Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Finom-Vegyes

Indította Székely Vegán, május 02, 2017, 03:48:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

somogyi betyár

"Ahol akarat van, ott mód is akad"

somogyi betyár

Mi ez a MEMORY ERROR dolog?
Nem fagy a gép, rendesen hash-el, mi jelentősége van?
..esetleg van köze az ethermine.org-on narancssárgával jelölt STALE SHARES-he?
(Ami megintcsak nem tudom, mit jelent.)
Amit az rx480-ra mutat error, az realitás? :D

"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden

rosszul vegzi a szamitasokat...tobb a stale share invalid share stb...es lehetseges hogy roviditi a kartya eletet de ez nem bizonyitott dolog...van akit erdekel. van aki ra se hederit!

somogyi betyár

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 12:41:56 DÉLUTÁN
rosszul vegzi a szamitasokat...tobb a stale share invalid share stb...es lehetseges hogy roviditi a kartya eletet de ez nem bizonyitott dolog...van akit erdekel. van aki ra se hederit!

https://ethermine.org/miners/ccf09F061aE10aF598Ff3996e1851489dc24D749
Invalid nincs, kb. stale ennyi szokott lenni, gyári beállítással is (Ez a stale mi egyébként)

De a két kártya között ég és föld...480-as 30millió, 470-es 5db :D
Lehet ez mérési hiba?
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 16, 2017, 04:47:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 12:41:56 DÉLUTÁN
rosszul vegzi a szamitasokat...tobb a stale share invalid share stb...es lehetseges hogy roviditi a kartya eletet de ez nem bizonyitott dolog...van akit erdekel. van aki ra se hederit!

https://ethermine.org/miners/ccf09F061aE10aF598Ff3996e1851489dc24D749
Invalid nincs, kb. stale ennyi szokott lenni, gyári beállítással is (Ez a stale mi egyébként)

De a két kártya között ég és föld...480-as 30millió, 470-es 5db :D
Lehet ez mérési hiba?

a millio milyen hamar gyul ossze? en ha tulhuzom a kartyakat milliardok vannak :))) na de ugyesen visszavettem oket, hogy 0 -t mutassanak...

somogyi betyár

"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden

nalam egy ket ora alatt erte el a milliardos hatart szoval szerintem akkor a tied nem olyan veszes :))

somogyi betyár

Sőt, még inkább azt jelenti, hogy a 470-esben lógósok az elektronok :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Laca012

Én azt vettem észre, ha hibázik akár egy kártya is ilyen mértékben, akkor megnövekszik a különbség a riportolt és az átlag hashrate között. Amíg ez fennáll kevesebb kifizetést vagy ugyan azt a pl. 1ETH-t csak hosszabb idő múlva kapom..
Vagyis hibás számításért nincs fizettség.
A villanyt viszont ugyanúgy eszi.

laccesonda




somogyi betyár

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 17, 2017, 04:30:49 DÉLUTÁN
Én azt vettem észre, ha hibázik akár egy kártya is ilyen mértékben, akkor megnövekszik a különbség a riportolt és az átlag hashrate között. Amíg ez fennáll kevesebb kifizetést vagy ugyan azt a pl. 1ETH-t csak hosszabb idő múlva kapom..
Vagyis hibás számításért nincs fizettség.
A villanyt viszont ugyanúgy eszi.

Hááát...
A reported hashrate nálam pont az, amit a gép is jelez.
Az effektív szerintem -azaz tippelek, javítsatok, ha valaki tudja- annak függvénye, mennyi a hitelesítésre váró tranzakció, milyen egyenletesen kapja a feladatokat a gép, valammi ilyesmi..
Az avarage pedig egyszerűen a kék átlagolva az elmúlt 24 órában.

Szóval, Laca...heee..? :D

"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden


Laca012

#54
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 18, 2017, 04:31:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 17, 2017, 04:30:49 DÉLUTÁN
Én azt vettem észre, ha hibázik akár egy kártya is ilyen mértékben, akkor megnövekszik a különbség a riportolt és az átlag hashrate között. Amíg ez fennáll kevesebb kifizetést vagy ugyan azt a pl. 1ETH-t csak hosszabb idő múlva kapom..
Vagyis hibás számításért nincs fizettség.
A villanyt viszont ugyanúgy eszi.

Hááát...
A reported hashrate nálam pont az, amit a gép is jelez.
Az effektív szerintem -azaz tippelek, javítsatok, ha valaki tudja- annak függvénye, mennyi a hitelesítésre váró tranzakció, milyen egyenletesen kapja a feladatokat a gép, valammi ilyesmi..
Az avarage pedig egyszerűen a kék átlagolva az elmúlt 24 órában.

Szóval, Laca...heee..? :D



Ahogy leírod, pontosan ez a magyarázata az értékeknek.
Ezt a grafikont ahogy találkozik a riportolt és az átlag, szeretném látni az enyémnél is, de sajnos legutoljára akkor volt hasonlo amikor 2-3kártyám volt közvetlenül alaplapba dugva 1200W-os táppal..
Akkor még voltak ekkora pozitív kilengések nálam is amik kompenzálták a negatívokat..
Azóta csak azt vettem észre, amíg porszívó vagy a kerámia főzőlap-vízforraló, tehát bármi nagyobb fogyasztó használatban van, az megmutatkozik a görbémen. Természetesen negatív hatással..

Nem tudom azóta nálad hogyan emelkedik vagy emelkedik-e a hibák száma, de ha még mindig nem milliárdos nagyságrendű akkor az lehet átmenetileg képződött egy áramingadozásnál, de minden esetre sokat nem ront a helyzeten.
Nekem még az is számít ha este fürdésnél becsukom a fürdőszoba ajtót, ezáltal megszűnik a kereszt légmozgás és 2-3°C-al melegebb lesz a szobában..
Szóval lassan már tényleg ott tartunk, hogy valami bor-trezorban lenne a legjobb tartani a rigeket.. ;D
A feszültséglökések-ingadozások ellen egyelőre nincs ötletem, de rendeltem 6+2pines csatikat, meg aranyozott tüskéket. Ha túl leszek a 4hetes "kékfény" tanfolyamon meg vizsgán, átkrimpelem az egészet és kikerülnek a SATA/6pin átalakítók a rendszerből. Remélem lesz látható-érezhető haszna.



Még azt nem tudom rendeljek-e új 18AWG kábeleket és csináljak teljesen újakat, vagy simán vágjam-e le a SATA meg MOLEX dugójat aztán annyi..

drizzt_do_urden

szoval akkor ennyi a veszteseg a risereken keresztul?

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 18, 2017, 10:16:16 DÉLELŐTT
szoval akkor ennyi a veszteseg a risereken keresztul?

Igen, úgy tűnik..., már csak az a kérdés hogy lehetne minimalizálni a veszteséget. (A negatív kilengéseket)
Ezért agyalok it a feszültség stabilizálásán is...

drizzt_do_urden

Gen 1 beallitas befolyasolja vajon? vagy nem szamit az adatatvitel sebbeseg? nem lenne rossz ha lehetne orvosolni. en eddig soha nem raktam alaplapba a kartyat, de tudtam hogy jobban hashel ha lapban van, de hogy ilyen szepen beall az average es effective hashrate szivrepeszto :))

Laca012

#58
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 18, 2017, 10:33:12 DÉLELŐTT
Gen 1 beallitas befolyasolja vajon? vagy nem szamit az adatatvitel sebbeseg? nem lenne rossz ha lehetne orvosolni. en eddig soha nem raktam alaplapba a kartyat, de tudtam hogy jobban hashel ha lapban van, de hogy ilyen szepen beall az average es effective hashrate szivrepeszto :))

Nekem ami x16 slotban van az 8GH/s, ami x1 slotban az meg 5GH/s sebességet ír, dd baromira ugyanúgy ingadozik.
(Gen1 nekem nincs beállítva, megy auto-n. Csak a 8x4x4x -et állítottam be..)
Amikor 3kártya volt a második rigemben, mindhárom risert az x16-ba dugtam.. ugyan úgy ingadozott...
És tényleg szívrepesztő a fene egye meg..  :'(  ;D

Custom

Sziasztok, van ötletetek honnan tudok videokártyát venni?