 gb a  memória és  nem  SSD van benne.... erre  tudok gondolni csak ....

Elvben ugye  az MSI egy márka  és a ram is samsung  rajta ... tesztelve és ETH - jobb is  mint a  gainward ...... tehát  jobban kellene  mennie  mindenben ...

De a  megoldás az  holnap lesz  mivel holnap költöznek a  gainward  karik le  a rigbe és  ott meglátjuk majd  mit  hoznak  .....

csak most nem tudom mit  vegyek holnap  melyik 1060 ast ....

Esetleg ha  van ötlet ne  tartsátok vissza :)


akeebaby

Sziasztok NVIDIA -sok

Ötletek kellenének:

LOKI bányászat CN Heavy algo.

Van egy érdekes hibám: miner XMR-Stak a rigben 3 x 1060  6GB és 2 x 1050TI 4GB ezek 1,1KH körül mennek.
Az otthoni gépben egy 1060 6 GB és ő magában hoz 0,5 KH -t

rig újraindítva virtual mem 32 GB re emelve.....(22 G - ről)
nem bírná a lap ?
vagy a 4 GB memória ?
Vagy SSD kellene a righez  is ???

Mondjuk ami furcsa hogy www.cryptunit.com szerint a 4x1060 + 2x1050 rignek CN Heavy ben 1,74 lenne a teljesítménye amit végülis pontosan hoz a pool szerint. Csak az a furcsa, hogy a rigben 3x 1060 + 2x1050 ez hoz 1,2 Kh és önmagában egy 1060 hoz 0,5 Kh

Akkor ha szétszedem és külön mennek a 1060 asok akkor duplán kéne hozni  :) ????

Valaki találkozott már  ilyen hibával?

Rig: lap MSI B250 Gaming M3, proci Intel G4560, mem 4GB DDR4 riserek 103C és 009, mivel az alaplap nem lett jó választás így van egy PCI-E 1 to 4  elosztó kártya, de  ha  kiveszem akor is ugyanez az eredmény, a táp egy 850 bronze++
OC: P/C/M   +75/+115/+700

Otthoni gép: asus lap, 16GB DDR3, I5 proci, 240 SSD, riser nincs, táp sima 450,
OC: ugyanaz mint a rigben

akeebaby


akeebaby

További felemények:  dogi kolléga azt írta a chat-en hogy az SLI lehet a  baj hogy a RIG  nem megy annyit  mint a  külön kártya ....   van benne  valami, nem is gondoltam rá, mivel nekel az SLI /crossfire dolgokból az  van meg hogy össze  kell kötni a  két  kártyát  valami kábellel ....  De  ki fogom próbálni ennek a tiltását  is.

Viszont  teszteltem és ismét  fura  eredményre  jutottam:  Ugye  a probléma a LOKI nál jött elő (A külön gépben egyedül bányászó  kártya hozta az 5  kártyás RIG teljesítményének majdnem felét !!!!!!), de  van a SARONITE is  mint  holnap startoló coin.....  na  akkor  beletúrtam abba  és  visszaléptem  a  LOKI ra  is.


Itt  vannak a  képek: ugyanaz az  alogo és minden ugyanaz pusztán 10 p külömbség, hogy egyik miner  kikapcsol vár  kicsit  és  a  másik miner  bekapcsol.......ű és  itt most nem az  van mint  a korábbi probléma, hogy a  rig meg az egy külön kártya... hanem egy kártya  ugyanazon algon, jelentősen mást  hoz !!!!!!!!

Lehet hogy a  hash nem is  kizárólag a  kártyán múlik???? hanem a COIN on is  ???  Vajon az ETH largementPill szoftver  is  valami ilyen manipuláció ????


Továbbra  is  gondban vagyok emiatt !!!!! EZ  HOGYAN LEHET !!!!!!

Zorg33

Jó eséllyel kevés nekik a proci. Ez függ az algótól és a kártyáktól is, hogy milyen proci tudja kiszolgálni.


akeebaby

Szia,

nem hagyott nyugodni a dolog, most linux hiveOS (OC  ugyanaz de  20 W többet  fogyaszt) mennek rendesen.

Walami win xarság lesz ez....

már  csak ki kell deríteni...

Az  látszik hogy a  proci nem lehet a memória  nem lehet, a  virtuális  memória sem lehet, az SSD hiánya  nem lehet...... az alaplap és a PCI-e  4 es elosztó sem lehet..

Mondták a chaten hogy SLI lehet és az  visszafogja, de  nem találtam meg az SLI beállítást ott ahol lennie  kellene csak a Pisyx vagy mi volt, az  viszont  gyanus  mert  minden kártyát összefog és  egy van kijelölve aminél odaírja egy nyíllal hogy pisyx...
Vagy esetleg a Win10 1803 lenne a baj..... Vagy régebbi Nvidia driverrel kellene  próbálkozzak ....  na  majd  kísérletesek egy kicsit


Apropó a  virtuális  memória  is csak wines kellék? Mert  mert  mindössze egy pendrive ami benne van és azon a 8 GB n nem sok a hely a hiveOS mellett.




Til

Idézetet írta: akeebaby Dátum május 25, 2018, 11:10:33 DÉLUTÁN
Szia,

nem hagyott nyugodni a dolog, most linux hiveOS (OC  ugyanaz de  20 W többet  fogyaszt) mennek rendesen.

Walami win xarság lesz ez....

már  csak ki kell deríteni...

Az  látszik hogy a  proci nem lehet a memória  nem lehet, a  virtuális  memória sem lehet, az SSD hiánya  nem lehet...... az alaplap és a PCI-e  4 es elosztó sem lehet..

Mondták a chaten hogy SLI lehet és az  visszafogja, de  nem találtam meg az SLI beállítást ott ahol lennie  kellene csak a Pisyx vagy mi volt, az  viszont  gyanus  mert  minden kártyát összefog és  egy van kijelölve aminél odaírja egy nyíllal hogy pisyx...
Vagy esetleg a Win10 1803 lenne a baj..... Vagy régebbi Nvidia driverrel kellene  próbálkozzak ....  na  majd  kísérletesek egy kicsit


Apropó a  virtuális  memória  is csak wines kellék? Mert  mert  mindössze egy pendrive ami benne van és azon a 8 GB n nem sok a hely a hiveOS mellett.


A windows gondolom frissítve volt?
Ha esetleg megoldódik a dolog, kérlek publikáld mi volt a megoldás.Köszi
C:\> del c:\command.com