Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD kiadta a DAG problémát megoldó drivert!

Indította Székely Vegán, augusztus 16, 2017, 07:45:46 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

caps111

nálam win7en baszik menni.:) na majd win 10, hátha..)

Baliboy


Sziasztok. Megosztom majd 6 oras szenvedesemet az uj driverral. Gigabyte RX 570 4GB GAMING nalam alapbol bios szinten van optimalizalva. Igy uj driver felrakasa utan kb 8% fogyasztas csokkenes es hatalmas teljesitmenyugras 27,6Mhs (1050/1920MHZ-880mv). Ezzel nem is volt gond. MSI Rx470 Gaming a tobbi a kartya.
Na itt sok szenvedes utan szinten a biosban allitottam a feszt meg az orajelet majd wattoolban csak a voltage offset erteket adtam meg neki. Ami ugy mukodik, hogy annyi mv-ot allit amennyit beirunk nincs x6,25mv. Igy kb 161Mhs lett a vege es ugyanannyi fogyasztas.

willow


Idézetet írta: Baliboy Dátum augusztus 18, 2017, 05:43:46 DÉLUTÁN

Sziasztok. Megosztom majd 6 oras szenvedesemet az uj driverral. Gigabyte RX 570 4GB GAMING nalam alapbol bios szinten van optimalizalva. Igy uj driver felrakasa utan kb 8% fogyasztas csokkenes es hatalmas teljesitmenyugras 27,6Mhs (1050/1920MHZ-880mv). Ezzel nem is volt gond. MSI Rx470 Gaming a tobbi a kartya.
Na itt sok szenvedes utan szinten a biosban allitottam a feszt meg az orajelet majd wattoolban csak a voltage offset erteket adtam meg neki. Ami ugy mukodik, hogy annyi mv-ot allit amennyit beirunk nincs x6,25mv. Igy kb 161Mhs lett a vege es ugyanannyi fogyasztas.
Köszi.


Dàvid

Driver miatt itt lenne az ideje váltani wattool-ról afterburnerre. Kérdés, hogy lehet annyira alulfeszezni mint wattool-al anélkül hogy biosba kéne átírni mV-ot?

csabesz1289

Idézetet írta: caps111 Dátum augusztus 18, 2017, 05:26:01 DÉLUTÁN
nálam win7en baszik menni.:) na majd win 10, hátha..)
Igen.Több helyen írják,hogy nem megy win7-el.Én is feldobom a win10et, aztán megíron, mi lett..

VampireV

Afterburnerben hogy lehet beállítani, hogy hány fokon tartja a kártyákat? Egyszerűen bármit nyomkodok, nem változik semmi.

Til

Nalam igy egy nap utan: rx470 6db, rx460 6db mind mukodik az alulfeszeles AB-ben, claymore-al megtamogatva.Rx470,27.5 mh, rx460 13.5 mh.Teljesitmenyfelvet 4% minusz.Eddig stabil, lehet egy-ket kartyat utan kell allitani,de mukodik a dolog,a ventik finomabban porognek mint wattoolban,nem cibalja oket.Eddig pozitiv a tapsztalatom AB-vel es az uj driverrel.A driveren erzem,hogy stabilabb.
C:\> del c:\command.com

pube111

Idézetet írta: Til Dátum augusztus 19, 2017, 07:29:56 DÉLELŐTT
Nalam igy egy nap utan: rx470 6db, rx460 6db mind mukodik az alulfeszeles AB-ben, claymore-al megtamogatva.Rx470,27.5 mh, rx460 13.5 mh.Teljesitmenyfelvet 4% minusz.Eddig stabil, lehet egy-ket kartyat utan kell allitani,de mukodik a dolog,a ventik finomabban porognek mint wattoolban,nem cibalja oket.Eddig pozitiv a tapsztalatom AB-vel es az uj driverrel.A driveren erzem,hogy stabilabb.
Az mit jelent, hogy claymore-al megtámogatva? Van amit claymore-al állítasz, van amit AB-vel?

pube111

Nálam az a helyzet, hogy van 2 db 470-es rig. Az egyik vegyes gyártó, gígabyte, xfx, asus. Ez simán megy AB-vel, hash megnőtt, fogyi lement. A másik, csak asus. Ezt ugyanúgy csináltam, és lemegy a fesz, de nem megy feljebb a hash. régi wattool profillal sem, claymore állítással sem, AB-vel sem. A biosban állítást még nem próbáltam. Arra fel kell készülnöm lelkileg, de ma éjszaka kipróbálom.

johnypapa

Megcsináltam egy kis 4 kártyás rx560-as rigen, ami érdekes, hogy a claymore a hőfokokat és a ventilátorsebességet sem tudja monitorozni, 0-0-át mindegyik kártyához, ami nem túl pozitív, így nincs visszajelzésem, hogy mi a helyzet a kártyákkal.
Kártyánként +1 Mh-t hozott, viszont a teljes rig fogyasztása, 50W-al több lett, ami kb ugyanaz, mintha nem csináltam volna semmit. Szóval ez megint valami félmegoldás AMD- módra. Egyenlőre a nagy rigeket nem piszkálom, várok kicsit hátha jön még frissités.

Til

Idézetet írta: pube111 Dátum augusztus 19, 2017, 07:37:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum augusztus 19, 2017, 07:29:56 DÉLELŐTT
Nalam igy egy nap utan: rx470 6db, rx460 6db mind mukodik az alulfeszeles AB-ben, claymore-al megtamogatva.Rx470,27.5 mh, rx460 13.5 mh.Teljesitmenyfelvet 4% minusz.Eddig stabil, lehet egy-ket kartyat utan kell allitani,de mukodik a dolog,a ventik finomabban porognek mint wattoolban,nem cibalja oket.Eddig pozitiv a tapsztalatom AB-vel es az uj driverrel.A driveren erzem,hogy stabilabb.
Az mit jelent, hogy claymore-al megtámogatva? Van amit claymore-al állítasz, van amit AB-vel?
Igen!Az AB nalam nem kezelte jol, a core frekiket.Azt csinalta,hogy ugralt a beallitott ertek es 1169 mhz kozott.Szoval nem teljesen hibamentes minden,de eddig egesz elfogadhato,mivel 12mhasht nyertem a dolgon es 50watt minuszt.
C:\> del c:\command.com

2moon

Idézetet írta: Til Dátum augusztus 19, 2017, 07:29:56 DÉLELŐTT
rx460 13.5 mh.
Megkérdezhetem milyen márkájú kártyák ezek, és milyen beállításokkal ?
Nekem a csigabájtok 12,4 et mennek + 300 DCR dualban.

zipod

Üdv mindenkinek.

6x470 sapphire nitro

-Elsőnek futtattam a 16.11.5 drivert Watttoollal szépen lehetett állítani mindent (memclock , gpu clock, undervoltage) 840w  155mh/s
-Majd felraktam azt https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0 17.7.2 driverrel csak AB-vel lehet tdp ill. gpu core csökkenteni de normális unvervoltage-ni nem így a fogyasztás 1080w 164mh/s
-Ezt követően telepítettem Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute drivert dag fixxel és szinten csak Ab-vel lehet állítani, de a fogyasztás így is 1080w körül van 165mh/s.
Proábltam wattman-t, watttool-t, overdriventool-t, de egyikkel sem sikerült le vinnem a fogyasztást. Nektek sikerült ezt orvosolni valahogy? Ötletek esetleg? Köszi a helpet

VampireV

Idézetet írta: zipod Dátum augusztus 19, 2017, 02:55:34 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek.

6x470 sapphire nitro

-Elsőnek futtattam a 16.11.5 drivert Watttoollal szépen lehetett állítani mindent (memclock , gpu clock, undervoltage) 840w  155mh/s
-Majd felraktam azt https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0 17.7.2 driverrel csak AB-vel lehet tdp ill. gpu core csökkenteni de normális unvervoltage-ni nem így a fogyasztás 1080w 164mh/s
-Ezt követően telepítettem Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute drivert dag fixxel és szinten csak Ab-vel lehet állítani, de a fogyasztás így is 1080w körül van 165mh/s.
Proábltam wattman-t, watttool-t, overdriventool-t, de egyikkel sem sikerült le vinnem a fogyasztást. Nektek sikerült ezt orvosolni valahogy? Ötletek esetleg? Köszi a helpet

Amikor próbálod alulfeszelni AB-ben, nem változik semmi? Mert ha ez a probléma, akkor próbáld meg azt, hogy az adott kártyát kikapcsolod, és úgy állítod. Ha kész, akkor visszakapcsolod, és sok esetben működik. Claymoreban 1-9-ig lehet ki/be kapcsolni

zipod

Idézetet írta: VampireV Dátum augusztus 19, 2017, 03:13:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zipod Dátum augusztus 19, 2017, 02:55:34 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek.

6x470 sapphire nitro

-Elsőnek futtattam a 16.11.5 drivert Watttoollal szépen lehetett állítani mindent (memclock , gpu clock, undervoltage) 840w  155mh/s
-Majd felraktam azt https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0 17.7.2 driverrel csak AB-vel lehet tdp ill. gpu core csökkenteni de normális unvervoltage-ni nem így a fogyasztás 1080w 164mh/s
-Ezt követően telepítettem Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute drivert dag fixxel és szinten csak Ab-vel lehet állítani, de a fogyasztás így is 1080w körül van 165mh/s.
Proábltam wattman-t, watttool-t, overdriventool-t, de egyikkel sem sikerült le vinnem a fogyasztást. Nektek sikerült ezt orvosolni valahogy? Ötletek esetleg? Köszi a helpet

Amikor próbálod alulfeszelni AB-ben, nem változik semmi? Mert ha ez a probléma, akkor próbáld meg azt, hogy az adott kártyát kikapcsolod, és úgy állítod. Ha kész, akkor visszakapcsolod, és sok esetben működik. Claymoreban 1-9-ig lehet ki/be kapcsolni

Változik egy bizonyos szintig (AB core voltage -96, tdp -22) csak nem tudom levinni a fogyasztást 1080w alá. Ha AB elkezdem még jobban lehúzni tdp-t (-22) akkor elkezd hullámzani a mh/s
Azt szeretném elérni vagy megközelíteni kb mint 16.11.5 driver + wattool comboval, hogy 840w körül legyen a fogyasztás. Jó lenne ha stagen ként belehetne állítani a gpu core-t ill feszt, ill. mem feszt is fixre. Ha claymoreba írom be úgy sem mükszik.

kibic71

#95
Sziasztok!

FB-n olvastam, hogy valaki összefésült 3 drivert 16.11.5 - 17.5.1 - blockchain
580-asai Sapphire RX 580 8gbok (hynix RAM) vannak és működik neki, sajnos a fogyasztásról nem írt semmit. GPU-Z szerint 90-115W a kártyánkénti fogyasztás.

Bob

Idézetet írta: zipod Dátum augusztus 19, 2017, 02:55:34 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek.

6x470 sapphire nitro

-Elsőnek futtattam a 16.11.5 drivert Watttoollal szépen lehetett állítani mindent (memclock , gpu clock, undervoltage) 840w  155mh/s
-Majd felraktam azt https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0 17.7.2 driverrel csak AB-vel lehet tdp ill. gpu core csökkenteni de normális unvervoltage-ni nem így a fogyasztás 1080w 164mh/s
-Ezt követően telepítettem Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute drivert dag fixxel és szinten csak Ab-vel lehet állítani, de a fogyasztás így is 1080w körül van 165mh/s.
Proábltam wattman-t, watttool-t, overdriventool-t, de egyikkel sem sikerült le vinnem a fogyasztást. Nektek sikerült ezt orvosolni valahogy? Ötletek esetleg? Köszi a helpet

Csak egy ötlet: A BIOS editorral fixen beírni a BIOS-ba?  :-\

zipod

Idézetet írta: Bob Dátum augusztus 19, 2017, 04:23:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zipod Dátum augusztus 19, 2017, 02:55:34 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek.

6x470 sapphire nitro

-Elsőnek futtattam a 16.11.5 drivert Watttoollal szépen lehetett állítani mindent (memclock , gpu clock, undervoltage) 840w  155mh/s
-Majd felraktam azt https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0 17.7.2 driverrel csak AB-vel lehet tdp ill. gpu core csökkenteni de normális unvervoltage-ni nem így a fogyasztás 1080w 164mh/s
-Ezt követően telepítettem Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute drivert dag fixxel és szinten csak Ab-vel lehet állítani, de a fogyasztás így is 1080w körül van 165mh/s.
Proábltam wattman-t, watttool-t, overdriventool-t, de egyikkel sem sikerült le vinnem a fogyasztást. Nektek sikerült ezt orvosolni valahogy? Ötletek esetleg? Köszi a helpet

Csak egy ötlet: A BIOS editorral fixen beírni a BIOS-ba?  :-\

Végső megoldásnak hagynám.

Til

Idézetet írta: 2moon Dátum augusztus 19, 2017, 01:27:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum augusztus 19, 2017, 07:29:56 DÉLELŐTT
rx460 13.5 mh.
Megkérdezhetem milyen márkájú kártyák ezek, és milyen beállításokkal ?
Nekem a csigabájtok 12,4 et mennek + 300 DCR dualban.
csak ETH, Asus strixx es Msi, 1070/1870
C:\> del c:\command.com

pube111

Idézetet írta: pube111 Dátum augusztus 19, 2017, 07:43:41 DÉLELŐTT
Nálam az a helyzet, hogy van 2 db 470-es rig. Az egyik vegyes gyártó, gígabyte, xfx, asus. Ez simán megy AB-vel, hash megnőtt, fogyi lement. A másik, csak asus. Ezt ugyanúgy csináltam, és lemegy a fesz, de nem megy feljebb a hash. régi wattool profillal sem, claymore állítással sem, AB-vel sem. A biosban állítást még nem próbáltam. Arra fel kell készülnöm lelkileg, de ma éjszaka kipróbálom.
Na úgy néz ki, hogy megszületett a megoldás. Biosban beállítottam a feszültséget 880mv-ra, a claymore-ban pedig a következőket:
-cclock 1020
-mclock 1870
-tt 62
-ttli 72
-fanmin 50
-fanmax 70
Így nem kell AB, watttool. 26,4 MH/s. Feljebb is lehet vinni, de nem stabil. Fogyasztás falból 760 W dualban.