Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

DrPascal

Idézetet írta: atideath Dátum december 13, 2016, 09:40:51 DÉLELŐTT
Valaki üzemeltet esetleg RIG-et éjszakai áramról? Ezzel lehetne egy cseppet spórolni. Vannak már automata átkapcsolók (ha van éjszakai áram akkor arról üzemel). Ugye itt a galiba azzal van hogy pár microsecig még átkapcsol nincs áram így a gép leállna. Ez szünetmentessel kiküszöbölhető szerintem. Vagy valakinek más ötlete?

A vezérelt áram -úgy tudom- hivatalosan csak fixen bekötve használható, pl. bojler, hőtárolós konvektor...
Ezt egy jó villanyszerelő megoldja, és a szünetmentes pedig tökéletes az esetleges kimaradás áthidalására.

DrPascal


qwe92

#62
Idézetet írta: atideath Dátum december 13, 2016, 09:40:51 DÉLELŐTT
Valaki üzemeltet esetleg RIG-et éjszakai áramról? Ezzel lehetne egy cseppet spórolni. Vannak már automata átkapcsolók (ha van éjszakai áram akkor arról üzemel). Ugye itt a galiba azzal van hogy pár microsecig még átkapcsol nincs áram így a gép leállna. Ez szünetmentessel kiküszöbölhető szerintem. Vagy valakinek más ötlete?
A szünetmentesnek is van pár milliomod másodperc átállási ideje (de inkább 20 ezredmásodperc ami megfelel az 50Hz 1 periódusidejének = 1 kis szinusz hullám de ez tényleg maximum mert hamarabb nem érzékeli hogy nincs áram ELVILEG)
nem ez miatt kell aggódni hanem az elmű miatt.
Berejted egy régi bojlerbe a gépeket és a másik mellé rakod :) (csak poén)
de a régi bojler nem rossz megoldás csak világítson rajta a (glimmlámpa) az a piros fény és a gépek meg menjenek olyan szünetmentesről ami ki tudja szűrni a rigek hullámzó áramfelvételét (mivel elég pontosan vesz fel egy bojler cekásza)

Dàvid

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 17, 2016, 10:06:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum december 13, 2016, 09:40:51 DÉLELŐTT
Valaki üzemeltet esetleg RIG-et éjszakai áramról? Ezzel lehetne egy cseppet spórolni. Vannak már automata átkapcsolók (ha van éjszakai áram akkor arról üzemel). Ugye itt a galiba azzal van hogy pár microsecig még átkapcsol nincs áram így a gép leállna. Ez szünetmentessel kiküszöbölhető szerintem. Vagy valakinek más ötlete?
A szünetmentesnek is van pár milliomod másodperc átállási ideje (de inkább 20 ezredmásodperc ami megfelel az 50Hz 1 periódusidejének = 1 kis szinusz hullám de ez tényleg maximum mert hamarabb nem érzékeli hogy nincs áram ELVILEG)
nem ez miatt kell aggódni hanem az elmű miatt.
Berejted egy régi bojlerbe a gépeket és a másik mellé rakod :) (csak poén)
de a régi bojler nem rossz megoldás csak világítson rajta a (glimmlámpa) az a piros fény és a gépek meg menjenek olyan szünetmentesről ami ki tudja szűrni a rigek hullámzó áramfelvételét (mivel elég pontosan vesz fel egy bojler cekásza)

Meg kell határozni egy fogyasztást, amilyen bojler van a piacon és a rigek fogyasztása még ezalatt van, majd csinálni kell egy ügyes kapcsolást ami méri a rigek fogyasztását és a két érték közti különbségnek megfelelően elkezd vezérelni egy fűtőszálat vagy ami jólesik.  :D
...
(csak viccelek)

Vagy bedugni őket a konnektorba és nyugodtan aludni.

Mr Brown

Igen komoly problémával küzködök már 2 napja. Megkaptam a 3-ik 470-as kártyámat de a gépem egyfeszt indul újra. Pár perc használat után semmi figyelmeztetés nélkül újraindul mintha megnyomám a reset gombot.Ha csak 2 kártyát használok gond nélkül müködik a rendszer. A tápom elméletileg birnia kell. A kábelek cserélyén túl vagyok.

kidface

Idézetet írta: Mr Brown Dátum december 18, 2016, 10:19:27 DÉLUTÁN
Igen komoly problémával küzködök már 2 napja. Megkaptam a 3-ik 470-as kártyámat de a gépem egyfeszt indul újra. Pár perc használat után semmi figyelmeztetés nélkül újraindul mintha megnyomám a reset gombot.Ha csak 2 kártyát használok gond nélkül müködik a rendszer. A tápom elméletileg birnia kell. A kábelek cserélyén túl vagyok.
Ezzel a márkával meg nem találkoztam

CryptoMan

Idézetet írta: kidface Dátum december 18, 2016, 11:22:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mr Brown Dátum december 18, 2016, 10:19:27 DÉLUTÁN
Igen komoly problémával küzködök már 2 napja. Megkaptam a 3-ik 470-as kártyámat de a gépem egyfeszt indul újra. Pár perc használat után semmi figyelmeztetés nélkül újraindul mintha megnyomám a reset gombot.Ha csak 2 kártyát használok gond nélkül müködik a rendszer. A tápom elméletileg birnia kell. A kábelek cserélyén túl vagyok.
Ezzel a márkával meg nem találkoztam

Fagyi Zoli

#67
Akkor most jön az a kérdés, ami még nem volt, vagy ha igen, akkor figyelmetlen vagyok :P
Hogy oldom meg a két tápos riget?
Láttam másoknál, hogy 3 kari az 1-es tápon, 3 kari a kettesen és szépen megy.
1 táp= alaplap+ssd+3 kari
2 táp= 3 kari

Ha jól értelmeztem az eddig talált infókat, akkor
1-es táp szokványosan bedugdosva.
2-es táp alaplapi csatiján zöld és egy fekete összekötése (zöldtől a harmadik fekete) kapcsolóval.
és a két táp föld összekötése, pld: a két tápház összekötése vezetékkel (legyen sárga zöld :) a rögzítő csavarhelyekre 1-1 csavarral odafogatva.

De lehet, hogy nem így kell és akkor valaki segít, hogy mit tudok rosszul :) 
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

kidface

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 19, 2016, 06:02:31 DÉLUTÁN
Akkor most jön az a kérdés, ami még nem volt, vagy ha igen, akkor figyelmetlen vagyok :P
Hogy oldom meg a két tápos riget?
Láttam másoknál, hogy 3 kari az 1-es tápon, 3 kari a kettesen és szépen megy.
1 táp= alaplap+ssd+3 kari
2 táp= 3 kari

Ha jól értelmeztem az eddig talált infókat, akkor
1-es táp szokványosan bedugdosva.
2-es táp alaplapi csatiján zöld és egy fekete összekötése (zöldtől a harmadik fekete) kapcsolóval.
és a két táp föld összekötése, pld: a két tápház összekötése vezetékkel (legyen sárga zöld :) a rögzítő csavarhelyekre 1-1 csavarral odafogatva.

De lehet, hogy nem így kell és akkor valaki segít, hogy mit tudok rosszul :) 

Lehet venni az ebay-en kulon erre csatit. Ossze tudod kotni vele a ket tapot
http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-24-Pin-Male-to-Female-Dual-PSU-Power-Supply-Cable-PC-ATX-Motherboard-Adapter-/261934504230?hash=item3cfc835926:g:jdYAAOSw~gRVgl68
De lenyegeben ez is csak azt csinalja amit irtal. Eleg csak a ket tap Zold kabeljet es barmely fekete test kabeljet osszekotni es akkor egyszerre fognak indulni!  ;D

Zorg33

Ez is le volt mar irva korabban.
A foldek ossze vannak kotve a 220v halozatodon es a pc-n keresztul is, tehat nem kell kulon kotozgetni semmit.
A lenyeg hogy ne kozositsd a ket tap 12V agat, mert abbol baj lesz.
Ennek elkerulesenek modjai:
1. Ha asrock Btc pro lapba csak ugyanarrol a taprol dugj be molexet amirol az atx csatit is hasznalod.
Tehat alaplapba csak egy taprol dugj be csatikat.
2. Betapos szalagkabeles risert csak akkor etethetsz a masodlagos taprol, ha a 12V agakat kivagtad a szalagkabelbol, amik az alaplap fele mennek.
Usb riserrel nem tud lenni ilyen problema, mert azon nincs bekotve tapellatas.

Fagyi Zoli

Idézetet írta: Zorg33 Dátum december 19, 2016, 07:20:13 DÉLUTÁN
Ez is le volt mar irva korabban.
A foldek ossze vannak kotve a 220v halozatodon es a pc-n keresztul is, tehat nem kell kulon kotozgetni semmit.
A lenyeg hogy ne kozositsd a ket tap 12V agat, mert abbol baj lesz.
Ennek elkerulesenek modjai:
1. Ha asrock Btc pro lapba csak ugyanarrol a taprol dugj be molexet amirol az atx csatit is hasznalod.
Tehat alaplapba csak egy taprol dugj be csatikat.
2. Betapos szalagkabeles risert csak akkor etethetsz a masodlagos taprol, ha a 12V agakat kivagtad a szalagkabelbol, amik az alaplap fele mennek.
Usb riserrel nem tud lenni ilyen problema, mert azon nincs bekotve tapellatas.

Vissza olvastam, de nem találtam a leírást.
De azért köszönöm, hogy még egyszer leírtad. Sokat segített :)
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

qwe92

#71
Valójában megoldható lenne 2 táp minden feszültségét össze hangolni, kell csinálni egy külön panelt amin van egyenirányítás (hogy a két táp ne hason vissza egymásra). Viszont ez miatt mivel esne a feszültség 2x0,7 volttal kell egy step up konverter ami 12 v vagy 5v vagy 3,3v-ot csinál persze nem árt egy pár százezer uf-os kondenzátor az elejére (az egyenirányítás után) meg a végére.
Egy ilyen áramkör pár 10ezer forint lenne a terhelés nagysága miatt.
Viszont nem vagyok hajlandó megtervezni (bár van az a pénz :)

Bár lehet egyszerűbb megoldás a feszültségeget sorosan kötni pl (12v+12v, 5v+5v, 3,3v+3,3v)
és készíteni egy áramban megfelelő feszültség csökkentő áramkört pl 12+12=24/2=12v de ez valószínűleg sokkal rosszabb hatásfokú lenne.

Zorg33

Teljesen felesleges, ha nehany egyszeru szabaly betartasaval elkerulheto a baj.
Egyebkent arra kivancsi lennek hogy multirail tapokban ez hogyan van megoldva?
Ott is van valami fesz kiegyenlito elektronika vagy egyszeruen az alkatreszek azonossagabol adodik hogy a 12V agak azonos feszt adnak le.
Ugye hivatalosan nem figyelmeztetnek hogy ne koss be ket kulon 12V railt ugyanabba az aramkorbe.


kidface

#73
Idézetet írta: Zorg33 Dátum december 20, 2016, 08:28:41 DÉLELŐTT
Teljesen felesleges, ha nehany egyszeru szabaly betartasaval elkerulheto a baj.
Egyebkent arra kivancsi lennek hogy multirail tapokban ez hogyan van megoldva?
Ott is van valami fesz kiegyenlito elektronika vagy egyszeruen az alkatreszek azonossagabol adodik hogy a 12V agak azonos feszt adnak le.
Ugye hivatalosan nem figyelmeztetnek hogy ne koss be ket kulon 12V railt ugyanabba az aramkorbe.


Biztos hogy van valami ami kiegyenlíti, különben rengetegen küldenék vissza őket mert szetvagta az alaplapot stb

qwe92

Nem szükséges a kiegyenlítő elektronika elég ha a kimeneti 12v on nem jut vissza feszültség (hogy a két táp ne nyírja ki egymást visszatöltéssel)vagyis a kimenetek valószínűleg egyenirányítva vannak. (alaplapot meg nem hiszem hogy kinyírná még ha 13v lenne a 12v helyett ott inkább a fesz csökkenés a gond) elég védelem van benne itt mindig a táp volt a kérdés.

PeetHunBp

Az Én első tápom
Super Flower Leadex Platinum 2000W 80Plus ezt 89 eFt-ért vettem és mind méretben, mind csatlakozók számát tekintve tökéletes 7 kártya meghajtására....
utána kerestem az olcsóbb megoldást és rátaláltam az
ENERMAX MaxRevo 1600W Moduláris 80Plus Gold tápra, ami árban már jobb 59 eFt volt és szintén kielégíti a 7 kártyás gép igényét....
majd kezdtem utána járni a két tápos megoldásnak így találtam a
Zalman ZM700-LX 700W tápot, amiben 4 db 6+2 pines csati van és árban is szerintem a legjobb 18.790-ért jutottam hozzá és már több gépemben ezt használom......

Mindegyik teszi a dolgát igaz még csak 1-2 hónapja üzemelnek a nap 24 órájában, de meglátjuk.....

qwe92

Ahhoz képest hogy max 1300watt kell 7 kártyára meg a gépre, kicsit durva volt a 2000watt bár azt használhatnád 2x7 kártyára is mivel zekkel kb 1900wattot enne a kettő gép.


qwe92

Ez ugyan azt tudja mint a kábeles verzió leírás fordítóval allis verzióé:
Lehetővé teszi két tápegységek való csatlakozáshoz egy számítógép
Mindkét tápegységek bekapcsol, egy időben fut egy alaplap
A szép az hogy nem írja le hogy használd :)

DrPascal

Eccerű gyerekek!
Az egyik táp alaplapi csatia az alaplapba a másiké ebbe.
Amelyik az alaplapot táplálja abból kell a kütyübe molex v. sata v. floppy kábelt gyugni. Amikor áramot kap,
akkor rövidzárat csinál a másik táp alaplapi csatiján a zöld szál és egy test között, és már indul az is.