Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Masternodes

Indította Uhura, július 27, 2017, 01:08:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Til

#40
Idézetet írta: magellan Dátum február 09, 2018, 01:53:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 09, 2018, 10:44:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: magellan Dátum február 09, 2018, 09:01:24 DÉLELŐTT


Idézetet írta: Til
Nem biztos, hogy teljesen így van.
Ugye én pl kiveszem a dunyhából az USD kötegem és veszek 5000 Synx-et.(most nyilván nem írom le a menetét, de teljes mértékben így történhet a dolog).Az én walletemben nem a fizikai pénz fog állni, hanem egy virtuális karaktersorozat, nevezzük Synx-nek.
Gondolom ezzel a benyomott pénzekkel ők feltételezem csinálnak is valamit, hisz fizetséget adnak érte, a semmiből nem keletkezik valami.
Az árfolyammozgást most ne nézzük.A baj ,csak akkor kezdődne, mikor mindenki ki akarná egyszerre venni a Synx-ét.
Vagy valamit rosszul látok?

A POS/Masternode is bányászás, a block rewardot kapod meg, csak nincs értelmetlen számolás.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Igazad van.Tehát az összeg ,ami a masternode indításakor "letétbe" van helyezve, az egyfajta stabilitást ad a rendszernek?Az összeg amit az üzemeltetésért cserébe kap az ember, az meg az elvégzett tranzakciók után járó fee-k ből tevődik össze?Nem tudtam sajnos utánanézni a témának és nem értem a rendszer működését.

Nem ide vág, de a BTC tranzakcióit segítő Lightning Network node üzemeltetéséből is származhat jövedelem?Tud erről valaki valamit?
Azért kérdezem, mert több exchange oldalon láttam, hogy bevezetik az LN tranzakciókat a BTC-nél , ezért gyorsulást és a fee-k drasztikus csökkenését ígérik.
Nem stabilitást ad, hanem azt biztosítja, hogy nem lehet egy kézben a masternode-ok többsége, ugyanúgy, mint a pow bányászatnál.

Pl. egy Dash masternode 600.000,- dollár
4700 masternode fut belőle.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Rendben ezt megbeszéltük!
Továbbra is érdekelne Spark hozzászólása, hogy régóta üzemelteti e a syndicate masternode-ot.Valamint , ha igen , melyek a tapasztalatai ,mekkora árfolyammozgásokat látott, stabil e az egész.Előre köszönöm, ha megossza velünk a tapasztalatait.
Kíváncsi vagyok, mert elgondolkodtam, hogy esetleg létrehoznék egy MN-t.De mivel nem kis összegről beszélünk előtte jó lenne hallani olyant, aki már megtapasztalt konkrét dolgokat a synx-el kapcsolatban.
C:\> del c:\command.com

Sparks

#41
Idéz
Rendben ezt megbeszéltük!
Továbbra is érdekelne Spark hozzászólása, hogy régóta üzemelteti e a syndicate masternode-ot.Valamint , ha igen , melyek a tapasztalatai ,mekkora árfolyammozgásokat látott, stabil e az egész.Előre köszönöm, ha megossza velünk a tapasztalatait.
Kíváncsi vagyok, mert elgondolkodtam, hogy esetleg létrehoznék egy MN-t.De mivel nem kis összegről beszélünk előtte jó lenne hallani olyant, aki már megtapasztalt konkrét dolgokat a synx-el kapcsolatban.

Szia!
Masternode részét csak 2 hete üzemeltetem. Tárcában tartottam eddig és folyamatos online voltam vele, hogy menjen a stake (mint írtam, ez most is megy párhuzamosan).
Synxben már évek óta benne vagyok, én olyan pár száz satoshin szálltam be először és, amikor felkerültek a bittrexre, akkor igen szépen lehetett kaszálni. Ezért vagyok vele bátor, mert kizárólag a nyereségem van már csak benne. Manapság azt mondhatom, hogy 3000-10000 satoshi között ingadoztunk, de az utóbbi időben már stabilan inkább a 7000-9000-es sávban mozgunk. Időről-időre vannak kisebb pumpák, olyankor szoktam kivenni a kitermelt synxeket, ilyenkor 10000 felé megyünk kicsivel. Ez nekem már nagyon barátságos, mivel napi 300-600 synx termelődik a rendszeremen. Az utóbbi napokban 1000 fölött volt ez a szám.
De! 1 masternode manapság 2-5 reward között hoz naponta, az utóbbi hónapban ez úgy 3,9 körülre hozta a napi átlagot, ez olyan napi 20 synxet jelent.
Nem feltétlen a synxbe érdemes beszállni, a jövőt én sem látom, így nem mernék senkit arra bíztatni, hogy ez lesz a tuti megélhetési forrás.
Amit fontos tudni: kb. 2 napja jött ki az új tárca softwer (1.9.9 verzió). A fejlesztés a community takeover óta szépen halad.
Ez a coin 1 éve még senkié nem volt, mert a fejlesztő kilépett és magára hagyta a projektet, szép időszak volt ez a bátraknak a nagybevásárlásra :) Én is bevásároltam akkoriban a haszonból, nem bántam meg.
Én jelenleg a masternode üzemeltetésben nagy bizniszt érzek, igen komoly hasznot lehet vele csinálni, de ugyan akkor a beszálló tőkédet is pillanatok alatt bukhatod. Hiszen sosem tudhatod, hogy mikor bukik be az egész, ezért itt is érvényes az alapszabály: csak annyi pénzt rakj bele, aminek az elvesztése érzelmileg nem hat meg.
A másik nagyon alap: nagyon nézd meg, hogy mibe fektetsz, élő-e a projekt, látható jövője van-e.
Érdemes bitcointalkon megnézni, hogy mennyire megy a diszkurzus, hogy egyéb csatornékon hogyan kommunikálnak, stb., de ezt szerintem nagyjából tudják az ide tévedők.



Til

Idézetet írta: Sparks Dátum február 10, 2018, 10:41:50 DÉLELŐTT
Idéz
Rendben ezt megbeszéltük!
Továbbra is érdekelne Spark hozzászólása, hogy régóta üzemelteti e a syndicate masternode-ot.Valamint , ha igen , melyek a tapasztalatai ,mekkora árfolyammozgásokat látott, stabil e az egész.Előre köszönöm, ha megossza velünk a tapasztalatait.
Kíváncsi vagyok, mert elgondolkodtam, hogy esetleg létrehoznék egy MN-t.De mivel nem kis összegről beszélünk előtte jó lenne hallani olyant, aki már megtapasztalt konkrét dolgokat a synx-el kapcsolatban.

Szia!
Masternode részét csak 2 hete üzemeltetem. Tárcában tartottam eddig és folyamatos online voltam vele, hogy menjen a stake (mint írtam, ez most is megy párhuzamosan).
Synxben már évek óta benne vagyok, én olyan pár száz satoshin szálltam be először és, amikor felkerültek a bittrexre, akkor igen szépen lehetett kaszálni. Ezért vagyok vele bátor, mert kizárólag a nyereségem van már csak benne. Manapság azt mondhatom, hogy 3000-10000 satoshi között ingadoztunk, de az utóbbi időben már stabilan inkább a 7000-9000-es sávban mozgunk. Időről-időre vannak kisebb pumpák, olyankor szoktam kivenni a kitermelt synxeket, ilyenkor 10000 felé megyünk kicsivel. Ez nekem már nagyon barátságos, mivel napi 300-600 synx termelődik a rendszeremen. Az utóbbi napokban 1000 fölött volt ez a szám.
De! 1 masternode manapság 2-5 reward között hoz naponta, az utóbbi hónapban ez úgy 3,9 körülre hozta a napi átlagot, ez olyan napi 20 synxet jelent.
Nem feltétlen a synxbe érdemes beszállni, a jövőt én sem látom, így nem mernék senkit arra bíztatni, hogy ez lesz a tuti megélhetési forrás.
Amit fontos tudni: kb. 2 napja jött ki az új tárca softwer (1.9.9 verzió). A fejlesztés a community takeover óta szépen halad.
Ez a coin 1 éve még senkié nem volt, mert a fejlesztő kilépett és magára hagyta a projektet, szép időszak volt ez a bátraknak a nagybevásárlásra :) Én is bevásároltam akkoriban a haszonból, nem bántam meg.
Én jelenleg a masternode üzemeltetésben nagy bizniszt érzek, igen komoly hasznot lehet vele csinálni, de ugyan akkor a beszálló tőkédet is pillanatok alatt bukhatod. Hiszen sosem tudhatod, hogy mikor bukik be az egész, ezért itt is érvényes az alapszabály: csak annyi pénzt rakj bele, aminek az elvesztése érzelmileg nem hat meg.
A másik nagyon alap: nagyon nézd meg, hogy mibe fektetsz, élő-e a projekt, látható jövője van-e.
Érdemes bitcointalkon megnézni, hogy mennyire megy a diszkurzus, hogy egyéb csatornékon hogyan kommunikálnak, stb., de ezt szerintem nagyjából tudják az ide tévedők.
Köszönöm szépen! Jó volt olvasni! :)
Én is gondolkozom egy masternode elindításán.
Ha már staking is szóba került esetleg ajánlom a BTX-et.Nem igazi staking ,de érdemes kipróbálni, ha még nem vagy benne.

(Lehet ide tartozik még: belefutottam egy érdekes cikkbe : https://variance.hu/2018/01/21/benne-vagyok-a-villamban/
Nem tudom ez termel e hasznot.Esetleg a későbbiekben lehet e belőle komolyabb profit.)
C:\> del c:\command.com

dioo89

Sziasztok.olvastam h van olyan h egy vps-en tobb masternode egy fele coinbol.pl.pivxbol 2-3masternode...viszont en arra lennek kivancsi h egy vps szerveren lehet e tobb kulombozo masternode.pl. Szeretnek egy rapture,egy tunecoin es crop masternode-ot.lehetseges mindharom egy szerveren?vagy inkabb mind 3nak kulon kulon vps? Koszi a valaszokat!

Sparks

Idézetet írta: dioo89 Dátum február 22, 2018, 07:28:59 DÉLELŐTT
Sziasztok.olvastam h van olyan h egy vps-en tobb masternode egy fele coinbol.pl.pivxbol 2-3masternode...viszont en arra lennek kivancsi h egy vps szerveren lehet e tobb kulombozo masternode.pl. Szeretnek egy rapture,egy tunecoin es crop masternode-ot.lehetseges mindharom egy szerveren?vagy inkabb mind 3nak kulon kulon vps? Koszi a valaszokat!

Bár nem próbáltam még ezt a felállást, de szerintem mennie kell. A lényeg, hogy a portok ne ütközzenek. Meg nem árt combosabb VPS-t bérelni, mert pl. a Synxnek 300-500 mega ram szokott kelleni. Azt tapasztaltam, hogy egy 1 giga ramos szerveren 2 synx MN már erősen köhög, így nem is erőltettem, ment külön szerverre inkább. Az otthoni szerveremen 3 synx MN simán elmegy és még van bőven hely rajta, igaz ott  8 giga ram van. Hamarosan kipróbálom én is az egy szerveren levő többféle coin MN-t, ha meg lesz majd beszámolok.

mov ax,0

#45
Ha csak lehet kerüld a hot wallet verziót.

Hot wallet az amikor csak egy wallet van konfigolva kint az neten 24/7ben a vpseden és abban vannak a coinok is.
Törik a vpst -> viszik a coint.

Cold wallet amikor a coinok egy asztali vagy nem állandó netkapcsolattal rendelkező gépen vannak és annak a masternode outputs és masternode genykey értékére mutat
a vpsen lévő üres wallet confjában a masternodeprivkey.
Ekkor a valódi coinokat tartalmazó wallet nincs a vpsen.
Törik a vpst -> NEM viszik a coint.

masternode = wallet(-datadir) + ip + port.
Ez a három határozza meg a masternode-ot.

Érdekesebb esetek.

(1)
Ezért ha több ip cimmel rendelkezik egy vps és egyfél coinból akarunk több mnodot futtatni, akkor a -datadir opcióval lehet elérni hogy
a walletek ne dolgozzanak egymásnak keresztbe ugyanabban a könyvtárban.

(2)
egy ip, többféle coin többféle portot fog jelenteni, ebben az esetben a tűzfalra kell figyelni és a hw teherbírására.

Linux/winfos vps mind1, amelyikhez jobban értesz, windows általában drágább és az automatikus updatek miatt bukhatod a rewardot
mert újraindíthatja a gépet és ezzel kiesik a mnod.

A guideban lévő lépéseket és ajánlásokat érdemes követni nem véletlenül vannak a guidban.
Nem kell kísérletezgetni, mert utána csak csodálkozás van.

Igaz raktunk már össze MUN win cold wallet + linux vps és win hot wallet CRC leírásokból
MUN wind cold wallet + win vps konfigot de csak poénból.

Ha nem vagy mindig a walletet tartalmazó gépen:
A block explorerben a címedre keresve lehet látni mikor jönnnek a rewardok.
Érdemes a https://masternodes.online/monitoring/-ra is reggelni mert ott ingyen tudod követni a mnodok státuszát.

Til

Idézetet írta: mov ax,0 Dátum február 22, 2018, 01:32:48 DÉLUTÁN
Ha csak lehet kerüld a hot wallet verziót.

Hot wallet az amikor csak egy wallet van konfigolva kint az neten 24/7ben a vpseden és abban vannak a coinok is.
Törik a vpst -> viszik a coint.

Cold wallet amikor a coinok egy asztali vagy nem állandó netkapcsolattal rendelkező gépen vannak és annak a masternode outputs és masternode genykey értékére mutat
a vpsen lévő üres wallet confjában a masternodeprivkey.
Ekkor a valódi coinokat tartalmazó wallet nincs a vpsen.
Törik a vpst -> NEM viszik a coint.

masternode = wallet(-datadir) + ip + port.
Ez a három határozza meg a masternode-ot.

Érdekesebb esetek.

(1)
Ezért ha több ip cimmel rendelkezik egy vps és egyfél coinból akarunk több mnodot futtatni, akkor a -datadir opcióval lehet elérni hogy
a walletek ne dolgozzanak egymásnak keresztbe ugyanabban a könyvtárban.

(2)
egy ip, többféle coin többféle portot fog jelenteni, ebben az esetben a tűzfalra kell figyelni és a hw teherbírására.

Linux/winfos vps mind1, amelyikhez jobban értesz, windows általában drágább és az automatikus updatek miatt bukhatod a rewardot
mert újraindíthatja a gépet és ezzel kiesik a mnod.
Nem csináltam még masternode-ot, lenne pár kérdésem.
Minek a VPS?A fix ip miatt?
Mindegyik masternode úgy működik, ha egy pillanatra (pár perc) megszakad a kapcsolat, nethiba vagy géphiba miatt, akkor nem fizeti ki a rewardot?
Valamint ,akkor milyen rewardot nem fizet napit ,havit?
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: mov ax,0 Dátum február 22, 2018, 01:32:48 DÉLUTÁN

Törik a vpst -> viszik a coint.





Azt kifejtenéd, miért lehet könnyen vagy nehezen feltörni a VPS-t?
Valahogy úgy érzem ez nem olyan egyszerű dolog.
C:\> del c:\command.com

AnCrypto

Sziasztok. Masternode beindításával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Béreltem egy Windows Server 2012 rendszerrel futó VPS szervert. Feltelepítettem a walletet, cold node beindításán ügyködöm. Tehát a VPS-en a wallet részben beírtam a masternodekeyt neg a vps ip címét, a számítógépemre tettem fel ugyanúgy ezt a walletet ami lesz a local wallet, itt beállítottam a masternodekeyt meg az output dolgot. Ráutaltam egy ujonnan generált címre az 1000 coint. De egyszerűen csak annyit ír ki hogy Wachdog_error...ABS - Absolute coin MN-t akarok beindítani. Nem értem hol a gond.
Crypto Currency Miner & Trader.

dioo89

Idézetet írta: Sparks Dátum február 22, 2018, 09:38:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum február 22, 2018, 07:28:59 DÉLELŐTT
Sziasztok.olvastam h van olyan h egy vps-en tobb masternode egy fele coinbol.pl.pivxbol 2-3masternode...viszont en arra lennek kivancsi h egy vps szerveren lehet e tobb kulombozo masternode.pl. Szeretnek egy rapture,egy tunecoin es crop masternode-ot.lehetseges mindharom egy szerveren?vagy inkabb mind 3nak kulon kulon vps? Koszi a valaszokat!

Bár nem próbáltam még ezt a felállást, de szerintem mennie kell. A lényeg, hogy a portok ne ütközzenek. Meg nem árt combosabb VPS-t bérelni, mert pl. a Synxnek 300-500 mega ram szokott kelleni. Azt tapasztaltam, hogy egy 1 giga ramos szerveren 2 synx MN már erősen köhög, így nem is erőltettem, ment külön szerverre inkább. Az otthoni szerveremen 3 synx MN simán elmegy és még van bőven hely rajta, igaz ott  8 giga ram van. Hamarosan kipróbálom én is az egy szerveren levő többféle coin MN-t, ha meg lesz majd beszámolok.
koszi a valaszt!! Bacca meg h a crop coin mastert nem csinaltam meg csutortokon vagy penteken..faj a fejem tole!!! Napi 2500bevetel es mar 5000$ h megcsinaljam...en okor!!! Aaaaaahhhhh

mov ax,0

#50
Szia!

Idéz
Sziasztok. Masternode beindításával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Béreltem egy Windows Server 2012 rendszerrel futó VPS szervert. Feltelepítettem a walletet, cold node beindításán ügyködöm. Tehát a VPS-en a wallet részben beírtam a masternodekeyt neg a vps ip címét, a számítógépemre tettem fel ugyanúgy ezt a walletet ami lesz a local wallet, itt beállítottam a masternodekeyt meg az output dolgot. Ráutaltam egy ujonnan generált címre az 1000 coint. De egyszerűen csak annyit ír ki hogy Wachdog_error...ABS - Absolute coin MN-t akarok beindítani. Nem értem hol a gond.

A http://absolute-coin.com/WINDOWS.pdf leírás szerinti 13.as pontól kezdődően még nem csináltad meg.
Azaz a sentinel beállítást.
Amíg az nem fut mindig is WATCHDOX_EXPIRED lesz a mn állapota, mert ennek hiányára utal.

A guideban lévő lépéseket és ajánlásokat érdemes követni.

A block explorerben a címedre keresve lehet látni mikor jönnmek a rewardok.
Érdemes a https://masternodes.online/monitoring/-ra is reggelni mert ott ingyen tudod követni a mnodok státuszát.

updated:
https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4719.msg44814#msg44814

dioo89

udv. szeretnek kerni az okosoktol egy multiple masternode utmutatot.sok videot lestem youtubon meg minden...de szeretnek kerni linux commandokat a beallitashoz..van egy Vultr VPS serverem berelve,azon fut jelenleg a 01coin masternode.ez volt a legolcsobb a kiprobalasra :D mukodi,fasza minden..szoval addig kepben vagyok a sajat PC-men a  walletben csinalok egy masik recieve adrresst pl.MN2 nevvel..radobom az 1000coint ami kell,ugy mint az elsonel,privatekey,outputs stb.viszont a serveren mit kell tennem? faszolok egy uj IP cimet,eddig ez tiszta..a videokban lattam h ugymond uj rendszergazdat hoznak letre...ha jol ertelmeztem a videokat..de kellenek commandok meg leiras h mit tegyek...nagyon megkoszonnem...

Til

Idézetet írta: dioo89 Dátum március 02, 2018, 03:45:03 DÉLUTÁN
udv. szeretnek kerni az okosoktol egy multiple masternode utmutatot.sok videot lestem youtubon meg minden...de szeretnek kerni linux commandokat a beallitashoz..van egy Vultr VPS serverem berelve,azon fut jelenleg a 01coin masternode.ez volt a legolcsobb a kiprobalasra :D mukodi,fasza minden..szoval addig kepben vagyok a sajat PC-men a  walletben csinalok egy masik recieve adrresst pl.MN2 nevvel..radobom az 1000coint ami kell,ugy mint az elsonel,privatekey,outputs stb.viszont a serveren mit kell tennem? faszolok egy uj IP cimet,eddig ez tiszta..a videokban lattam h ugymond uj rendszergazdat hoznak letre...ha jol ertelmeztem a videokat..de kellenek commandok meg leiras h mit tegyek...nagyon megkoszonnem...
Csatlakoznék én is a kérelemhez, ha esetleg valaki szánna a szabadidejéből egy keveset ,arra hogy legalább elmagyarázza a folyamatot (akár nagy vonalakban, csak hogy miként működik a rendszer) mit miért kell csinálni és mire kell odafigyelni az nagy segítség lenne.Onnan már el lehetne indulni ,mivel gondolom az összes MN hasonló elven működik, hasonló beállítani valókkal stb.
C:\> del c:\command.com

Til

Szeretnék indítani egy Masternode-ot ,de tanácstalan vagyok. Tetszett a Synx ,de mára már óvatosabb vagyok, mielőtt pénzt fektetek be.
Arról tudtok valami hírt, hogy miért nincs a mai napig white paper ,illetve a weboldaluk sem működik jó ideje?
Ti mernétek olyan coin-ba fektetni, aminek se white paper , se hivatalos csatornák, fejlesztőik rejtve vannak?
C:\> del c:\command.com

kasima

Idézetet írta: Til Dátum március 20, 2018, 07:16:25 DÉLELŐTT
Szeretnék indítani egy Masternode-ot ,de tanácstalan vagyok. Tetszett a Synx ,de mára már óvatosabb vagyok, mielőtt pénzt fektetek be.
Arról tudtok valami hírt, hogy miért nincs a mai napig white paper ,illetve a weboldaluk sem működik jó ideje?
Ti mernétek olyan coin-ba fektetni, aminek se white paper , se hivatalos csatornák, fejlesztőik rejtve vannak?

Masternode indításnál azt kell megfigyelni a DEV mennyire aktív hány tulaj van milyen könnyű megszerezni a masternodot... stb
Meg h a masternode tulajok mennyire szeretik "dumpolni" a coint...
Sajnos azt veszem észre h egyre több coinnál leszarják h mennyit hoz vissza csak eladják és beszakítanak ezzel mindent... (hozzátenném ezt a bányászoknál is észre vettem... meg sok hülye azt még se tudja hogy kell használni a sell <<--->>buy order-t... )
Van ami tartja az árát... de az kevés ..

Til

Idézetet írta: kasima Dátum március 20, 2018, 08:05:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum március 20, 2018, 07:16:25 DÉLELŐTT
Szeretnék indítani egy Masternode-ot ,de tanácstalan vagyok. Tetszett a Synx ,de mára már óvatosabb vagyok, mielőtt pénzt fektetek be.
Arról tudtok valami hírt, hogy miért nincs a mai napig white paper ,illetve a weboldaluk sem működik jó ideje?
Ti mernétek olyan coin-ba fektetni, aminek se white paper , se hivatalos csatornák, fejlesztőik rejtve vannak?

Masternode indításnál azt kell megfigyelni a DEV mennyire aktív hány tulaj van milyen könnyű megszerezni a masternodot... stb
Meg h a masternode tulajok mennyire szeretik "dumpolni" a coint...
Sajnos azt veszem észre h egyre több coinnál leszarják h mennyit hoz vissza csak eladják és beszakítanak ezzel mindent... (hozzátenném ezt a bányászoknál is észre vettem... meg sok hülye azt még se tudja hogy kell használni a sell <<--->>buy order-t... )
Van ami tartja az árát... de az kevés ..
Azzal egyetértesz, hogy minden Masternode kockázatos?
Azzal mi a céljuk a tulajoknak, hogy dumplonak egy coin-t?
C:\> del c:\command.com

Jack007

Nem csináltam még ilyet de próbálom megosztani az általam eddig begyűjtött infókat.
https://www.crypto-coinz.net/master-node-calculator/
Itt van egy kalkulátor oldal szerintem eléggé hasznos lehet. Itt minden számítást megtaláltok hogy mi mennyibe kerül és mennyi a megtérülési idő. Valószínű sokan ismerik is.
Nagy vonalakban a leírás az Elleriumhoz a
https://cdn.discordapp.com/attachments/407160544769081344/413695332933697539/Ellerium_MN_guide.pdf
szinte mindegyik így működik, ahol masternode van ott lenni kell egy beállítási útmutatónak általában, ha ne ma honlapjukon akkor a bitcointalk-on vagy a github-on megtalálható, ha ne makkor azzal nem érdemes foglalkozi. (sitcoin)

Mindenki a saját felelőségre a White Paper áttanulmányozása után kezdjen bele mert itt is megy a lehúzás és 800-2000$ is kockáztat az ember.
Egyenlőre ennyi ha tovább jutok jelzem.
Itt a fórumon BLK kolléga már üzemeltet MN-t ő tud további adatokkal szolgálni.

dioo89

mar az indulasatol szemezek egy masternodeal,megpedig a CROP-al..nem mertem beszalnifeltem h ugy vegzi mint a tobbi..viszonrt mar honapok brutal stabil,lebetonoztak! :D brurtal jo a napi bevetel es hozzajar h meg a wallet stakel is...sajnos novekedett a multhonapban a 5000cropra a beugro..igy most mar jo 2000$ korul mozog az elinditasa,napi 100-130$ bevetel+stake ha hagyod  coinokat a tarcaban..ebbe erdemes invesztalni...marmint szerintem..gondolkodom h egy riget eladok es tovabb folytatom masternodeokkal...a masik ket rig meg marad...

Til

Idézetet írta: dioo89 Dátum március 23, 2018, 06:58:33 DÉLUTÁN
mar az indulasatol szemezek egy masternodeal,megpedig a CROP-al..nem mertem beszalnifeltem h ugy vegzi mint a tobbi..viszonrt mar honapok brutal stabil,lebetonoztak! :D brurtal jo a napi bevetel es hozzajar h meg a wallet stakel is...sajnos novekedett a multhonapban a 5000cropra a beugro..igy most mar jo 2000$ korul mozog az elinditasa,napi 100-130$ bevetel+stake ha hagyod  coinokat a tarcaban..ebbe erdemes invesztalni...marmint szerintem..gondolkodom h egy riget eladok es tovabb folytatom masternodeokkal...a masik ket rig meg marad...
Nemrég jócskán megégettem magam.Ezért én mindig fenntartásokkal kezelem, azt ahol ilyen mértékű a profit.Én is nézegetem egy ideje a Masternode-okat, de még én sem mertem belevágni. Feltettem egy kérdést korábban, hogy miért is fizet az adott coin MN-ja. Az volt a válasz, hogy mivel dolgozik az MN és kiszolgálja a coin hálózat tranzakcióit ,annak fejében jár a jutalom.
Na mármost , ezt össze tudom rakni a fejemben egy DASH,ETH stb. kategória esetén, de egy CROP és társai esetében, miért fizetnek?
Én még sohasem gondolkodtam , hogy CROP-ot utaljak valamelyik walletbe ,esetleg ,hogy azt használjam váltónak.(Most csak a példa kedvéért írom a nevezett coin-t). Sok ehhez hasonló még normális váltón sincs és még a coinmarketcap sem listázza.
C:\> del c:\command.com

ironka

Én jelenleg 3 MN-t futtatok..  a két korábban linkelt kalkulátor nem annyira pontos, főleg a ROI days tekintetében, főleg ha sokan ráugranak és lemegy az árfolyam :(
Masternode és stake pool:
https://simplepospool.com/?ref=ironka
Kripto küldéséhez használd ezt
http://www.changer.com/?refid=218768
BTC bányászás:
https://hashflare.io/r/57B24C15