Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

adamszumu

Van egy segotep gtr550 tápom 550Wos és nem bír el 2 RX470-t, az lenne a kérdés hogy működne e hogy ha lejjebb vennem az intenzitást és úgy esetleg nem kapcsol ki óránként.

Til

Idézetet írta: adamszumu Dátum május 08, 2017, 07:00:05 DÉLUTÁN
Van egy segotep gtr550 tápom 550Wos és nem bír el 2 RX470-t, az lenne a kérdés hogy működne e hogy ha lejjebb vennem az intenzitást és úgy esetleg nem kapcsol ki óránként.
Barmit is banyaszol,lejjebb kell vedd a feszultsegeket,az intenzitas nem oszt szoroz.
2 rx470 kb max 300w + 70w a rendszer.Vagy a tap marka nincs a helyzrt magaslatan, vagy haldoklik a tapod.En az utobbira szavazok,terhelesnel.eldobja a feszeket,a gep meg ujraindul random.
C:\> del c:\command.com

adamszumu

a tapot 2 napja vettem csak egy pót tápnak amíg nem jön meg a másik( csak 2 kártyához) én sem értem hogy miért ilyen szar mert az.

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum május 08, 2017, 07:00:05 DÉLUTÁN
Van egy segotep gtr550 tápom 550Wos és nem bír el 2 RX470-t, az lenne a kérdés hogy működne e hogy ha lejjebb vennem az intenzitást és úgy esetleg nem kapcsol ki óránként.
Ha tápot vesztek NE CSAK AZT NÉZZÉTEK HOGY HÁNY WATT-OS!!!!!
Azért nem bírja el a 2 kártyát, mert ahogy a leírása is mutatja:
12V 1    33 A azaz a 12V-os ágon mindössze maximum 33A-ert tud leadni, ami ugye 12x33=396W maximum! 100%-os terhelés mellett 80%-át képes leadni ami 396×0.8=316W
a 2 kártya plusz a rendszer eszik vagy ~300-at.
De ugye hosszú távon nem képes stabilan tartani a 316W-ot mert nem egy minőségi darab.

Kb. Ennyi. A leírásban figyeljetek oda mit ír a 12V-os ágra, mi a max Amper!

somogyi betyár

#644
Idézetet írta: adamszumu Dátum május 08, 2017, 07:00:05 DÉLUTÁN
Van egy segotep gtr550 tápom 550Wos és nem bír el 2 RX470-t, az lenne a kérdés hogy működne e hogy ha lejjebb vennem az intenzitást és úgy esetleg nem kapcsol ki óránként.

Sok ratyidoboz névleges teljesítményét a 3.3V-os, és az 5V-os ág felturbózásával emelik, de a VGA-dat ez pont nem érdekli, az a 12V-on fog enni ;)

UPDT:
..és ahogy az előttem szóló is írta (én meg pofázás előtt olvassam végig a lapot :) )
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

fpeter

Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:37:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: adamszumu Dátum május 08, 2017, 07:00:05 DÉLUTÁN
Van egy segotep gtr550 tápom 550Wos és nem bír el 2 RX470-t, az lenne a kérdés hogy működne e hogy ha lejjebb vennem az intenzitást és úgy esetleg nem kapcsol ki óránként.
Ha tápot vesztek NE CSAK AZT NÉZZÉTEK HOGY HÁNY WATT-OS!!!!!
Azért nem bírja el a 2 kártyát, mert ahogy a leírása is mutatja:
12V 1    33 A azaz a 12V-os ágon mindössze maximum 33A-ert tud leadni, ami ugye 12x33=396W maximum! 100%-os terhelés mellett 80%-át képes leadni ami 396×0.8=316W
a 2 kártya plusz a rendszer eszik vagy ~300-at.
De ugye hosszú távon nem képes stabilan tartani a 316W-ot mert nem egy minőségi darab.

Kb. Ennyi. A leírásban figyeljetek oda mit ír a 12V-os ágra, mi a max Amper!

Ezt még kiegészíteném azzal, hogy ha több ág van akkor arra is figyelni kell hogy egyrészt az az ág hová megy - pl többnyire ha 12V1 és 12V2 van akkor a fele a CPU, a másik fele meg a GPU csatiba megy. Tehát hiába tudna a két 12V ágán pl 2x30A-t, abból a vidkártyáknak akkor is csak 1x30A jut - ha nem csinálsz teljes átkábelezést... Továbbá a 2-3 ágnak szokott lenni egy "max combined/total power" értéke is ami általában kevesebb mint az ágak névleges áramterhelhetősége összeadva.

Az igazán durva terhelésre méretezett tápoknak nincs is több külön ága, úgynevezett "single rail" felépítésűek így elméletben akár az összes ampert képesek egyetlen csatira is ráküldeni. A 2-3 külön ág inkább az olcsóbb egyszerűbb megoldások ismertetőjele - persze otthoni pc-s felhasználásnál lehet az is jó, mert általában van egy atomerőmű proci meg egy atomerőmű vidkártya és akkor az úgy normlis ha külön külön mindegyik megkap egy viszonylag erős ágat, de a bányászat ugye ennél speciálisabb / asszimetrikusabb terhelést adó felhasználási mód...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.


bbarna

Egyszerűen rövidre kell zárni egy pillanatra a bekapcsoláshoz az alaplapon.
A kikapcsoláshoz egy kicsit hosszabban.
Kiváló erre a célra egy régi PC ház bármelyik nyomógombja az alaplapi PW tüskére kötve.

DrPascal

Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:01:08 DÉLELŐTT
Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.

Én spec. a biosban beállítottam, hogy áramszünet után induljon a gép, és a táp kacsolóját használom, vagy a távirányítós konnektort.

Til

Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:01:08 DÉLELŐTT
Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.
En egy nyomogombot hasznalok, hestore stb webshop vagy elektronikai uzletben kb 80-100ft.

http://kephost.com/images/2017/05/09/DSC_0524.md.jpg
C:\> del c:\command.com

spikes

Idézetet írta: DrPascal Dátum május 09, 2017, 09:10:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:01:08 DÉLELŐTT
Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.

Én spec. a biosban beállítottam, hogy áramszünet után induljon a gép, és a táp kacsolóját használom, vagy a távirányítós konnektort.

Hja ez a legegyszerűbb... Persze a nyomógombos is jó, de nem kell...

spikes

Távoli újraindításhoz (ki - be kapcsoláshoz) meg vannak IP, meg watchdog alapú dolgok, én ilyeneket használok...

Uhura

#652
Idézetet írta: DrPascal Dátum május 09, 2017, 09:10:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:01:08 DÉLELŐTT
Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.

Én spec. a biosban beállítottam, hogy áramszünet után induljon a gép, és a táp kacsolóját használom, vagy a távirányítós konnektort.

Mindenkinek köszi. A beállítás megvan szerintem ... a kérdés az, hogy ha simán rövidre zárom egy jumperrel - ezt megtehetem nem lesz gond ? - akkor elindul a gép kapcsoló nélkül is. Azért kérdezem mert most egy régi pc ház bekapcsoló gombját használom , mert anélkül nem akart elindulni :) vagy én vagyok nagyon láma. Amikor rajta volta  táp, stb. akkor valahogyan be kell kapcsolni mert anélkül nem indul vagy nem ?

A táv kapcshoz van most már Tp-linkes Hs110-esem . Azt 1 óra haj tépés után - saját f.. miatt - de sikerült belőnöm. Így akár New Yorkból is tudok szellemeset játszani :D

kidface

Idézetet írta: spikes Dátum május 09, 2017, 09:39:22 DÉLELŐTT
Távoli újraindításhoz (ki - be kapcsoláshoz) meg vannak IP, meg watchdog alapú dolgok, én ilyeneket használok...
Watchdog-nak mit használsz?

kidface

#654
Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:40:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: DrPascal Dátum május 09, 2017, 09:10:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:01:08 DÉLELŐTT
Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.

Én spec. a biosban beállítottam, hogy áramszünet után induljon a gép, és a táp kacsolóját használom, vagy a távirányítós konnektort.

Mindenkinek köszi. A beállítás megvan szerintem ... a kérdés az, hogy ha simán rövidre zárom egy jumperrel - ezt megtehetem nem lesz gond ? - akkor elindul a gép kapcsoló nélkül is. Azért kérdezem mert most egy régi pc ház bekapcsoló gombját használom , mert anélkül nem akart elindulni :) vagy én vagyok nagyon láma. Amikor rajta volta  táp, stb. akkor valahogyan be kell kapcsolni mert anélkül nem indul vagy nem ?
A jumper nem jó, mert az állandóan rövidre zárja a PW pineket! Olyan kapcsoló kell ami megszakitos, amit használsz az tökéletes. Ha hirtelen kell kikapcsolni akkor használd a táp kapcsolojat. Ha 2 tápos rendszered van akkor ajánlott egy fokapcsoloval ellátott hosszabbítot használni.

bbarna

Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:40:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: DrPascal Dátum május 09, 2017, 09:10:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:01:08 DÉLELŐTT
Kérdés: (nem teljesen rig nem teljesen táp és elektronyosság.)

Hogyan oldottátok meg a Asrock BTC alap vagy más rig alaplap ki be kapcsolását? vagy ki hol kapcsolja a gépet. Mert sok rigen nem nagyon látok ki vagy bekapcsoló gombot . Elég ha összekötöm az alaplapon a kapcsoló két tüskéjét és a tápot kapcsolom vagy .. ?

Előre is köszi.

Az alaplapon jumperrel nem zárhatsz rövidre, csak NYOMÓGOMBBAL!


Uhura

Jó akkor mindenképpen kell a fő kapcsoló, rendben , egyetlen kérdés még a biosban melyik részt kell bepipálni a áram szünet utáni újra induláshoz ?

Mert akkor az nem lehet bepipálva. Szerzek egy kapcsolót , van valakinek ötlete , hol lehet ilyet venni ?

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum május 09, 2017, 09:47:40 DÉLELŐTT
Jó akkor mindenképpen kell a fő kapcsoló, rendben , egyetlen kérdés még a biosban melyik részt kell bepipálni a áram szünet utáni újra induláshoz ?

Mert akkor az nem lehet bepipálva. Szerzek egy kapcsolót , van valakinek ötlete , hol lehet ilyet venni ?
Power On State vagy valami hasonló, már nem emlékszem pontosan.


spikes

Idézetet írta: kidface Dátum május 09, 2017, 09:42:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: spikes Dátum május 09, 2017, 09:39:22 DÉLELŐTT
Távoli újraindításhoz (ki - be kapcsoláshoz) meg vannak IP, meg watchdog alapú dolgok, én ilyeneket használok...
Watchdog-nak mit használsz?

Többféle cuccom is van, mert egyéb gépeim is vannak.. De pl. LAN controler tökéletesen jó, de mikortikos cuccok is vannak, csak ott meg kell írni a scriptet.