Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 16 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 24, 2017, 10:29:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A mai napig 2kártyával bányásztam. Minden nagyon jól működött bányászat mellett használtam is a gépet (a monitor az alaplapra volt kötve így CPU látta el a videóvezérlést így nem zavartam a két kártyát). Viszont a  mai nap folyamán beszereztem +2db MSI rx 470 kártyát a meglévő másik kettő mellé. Összeraktam flottul működik is ha a HDMI kábel valamelyik VGA-ra van csatlakoztatva viszont ha az alaplapra kötöm akkor teljes összeomlás.
Gép bekapcs, billentyűzet világít képernyő bejön , billentyűzet kikapcsol majd közli a bios ,hogy nincs keybord és megáll. Visszadugom a HDMI kábelt bármelyik VGA-ra tökéletesen megy a gép hiba nélkül!
Megpróbáltam szerintem mindent már. 2db 2x6+2 tápcsatim van ezek értelemszerűen rá is vannak dugva a kártyákra. 3db 3x-es sata táp kábelem van , egyik vezetékre az egyik a másikra a másik riser van kötve és a 3.-ra egy vinyó. Ha kiiktatom az egyik kártyát akkor megint tökéletesen megy az alaplapi HDMI kimenetről a gép.
A táp egy 700W FSA , alaplap egy ASUS pro gaming z170 , cpu i7 6700k , 16gb ram , ssd , vinyó . Nem hiszem ,hogy a táp nem tud leadni kb 400W-ot vagy mégis? Valaki találkozott már ilyen hibával?

Integrált videó vezérlőt nem szoktuk használni, mert csak galibát okoz

Til

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 24, 2017, 10:29:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A mai napig 2kártyával bányásztam. Minden nagyon jól működött bányászat mellett használtam is a gépet (a monitor az alaplapra volt kötve így CPU látta el a videóvezérlést így nem zavartam a két kártyát). Viszont a  mai nap folyamán beszereztem +2db MSI rx 470 kártyát a meglévő másik kettő mellé. Összeraktam flottul működik is ha a HDMI kábel valamelyik VGA-ra van csatlakoztatva viszont ha az alaplapra kötöm akkor teljes összeomlás.
Gép bekapcs, billentyűzet világít képernyő bejön , billentyűzet kikapcsol majd közli a bios ,hogy nincs keybord és megáll. Visszadugom a HDMI kábelt bármelyik VGA-ra tökéletesen megy a gép hiba nélkül!
Megpróbáltam szerintem mindent már. 2db 2x6+2 tápcsatim van ezek értelemszerűen rá is vannak dugva a kártyákra. 3db 3x-es sata táp kábelem van , egyik vezetékre az egyik a másikra a másik riser van kötve és a 3.-ra egy vinyó. Ha kiiktatom az egyik kártyát akkor megint tökéletesen megy az alaplapi HDMI kimenetről a gép.
A táp egy 700W FSA , alaplap egy ASUS pro gaming z170 , cpu i7 6700k , 16gb ram , ssd , vinyó . Nem hiszem ,hogy a táp nem tud leadni kb 400W-ot vagy mégis? Valaki találkozott már ilyen hibával?
Alaplap uefi pcie tedd gen1 modba.Esetleg megnezheted a multi monitot enabled beallitast is.De csak szepen sorba probalgatsd.Esetleg uefi frissites.A 400w, meg tobb.Az i7 proci a sok ram, a vinyo miatt 4 kartyaval joval  5tobb.En low beallitasokon wattooolal 4 kartyat 530w hajtok Zcash -en.Nalad low mellett ugyanez 600w korul lenne.Alap beallitasok mellett meg szinte eleg se lenne a tapod teljesitmenye,plane ha nem minimum bronz kategoria.Nekem egy 700w bronz evga van es epp,hogy eleg 4 kartyanak.Igy is a ventit manualisan kell vezerelnem, mert sokszor fel akart szallni, sugarhajtomu uzemmodba volt.
C:\> del c:\command.com

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum március 24, 2017, 10:46:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 24, 2017, 10:29:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A mai napig 2kártyával bányásztam. Minden nagyon jól működött bányászat mellett használtam is a gépet (a monitor az alaplapra volt kötve így CPU látta el a videóvezérlést így nem zavartam a két kártyát). Viszont a  mai nap folyamán beszereztem +2db MSI rx 470 kártyát a meglévő másik kettő mellé. Összeraktam flottul működik is ha a HDMI kábel valamelyik VGA-ra van csatlakoztatva viszont ha az alaplapra kötöm akkor teljes összeomlás.
Gép bekapcs, billentyűzet világít képernyő bejön , billentyűzet kikapcsol majd közli a bios ,hogy nincs keybord és megáll. Visszadugom a HDMI kábelt bármelyik VGA-ra tökéletesen megy a gép hiba nélkül!
Megpróbáltam szerintem mindent már. 2db 2x6+2 tápcsatim van ezek értelemszerűen rá is vannak dugva a kártyákra. 3db 3x-es sata táp kábelem van , egyik vezetékre az egyik a másikra a másik riser van kötve és a 3.-ra egy vinyó. Ha kiiktatom az egyik kártyát akkor megint tökéletesen megy az alaplapi HDMI kimenetről a gép.
A táp egy 700W FSA , alaplap egy ASUS pro gaming z170 , cpu i7 6700k , 16gb ram , ssd , vinyó . Nem hiszem ,hogy a táp nem tud leadni kb 400W-ot vagy mégis? Valaki találkozott már ilyen hibával?

Integrált videó vezérlőt nem szoktuk használni, mert csak galibát okoz

molmat1013

Idézetet írta: Til Dátum március 25, 2017, 05:41:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 24, 2017, 10:29:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A mai napig 2kártyával bányásztam. Minden nagyon jól működött bányászat mellett használtam is a gépet (a monitor az alaplapra volt kötve így CPU látta el a videóvezérlést így nem zavartam a két kártyát). Viszont a  mai nap folyamán beszereztem +2db MSI rx 470 kártyát a meglévő másik kettő mellé. Összeraktam flottul működik is ha a HDMI kábel valamelyik VGA-ra van csatlakoztatva viszont ha az alaplapra kötöm akkor teljes összeomlás.
Gép bekapcs, billentyűzet világít képernyő bejön , billentyűzet kikapcsol majd közli a bios ,hogy nincs keybord és megáll. Visszadugom a HDMI kábelt bármelyik VGA-ra tökéletesen megy a gép hiba nélkül!
Megpróbáltam szerintem mindent már. 2db 2x6+2 tápcsatim van ezek értelemszerűen rá is vannak dugva a kártyákra. 3db 3x-es sata táp kábelem van , egyik vezetékre az egyik a másikra a másik riser van kötve és a 3.-ra egy vinyó. Ha kiiktatom az egyik kártyát akkor megint tökéletesen megy az alaplapi HDMI kimenetről a gép.
A táp egy 700W FSA , alaplap egy ASUS pro gaming z170 , cpu i7 6700k , 16gb ram , ssd , vinyó . Nem hiszem ,hogy a táp nem tud leadni kb 400W-ot vagy mégis? Valaki találkozott már ilyen hibával?
Alaplap uefi pcie tedd gen1 modba.Esetleg megnezheted a multi monitot enabled beallitast is.De csak szepen sorba probalgatsd.Esetleg uefi frissites.A 400w, meg tobb.Az i7 proci a sok ram, a vinyo miatt 4 kartyaval joval  5tobb.En low beallitasokon wattooolal 4 kartyat 530w hajtok Zcash -en.Nalad low mellett ugyanez 600w korul lenne.Alap beallitasok mellett meg szinte eleg se lenne a tapod teljesitmenye,plane ha nem minimum bronz kategoria.Nekem egy 700w bronz evga van es epp,hogy eleg 4 kartyanak.Igy is a ventit manualisan kell vezerelnem, mert sokszor fel akart szallni, sugarhajtomu uzemmodba volt.

Igazad van rosszul írtam nem 400W-ot vesz fel hanem 515W-ot (falból mérve nem 4000ft-os cuccal :). Köszönöm a tippeket is, sajnos uefi pcie részt nem találtam az alaplap biosában , viszont a multi monitort igen , de az egy elég vicces dolog úgyhogy azt kihagyom. 64mb memória nem elég nekem erre :D
Szerintem venni fogok egy új lapot , cpu-t , tápot memóriát és akkor nem lesz ilyen progblémám!

raffiakötö

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne (nagyon amatőr kérdés), hogy jelenleg 1000 W-os tápot használok, ETC-t bányászok 6 kártyával így 900 W a fogyasztásom. Ha dual-ba akarok bányászni akkor a fogyasztás 1050 W körül van. Mennyi egészséges túlhajtani egy tápot ilyen módon? A fogyasztás miatt nem dualba megy a bánya, mert nem szeretnék kinyírni a tápot-gépet-csákányt...

kidface

Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 27, 2017, 10:07:32 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne (nagyon amatőr kérdés), hogy jelenleg 1000 W-os tápot használok, ETC-t bányászok 6 kártyával így 900 W a fogyasztásom. Ha dual-ba akarok bányászni akkor a fogyasztás 1050 W körül van. Mennyi egészséges túlhajtani egy tápot ilyen módon? A fogyasztás miatt nem dualba megy a bánya, mert nem szeretnék kinyírni a tápot-gépet-csákányt...
Vegan is 1000W fölött nyomja 2 rignél!
Amúgy a tápok teljesítménye a DC oldal értéke, nem az AC!
Szóval mehet.
Ha biztosra akarsz menni, akkor vagy a táp matricájan vagy a leírásában fel van tüntetve a Max AC Input A at 230V vagy valami hasonló!

Parano1d

#406
Amennyiben leírod a táp pontos típusát, akkor meg is nézzük neked, hogy mit bír.
Ha minőségi, akkor nem szabadna problémát okozni neki, de nyáron a 40 fokban azért nem használnám dual miningre :)

raffiakötö

Idézetet írta: Parano1d Dátum március 27, 2017, 12:11:15 DÉLUTÁN
Amennyiben leírod a táp pontos típusát, akkor meg is nézzük neked, hogy mit bír.
Ha minőségi, akkor nem szabadna problémát okozni neki, de nyáron a 40 fokban azért nem használnám dual miningre :)

Az egyik táp:
https://www.pcx.hu/raidmax-cobra-1000w-rx-1000ae-b-tapegyseg-934900

Másik:
Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze

kidface

Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 27, 2017, 12:41:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum március 27, 2017, 12:11:15 DÉLUTÁN
Amennyiben leírod a táp pontos típusát, akkor meg is nézzük neked, hogy mit bír.
Ha minőségi, akkor nem szabadna problémát okozni neki, de nyáron a 40 fokban azért nem használnám dual miningre :)

Az egyik táp:
https://www.pcx.hu/raidmax-cobra-1000w-rx-1000ae-b-tapegyseg-934900

Másik:
Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze

Raidmax 7A 240V-on
Enermax 7.5A 240V-on

No para, birni fogja :) A kornyezeti homersekletre tenyleg figyelj oda! Ne rakd be kis, zart terbe, legyen legmozgas boven!

raffiakötö

Idézetet írta: kidface Dátum március 27, 2017, 01:11:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 27, 2017, 12:41:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum március 27, 2017, 12:11:15 DÉLUTÁN
Amennyiben leírod a táp pontos típusát, akkor meg is nézzük neked, hogy mit bír.
Ha minőségi, akkor nem szabadna problémát okozni neki, de nyáron a 40 fokban azért nem használnám dual miningre :)

Az egyik táp:
https://www.pcx.hu/raidmax-cobra-1000w-rx-1000ae-b-tapegyseg-934900

Másik:
Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze

Raidmax 7A 240V-on
Enermax 7.5A 240V-on

No para, birni fogja :) A kornyezeti homersekletre tenyleg figyelj oda! Ne rakd be kis, zart terbe, legyen legmozgas boven!

Jelenleg szobába van az egyik ablak mellett, a másik konyhába...

Zorg33

#410
Vigyazz, nehogy a szivarszobaban a raidmax fustoljon! ;)

Kivancsi vagyok mit bir egy ilyen olcso tap, bar a 1200W os verzioja +4k forintert a bajnok...

raffiakötö

Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 28, 2017, 03:26:56 DÉLELŐTT
Vigyazz, nehogy a szivarszobaban a raidmax fustoljon! ;)

Kivancsi vagyok mit bir egy ilyen olcso tap, bar a 1200W os verzioja +4k forintert a bajnok...

Baromira nem értem néha ezeket a bányagépeket.
Az egyik gépben amelyikben Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze táp van úgymond gond nélkül megy a dual mining ETC-n 155 hash, dcr 2720 hash.
A másik gépen RaidMax Cobra 1000W RX-1000AE-B táp kb fél óra után leállt a progi... Addig 153 hash, 2350 hash-el ment.
Úgyhogy lemondtam a dual miningról, míg lecserélem a tápokat... :D

drizzt_do_urden

Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 28, 2017, 07:58:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 28, 2017, 03:26:56 DÉLELŐTT
Vigyazz, nehogy a szivarszobaban a raidmax fustoljon! ;)

Kivancsi vagyok mit bir egy ilyen olcso tap, bar a 1200W os verzioja +4k forintert a bajnok...

Baromira nem értem néha ezeket a bányagépeket.
Az egyik gépben amelyikben Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze táp van úgymond gond nélkül megy a dual mining ETC-n 155 hash, dcr 2720 hash.
A másik gépen RaidMax Cobra 1000W RX-1000AE-B táp kb fél óra után leállt a progi... Addig 153 hash, 2350 hash-el ment.
Úgyhogy lemondtam a dual miningról, míg lecserélem a tápokat... :D

Bronze -ot amugy se vegyel. minimum gold. de nem lehet hogy nagyon alul van feszelve valameyik kartya es azert all meg? ha megall a banyagep altalaba aram hiany miatt teszi!

raffiakötö

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 28, 2017, 09:50:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 28, 2017, 07:58:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 28, 2017, 03:26:56 DÉLELŐTT
Vigyazz, nehogy a szivarszobaban a raidmax fustoljon! ;)

Kivancsi vagyok mit bir egy ilyen olcso tap, bar a 1200W os verzioja +4k forintert a bajnok...

Baromira nem értem néha ezeket a bányagépeket.
Az egyik gépben amelyikben Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze táp van úgymond gond nélkül megy a dual mining ETC-n 155 hash, dcr 2720 hash.
A másik gépen RaidMax Cobra 1000W RX-1000AE-B táp kb fél óra után leállt a progi... Addig 153 hash, 2350 hash-el ment.
Úgyhogy lemondtam a dual miningról, míg lecserélem a tápokat... :D

Bronze -ot amugy se vegyel. minimum gold. de nem lehet hogy nagyon alul van feszelve valameyik kartya es azert all meg? ha megall a banyagep altalaba aram hiany miatt teszi!

Az az érdekes, hogy alulfesz nélkül se kultiválta egyik gépem se a dual mining-ot. Vagy nem indult, el, vagy elindult, de valamiért kiadat valami. Lehet nem vagyok elég kitartó, de inkább nem hajtom agyon a kártyákat....

drizzt_do_urden

Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 28, 2017, 09:56:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 28, 2017, 09:50:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 28, 2017, 07:58:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 28, 2017, 03:26:56 DÉLELŐTT
Vigyazz, nehogy a szivarszobaban a raidmax fustoljon! ;)

Kivancsi vagyok mit bir egy ilyen olcso tap, bar a 1200W os verzioja +4k forintert a bajnok...

Baromira nem értem néha ezeket a bányagépeket.
Az egyik gépben amelyikben Enermax 1000W TRIATHLOR Eco 80+ Bronze táp van úgymond gond nélkül megy a dual mining ETC-n 155 hash, dcr 2720 hash.
A másik gépen RaidMax Cobra 1000W RX-1000AE-B táp kb fél óra után leállt a progi... Addig 153 hash, 2350 hash-el ment.
Úgyhogy lemondtam a dual miningról, míg lecserélem a tápokat... :D

Bronze -ot amugy se vegyel. minimum gold. de nem lehet hogy nagyon alul van feszelve valameyik kartya es azert all meg? ha megall a banyagep altalaba aram hiany miatt teszi!

Az az érdekes, hogy alulfesz nélkül se kultiválta egyik gépem se a dual mining-ot. Vagy nem indult, el, vagy elindult, de valamiért kiadat valami. Lehet nem vagyok elég kitartó, de inkább nem hajtom agyon a kártyákat....

-dcri -vel allitsad a dula coin intezitasat es akkor te kontrolalod hogy mennyire akarod tulterhelni a kartyakat...minnel kisebb a -dcri ertek annal kisebb terheles eri a kartyakat.

Zorg33

#415
A riserek földjén tett újabb kalandozásaimmal szórakoztatnálak benneteket! :)

A történet úgy kezdődött, hogy kínai barátunk (Chan) aznap rossz lábbal kelt és véletlenül a 1085-ös feszstab IC-ből pont abból a verzióból tett egy 5000db-os tekercset gyártósoron dolgozó alkatrészadagolóba, amelyik verzióból hiányzik a fix kiementi feszültséget beállító ellenálláspár.

Persze úgy ahogy kell, tesztelés nélkül kiküldték őket a vásárlóknak, köztük nekem is.

Már gyanus volt, amikor rámírt az ali-s sales-es csaj (aki mellesleg fotomodell, milyen érdekes, hogy az avatar alapján ott minden sales-es 18 éves manöken, nem?), hogy na megnéztem már az utolsó adag risert hogy minden rendben működik? Esetleg előfordulhat köztük nem funkciónáló darab.

Másnap reggel ki is próbáltam és hopp, meg se nyekken vele a tesztkártya. Mondom, jó, akkor méregessünk egy kicsit, még úgysem találtam mára ürügyet, hogy miért késsek a melóból.
A 3.3V-t előállítani hivatott feszültségstabilizátor terheletlenül 4,25V-ot ad.. öbö.
Na terheljük csak le egy ellenállással, hopp, úgy pedig 1,25V-re beesik. Mi a bré van itt kérem?

Utánaolvasva kiderült, hogy ez az a verziója ennek a feszstab IC-nek, amelyiket egy külső feszültségosztóval kell a kívánt kimeneti feszültségre rábeszélni. (Ekkor már nagyon el voltam késve a melóból, úgyhogy elindultam, akkor most itt átugrok pár órát. )
Délután hazaérve rábiggyesztettem az ellenállásokat és pakk, egyből ott a 3.7V, amit 1A körüli terheléssel teszteltem és 3.4V-ra esik be. Pont jó is lesz.

Úgyhogy az elmúlt két órám azzal telt hogy a riserekre forrasztgattam az ellenállásokat.
Az első darabbal csodálatosan megy mellettem a Claymore.

És elnézést, azoktól, akiknek ma emiatt nem tudtam adni risert és azoktól is, akiknek vissza kellett hozniuk átalakítás céljából a tegnap kapottakat.
Sajnos ki vagyok szolgáltatva Chan-nek és az ázsiai topmodelleknek.
Szoktam saját gépben tesztelni kb mindenmásodik adagot, ezt az adagot persze pont nem :)

Illusztrálnám akkor a felvázoltakat színes digitális kép formájában:





ZsZolee

Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 29, 2017, 09:09:08 DÉLUTÁN
A riserek földjén tett újabb kalandozásaimmal szórakoztatnálak benneteket! :)

A történet úgy kezdődött, hogy kínai barátunk (Chan) aznap rossz lábbal kelt és véletlenül a 1085-ös feszstab IC-ből pont abból a verzióból tett egy 5000db-os tekercset gyártósoron dolgozó alkatrészadagolóba, amelyik verzióból hiányzik a fix kiementi feszültséget beállító ellenálláspár.

Persze úgy ahogy kell, tesztelés nélkül kiküldték őket a vásárlóknak, köztük nekem is.

Már gyanus volt, amikor rámírt az ali-s sales-es csaj (aki mellesleg fotomodell, milyen érdekes, hogy az avatar alapján ott minden sales-es 18 éves manöken, nem?), hogy na megnéztem már az utolsó adag risert hogy minden rendben működik? Esetleg előfordulhat köztük nem funkciónáló darab.

Másnap reggel ki is próbáltam és hopp, meg se nyekken vele a tesztkártya. Mondom, jó, akkor méregessünk egy kicsit, még úgysem találtam mára ürügyet, hogy miért késsek a melóból.
A 3.3V-t előállítani hivatott feszültségstabilizátor terheletlenül 4,25V-ot ad.. öbö.
Na terheljük csak le egy ellenállással, hopp, úgy pedig 1,25V-re beesik. Mi a bré van itt kérem?

Utánaolvasva kiderült, hogy ez az a verziója ennek a feszstab IC-nek, amelyiket egy külső feszültségosztóval kell a kívánt kimeneti feszültségre rábeszélni. (Ekkor már nagyon el voltam késve a melóból, úgyhogy elindultam, akkor most itt átugrok pár órát. )
Délután hazaérve rábiggyesztettem az ellenállásokat és pakk, egyből ott a 3.7V, amit 1A körüli terheléssel teszteltem és 3.4V-ra esik be. Pont jó is lesz.

Úgyhogy az elmúlt két órám azzal telt hogy a riserekre forrasztgattam az ellenállásokat.
Az első darabbal csodálatosan megy mellettem a Claymore.

És elnézést, azoktól, akiknek ma emiatt nem tudtam adni risert és azoktól is, akiknek vissza kellett hozniuk átalakítás céljából a tegnap kapottakat.
Sajnos ki vagyok szolgáltatva Chan-nek és az ázsiai topmodelleknek.
Szoktam saját gépben tesztelni kb mindenmásodik adagot, ezt az adagot persze pont nem :)

Illusztrálnám akkor a felvázoltakat színes digitális kép formájában:






Erre tényleg csak annyi, hogy "AZTAK*RV*ÉLETBE!", még jó hogy értesz, hozzá. Nálam ment volna a levesbe...

Turcy086

Idézetet írta: ZsZolee Dátum március 29, 2017, 09:28:10 DÉLUTÁN
Erre tényleg csak annyi, hogy "AZTAK*RV*ÉLETBE!", még jó hogy értesz, hozzá. Nálam ment volna a levesbe...

Pontosan... gondoljatok bele. Az ember örül, hogy megvesz valamit. Azt gondolja Kína, biztos fasza lehet, kintről van, gyártótól, olcsó....
Mondjuk a bitcoin táp, mining rigek körül elég erősen magas amperszámok ugrálnak, hő és társai, így ez egyáltalán nem játék. Tűzkár és hasonló is előfordulhat. Mondjuk Vegánnak másféle tűze volt.

Köszi Zorg!

fpeter

No igen, a kínaiak humorérzéke elég érdekes :( :)

Nekem is az volt az első, hogy végigmértem az összes lábat a riser foglalaton hogy nem kerül e valahová olyan helyre 12V ahová nem kellene - nyákterv hibából kifolyólag - illetve egyesével igyekeztem átnézni minden forrasztást és rámértem a 3.3V-okra is hogy stabil e..

Ha már kína, hátha más ki tudja hámozni valahonnan, hogy ez a mérőke tudhat True RMS-t?

https://www.aliexpress.com/item/SDM230-DR-Single-Phase-Din-Rail-kwh-watt-power-Energy-Meter-resetable-CE-100A-MID/32597513318.html?spm=2114.01010208.3.1.QZvZ29&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_7_10152_10065_10068_10150_10136_10137_10060_10138_10062_10141_203_10056_10055_10054_122_10059_10099_10103_10102_10096_10144_10052_10053_10142_10107_10050_10143_10051_10525_10529_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10516_10515_10037_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10122_10123_10124-10150_10152%2Csearchweb201603_1%2Cafswitch_1%2CppcSwitch_5%2Csingle_sort_0_default&btsid=6b7cbf6f-1df7-4998-a9a2-f9f5ccd61994&algo_expid=38c2dd47-35b1-4c4d-ada3-63590346e1c8-0&algo_pvid=38c2dd47-35b1-4c4d-ada3-63590346e1c8

http://eastrongroupco.hk02.057321.com/productsview/50.html

http://eastrongroupco.hk02.057321.com/data/uploads/Eastron_SDM230-DR_user_manual_V1_0_2015.pdf

Ez az alapverzió 1pulse/1Wh kimenettel is rendelkezik, de a szűk duplájáért van akár RS485-ön faggatható verziója is, így a loggolás/hosszútávú nyomonkövetés is megoldható volna vele - feltéve hogy tényleg jól is méri a kapcsüzemű tápokat...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

Idézetet írta: Turcy086 Dátum március 29, 2017, 09:47:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum március 29, 2017, 09:28:10 DÉLUTÁN
Erre tényleg csak annyi, hogy "AZTAK*RV*ÉLETBE!", még jó hogy értesz, hozzá. Nálam ment volna a levesbe...

Pontosan... gondoljatok bele. Az ember örül, hogy megvesz valamit. Azt gondolja Kína, biztos fasza lehet, kintről van, gyártótól, olcsó....
Mondjuk a bitcoin táp, mining rigek körül elég erősen magas amperszámok ugrálnak, hő és társai, így ez egyáltalán nem játék. Tűzkár és hasonló is előfordulhat. Mondjuk Vegánnak másféle tűze volt.

Köszi Zorg!

Azért azt írjuk a kínai manöken javára, hogy írt egy levelet, hogy hé faszikám nálad nincsen gebasz ?