Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

chipman

És az a 16A már a háztartási gépekre is alig elég, ha egyszerre bekapcsolod a mosó-, mosogatógépet meg az elektromos tűzhelyt, már leold, pedig még a rig nem is kap áramot...
Ilyen egy átlagos háztartás.  :D

szevasz

B@szki, odamész az elosztószekrényhez és megnézed :-X
Idézetet írta: dekboy Dátum április 28, 2017, 09:31:01 DÉLELŐTT
Bakker...beszél itt mindenki mindenfélét...  ;D legközelebb már csak annak hiszek aki mellékeli az elműs igazolványát...!  ;D most nézhetek utánna...fasza!  ;D

Laca012

#562
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 26, 2017, 12:17:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 18, 2017, 10:15:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 18, 2017, 09:02:16 DÉLELŐTT
@Parano1d:
A kartya slot(riser) feloli fogyasztasat nem lehet semmilyen beallitassal erdemben befolyasolni!
A phase gain-nel lehet kb 5W-ot csokkenteni, de romlik a kartya osszhatasfoka.

Tehat referencia design RX 470/480 kartyanak a riseret csak molexrol vagy 6pinrol szabad etetni, satarol nem.
A referencia kartyak slot felol 75-80W ot vesznek fel, az AIB-ok pedig 25-60W kozott tipustol fuggoen.

Nekem November óta mennek a kártyák a Sata csatikról, 2hetet SATA-MOLEX, December óta SATA-8PIN-ről, de most màr belém ültettétek a kisördögöt..
Kérdés már csak az, hogy érdemes-e egy kis plusz pénzért aranyozott sarukat venni és azokat felkrimpelni, vagy nem lesz hosszabb életű, a havi csatlakozó "unconnect-connect" amit az EVGA tápok használati utasítása mond azt elég megcsinálni és nem fog leoxidálódni?
Szóval aranyozottat vagy simát? Ez a kérdés.

Ha gond akart volna lenni november óta, vagyis lassan 6 hónapja, akkor már lett volna, felesleges a kisördög, csak úgy látom itt szeret 1-2 ember mindent feleslegesen túlbiztosítani.
Igazából tapogatom őket, mégcsak nem is langyosak.. Havi portalanításkor széthúzom-összedugom őket, ennyi..
De sokba nem fog fájni, megrendelem az 50db 6+2pines csatlakozó meg a saruk bele max £30 ha az aranyozottat rendelem szép piros műanyagokkal, £17  ha nem aranyozott és feketék a dugók. Mivel krimpelőfogó, meg minden szerszám amúgy is van a drónozás-modellezés miatt, ennyi az össz költség. Esetleg némi 16AWG kábel, ha nem a gyári SATA kábeleket saruzom újra...

Uhura

#563
Akkor pár kérdés a sata / molex háborúban: (azért , hogy világos legyen mert végig néztem pár videót és elolvastam sok cikket de igazán a csatlakozó kialakításnak eltérő voltán kivül nagyon nagy különbséget vagy érvet nem találtam, ez nem azt jelenti, hogy nincs max nem nem kerestem elégé jól)

https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/SuperNOVA_G2_1000/images/psu_rear.jpg

1.) A táp Sata és Rerp / Perif feliratú csatlakozói - mikor minek nevezik őket - ugyan azok ? jól gondolom ? ugyanaz a kiosztás és a teljesítmény is ?
2.) Vagyis ha veszek 6 pin -> molex vagy 6 pin -> 6 pin csatlakozót akkor mind a sata mind  Repr / Prif feliratú aljzatba be tudom dugni és így el tudom probléma mentesen látni a risereket?
3.) Valaki tudna adatott mondani a sata és molex csatlakozók mekkora Watt és Amper értéket kell hogy elbírjanak ? (Csak mert kerestem de nem találtam)

Előre is köszi.

3.) persze , hogy a post után találom meg a választ :
http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html#pciexpress8

Sata 12/5/3.3v esetén: 54W/22.5W/14.85W   míg a molex: 12/5v esetén: 60W/25W

vagyis a 12v -> a sata -6W kevesebbet tud míg a 5v -> a sata 2.5 W kevesebbet tud ehez járul még hozzá a sata 4,5 A míg a molex 6 A max áramerősséget tud elviselni, vagyis a sata -1.5A kevesebbet bír.

A kérdés mennyire lényeges ez ?

Nekem most egy kártya kb. 110 - 125W között fogyaszt.
A tápellátása: 6+2 pin-es (8 pin) : 150 W max 4.167 A + Riser: sata esetén: 54W ha ő csinálja a 12V-ből az 5V = 150+54=204W  (Ez bőven fedezi az energia szükségletet)

- Valaki javítson ki de ha nem jól gondolom de akkor van gond a csatlakozókkal ha a riser maga állítja elő az 5V-t és nem a csatlakozón keresztül húzza le mert ekkor a riser összes áram felvétele a 12V ágon kell hogy realizálodjon ? ami a sata csatlakozásnál kisebb mint a molexnél mint teljesítmény mit áramerősség felső határának tekintetében?




Zorg33

#564
Molex a gyakorlatban 100W ig jo.
Sata meg kb 60W ig.

Az erintkezo felulet merete a problema a satanal. Ott csak egy pici teglalapon erintkezik.
A molex pedig egy sokkal nagyobb hengerfeluleten.
Satanal meg az is problema szokott lenni hogy 18awg helyett 20awg kabellel szerelik.

Uhura

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 28, 2017, 12:28:17 DÉLUTÁN
Molex a gyakorlatban 100W ig jo.
Sata meg kb 60W ig.

Az erintkezo felulet merete a problema a satanal. Ott csak egy pici teglalapon erintkezik.
A molex pedig egy sokkal nagyobb hengerfeluleten.
Satanal meg az is problema szokott lenni hogy 18awg helyett 20awg kabellel szerelik.

3 db kisebb téglalapon persze igaz ez is kisebb mint a  molex csatin.

De akkor ez mennyire él?
" Valaki javítson ki de ha nem jól gondolom de akkor van gond a csatlakozókkal ha a riser maga állítja elő az 5V-t és nem a csatlakozón keresztül húzza le mert ekkor a riser összes áram felvétele a 12V ágon kell hogy realizálodjon ? ami a sata csatlakozásnál kisebb mint a molexnél mint teljesítmény mit áramerősség felső határának tekintetében? "

Turcy086

Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(

kidface

Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni

Turcy086

Idézetet írta: kidface Dátum április 30, 2017, 10:46:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni

kidface

Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:48:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 30, 2017, 10:46:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni

Kezdobanyasz9999

Idézetet írta: kidface Dátum április 30, 2017, 10:46:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni

Laca012

Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:48:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 30, 2017, 10:46:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni

ZsZolee

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 30, 2017, 02:35:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:48:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 30, 2017, 10:46:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni

somogyi betyár

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 30, 2017, 02:35:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:48:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 30, 2017, 10:46:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 30, 2017, 10:40:08 DÉLELŐTT
Lehet már volt szó róla, de vigyázzatok milyen kábellel dolgoztok. Én most belefutottam olyanba, kivülről úgy másfelesnek tünt, de a benne futó réz az egész átmérő kb egy tizede volt... Nonszensz, silány minőség. Kb 1 ampert jó ha elbír :(
Sajnos ez gyakran elofordul! A kis kínai emberek szeretnek spórolni
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Laca012

Engem ha meg csak az a ketto.. Beszabadultak ma (is) a vasarnapi soforok... akarom mondani banyasz.... neeeem szoval tudod azok ott... Higul a szakma rendesen gyerekek.. eddig csak heti 1-2 jolfesult,de mar naponta jonnek a zombikok es farasztanak... Figyeld meg hova fajul ez a dolog, nem lepodok meg, ha valaki holnap megkerdezi, melyik pc-t lopja el a sulibol, hogy banyaszhasson, de azt sem tudja mi az a csavarhuzo..
Na mindegy, mas...
Vegul ugy dontottem megrendelem az aranyozott sarukat, meg a 6+2-es muanyagokat, de az aranyozott saru kifutott. Helyette talaltam felig aranyozottat es akkor majdnem ugyan abban az arban megvan mint a sima sarukkal lett volna.. Meg azt kell kitalalnom, hogy a tap feloli oldalon a "periferia dugok" ugyanolyan kiosztasuak-e, de ha nem akkor kihuzom az eredeti sarukat es gariztatas eseten max visszadugdosom oket.. (remeljuk soha sem kerul sor ra) Azt szamoltam, hogy szimpla egyeres 16AWG kabelbol kell kb. 20-25m rigenkent... Az is lesz egy tetel azert.

drizzt_do_urden

engem az zavar a legjobban hogy meg nekuk all feljebb ha veletlenul nem akarsz valaszolni az illegalis kerdesere :)) es letiltod es akkor te vagy a legnagyobb marha mert adminisztrator vagy :))

Uhura

#576
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 01, 2017, 03:28:06 DÉLELŐTT
Engem ha meg csak az a ketto.. Beszabadultak ma (is) a vasarnapi soforok... akarom mondani banyasz.... neeeem szoval tudod azok ott... Higul a szakma rendesen gyerekek.. eddig csak heti 1-2 jolfesult,de mar naponta jonnek a zombikok es farasztanak... Figyeld meg hova fajul ez a dolog, nem lepodok meg, ha valaki holnap megkerdezi, melyik pc-t lopja el a sulibol, hogy banyaszhasson, de azt sem tudja mi az a csavarhuzo..
Na mindegy, mas...
Vegul ugy dontottem megrendelem az aranyozott sarukat, meg a 6+2-es muanyagokat, de az aranyozott saru kifutott. Helyette talaltam felig aranyozottat es akkor majdnem ugyan abban az arban megvan mint a sima sarukkal lett volna.. Meg azt kell kitalalnom, hogy a tap feloli oldalon a "periferia dugok" ugyanolyan kiosztasuak-e, de ha nem akkor kihuzom az eredeti sarukat es gariztatas eseten max visszadugdosom oket.. (remeljuk soha sem kerul sor ra) Azt szamoltam, hogy szimpla egyeres 16AWG kabelbol kell kb. 20-25m rigenkent... Az is lesz egy tetel azert.

Laca: szakma hígulása :D lol bazzeg 1 év és TEÁOR kódja is lesz a cripto bányászatnak :D  meg OKJ-s képzési is lesz.... vazze nem is rossz ötlet csináljunk bányász képzést :) tök tuti. Egy rx 470-es MSI kártya a beugró .... :D

Kábelezés: már kérdezni akartam te hogyan oldottad meg a EVGA g2 1000-es tápon a 7 db kártyát kábelezés ügyileg ? Van olyan ahol egy kábelen 2 db kártya vagy 2 riser van ?

Szerintem ne dibold szét a gyári kábelt mert szerintem 80 Ft-s csatlakozót veszel és tudsz csinálni teljesen újat. Van pinout kiosztás EVGA táphoz csak le kell ellenőrizni.
Nekem is kellene majd csinálni 6 pines csatlakozókat a riserekhez.

http://www.overclock.net/t/1420796/repository-of-power-supply-pin-outs/150


16-17 oldalt nézd , ha találok még akkor felrakom ide.


http://www.overclock.net/t/1420796/lightbox/post/24346238/id/2565234

Laca012

Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 11:42:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 01, 2017, 03:28:06 DÉLELŐTT
Engem ha meg csak az a ketto.. Beszabadultak ma (is) a vasarnapi soforok... akarom mondani banyasz.... neeeem szoval tudod azok ott... Higul a szakma rendesen gyerekek.. eddig csak heti 1-2 jolfesult,de mar naponta jonnek a zombikok es farasztanak... Figyeld meg hova fajul ez a dolog, nem lepodok meg, ha valaki holnap megkerdezi, melyik pc-t lopja el a sulibol, hogy banyaszhasson, de azt sem tudja mi az a csavarhuzo..
Na mindegy, mas...
Vegul ugy dontottem megrendelem az aranyozott sarukat, meg a 6+2-es muanyagokat, de az aranyozott saru kifutott. Helyette talaltam felig aranyozottat es akkor majdnem ugyan abban az arban megvan mint a sima sarukkal lett volna.. Meg azt kell kitalalnom, hogy a tap feloli oldalon a "periferia dugok" ugyanolyan kiosztasuak-e, de ha nem akkor kihuzom az eredeti sarukat es gariztatas eseten max visszadugdosom oket.. (remeljuk soha sem kerul sor ra) Azt szamoltam, hogy szimpla egyeres 16AWG kabelbol kell kb. 20-25m rigenkent... Az is lesz egy tetel azert.

Laca: szakma hígulása :D lol bazzeg 1 év és TEÁOR kódja is lesz a cripto bányászatnak :D  meg OKJ-s képzési is lesz.... vazze nem is rossz ötlet csináljunk bányász képzést :) tök tuti. Egy rx 470-es MSI kártya a beugró .... :D

Kábelezés: már kérdezni akartam te hogyan oldottad meg a EVGA g2 1000-es tápon a 7 db kártyát kábelezés ügyileg ? Van olyan ahol egy kábelen 2 db kártya vagy 2 riser van ?

Szerintem ne dibold szét a gyári kábelt mert szerintem 80 Ft-s csatlakozót veszel és tudsz csinálni teljesen újat. Van pinout kiosztás EVGA táphoz csak le kell ellenőrizni.
Nekem is kellene majd csinálni 6 pines csatlakozókat a riserekhez.

http://www.overclock.net/t/1420796/repository-of-power-supply-pin-outs/150


16-17 oldalt nézd , ha találok még akkor felrakom ide.


http://www.overclock.net/t/1420796/lightbox/post/24346238/id/2565234

Én nem vesződök velük egy komplett rig-ért sem, nemhogy egy kártyáért..  :P
Pont most mondta Robi (Vegán), hogy heti 1kártyát tudna venni... Hát szerintem ezeket nem egy hét, de egy hónap alatt sem tréningelnéd ki, ellenben te elérnéd a magas veszélyeztetettségi szintet, mert azzal a stresszel tuti mennél a gumiszobába rövid időn belül.  :-[

Kábelezés:
2 rigem van jelenleg. Amiben már 7 kártya van abban egy 1000GQ meg egy 550G2 van. Az 550G2 full modularis, azon csak 2kartya van (2× 6+2pin és egyelőre sata periféria csatiról a riserek. Az 1000W-oson meg ebbol adódóan olyan mintha egy komplett 5 kártyás rig menne..
6kártyáig elment az 1000W-osról, de 5-ig volt csendes, 6-nál már süvített és hangoláskor nem alulfeszelve olyan 1200W-nál (konnektorból ) le is oldott néha.
Így viszont közel néma az egész, mindennek külön 6+2 kábele van, csak a riser aminél  a "periféria" korbácsokon 2-2-1db SATA -> SATA/6pin van jelenleg.

A másik rig már bonyolultabb, ott az 1200W-os FSP Aurum tápon  4db dupla 6+2pin kábel van, meg 5db SATA periféria.
Jelenleg 5db kártya van belerakva, 3db egyelore kap 1-1 dedikált kábelt, a 4-5 viszont osztozik a negyediken.
A periferia is egyelore 1-1 külön SATA -> SATA/6pin kábel kártyánként.
De ezt még át fogom variálni, mert ez nem teljesen moduláris táp és a fix korbácson jön még egy dupla (2x4pin) cpu csatlakozó is amit használni fogok, úgyhogy azt még kitalálom..
Bár szerintem ehhez is lesz egy másodlagos táp ami 2kártyát elbír és akkor a 4db  kábelen nem kell osztozzon a 7 kártya, mert akkor az első5-ből 4megy az eredeti 6+2-esekről, az 5. a 2x4pin CPU-ról (csak kihúzom a sarukat és átdugom egy 6+2-es műanyagba). az első 5 riser meg 1-1db perifériáról..
Jah. tuti így lesz és akkor ez sem lesz kihegyezve, meg repcsi hangja sem lesz, mert ez is 5kártyáig szinte néma...

Mai eszemmel vagy szerver tápot használnék a nagyobbak helyett, (bár a szervertápok ventilátor mérete miatt fenntartásaim vannak a zajszinttel kapcsolatban ) Vagy 2-2db 750-850-es tápot vennék mindegyik righez.

A pinout kiosztás a legkevesebb, azt le tudom koppintani az eredeti kabelről vagy kimérni. A fizikai formával vagyok bizonytalan, hogy a psu felőli oldalon hol van négyszög és hol a "csapott tetejű házikó" forma. Mert ha az nem egyezik a 6+2-es PCI-E kiosztással fizikailag, vagy a 6pin-es a periféria kiosztással akkor olyan nyers csatlakozót kábel nélkül nem lesz egyszerű találni.. Márpedig szerintem nem fog passzolni bele fizikailag..


kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 01, 2017, 01:43:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 11:42:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 01, 2017, 03:28:06 DÉLELŐTT
Engem ha meg csak az a ketto.. Beszabadultak ma (is) a vasarnapi soforok... akarom mondani banyasz.... neeeem szoval tudod azok ott... Higul a szakma rendesen gyerekek.. eddig csak heti 1-2 jolfesult,de mar naponta jonnek a zombikok es farasztanak... Figyeld meg hova fajul ez a dolog, nem lepodok meg, ha valaki holnap megkerdezi, melyik pc-t lopja el a sulibol, hogy banyaszhasson, de azt sem tudja mi az a csavarhuzo..
Na mindegy, mas...
Vegul ugy dontottem megrendelem az aranyozott sarukat, meg a 6+2-es muanyagokat, de az aranyozott saru kifutott. Helyette talaltam felig aranyozottat es akkor majdnem ugyan abban az arban megvan mint a sima sarukkal lett volna.. Meg azt kell kitalalnom, hogy a tap feloli oldalon a "periferia dugok" ugyanolyan kiosztasuak-e, de ha nem akkor kihuzom az eredeti sarukat es gariztatas eseten max visszadugdosom oket.. (remeljuk soha sem kerul sor ra) Azt szamoltam, hogy szimpla egyeres 16AWG kabelbol kell kb. 20-25m rigenkent... Az is lesz egy tetel azert.

Laca: szakma hígulása :D lol bazzeg 1 év és TEÁOR kódja is lesz a cripto bányászatnak :D  meg OKJ-s képzési is lesz.... vazze nem is rossz ötlet csináljunk bányász képzést :) tök tuti. Egy rx 470-es MSI kártya a beugró .... :D

Kábelezés: már kérdezni akartam te hogyan oldottad meg a EVGA g2 1000-es tápon a 7 db kártyát kábelezés ügyileg ? Van olyan ahol egy kábelen 2 db kártya vagy 2 riser van ?

Szerintem ne dibold szét a gyári kábelt mert szerintem 80 Ft-s csatlakozót veszel és tudsz csinálni teljesen újat. Van pinout kiosztás EVGA táphoz csak le kell ellenőrizni.
Nekem is kellene majd csinálni 6 pines csatlakozókat a riserekhez.

http://www.overclock.net/t/1420796/repository-of-power-supply-pin-outs/150


16-17 oldalt nézd , ha találok még akkor felrakom ide.


http://www.overclock.net/t/1420796/lightbox/post/24346238/id/2565234

Én nem vesződök velük egy komplett rig-ért sem, nemhogy egy kártyáért..  :P
Pont most mondta Robi (Vegán), hogy heti 1kártyát tudna venni... Hát szerintem ezeket nem egy hét, de egy hónap alatt sem tréningelnéd ki, ellenben te elérnéd a magas veszélyeztetettségi szintet, mert azzal a stresszel tuti mennél a gumiszobába rövid időn belül.  :-[

Kábelezés:
2 rigem van jelenleg. Amiben már 7 kártya van abban egy 1000GQ meg egy 550G2 van. Az 550G2 full modularis, azon csak 2kartya van (2× 6+2pin és egyelőre sata periféria csatiról a riserek. Az 1000W-oson meg ebbol adódóan olyan mintha egy komplett 5 kártyás rig menne..
6kártyáig elment az 1000W-osról, de 5-ig volt csendes, 6-nál már süvített és hangoláskor nem alulfeszelve olyan 1200W-nál (konnektorból ) le is oldott néha.
Így viszont közel néma az egész, mindennek külön 6+2 kábele van, csak a riser aminél  a "periféria" korbácsokon 2-2-1db SATA -> SATA/6pin van jelenleg.

A másik rig már bonyolultabb, ott az 1200W-os FSP Aurum tápon  4db dupla 6+2pin kábel van, meg 5db SATA periféria.
Jelenleg 5db kártya van belerakva, 3db egyelore kap 1-1 dedikált kábelt, a 4-5 viszont osztozik a negyediken.
A periferia is egyelore 1-1 külön SATA -> SATA/6pin kábel kártyánként.
De ezt még át fogom variálni, mert ez nem teljesen moduláris táp és a fix korbácson jön még egy dupla (2x4pin) cpu csatlakozó is amit használni fogok, úgyhogy azt még kitalálom..
Bár szerintem ehhez is lesz egy másodlagos táp ami 2kártyát elbír és akkor a 4db  kábelen nem kell osztozzon a 7 kártya, mert akkor az első5-ből 4megy az eredeti 6+2-esekről, az 5. a 2x4pin CPU-ról (csak kihúzom a sarukat és átdugom egy 6+2-es műanyagba). az első 5 riser meg 1-1db perifériáról..
Jah. tuti így lesz és akkor ez sem lesz kihegyezve, meg repcsi hangja sem lesz, mert ez is 5kártyáig szinte néma...

Mai eszemmel vagy szerver tápot használnék a nagyobbak helyett, (bár a szervertápok ventilátor mérete miatt fenntartásaim vannak a zajszinttel kapcsolatban ) Vagy 2-2db 750-850-es tápot vennék mindegyik righez.

A pinout kiosztás a legkevesebb, azt le tudom koppintani az eredeti kabelről vagy kimérni. A fizikai formával vagyok bizonytalan, hogy a psu felőli oldalon hol van négyszög és hol a "csapott tetejű házikó" forma. Mert ha az nem egyezik a 6+2-es PCI-E kiosztással fizikailag, vagy a 6pin-es a periféria kiosztással akkor olyan nyers csatlakozót kábel nélkül nem lesz egyszerű találni.. Márpedig szerintem nem fog passzolni bele fizikailag..


Szerver tap: én 1200W-os dps-1200fb a  tipust használok.
Nagyon kompakt és a venti is kicsi.
Egyszer valamiért nagyon begerjedt a kicsike

Uhura

Laca: igaz Magyarországon de találtam 200 Ft -60 FT -ig csatlakozókat mindegyik fajtát apát / anyát , gyártanak a kinaiak bőven ilyen csatlakozokat és ezek fix kialakításukat a csatlakozó vagyis nem probléma.

Vagyis akkor nem az 1000 W-sről hajtód őket .. értem pedig a képek alapján azt hittem. Az az ág amire 2 kártya vagy 2 risert kötöttél nem melegszik ?

Kidface: ja szerver táp lenne a jó megoldás.