Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Nicehash

Indította bbencee, december 05, 2016, 10:42:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

mr_nobody

amúgy egy Baikal X11 ASIC Mini Miner-en gondolkodtam, lehet befektetek egyre, ahogy néztem eléggé kevés áramot fogyaszt 40W-ot, bár a  villany költség nálam 0 lenne. valaki próbálta már? valami vélemény?

andysk


drizzt_do_urden

Idézetet írta: lbandita Dátum február 06, 2017, 08:27:54 DÉLELŐTT
https://miningpoolhub.com/?page=statistics&action=autoswitches valaki próbálta már hogy jobban megéri e ?
nicehash tutoriál jól jönne, mi micsoda mit hogyan mi miért van stb,.

ennel az oldalnal a MULTIPOOLMINER az egy jo program. egy baja van hogynem kezeli a wattolt. vagyis nem valt configot ha atmesz egyik coinrol a masikra. amugy eleg konnyu a hasznalata. persze bele kell maszni egy kicsit a configokba hogy testreszabjad de nem nehez. ha kezelene a wattolt akkor tokeletes lenne! benchmarkolja a rigedet es orokke a legprofitalobb minert inditsa. csak ha ETH wattol beallitasid vannak es atmegy ZEC re akkor sajna mar nem keres azzal annyit mivel az ETH beallitasok nem jok zecre ugyenar es hasonlo az eset az XMR el.

kidface

Idézetet írta: lbandita Dátum február 06, 2017, 11:22:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum február 06, 2017, 11:13:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lbandita Dátum február 06, 2017, 08:27:54 DÉLELŐTT
https://miningpoolhub.com/?page=statistics&action=autoswitches valaki próbálta már hogy jobban megéri e ?
nicehash tutoriál jól jönne, mi micsoda mit hogyan mi miért van stb,.

ennel az oldalnal a MULTIPOOLMINER az egy jo program. egy baja van hogynem kezeli a wattolt. vagyis nem valt configot ha atmesz egyik coinrol a masikra. amugy eleg konnyu a hasznalata. persze bele kell maszni egy kicsit a configokba hogy testreszabjad de nem nehez. ha kezelene a wattolt akkor tokeletes lenne! benchmarkolja a rigedet es orokke a legprofitalobb minert inditsa. csak ha ETH wattol beallitasid vannak es atmegy ZEC re akkor sajna mar nem keres azzal annyit mivel az ETH beallitasok nem jok zecre ugyenar es hasonlo az eset az XMR el.
konfigban nem lehet megadni hogy ha indít egy monerót akkor betöltse a gpu beállítást? mert pl zec nél tudom hogy a bat fileban meg tudsz mindent adni,
Mindent meg lehet oldani, csak bele kell mászni egy kicsit.
Már én is nézegettem, de nincs időm foglalkozni vele!
a watttool problémát meg lehetne oldani, ha a miner programokat bat fájlal indítod és abban helyezed el a parancsokat nem a config fájlban.
Talán a napokban szorítok rá egy kis időt

drizzt_do_urden

en ket napot azzal toltottem el. sajnos bele kene piszkalni a json filbe es annak akodolasat en mar nem tudom. bat fileos megoldas nem mukodik. az csak egy configot allit be aztan mikor valt a miner mar csak bentrol inditsa ujbol nem nyul bat filehoz. szoval szerintem is meg lehet oldani csak tobb programozasi tudassal mint ami nekem van.

mr_nobody

valaki találkozott már ilyen hibával? ezt írja ki a nicehash amikor elindítom:  stratum_recv_line failed

boti123

Idézetet írta: mr_nobody Dátum február 03, 2017, 09:38:20 DÉLUTÁN
amúgy egy Baikal X11 ASIC Mini Miner-en gondolkodtam, lehet befektetek egyre, ahogy néztem eléggé kevés áramot fogyaszt 40W-ot, bár a  villany költség nálam 0 lenne. valaki próbálta már? valami vélemény?

Ezen gondolkodom en is

drizzt_do_urden

ASIC miner akkro erdemes ha ingyen aramod van. maskepp a GPU egyelore sokkal jobban fizet meg ha indirekt modon banyaszod a BITCOINT akkor is.

fpeter

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum február 08, 2017, 11:25:04 DÉLELŐTT
ASIC miner akkro erdemes ha ingyen aramod van. maskepp a GPU egyelore sokkal jobban fizet meg ha indirekt modon banyaszod a BITCOINT akkor is.
Szia! Ennek mi az oka, amikor az ASIC-nak sokkal sokkal jobb a watt/hatásfoka? Nem értem... Kalkulátorok szerint GPU-val bő harmadát viszi el a villanyszámla, egy modern ASIC-al meg 10% alattinak tűnik... És a kapacitás/ár aránya is többszörösnek tűnik a GPU-hoz képest - akkor hol a buktató?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Idézetet írta: lbandita Dátum március 02, 2017, 10:00:05 DÉLELŐTT
ASIC célhardver , kb ennyi röviden. BTC ASIC nál más a helyzet, 1200 w fogyasztás, közel fele áramszámla a bevételnek.
Ezzel abszolút nem adsz magyarázatot arra az állításra, hogy miért csak ingyen árammal érné meg az ASIC? Egy 8 gpu-s rig mondjuk kb annyiból jön ki táppal szőröstül bőröstül, mint a másik topikban vesézgetett giant. A rig ~270$ értéket termel meg egy hónapban, amiből majdnem egy 100-ast elvisz a villanyszámlás. Marad ~180 adózás előtt, amivel kb egy év mire megtérül a befektetés. Ezzel szemben a giant fogyasztása a töredéke - ugyanannyi pénz befektetésével kb 500$ pl DASH termelhető ki, amiből a villanyszámlára alig pár 10$ megy el, így elvileg kevesebb mint fél év után megtérül és utána sokkal sokkal több hasznot termel.

Mi nem simmel az eszmefuttatásomban, ami miatt szerintetek ennek ellenére pont hogy nem a GPU rig az ami ingyen áram nélkül szinte meg sem éri most, épp csak nyerségeske, az asic meg csak ingyen árammal jó? Tényleg nem értem és kezdő vagyok, csak józan paraszti ésszel próbálok következtetni, és szeretnék tisztába jönni a dolgokkal...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

proziroxx

Szerintem a Bitcoin bányász ASIC-ok többsége éri meg csak ingyen árammal - de az altcoinoknál más a helyzet.
Egyébként lényegében az ASIC egy nagyobb kockázatú befektetés, mert ha bedől a bitcoin, akkor veszélyes elektronikai hulladék lesz belőle, míg ha egy GPU rig-re ruházol be, akkor a legrosszabb esetben sem bukod el az összes pénzed.

andysk

Tudom. Nem pont te hirdeted a gép elhelyezést?? :-)
Amúgy ha még 3-4 hónapig kitart a profit akkor nem lessz baj a baikallal. Én a 7 gépre napi 70€ profitot számoltam az elején ami persze csökkenni fog. Viszont 110-120€- t hoz naponta a 7 szépség minusz 4€ az áramra. Beszarás...

mr_nobody

https://www.nicehash.com/?p=calc valaki tudja hogy ez az oldal mennyire valós adatokat ad vissza? egy 1070-es valóban képes  ennyit kitermelni nicehash-ban?

ZsZolee

Idézetet írta: mr_nobody Dátum április 24, 2017, 02:45:44 DÉLUTÁN
https://www.nicehash.com/?p=calc valaki tudja hogy ez az oldal mennyire valós adatokat ad vissza? egy 1070-es valóban képes  ennyit kitermelni nicehash-ban?

www.whattomine.com Ez szerintem eddig a legmegbízhatóbb.

ZsZolee

#74
Valami nem kerek. Vissza akarok állni a Nicehashre bányászni, de az alábbi beállításokkal "No job" ETH és PASC-on is. Mit írtam el?

-epool stratum+tcp://daggerhashimoto.eu.nicehash.com:3353
-ewal BTCCÍM.RIG
-epsw x
-esm 3
-estale 0
-tstop 75
-dpool stratum+tcp://pascal.eu.nicehash.com:3358
-dwal BTCCÍM.RIG
-epsw x
-dpsw zrig1
-dcoin pasc
-allpools 1
-mode 0
-wd 1
-r 1

drizzt_do_urden

eloszor a portokat nezd meg nem-e valtoztattak meg. a masodik amit latok hogy a masodik passwordnal DPSW kell legyen nem EPSW

ZsZolee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 26, 2017, 10:21:09 DÉLUTÁN
eloszor a portokat nezd meg nem-e valtoztattak meg. a masodik amit latok hogy a masodik passwordnal DPSW kell legyen nem EPSW

A portok nem változtak és ott van alatta a DPSW is (ha az EPSW van duplán nem zavarja). Továbbra se akar elindulni. Ezt is kipróbáltam:

-epool stratum+tcp://daggerhashimoto.eu.nicehash.com:3353
-ewal BTCCÍM.RIG
-epsw x
-esm 3
-estale 0
-tstop 75
-dpool stratum+tcp://pascal.eu.nicehash.com:3358
-dwal BTCCÍM.RIG
-dpsw x
-dcoin pasc
-allpools 1
-mode 0
-wd 1
-r 1

drizzt_do_urden

-mode -t olvasd el mintha a 0 az csak ETH banyaszas es mode 1 a dual! en szoktam hagyni azt be se irom a parancsssroba. es a -esm azt is olvasd el pontosan mit csinal en azt is szoktam mellozni hagyom default ertekkel induljon.

ZsZolee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 27, 2017, 10:01:59 DÉLELŐTT
-mode -t olvasd el mintha a 0 az csak ETH banyaszas es mode 1 a dual! en szoktam hagyni azt be se irom a parancsssroba. es a -esm azt is olvasd el pontosan mit csinal en azt is szoktam mellozni hagyom default ertekkel induljon.

-esm   Ethereum Stratum mode. 0 - eth-proxy mode (for example, dwarpool.com), 1 - qtminer mode (for example, ethpool.org),
   2 - miner-proxy mode (for example, coinotron.com), 3 - nicehash mode. 0 is default.

Tehát az "-esm 3"  a jó.

-mode   Select mining mode:
   "-mode 0" (default) means dual Ethereum + Decred/Siacoin/Lbry mining mode.
   "-mode 1" means Ethereum-only mining mode. You can set this mode for every card individually, for example, "-mode 1-02" will set mode "1" for first and third GPUs (#0 and #2).

Itt is a "-mode 0" a jó.


drizzt_do_urden

hat akkor nem tudom mit mondjak? minden jonak nez ki inne. a start.bat -ba csak az exe file van beteve vagy esetleg oda is van parancssor beirva mert ha igen akkor azt veszi figyelembe nem a config.txt -t... de ha az is jo akkor megfogltal :))