Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

Zorg33

#580
Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 12:36:24 DÉLUTÁN
De akkor ez mennyire él?
" Valaki javítson ki de ha nem jól gondolom de akkor van gond a csatlakozókkal ha a riser maga állítja elő az 5V-t és nem a csatlakozón keresztül húzza le mert ekkor a riser összes áram felvétele a 12V ágon kell hogy realizálodjon ? ami a sata csatlakozásnál kisebb mint a molexnél mint teljesítmény mit áramerősség felső határának tekintetében? "

Semennyire! Már megbeszétük, hogy az 5V ~2W öszesen.
Teljesen mindegy, hogy 70 vagy 72W ot veszel fel a 12V-ról.

@Kidface

A szervertáp hűtésszabályzásának olyan nagy a beállított hiszterézise, hogyha pont felszálló ágban markolsz rá a fémházra, akkor még meg is éget (majdnem, mert kb 70 fok, ami már kellemetlen).
Pont a napokba volt egy ilyen panasz az egyik tápomra, hogy baromi forró.
Kiderült, hogy pont a csúcsnál fogta meg, mielőtt elkezd felpörögni a venti és visszahül az egész langyosra.

Szóval a stabil hőfokot kb 1 óra folyamatos egyenletes terhelés után lehet méregetni.

somogyi betyár

Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

kidface

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 03:10:17 DÉLUTÁN
Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
Rakotsz egy vinyót pl.

kidface

Idézetet írta: Zorg33 Dátum május 01, 2017, 02:42:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 12:36:24 DÉLUTÁN
De akkor ez mennyire él?
" Valaki javítson ki de ha nem jól gondolom de akkor van gond a csatlakozókkal ha a riser maga állítja elő az 5V-t és nem a csatlakozón keresztül húzza le mert ekkor a riser összes áram felvétele a 12V ágon kell hogy realizálodjon ? ami a sata csatlakozásnál kisebb mint a molexnél mint teljesítmény mit áramerősség felső határának tekintetében? "

Semennyire! Már megbeszétük, hogy az 5V ~2W öszesen.
Teljesen mindegy, hogy 70 vagy 72W ot veszel fel a 12V-ról.

@Kidface

A szervertáp hűtésszabályzásának olyan nagy a beállított hiszterézise, hogyha pont felszálló ágban markolsz rá a fémházra, akkor még meg is éget (majdnem, mert kb 70 fok, ami már kellemetlen).
Pont a napokba volt egy ilyen panasz az egyik tápomra, hogy baromi forró.
Kiderült, hogy pont a csúcsnál fogta meg, mielőtt elkezd felpörögni a venti és visszahül az egész langyosra.

Szóval a stabil hőfokot kb 1 óra folyamatos egyenletes terhelés után lehet méregetni.

Hat égetett az biztos :) De most már jobb.

chelios0007

Üdv.

Most rakom össze az első rigemet 5 asus rx 470es kártyával. 5 usb risert használok. A kérdésem az lenne hogy ha a risereket (a molex csatikat) egy tápra kötöm de a videókártyák 6 pines csatiját egy szerver tápra kötöm akkor el füstölnek e?

somogyi betyár

Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 04:17:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 03:10:17 DÉLUTÁN
Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
Rakotsz egy vinyót pl.

Ezen kis biz-basz, esetleg arra való?
http://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add2PSU-/172584159688?hash=item282ed149c8:g:93YAAOSwB-1YzzC-
Olcsóbb, mint egy vinyó  :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 04:51:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 04:17:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 03:10:17 DÉLUTÁN
Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
Rakotsz egy vinyót pl.

Ezen kis biz-basz, esetleg arra való?
http://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add2PSU-/172584159688?hash=item282ed149c8:g:93YAAOSwB-1YzzC-
Olcsóbb, mint egy vinyó  :D

szerintem beszelj Zorggal...

kidface

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 04:51:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 04:17:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 03:10:17 DÉLUTÁN
Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
Rakotsz egy vinyót pl.

Ezen kis biz-basz, esetleg arra való?
http://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add2PSU-/172584159688?hash=item282ed149c8:g:93YAAOSwB-1YzzC-
Olcsóbb, mint egy vinyó  :D
Ezzel ossze tudod kotni a 2 tapot, de hogy terhelest ad e a 2. tapnak azt nem tudom, meg nem probaltam ezt.

Til

#588
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 04:51:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 04:17:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 03:10:17 DÉLUTÁN
Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
E
Rakotsz egy vinyót pl.

Ezen kis biz-basz, esetleg arra való?
http://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add2PSU-/172584159688?hash=item282ed149c8:g:93YAAOSwB-1YzzC-
Olcsóbb, mint egy vinyó  :D
Ja ez jo lehet.
Terheles nem hinnem,hogy van ezen.De ha rakotsz egy risert a masodlagos tapra, akkor terheled az 5voltot.
Persze,ha olyan risered van,ami hasznalja az 5voltos agat.
Viszont a 3.3v-ra is kell terheles.Ezt a legegyszerubb egy 15ohm 3-5w ellenallassal megoldanod.
Ha nem akarod a masodlagos tapot szetkaszabolni,akkor hasznalj valamilyen atalakitot pl sata papa/sata anya es azaatalakitot radugod a sata csatlakozodra majd levagod a veget, ahova mar betudsz kotni  ellenallasokat mind az 5 mind a 3.3v ra.
Remelem.azert ertheto amit irtam. Kicsit kuszan fogalmaztam.  :o
C:\> del c:\command.com

somogyi betyár

Idézetet írta: Til Dátum május 01, 2017, 05:10:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 04:51:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 04:17:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 03:10:17 DÉLUTÁN
Kicsit már belekeveredtem a totyikokba, melyiket olvastam, s melyiket nem, ezért én is az egyszerűbb utat választom: kérdezek :)
Mik a másodlagos táp futtatásának főbb szabályai.
Valahol azt írták, csak rövidre kell zárni a zöldet, meg egy feketét, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy kell terhelés az 5V-ra, mert nem tudja melyik dimenzióban leledzik, bedobja a törcsit.
Hogyan praktikus üzemeltetni egy másodlagos tápot (ugyebár PCI-e betápnak pár karcsira).

ui...
"OKJ-s tanfolyam"...kéééssssz  ;D
E
Rakotsz egy vinyót pl.

Ezen kis biz-basz, esetleg arra való?
http://www.ebay.com/itm/Power-Supply-Adapter-Connector-Dual-Triple-Relay-Adapter-Link-Multiple-add2PSU-/172584159688?hash=item282ed149c8:g:93YAAOSwB-1YzzC-
Olcsóbb, mint egy vinyó  :D
Ja ez jo lehet.
Terheles nem hinnem,hogy van ezen.De ha rakotsz egy risert a masodlagos tapra, akkor terheled az 5voltot.
Persze,ha olyan risered van,ami hasznalja az 5voltos agat.
Viszont a 3.3v-ra is kell terheles.Ezt a legegyszerubb egy 15ohm 3-5w ellenallassal megoldanod.
Ha nem akarod a masodlagos tapot szetkaszabolni,akkor hasznalj valamilyen atalakitot pl sata papa/sata anya es azaatalakitot radugod a sata csatlakozodra majd levagod a veget, ahova mar betudsz kotni  ellenallasokat mind az 5 mind a 3.3v ra.
Remelem.azert ertheto amit irtam. Kicsit kuszan fogalmaztam.  :o

Hááát..nem forrasztópáka volt a jelem az oviban, szóval még bele kell merülnöm, de alapoknak jau :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Laca012

#590
Idézetet írta: chelios0007 Dátum május 01, 2017, 04:36:09 DÉLUTÁN
Üdv.

Most rakom össze az első rigemet 5 asus rx 470es kártyával. 5 usb risert használok. A kérdésem az lenne hogy ha a risereket (a molex csatikat) egy tápra kötöm de a videókártyák 6 pines csatiját egy szerver tápra kötöm akkor el füstölnek e?

Egy kártya mindig egy táprol kap mindent.  6+2pin is, riser12v/5V is ... MINDENT! Ökölszabály!!

Ha szervertáp akkor vagy külön 12v/5v feszültségkonverter, vagy v006c riser amin eleve rajta van.

Artthur

Tegnap vettem egy fogyasztásmérőt OBIban:
https://www.obi.hu/radios-hazvezerles/cmi-energiakoeltseg-mero-keszuelek-7-cm-x-7-5-cm-x-7-5-cm/p/3298833
Előtte egy Conradossal mértem a rig fogyasztását:
https://www.conrad.hu/hu/energiafogyasztas-mero-gyermekvedelemmel-2-db-basetech-em-2000-1380984.html

Ugyanaz a rig ugyanazzal a beállításokkal 60 watt különbséget mutatott. Conrados 815W OBIs 755W.
A kérdésem csak annyi hogy ezeket akkor el lehet fejelteni...? kényelmi szempontból dugvillásat szerettem volna venni hogy ne kelljen a profi villamossági szaküzletben ajánlott mérőt bekötni.
Tud valaki olyan dugvillásat mondani amelyik megbízható?

Innentől kezdve az sem biztos kinél mennyi a falból mért fogyasztás...

DrPascal

Srácok!
Beszerezhető itthon esetleg, EU-ból szerelhető 6-8 pines pcie apa, anya?
Gyártanék magamnak elosztót, mert amit vettem, az igen karcsú volt mind vezetékileg, mind csatlakozó anyagminőségben.

Dàvid

Idézetet írta: DrPascal Dátum május 03, 2017, 06:54:08 DÉLUTÁN
Srácok!
Beszerezhető itthon esetleg, EU-ból szerelhető 6-8 pines pcie apa, anya?
Gyártanék magamnak elosztót, mert amit vettem, az igen karcsú volt mind vezetékileg, mind csatlakozó anyagminőségben.
http://www.tme.eu/hu/details/mx-43025-0600/jelcsatlakozok-raszter-300mm/molex/430250600/
Társait már megtalálod :)

DrPascal

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 03, 2017, 08:39:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum május 03, 2017, 06:54:08 DÉLUTÁN
Srácok!
Beszerezhető itthon esetleg, EU-ból szerelhető 6-8 pines pcie apa, anya?
Gyártanék magamnak elosztót, mert amit vettem, az igen karcsú volt mind vezetékileg, mind csatlakozó anyagminőségben.
http://www.tme.eu/hu/details/mx-43025-0600/jelcsatlakozok-raszter-300mm/molex/430250600/
Társait már megtalálod :)

Köszi, bár nem találom a megfelelő lábformát, a lesarkítás semelyiken nem stimmel.

Uhura


adamszumu

Van egy segotep gtr550 tapom 550W, az elbir-e 2 db RX470-t alap BIOS al és alap beállításokkal, mi a véleményeteket a sepotep tápokról?

Dàvid

Nyárra készülve terveztek túlfeszvédelmet vagy van aki már használ?

Artthur

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 04, 2017, 09:36:19 DÉLUTÁN
Nyárra készülve terveztek túlfeszvédelmet vagy van aki már használ?

Ez a téma engem is érdekel, én ilyet használok:
https://www.conrad.hu/hu/tulfeszueltsegvedos-halozati-eloszto-5-reszes-feher-apc-by-schneider-electric-pm5-gr-1333080.html

Mármint ha elosztóra gondoltál :) máshogy is lehet túlfeszültség védelmet intézni?
Nem volt dolgom még villámmal, esetleg ez megvéd? "Levezető áram 24 kA"  vagy az ellen nem véd csak az ojjektum? :)
Egy szaki azt mondta ha direkbe csap be a villám akkor mind1 vége... de ha mégis megvédi akkor tönkre megy és lehet újat venni.
Valaki tud ehhez valami okosat mondani?

Uhura

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 04, 2017, 09:36:19 DÉLUTÁN
Nyárra készülve terveztek túlfeszvédelmet vagy van aki már használ?

Nekem van 2-3 db egymásután kötve mint elosztó. Fűt fűt igért mindegyik gyártója de szerintem is ha beüt akkor minden visz, tök mindegy mi van ott, előtte.

Igaz én annyira nem tartók attól, hogy pont nálunk találkoznak a + - , mert körben legalább 1 víztorony, 1 acél híd , 2-3 magas nagy fesz vezeték oszlop fút el kb. 300 m körben vagyis ha már csapni akar akkor van választás.

Ennek ellenére nagy zivataroknál kihúzok mindent - tegnap is ezt tettem - . Biztos ami biztos.