Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ASIC miner

Indította lakat, január 03, 2017, 09:15:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

lakat

Természetesen tudom, hogy nálunk a legmagasabb profitot elvileg GPU bányászattal lehet elérni. De "kütyü" mániásként egyszerűen érdekelnek az ASIC minerek. Kacérkodom is már jó ideje egy olcsóbb ASIC bányarém beszerzésével, konkrétan a BAIKAL miner-el szemezgetek. Ha jól látom mos kb 300USD körül lehet, bár a ravasz kínaiak nem írtak az ár mellé pénznemet... http://www.baikalminer.com/ShowProducts.asp?id=466

Ezért gondoltam, hogy nyitnék egy témát ezeknek az ASIC-os gépeknek, mint pl. AntMiner, Baikal, Pinidea, stb..

Van esetleg valakinek tapasztalata az ASIC bányászattal kapcsolatban, érdemes-e belevágni a GPU minerek mellett? Igazából a diverzifikáció miatt gondolom, hogy talán nem lenne rossz több lábon állni a bányászatban is.

drizzt_do_urden

kalkulatorok szerint nem erdemes. tul nagy a befektetes keves a hozam.

Tiba

Van aki asic gépeket használ?

andysk

Idézetet írta: Tiba Dátum február 04, 2017, 07:54:42 DÉLUTÁN
Van aki asic gépeket használ?
Itt talán senki. Vegán említette hogy tán venne 1 gépet de ez még nem történt meg...

Tiba

nekem van 4 db s7es gépem.
Egyszerűbb vele dolgozni mint a rig-ekkel, de elég aggaszó mostanában a difficulty szint növekedése.

kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum február 05, 2017, 09:59:06 DÉLUTÁN
nekem van 4 db s7es gépem.
Egyszerűbb vele dolgozni mint a rig-ekkel, de elég aggaszó mostanában a difficulty szint növekedése.

Pont ezért nem könnyű az ASIC bányászat sem! A BTC-nek rohamosan novekszik a diff-je és ha nem fejlesztesz időben és rendszeresen azon kapod magad hogy nem keresel szinte semmit! Vagy rosszul látom?

Tiba

Oké a fejlesztés, de a mostani csúcsgépek irreálisan drágák. Egy s9 es gép kb 700e ft mire itthon van. (áfa vám szállítás)
Egy s9 tud 13.5 th/s-t. Ami nekem van az 4,7 th/s-t tud, de a gép csak 100e ft körül van/db.
A 4 s7 gépem termel jelenleg 90e ft/hó, ami nem olyan rossz, de ha így nő a dif, akkor nem tudom mi lesz...


kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum február 05, 2017, 10:28:28 DÉLUTÁN
Oké a fejlesztés, de a mostani csúcsgépek irreálisan drágák. Egy s9 es gép kb 700e ft mire itthon van. (áfa vám szállítás)
Egy s9 tud 13.5 th/s-t. Ami nekem van az 4,7 th/s-t tud, de a gép csak 100e ft körül van/db.
A 4 s7 gépem termel jelenleg 90e ft/hó, ami nem olyan rossz, de ha így nő a dif, akkor nem tudom mi lesz...



90K profitot tisztán? Az nem rossz

Tiba

áramot nem számoltam, az céges... :) és a tápokat sem. A 4 géphez jelenleg 3 táp kell.

kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum február 05, 2017, 10:37:32 DÉLUTÁN
áramot nem számoltam, az céges... :) és a tápokat sem. A 4 géphez jelenleg 3 táp kell.


Az mindjárt más! Ingyen árammal könnyű

drizzt_do_urden



kidface





Worlynox

Idézetet írta: mr_nobody Dátum február 16, 2017, 12:22:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum február 16, 2017, 11:16:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: mr_nobody Dátum február 16, 2017, 10:46:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: niagara59 Dátum február 06, 2017, 11:25:36 DÉLELŐTT
https://www.aliexpress.com/item/2016-explosion-models-X11-Baikal-Mini-Miner-Spec-BAIKAL-X11-150MH-s-algorithm-DASH-Minerals-Low/32668800138.html?uttaskid=37001&utcontentid=976&utalgorithmid=2&tracelog=rowan&rowan_id1=eclc_en_1_1_en_US_2017-02-06&rowan_msg_id=niagUTT_37001_%244b4abd31b687462d945360638217f87b&ck=in_edm_other

ezekre még jön a vám költség is nem? vagy rosszul tudom? :)

Ha az eladó ráírja a teljes összeget vagy beleteszi a csomagba a számlát, akkor igen.

átlag mennyi szokott lenni a vám? vagy van egy bizonyos százalék amit x összeg után fizetni kell? bocsi ha hülyeségeket kérdezek :)

Az idő nagyon változó, volt, ami 1-2 hét volt, volt már, ami napra pontosan 2 hónap.

Cég-magánszemély reláció
0-22 euró között
vám- és adómentes

22,1 -150 euró között
vámmentes, de 27 % ÁFA terheli a küldeményt

150,1- euró feletti
kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel + 27% ÁFA

Magánszemély-magánszemély viszonylat
0-45 euró között
vám- és adómentes

45,1 -150 euró között
vámmentes, de 27 % ÁFA terheli a küldeményt

150,1-700 euró között
vagy a vámtarifa szerinti vámtétel, vagy – kérelem alapján – fix 2,5%-os  vám + 27% ÁFA

700 euró és e felett
kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel + 27% ÁFA

andysk

Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

kidface

Idézetet írta: andysk Dátum február 16, 2017, 01:23:40 DÉLUTÁN
Gyerekek, van valakinek közületek ASIC gépe??
Gondolkodom pár asic gép vásárlásán. Ott a technológia már nem fejlődhet ugrásszerüen mint a GPU-knál állítólag. A GPU bányászat meg ugye elég bizonytalan ami persze az idén kiderül ha kijön a VEGA és távozik az ETH. Tán többet kéne foglalkoznunk a témával. Nem igen értek hozzá úgyhogy tanácsot kérek. Vennék pár asic gépet aztán szivesen megosztanám veletek a tapasztalatokat.
De hát melyeket vegyem és miért?????

Az ASIC-nál sajnos mindig a legmodernebb hoz csak hasznot! Kivétel ha ingyen áramod van! Akkor régebbi olcsóbb szériában is gondolkodhatsz!

S9-és 14THs/s ha jól tudom, ennél kisebbet nem érdemes venni!

X11-nél  (DASH) meg azt hiszem a 150MHs/s 40W most  a legjobb a Baikal DASH mini

andysk

BTC-t nem akarok bányászni. Ahhoz ingyen áram kéne. Ez a Baikal viszont érdekes lehet. Elvileg több fajta algoritmussal is működhet. Holnap felhívom a kínai barátomat hátha neki jobb árat adnak. Ő nagyon tud alkudni. Aztan vennék jó pár darabot. Márciusban épp van utam oda és mivel kicsi és konnyű akár 50-100 darabot is behozok a poggyásszban vámmentesen.