Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

Sn4k3

Sziasztok sajnos kicsit elakadtam mert akitől szeretem volna venni a kártyákat félig meddig átbaszott és csak később tudná szállítani.

Így hát kártyák híján van egy rigem egy darab fps 700 w os táppal. a lap 8 kártyát tud kezelni  és a későbiekben vettem volna még egy 700 w os tápot

Kérdésem az hogy ti milyen kártyát ajánlanátok?  az alap terv a 3 db 570 lett volna.

kb 250 ezrem van rá szerintetek vegyek inkább 2 db 570 et vagy  4-5 darab 560 vagy 1050ti-t 

Köszönöm a válaszokat

husosfagyi

Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 06, 2018, 05:20:48 DÉLUTÁN
Sziasztok sajnos kicsit elakadtam mert akitől szeretem volna venni a kártyákat félig meddig átbaszott és csak később tudná szállítani.

Így hát kártyák híján van egy rigem egy darab fps 700 w os táppal. a lap 8 kártyát tud kezelni  és a későbiekben vettem volna még egy 700 w os tápot

Kérdésem az hogy ti milyen kártyát ajánlanátok?  az alap terv a 3 db 570 lett volna.

kb 250 ezrem van rá szerintetek vegyek inkább 2 db 570 et vagy  4-5 darab 560 vagy 1050ti-t 

Köszönöm a válaszokat

Em mindenkeppen a nagyobb kartyak vasarlasat javaslom, tobb ideig lehet oket gazdasagi
osabban utemeltetni. Inkabb ket 570-es, mint ot 560-as.

Sn4k3

Köszönöm a tanácsot
Már csak keresni kell viszonylag jóáron

willow

Nem kell keresni, hanem várni. Türelmesen. Még egy hónap ilyen pangó időszak, és dúskálni lehet a kártyákban.  Már most is hirdet egy bányász kolléga itt a fórumon vega 64-et 230-ért. Ha nem venné meg tőle senki most, 1 hónap múlva odaadja 190-ért.

krisztiankope

Sziasztok,
Tudnátok segíteni ebben:
target: 0x0000000112e0be82 (diff: 4000MH), epoch 172(2.34GB)

A claymore Dual mainer 10.2 ezt írta ki erre lettem figyelmes az elmúlt napokban. Délután le is ált a rig.
Ha újra indítom a claymore-t akkor egyből kilép a program.
Sajnos nem tudom elindítani.
10.1 nél ugyan ezt eljátszotta egy hónappal ezelőtt de nem foglalkoztam vele. Felraktam a 10.2-t és ment idáig.
Most már egyik verzióval sem megy.
Kaptam egy tippet hogy töröljem a log txt fájlokat de az sem oldotta meg a problémát :(
Mi lehet a megoldás rá? Előre köszönöm a segítséget.

vinkrisz

Próbálj meg egy frissebb verziót. Elvileg a hash értéke is jobb lesz.

krisztiankope

Idézetet írta: vinkrisz Dátum március 07, 2018, 11:05:00 DÉLUTÁN
Próbálj meg egy frissebb verziót. Elvileg a hash értéke is jobb lesz.

Igen most 11.1 en megy csak attól tartok hogy ez is néhány hét után nem fog elindulni. úgy ahogy az előző verziók tették.
Ezért keresném rá a megoldást.

kazolika81

ETH - Total Speed: 34.037 Mh/s, Total Shares: 2, Rejected: 0, Time: 00:02
ETH: GPU0 17.810 Mh/s, GPU1 16.227 Mh/s
PASC - Total Speed: 1021.096 Mh/s, Total Shares: 10, Rejected: 2
PASC: GPU0 534.297 Mh/s, GPU1 486.799 Mh/s


2db rx 480 8gb van a gépben, 1db gigabyte g1 meg 1 db msi gaming x
Lehet gyorsittani ezen az ms/h -n? ("17,81 az msi 16,22 a gigabyte... )
a neten olvastam hogy 27 ms/h mennek /db... vagy valamit félre értettem?

kazolika81

Szóval át lehet állitani biost egyebet vagy afterburner?

kazolika81

LTC melyik programmal indítsak? Claymore?
Cgminer? kikuglizom csak nem találom.
Próbálom claymore-val indítani a dolgot csak nehézkes, lehet hogy rossz minerrel próbálkozom, Ha tudtok
válaszoljatok.
Köszönöm!

macsi

Idézetet írta: kazolika81 Dátum március 08, 2018, 03:22:52 DÉLUTÁN
LTC melyik programmal indítsak? Claymore?
Cgminer? kikuglizom csak nem találom.
Próbálom claymore-val indítani a dolgot csak nehézkes, lehet hogy rossz minerrel próbálkozom, Ha tudtok
válaszoljatok.
Köszönöm!

ETC kell neked: https://etc.ethermine.org/

zsombor1

Sziasztok.
Kipróbálásra adtam a fejem. Berendeltem a következő cuccokat:
- Alaplap ASUS EXPEDITION B250-V7
- Videokártya ASUS ROG STRIX GAMING RX560 DirectCU II OC 4GB
- Processzor Intel Celeron G3930
- Memória Patriot 4GB DDR4 2133Mhz
- Táp Corsair TX850M (UY006t5c)
Vinyóm van. A beállításokkal szerintem nem lesz gondom, elég részletesen le van írva sok helyen.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik coin túrásával érdemes kipróbálni a bányászást.
Olvasgattam ebben a témában is de nem igazán tudom eldönteni, hogy mit érdemes és mit nem. Arra már rájöttem, hogy BTC-t nem érdemes már rég óta. Mi most a "menő"? Azt látom, hogy sokan bányásznak még ETH-t és sokfelé látom a ZEC-et is.
Jó lenne egy ilyen topic: "Mit túrsz most?". Oda benézne az ilyen kezdő, mint én éls egyből látná, hogy mivel érdemes elkezdeni. :)

willow

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 09, 2018, 10:35:24 DÉLELŐTT
Sziasztok.
Kipróbálásra adtam a fejem. Berendeltem a következő cuccokat:
- Alaplap ASUS EXPEDITION B250-V7
- Videokártya ASUS ROG STRIX GAMING RX560 DirectCU II OC 4GB
- Processzor Intel Celeron G3930
- Memória Patriot 4GB DDR4 2133Mhz
- Táp Corsair TX850M (UY006t5c)
Vinyóm van. A beállításokkal szerintem nem lesz gondom, elég részletesen le van írva sok helyen.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik coin túrásával érdemes kipróbálni a bányászást.
Olvasgattam ebben a témában is de nem igazán tudom eldönteni, hogy mit érdemes és mit nem. Arra már rájöttem, hogy BTC-t nem érdemes már rég óta. Mi most a "menő"? Azt látom, hogy sokan bányásznak még ETH-t és sokfelé látom a ZEC-et is.
Jó lenne egy ilyen topic: "Mit túrsz most?". Oda benézne az ilyen kezdő, mint én éls egyből látná, hogy mivel érdemes elkezdeni. :)


Van ilyen, csak keresd meg a fórumon. Szerintem több is. De ne várj a sültgalambra.

zsombor1

Számítottam rá, hogy egy ilyen "Olvsááá b.meg!" jellegű választ kapok.
A helyzet az, hogy olvastam b.meg. Elkezdtem a fórum elejétől és rájöttem, hogy ha 100 évig olvasgatnám, akkor se tudnám végig olvasni. Meg az a gondom ezzel, hogy ha egy egy évvel ezelőtti, vagy egy fél évvel ezelőtti hszt olvasok erről, már nem biztos, hogy aktuális. Írtam, azt is, hogy egy bizonyos szintig már eljutottam(valószínű, hogy az összerakással és a beállítással nem lesz gondom). De úgy gondoltam, ha már olvasgattam egy ideig és még úgy se találtam választ a kérdésemre, meg lehet kérdezni itt. Bocsánat, naiv voltam.
Rendben, akkor olvasok még tovább és nézegetem a videókat. :)

VampireV

Azt a coint kezded el bányászni amit akarsz, de komolyan. :)
Egyébként szerintem egy kezdőnek pont ideális pl. a whattomine, és ehhez hasonló oldalak, ahol azért megtudod nézni, hogy saccperkábé' mi az ami jól hoz a többihez képest, és akkor egy kiindulási pontnak nem rossz.
whattomine.com

varsza

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 09, 2018, 02:50:44 DÉLUTÁN
Számítottam rá, hogy egy ilyen "Olvsááá b.meg!" jellegű választ kapok.
A helyzet az, hogy olvastam b.meg. Elkezdtem a fórum elejétől és rájöttem, hogy ha 100 évig olvasgatnám, akkor se tudnám végig olvasni. Meg az a gondom ezzel, hogy ha egy egy évvel ezelőtti, vagy egy fél évvel ezelőtti hszt olvasok erről, már nem biztos, hogy aktuális. Írtam, azt is, hogy egy bizonyos szintig már eljutottam(valószínű, hogy az összerakással és a beállítással nem lesz gondom). De úgy gondoltam, ha már olvasgattam egy ideig és még úgy se találtam választ a kérdésemre, meg lehet kérdezni itt. Bocsánat, naiv voltam.
Rendben, akkor olvasok még tovább és nézegetem a videókat. :)
Szia AMD kártyával véleményem szerint az ETH a legjobb döntés. Néha beugrik elé egy másik valuta a kalkulátorba, de hosszú távon akkor is ez éri meg. A bánya úgyis arra való, hogy menjen magától, nem pedig arra, hogy folyamatosan változtatgasd a beállításokat. Az Nvidia sokkal szélesebb körben bevethető hosszú távra, itt lehet minden más algo is, persze ETH is, de ennél a kártyák ár-érték aránya nem annyira jó, mint az AMD-é.
Remélem segítettem.

varsza

#4316
Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 06, 2018, 05:20:48 DÉLUTÁN
Sziasztok sajnos kicsit elakadtam mert akitől szeretem volna venni a kártyákat félig meddig átbaszott és csak később tudná szállítani.

Így hát kártyák híján van egy rigem egy darab fps 700 w os táppal. a lap 8 kártyát tud kezelni  és a későbiekben vettem volna még egy 700 w os tápot

Kérdésem az hogy ti milyen kártyát ajánlanátok?  az alap terv a 3 db 570 lett volna.

kb 250 ezrem van rá szerintetek vegyek inkább 2 db 570 et vagy  4-5 darab 560 vagy 1050ti-t 

Köszönöm a válaszokat

Azt hiszem tudom kire gondolsz, mivel én is rendeltem tőle 2 rignyi cuccot. \>:(
Én is azt javaslom amit már előttem, de szeretném megerősíteni: AMD-ből 470/570 alá értd:rx560 ne menj, mert már nem hoznak annyit és a használtpiaci értékül is a béka segge alatt lesz. A 1050TI jó kezdésnek, ha 50k vagy az alatt tudsz kapni. A felett már hosszú a megtérülés. Persze januárban még 6 hónap volt egy kártya ROI-ja, ma már 12 hónap. De legalább aki nem gondolja komolyan, elmenekül 8)
Egy szó, mint száz, 250ezerből 2 db 580-ast keresnék. vagy 2db 570-est és még marad a zsebben. 1050TI-ból meg 5db-ot kellene kihoznod.

tamagucsi

Sziasztok. van egy ASRock AB350 B350 Pro4 AM4  alaplapom és az istenekért sem akar 3 kártyánál többet futtatni. Bioszt frissítettem, de semmi változás.
fent emmlített alaplap
am4 risen 1200 proci
4gb ram
win 10
1000w táp
1050Ti és 1050 lenne a kártya benne.

zsombor1

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Elkezdem, aztán majd alakul az úgyis. :)

Gyjuhi

Idézetet írta: tamagucsi Dátum március 09, 2018, 04:44:05 DÉLUTÁN
Sziasztok. van egy ASRock AB350 B350 Pro4 AM4  alaplapom és az istenekért sem akar 3 kártyánál többet futtatni. Bioszt frissítettem, de semmi változás.
fent emmlített alaplap
am4 risen 1200 proci
4gb ram
win 10
1000w táp
1050Ti és 1050 lenne a kártya benne.


Biosba gen1 beállítva és HD audió kilőve? alap dolgok
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC