Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

Parano1d

Idézetet írta: wminer Dátum január 04, 2017, 10:35:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum január 04, 2017, 08:46:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 04, 2017, 04:39:49 DÉLUTÁN
Vélemény?

http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/super-flower/leadex-titanium-1600w-sf-1600f14ht-p274992105/

ilyen tápot szeretnék venni 8 kártya meghajtásához. Kb mennyit fogyasztana. Titanium táp
Modolt és modolatlan biossal esetleg tudna segiteni valaki? Vagy ki milyen tápot ajánlana 8 kártyához

Ez egy kiváló táp, mint az árából is látszik, de nem írtad milyen kártyákhoz szeretnéd használni. rx 470-hez elméletileg elég volna, de "csak" 6db 6+2 pines csatlakozó van rajta. Igy nem tudsz 8 kártyát rákötni. Max átalakítózással, de azt nem javasolnám.

Inkább 9 az a 6!

Csak azt néztem, mennyi kábelt adnak hozzá :)
Valóban rá lehet kötni többet is, de külön kábeleket venni kell még hozzá.
Szervertápokat nekem is ajánlotta, engem is az tántorított el, hogy nincs rá gari. Meg nem szívesen bizom rá a félmilliós bányagépet egy házilag barkácsolt tápra. Persze ettől még lehet jó, de nem a tápon érdemes spórolni.
Risereket viszont tőle vettem, gyorsan küldte őket, és nincs velük semmi probléma.

andysk

Idézetet írta: Parano1d Dátum január 05, 2017, 02:02:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: wminer Dátum január 04, 2017, 10:35:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum január 04, 2017, 08:46:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 04, 2017, 04:39:49 DÉLUTÁN
Vélemény?

http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/super-flower/leadex-titanium-1600w-sf-1600f14ht-p274992105/

ilyen tápot szeretnék venni 8 kártya meghajtásához. Kb mennyit fogyasztana. Titanium táp
Modolt és modolatlan biossal esetleg tudna segiteni valaki? Vagy ki milyen tápot ajánlana 8 kártyához

Ez egy kiváló táp, mint az árából is látszik, de nem írtad milyen kártyákhoz szeretnéd használni. rx 470-hez elméletileg elég volna, de "csak" 6db 6+2 pines csatlakozó van rajta. Igy nem tudsz 8 kártyát rákötni. Max átalakítózással, de azt nem javasolnám.

Inkább 9 az a 6!

Csak azt néztem, mennyi kábelt adnak hozzá :)
Valóban rá lehet kötni többet is, de külön kábeleket venni kell még hozzá.
Szervertápokat nekem is ajánlotta, engem is az tántorított el, hogy nincs rá gari. Meg nem szívesen bizom rá a félmilliós bányagépet egy házilag barkácsolt tápra. Persze ettől még lehet jó, de nem a tápon érdemes spórolni.
Risereket viszont tőle vettem, gyorsan küldte őket, és nincs velük semmi probléma.
Persze nincs. Ha aliexpressen rendelsz ver 3.0 tol felfele 3-4$ert azzal sem lessz. De nekem a hatasfok a kulcskerdes. 80+ az relativ.
Pl. 1 rig fogyaszt pl. evi 7 megawattorat. Ha a hatasfokban csakis 5% lenne a kulonbseg akkor az kb. 350Kwh evente ami ugyi kb 50€ evente normal tarifan. De mi van ha 10-15??? Es tobb evre szamolva?? Gari meg persze nyista....

bbarna

#122
"Persze nincs. Ha aliexpressen rendelsz ver 3.0 tol felfele 3-4$ert azzal sem lessz. De nekem a hatasfok a kulcskerdes. 80+ az relativ.
Pl. 1 rig fogyaszt pl. evi 7 megawattorat. Ha a hatasfokban csakis 5% lenne a kulonbseg akkor az kb. 350Kwh evente ami ugyi kb 50€ evente normal tarifan. De mi van ha 10-15??? Es tobb evre szamolva?? Gari meg persze nyista...."


Ha ilyen nagyban gondolkodsz, akkor szerintem nem nagy teljesítményű gyári tápokban kellene keresni a megoldást, hanem rigenként egy gyári táp max. 100 - 120 watt-os + nagy teljesítményű 12 V sínen, rigekhez leágazással. A leágazást a rig táp vezérelné.

Bob

Idézetet írta: bbarna Dátum január 05, 2017, 10:05:07 DÉLELŐTT
"Persze nincs. Ha aliexpressen rendelsz ver 3.0 tol felfele 3-4$ert azzal sem lessz. De nekem a hatasfok a kulcskerdes. 80+ az relativ.
Pl. 1 rig fogyaszt pl. evi 7 megawattorat. Ha a hatasfokban csakis 5% lenne a kulonbseg akkor az kb. 350Kwh evente ami ugyi kb 50€ evente normal tarifan. De mi van ha 10-15??? Es tobb evre szamolva?? Gari meg persze nyista...."


Ha ilyen nagyban gondolkodsz, akkor szerintem nem nagy teljesítményű gyári tápokban kellene keresni a megoldást, hanem rigenként egy gyári táp max. 100 - 120 watt-os + nagy teljesítményű 12 V sínen, rigekhez leágazással. A leágazást a rig táp vezérelné.
Ez nekem is eszembe jutott. Hogy mondjuk egy napelemes rendszernél ha úgyis 12 voltos akkumulátorokban tárolják az energiát, akkor felesleges inverterrel 220-at csinálni belőle, utána meg tápegységgel visszacsinálni 12 voltra.

Zorg33

#124
Idézetet írta: andysk Dátum január 05, 2017, 01:45:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 02, 2017, 03:24:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum december 29, 2016, 08:23:21 DÉLUTÁN
Üdv
Nem tudom kinek mi a tapasztalata Evga tápok terén, de én leírom mit tapasztaltam, hátha valakinek segít.
Táp Evga 700b 80+bronze ár kb 23 ezer.
Egy hónap után a ventilátor kerreg zorog csörög.
Garanciára szarok, úgy gondoltam nem tökölök vele.
Meg mit mondjak, hogy zörög a venti?-attól még működik az lenne a válasz.
Ugyhogy inkább szétszedtem lám mi a baj.
A belsejében elém tárúlt több gagyi megoldás ami elég gáz ilyen árkategóriában.
A ventilátor 1/3 a le van ragasztva egy fóliával, ezt azért rakták rá,mert pont a ragasztott rész alatt vannak hűtőbordák amik pont a lapátokat fűtené,ezzel megvetemedne.
A megoldás az volt hogy rátettek egy fóliát,de ezzel mindjárt csak 1/3 venti teljesítmény lesz.
A toroid transzformátor hozzáérne a táp fém házához,melyből zárlat lenne,ismé egy elegáns fóliával elválasztották.Vannak még egyéb silány megoldáok azokat nem részletezem.
A venti egy olcsó gagyi,azét zörgött mert a tengelyén levő gyűrű nem szorítja le teljesen és a holtjátél miatt zörög.
Valamint nem odaíllő olajjal volt megkenve a tengely és a siklócsapágy.
Tettem bele stihl lánckenő olajat,most elhalkult, nem zörög.
Elöbb utóbb biztos cserélni kell.
Nem tudom a többi táp milyen,de Evga t nem hinném, hogy többet veszek.

... szervertáp!
Sokan nem hiszik el nekem, csak miutan beszarik/elfustol a 70ezres ATX tapuk. Kb fele aron stabilabb osszeallitast csinalok szervertapbol.
Az asztali ATX tapokat nem banyaszatra talaltak ki, ezt el kell fogadni.

Pl mostanaban ket eset is volt amikor a hiperszuper 700W+ os ATX tap lekapcsolt 3-4 kartyaval is mert az 5V aga nem birta a felet sem annak ami ra volt irva. Hiaba eros a 12V ha a risereken keresztul felvett 5V-t nem birja megtaplalni rendesen.
A Zolival talalkoztam szemelyesen is. Picit sunyis - fu alatti arus de van szakertelme. O regi szervertapokat alakit at banyaszatra. Ha tudna bizonyitani hatasfokukat!! es adna nemi garit ( 1-2 ev) papiron akkor szem q..a jo vetel lehetne mert ahogy irtam ert hozza a fiatal gyerkoc. Persze arul Ő mindent 2-3x-os aron (riser,eloszto).

Hagyjuk a szemelyeskedest szerintem.
Egyebkent mikor mondtam hogy nincs garancia?
Bitmain ad 3 ho garit a baromi dragan arult szervertapjara, annyit en is adok, de a lejarta utan sem hajtottam el meg senkit.
Ezt barki igazolni tudja, nagy farmoknak is epitek tapokat es kozben rengeteg szakmai tamogatast adok.

A lenyeg a mondandomban egyebkent nem a sporolas hanem az a teny hogy a szervertapok sokkal robosztusabbak es tovabb birjak ezt a nyuzast amit a folyamatos banyaszat jelent. Ez mar szamtalanszor bebizonyosodott, aki nem hiszi, jarjon utana:)

A szervertapok meghibasodasi aranya 1% alatt van. Ha problema van az nagyreszt felhasznaloi hibabol adodik.

Tehat a szervertap megegyszer mondom elsosorban stabilabb es masodsorban olcsobb es ez a hasznalt vezetekeken es csatlakozokra is erosen ertendo!

Pl. ASIC-bol sok tipus van ami 6pines csatlakozonkent 300W folott huz teljesitmenyt, amit egyetlen ATX tap sem tud ellatni, mert beeg a saru es a vezetek.

kidface

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 05, 2017, 11:48:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum január 05, 2017, 01:45:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 02, 2017, 03:24:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum december 29, 2016, 08:23:21 DÉLUTÁN
Üdv
Nem tudom kinek mi a tapasztalata Evga tápok terén, de én leírom mit tapasztaltam, hátha valakinek segít.
Táp Evga 700b 80+bronze ár kb 23 ezer.
Egy hónap után a ventilátor kerreg zorog csörög.
Garanciára szarok, úgy gondoltam nem tökölök vele.
Meg mit mondjak, hogy zörög a venti?-attól még működik az lenne a válasz.
Ugyhogy inkább szétszedtem lám mi a baj.
A belsejében elém tárúlt több gagyi megoldás ami elég gáz ilyen árkategóriában.
A ventilátor 1/3 a le van ragasztva egy fóliával, ezt azért rakták rá,mert pont a ragasztott rész alatt vannak hűtőbordák amik pont a lapátokat fűtené,ezzel megvetemedne.
A megoldás az volt hogy rátettek egy fóliát,de ezzel mindjárt csak 1/3 venti teljesítmény lesz.
A toroid transzformátor hozzáérne a táp fém házához,melyből zárlat lenne,ismé egy elegáns fóliával elválasztották.Vannak még egyéb silány megoldáok azokat nem részletezem.
A venti egy olcsó gagyi,azét zörgött mert a tengelyén levő gyűrű nem szorítja le teljesen és a holtjátél miatt zörög.
Valamint nem odaíllő olajjal volt megkenve a tengely és a siklócsapágy.
Tettem bele stihl lánckenő olajat,most elhalkult, nem zörög.
Elöbb utóbb biztos cserélni kell.
Nem tudom a többi táp milyen,de Evga t nem hinném, hogy többet veszek.

... szervertáp!
Sokan nem hiszik el nekem, csak miutan beszarik/elfustol a 70ezres ATX tapuk. Kb fele aron stabilabb osszeallitast csinalok szervertapbol.
Az asztali ATX tapokat nem banyaszatra talaltak ki, ezt el kell fogadni.

Pl mostanaban ket eset is volt amikor a hiperszuper 700W+ os ATX tap lekapcsolt 3-4 kartyaval is mert az 5V aga nem birta a felet sem annak ami ra volt irva. Hiaba eros a 12V ha a risereken keresztul felvett 5V-t nem birja megtaplalni rendesen.
A Zolival talalkoztam szemelyesen is. Picit sunyis - fu alatti arus de van szakertelme. O regi szervertapokat alakit at banyaszatra. Ha tudna bizonyitani hatasfokukat!! es adna nemi garit ( 1-2 ev) papiron akkor szem q..a jo vetel lehetne mert ahogy irtam ert hozza a fiatal gyerkoc. Persze arul Ő mindent 2-3x-os aron (riser,eloszto).

Hagyjuk a szemelyeskedest szerintem.
Egyebkent mikor mondtam hogy nincs garancia?
Bitmain ad 3 ho garit a baromi dragan arult szervertapjara, annyit en is adok, de a lejarta utan sem hajtottam el meg senkit.
Ezt barki igazolni tudja, nagy farmoknak is epitek tapokat es kozben rengeteg szakmai tamogatast adok.

A lenyeg a mondandomban egyebkent nem a sporolas hanem az a teny hogy a szervertapok sokkal robosztusabbak es tovabb birjak ezt a nyuzast amit a folyamatos banyaszat jelent. Ez mar szamtalanszor bebizonyosodott, aki nem hiszi, jarjon utana:)

A szervertapok meghibasodasi aranya 1% alatt van. Ha problema van az nagyreszt felhasznaloi hibabol adodik.

Tehat a szervertap megegyszer mondom elsosorban stabilabb es masodsorban olcsobb es ez a hasznalt vezetekeken es csatlakozokra is erosen ertendo!

Pl. ASIC-bol sok tipus van ami 6pines csatlakozonkent 300W folott huz teljesitmenyt, amit egyetlen ATX tap sem tud ellatni, mert beeg a saru es a vezetek.


En is azt mondom, hogy a szerver tap jobban megeri! Csak ha logikusan gondolkodunk egy szerver 24/7-ben megy megallas nelkul, hisz ez a dolga! Ergo tuti faszan meg van csinalva, hogy ezt birja! Plusz alapbol min 94% a hatasfokuk!!!!

Es ami a legfontosabb egy 1200W-os kb 20x10x5cm-es tap ujonnan kb harmad aron kaphato :) Csak egy kis atalakitas kell hozza! Magaba a tapba nem muszaj belenyulni, csak par alkatreszt kell a kimenetre raforrasztani meg a kabeleket! Szoval ha valaki ert hozza akkor nem nagyon lehet mit elrontani! :)

Zorg33

#126
Nem hülyék ezek a tápok. Ha pl zárlatot csinálsz, akkor azonnal letilt a védelme bekapcsoláskor.
Legalább 4-5 féle védelem van minden szervertápban (OVP, OCP, thermal protection, stb) és kalibrálható is bizonyos keretek között a kimeneti feszültség.

Új ár azért nem harmada, hanem 500 dollártól kezdődik.
Amit te néztél az refurbished lesz. De teljesen jók ezek a pormententes környezetben, részterhelésen ment tápok. Nagyon megbízhatóak.

atideath

Pfúú gyerekek én pont tegnap szívtam be egy ilyen használt csodával. :) Jó nem táp volt hanem szerverszekrény elszívó.. Konkrétan el se indult. 2 órám belement mire kitakarítottam a ventiket és elindultak és szépen működnek. Ettől függetlenül ha valaki szeret vele foglalkozni jó dolgokat ki lehet hozni ezekből. De ahogy valaki írta is a fórumon oké-oké hogy olcsó, jó teljesítmény-hatásfok, de a gari az cink. 3 hónap semmi (tanultam már ilyenből). Lehet drágább mondjuk egy EVGA táp de arra 5 év gari van, elromlik csere. Azért ez kicsit másabb kategória. De tény ha már szervertápra adnám a fejemet mert van otthon 4-5 db akkor megcsinálnám magamnak, ugyanis láttam én már tákolást (félre ne értsd nem rád gondolok mert a te munkád nem láttam), de jobban bízok a saját munkámba (és ha szar legalább magam szidhatom).
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

kidface

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 05, 2017, 02:57:18 DÉLUTÁN
Nem hülyék ezek a tápok. Ha pl zárlatot csinálsz, akkor azonnal letilt a védelme bekapcsoláskor.
Legalább 4-5 féle védelem van minden szervertápban (OVP, OCP, thermal protection, stb) és kalibrálható is bizonyos keretek között a kimeneti feszültség.

Új ár azért nem harmada, hanem 500 dollártól kezdődik.
Amit te néztél az refurbished lesz. De teljesen jók ezek a pormententes környezetben, részterhelésen ment tápok. Nagyon megbízhatóak.

Lehet talalni olcson hidd el. Legalabb is it a UK-ban. Ujonnan, nem felujitva vettem kemeny £28-ert :) Gyari HP dobozban bontatlanul :)

Zorg33



szevasz


kidface



Til

Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.
C:\> del c:\command.com

bazsy

Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 07:37:29 DÉLUTÁN
Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.

Lehet ráférne egy tisztítás a tápra,vagy elment venti vezérlő!

kidface

Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 07:37:29 DÉLUTÁN
Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.

Ha új a táp vidd vissza! Ha használt akkor meg ideje lecserelni!

Til

Idézetet írta: bazsy Dátum január 08, 2017, 07:42:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 07:37:29 DÉLUTÁN
Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.

Lehet ráférne egy tisztítás a tápra,vagy elment venti vezérlő!
,

Venti makulátlan.Vezérlő jó,mikor nem dolgoznak a kártyák visszaáll.
Arra lennék kiváncsi,hogy sok e ennek a tápnak a 4db kártya.
Mintha úgy emlékeznék,mikor 3 kártya volt,akkor nem csinálta ezt.
Az érzésem az,hogy a 4db kártyával nagyon leterhelem,és melegednek az alkatrészek és azért a nagy hűtés.
DE akkor hol az a 80+ könyörgöm?A 4db kártya kb. 440w + 60w a gép az össz 500w.Hol van akkor a 700w 80 + hatásfokkal?
Szerintetek?Esetleg hibás a táp?Vagy a jelenseg normális?
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: kidface Dátum január 08, 2017, 08:03:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 07:37:29 DÉLUTÁN
Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.

Ha új a táp vidd vissza! Ha használt akkor meg ideje lecserelni!
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 08:10:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 08, 2017, 08:03:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2017, 07:37:29 DÉLUTÁN
Szerintetek az normális, hogy 4db msi rx470 gaming x -et hajtok egy Evga 700W 80+ bronz táppal.A gépen claymore zec program csákányol.A jelenség az,hogy a táp ventije maxon pörög non-stop.Néha azt hiszem fel akar szállni.
Ha kikapcsolom,a gépet míg lehűl, akkor egy darabig csendes(kb 2-3 óra) majd újra sugárhajtómű üzemmódba lép.
Másnál is ennyire teker?Amúgy nyitott keretben van a gép, kártyák messzire egymástól táp mindentől messze.
Hőmérséklet a szobában 18fok.Cpu használat 5-7%.

Ha új a táp vidd vissza! Ha használt akkor meg ideje lecserelni!