Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 75 Vendégek van a témában

andysk

Idézetet írta: Artthur Dátum március 01, 2017, 10:29:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum március 01, 2017, 02:44:25 DÉLUTÁN
És csak hasít felfelé... de tuti ha most vennék abban a pillanatban leesne s béka se...e alá...  >:(

Az első része nálam megtörtént, vettem  várom a továbbiakat :)
Bányászatnak viszont nagyon jót tett, difficulty emelkedés nem nagyon volt tapasztalható és kalkulátor szerint lehagyta ETH-t.
Ja át is álltam ETHról. Kevesebbet zabálnak a rigek.

reloopbenny

Én még maradok ETH+PASC on még afelé nem ment a ZEC, nem nagyon bízom benne őszintén mert már volt rá példa hogy így megugrott és 2 nap mulva megint a föld alatt volt  :(

hupisom1

Hali ! Tudna nekem segíteni valaki hogyan tudok egyszerre 5 ös rigen  eth-t 3db rx 470 -el és zec et 2 db 380 al bányászni.

Gondolok itt arra hogy a caymore minernél mit hogy kell szerkeszteni hogy csak a 2db 380 at indítsa el? -d valami parancs , de hova milyen formában kell beírni ( config fájl) ?
És ha fut mind a 2db akkor ne irja ki hogy a port sűrű ?

Worlynox

Idézetet írta: hupisom1 Dátum március 02, 2017, 07:31:03 DÉLELŐTT
Hali ! Tudna nekem segíteni valaki hogyan tudok egyszerre 5 ös rigen  eth-t 3db rx 470 -el és zec et 2 db 380 al bányászni.

Gondolok itt arra hogy a caymore minernél mit hogy kell szerkeszteni hogy csak a 2db 380 at indítsa el? -d valami parancs , de hova milyen formában kell beírni ( config fájl) ?
És ha fut mind a 2db akkor ne irja ki hogy a port sűrű ?

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=12.msg10885#msg10885

pube111

Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 01:45:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum március 01, 2017, 10:29:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum március 01, 2017, 02:44:25 DÉLUTÁN
És csak hasít felfelé... de tuti ha most vennék abban a pillanatban leesne s béka se...e alá...  >:(

Az első része nálam megtörtént, vettem  várom a továbbiakat :)
Bányászatnak viszont nagyon jót tett, difficulty emelkedés nem nagyon volt tapasztalható és kalkulátor szerint lehagyta ETH-t.
Ja át is álltam ETHról. Kevesebbet zabálnak a rigek.
Lehet, hogy rossz ötlet volt. Az ETH is emelkedik rendesem.

AnCrypto

Idézetet írta: Laca012 Dátum március 07, 2017, 10:38:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 02, 2017, 02:04:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 01:45:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum március 01, 2017, 10:29:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum március 01, 2017, 02:44:25 DÉLUTÁN
És csak hasít felfelé... de tuti ha most vennék abban a pillanatban leesne s béka se...e alá...  >:(

Az első része nálam megtörtént, vettem  várom a továbbiakat :)
Bányászatnak viszont nagyon jót tett, difficulty emelkedés nem nagyon volt tapasztalható és kalkulátor szerint lehagyta ETH-t.
Ja át is álltam ETHról. Kevesebbet zabálnak a rigek.
Lehet, hogy rossz ötlet volt. Az ETH is emelkedik rendesem.

Én mèg mindig ZEC-et bànyászok. Ingyen villannyal nekem ez jön stabilan. Lehet néha ilyen-olyan coinok egy két napig kalkulátorban jobban mutatnak, de valójában akármire álltam át pár nap után csak kevesebb bevételt realizáltam... Legtöbbször mire belőttem, hogy stabilan max hashrate-tel stabilan menjen  addigra fél napokat buktam a restartokkal. Aztán mire srabil volt az ár esett le és nem voltak profitábilisebbek mint a ZEC. Mire megint ugyanaz a coin újra profitábilisabb lett megint új miner verzió megint finomhangolás....
Annyi, hogy most nem gyűjtögetem a ZEC-t, hanem 1-2 naponta átrakom btc-be...
Mondjuk ma a BTC is megingott kicsit, de legalább ez megy le is fel is, nem mint a ZEC hogy stabilan lefelé meg néha egy kis pump aztán megint le...
Ha eladod egyből akkor miért nem bányászol direkt Nicehashel? Akkor egyből BTC-ben kapod a bányászott összeget
Crypto Currency Miner & Trader.

Oli Bbit

Idézetet írta: Laca012 Dátum március 07, 2017, 10:38:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 02, 2017, 02:04:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 01:45:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum március 01, 2017, 10:29:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum március 01, 2017, 02:44:25 DÉLUTÁN
És csak hasít felfelé... de tuti ha most vennék abban a pillanatban leesne s béka se...e alá...  >:(

Az első része nálam megtörtént, vettem  várom a továbbiakat :)
Bányászatnak viszont nagyon jót tett, difficulty emelkedés nem nagyon volt tapasztalható és kalkulátor szerint lehagyta ETH-t.
Ja át is álltam ETHról. Kevesebbet zabálnak a rigek.
Lehet, hogy rossz ötlet volt. Az ETH is emelkedik rendesem.

Én mèg mindig ZEC-et bànyászok. Ingyen villannyal nekem ez jön stabilan. Lehet néha ilyen-olyan coinok egy két napig kalkulátorban jobban mutatnak, de valójában akármire álltam át pár nap után csak kevesebb bevételt realizáltam... Legtöbbször mire belőttem, hogy stabilan max hashrate-tel stabilan menjen  addigra fél napokat buktam a restartokkal. Aztán mire srabil volt az ár esett le és nem voltak profitábilisebbek mint a ZEC. Mire megint ugyanaz a coin újra profitábilisabb lett megint új miner verzió megint finomhangolás....
Annyi, hogy most nem gyűjtögetem a ZEC-t, hanem 1-2 naponta átrakom btc-be...
Mondjuk ma a BTC is megingott kicsit, de legalább ez megy le is fel is, nem mint a ZEC hogy stabilan lefelé meg néha egy kis pump aztán megint le...

Hello, A ZEC bányászásnál, teljessen egyetértek, én is pont a fentieket konstatáltam, már egy ideje folyamatosan ZEC -et bányászok és átlagban nekem is igy a legprofitabilisebb az ugrálgatások helyett.

Oli Bbit

Kijött az új Cleymore v. 12.3

Today at 02:25:02 PM
#12743
v12.3:

- slightly improved speed, about 410H/s on stock 390X, 465H/s on stock Nano, 300H/s on stock 280X, 305H/s on stock RX480.
- improved stability for high "-i" option values, added "-i 9" option value.
- fixed a few bugs.

Artthur

Idézetet írta: Oli Bbit Dátum március 08, 2017, 05:22:16 DÉLUTÁN
Kijött az új Cleymore v. 12.3

Today at 02:25:02 PM
#12743
v12.3:

- slightly improved speed, about 410H/s on stock 390X, 465H/s on stock Nano, 300H/s on stock 280X, 305H/s on stock RX480.
- improved stability for high "-i" option values, added "-i 9" option value.
- fixed a few bugs.

Kösz az infót

Ki mit tapasztalt?
Nálam a 6x480 8gb rig 1750 H/s ről felment 1770 H/s-re  nem sok de legalább a fogyasztás sem nőtt.
Amúgy a 6x470 8gb rig is nőtt egy 10 H/s-el fogyasztásnövekedés nélkül.

Ami még érdekes hogy ez az első verzió ami nem Béta.  Ez gondolom nem jelent semmit csak elfelejtette utána írni? :)

boti123

Idézetet írta: Laca012 Dátum március 08, 2017, 10:34:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum március 08, 2017, 06:11:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Oli Bbit Dátum március 08, 2017, 05:22:16 DÉLUTÁN
Kijött az új Cleymore v. 12.3

Today at 02:25:02 PM
#12743
v12.3:

- slightly improved speed, about 410H/s on stock 390X, 465H/s on stock Nano, 300H/s on stock 280X, 305H/s on stock RX480.
- improved stability for high "-i" option values, added "-i 9" option value.
- fixed a few bugs.

Kösz az infót

Ki mit tapasztalt?
Nálam a 6x480 8gb rig 1750 H/s ről felment 1770 H/s-re  nem sok de legalább a fogyasztás sem nőtt.
Amúgy a 6x470 8gb rig is nőtt egy 10 H/s-el fogyasztásnövekedés nélkül.

Ami még érdekes hogy ez az első verzió ami nem Béta.  Ez gondolom nem jelent semmit csak elfelejtette utána írni? :)

Nekem a 470 4GB Gaming X-ek eddig is a 12.0-val 295-298 -akat hasheltek, néha egyik-másik felugrott 300-ra..
Megpróbàlom, hátha ez is srabil.. Max ha nem akkor visszaállok...

modolt kártyák?

az én 470 4gb gaming x-ek 268-280 mennek :)

Artthur

Moddolt kártyák low powerrel:

fpeter

Irigykedve nézem ezeket a 300 körüli értékeket 470-el, nekem a 480-4G -t nem sikerül 270-275 fölé imádkozni... :(

- milyen gpu/mem órajellel, mennyi vidkártya memóriával
- milyen oprendszeren
- milyen driver verzióval
- milyen claymore verzióval, környezeti változókkal és paraméterekkel
- milyen lappal, procival, memóriával

éritek el ezeket a számokat? Próbáltam a claymore bejelentkezője álal a 4xx kártyákhoz ajánlott 16.12.2-vel, a legújabb 17.3.1-es amd driverrel, próbáltam a 12.0-1-2-3-as claymore-al, de max lefelé vittek a számok, feljebb nem. Próbáltam a proci órajelével is játszani - egy E6500-as ASUS P5E3 Deluxe X38 lapban - az 1.2-2GHz-et még érezhetően büntette a hashrate, a 2.5-4GHz-nél már nincsen különbség. A RAM az 8GB DDR3, 4-el is ugyanezek a számok, a 2GB-ot már picit szintén büntette. Virtuális memória 20GB. A watttool miatt elsősorban Win10, de róbáltam egyébként linux alól is, ott is ugyanez a helyzet...

Plz segítsetek, min múlhat a dolog? Itt valami nagyon nem normális, hogy a 470-ek többet futnak mint a 480...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

sebajtóbiás

Idézetet írta: fpeter Dátum március 10, 2017, 06:37:38 DÉLELŐTT
Irigykedve nézem ezeket a 300 körüli értékeket 470-el, nekem a 480-4G -t nem sikerül 270-275 fölé imádkozni... :(

- milyen gpu/mem órajellel, mennyi vidkártya memóriával
- milyen oprendszeren
- milyen driver verzióval
- milyen claymore verzióval, környezeti változókkal és paraméterekkel
- milyen lappal, procival, memóriával

éritek el ezeket a számokat? Próbáltam a claymore bejelentkezője álal a 4xx kártyákhoz ajánlott 16.12.2-vel, a legújabb 17.3.1-es amd driverrel, próbáltam a 12.0-1-2-3-as claymore-al, de max lefelé vittek a számok, feljebb nem. Próbáltam a proci órajelével is játszani - egy E6500-as ASUS P5E3 Deluxe X38 lapban - az 1.2-2GHz-et még érezhetően büntette a hashrate, a 2.5-4GHz-nél már nincsen különbség. A RAM az 8GB DDR3, 4-el is ugyanezek a számok, a 2GB-ot már picit szintén büntette. Virtuális memória 20GB. A watttool miatt elsősorban Win10, de róbáltam egyébként linux alól is, ott is ugyanez a helyzet...

Plz segítsetek, min múlhat a dolog? Itt valami nagyon nem normális, hogy a 470-ek többet futnak mint a 480...
BIOS modding ;)

fpeter

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 10, 2017, 06:52:16 DÉLELŐTT

...

BIOS modding ;)

Esetleg egy picit részletesebben? :D Gondolom nem egy hello world bejelentkező logó a megoldás... :)

Órajelről van szó, vagy valami más trükközés?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

sebajtóbiás

#614
Idézetet írta: fpeter Dátum március 10, 2017, 07:10:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 10, 2017, 06:52:16 DÉLELŐTT

...

BIOS modding ;)

Esetleg egy picit részletesebben? :D Gondolom nem egy hello world bejelentkező logó a megoldás... :)

Órajelről van szó, vagy valami más trükközés?

Nem nézel elég SzV Tech videjót! :) Na ez asszem elég részletes :)
https://www.youtube.com/watch?v=GpYXxkhZqUA
https://www.youtube.com/watch?v=4GRiEbsb3mM
ETH-ről van szó, de ZEC-re is jó ugyanez az 1500-as mod.

Sipi

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 10, 2017, 07:28:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fpeter Dátum március 10, 2017, 07:10:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 10, 2017, 06:52:16 DÉLELŐTT

...

BIOS modding ;)

Esetleg egy picit részletesebben? :D Gondolom nem egy hello world bejelentkező logó a megoldás... :)

Órajelről van szó, vagy valami más trükközés?

Nem nézel elég SzV Tech videjót! :) Na ez asszem elég részletes :)
https://www.youtube.com/watch?v=GpYXxkhZqUA
ETH-ről van szó, de ZEC-re is jó ugyanez az 1500-as mod.

Ha még mindig nem megy akkor ezen a fórumon visszalapozva többször is leírták hogy mit hol kell módosítani. Meg azt is hogy milyen rendszert ajánlott használni és azt hogy kell beállítani. Meg persze a YouTube linkek.

sebajtóbiás

Idézetet írta: Sipi Dátum március 10, 2017, 07:36:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 10, 2017, 07:28:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fpeter Dátum március 10, 2017, 07:10:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum március 10, 2017, 06:52:16 DÉLELŐTT

...

BIOS modding ;)

Esetleg egy picit részletesebben? :D Gondolom nem egy hello world bejelentkező logó a megoldás... :)

Órajelről van szó, vagy valami más trükközés?

Nem nézel elég SzV Tech videjót! :) Na ez asszem elég részletes :)
https://www.youtube.com/watch?v=GpYXxkhZqUA
https://www.youtube.com/watch?v=4GRiEbsb3mM
ETH-ről van szó, de ZEC-re is jó ugyanez az 1500-as mod.

Ha még mindig nem megy akkor ezen a fórumon visszalapozva többször is leírták hogy mit hol kell módosítani. Meg azt is hogy milyen rendszert ajánlott használni és azt hogy kell beállítani. Meg persze a YouTube linkek.

Jaja, a GPU tuning topikban sok minden ki volt tárgyalva már :)
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=13.0

proziroxx

Na egy szájbarágós tutorial nekem is elkélne BIOS mod témában, mert nekem is van egy RX 480, amiből nincs kihozva sajnos a maximum.

fpeter

Köszönöm a linkeket! Bevallom nézem Vegán videóit de a tech csatornáig még nem jutottam el - egyelőre az általános vlogját néztem, már csak pár videó és utólérem a jelent, és utána néztem volna a többit...

Elég szájbarágós a videó. Egy kérdés merült csak fel bennem: mi van ha nem bírja a kártya az agresszív időzítéseket és többé nincsen kép? Olyankor még elérhető a buszrendszeren a flash és rátölthető az előző jó, vagy akkor már csak a hardveres flash újraprogramozás marad? Valaki futott már ilyen helyzetbe?

(azthiszem Matrox vagy S3 kártyával jutottam már ilyen helyzetbe a múltban és akkor egy másodlagos kártyával indítva simán vissza lehetett tenni az előző jót, ott volt a buszrendszeren a kártya csak képe nem volt - így van ez a mai 4xx kártyákon is?)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

sebajtóbiás

Ezt nemtom pontosan, de amíg nem indítod el a miner progit, addig a kártya memória az alap 300 MHz-en ketyeg csak és ha nem tévedek arra a frekvenciára nincs semmilyen hatással a mod.

Még egy fontos dolog, hogy decembertől kezdődően a 16.12.1 verziótól nem támogatják az AMD driverek a moddolt BIOS-os kártyákat (bár van már rá valami crack), a legjobb ha az utolsó 16.11.x-et használod.
https://www.youtube.com/watch?v=yhGUZzzqKgA