Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 93 Vendégek van a témában

Fireball

Idézetet írta: fpeter Dátum március 10, 2017, 09:06:35 DÉLELŐTT
Köszönöm a linkeket! Bevallom nézem Vegán videóit de a tech csatornáig még nem jutottam el - egyelőre az általános vlogját néztem, már csak pár videó és utólérem a jelent, és utána néztem volna a többit...

Elég szájbarágós a videó. Egy kérdés merült csak fel bennem: mi van ha nem bírja a kártya az agresszív időzítéseket és többé nincsen kép? Olyankor még elérhető a buszrendszeren a flash és rátölthető az előző jó, vagy akkor már csak a hardveres flash újraprogramozás marad? Valaki futott már ilyen helyzetbe?

(azthiszem Matrox vagy S3 kártyával jutottam már ilyen helyzetbe a múltban és akkor egy másodlagos kártyával indítva simán vissza lehetett tenni az előző jót, ott volt a buszrendszeren a kártya csak képe nem volt - így van ez a mai 4xx kártyákon is?)

Sapphire RX 480 Nitro+ kártyákon van Bios kapcsoló, csak visszakapcsolod OC állásba és már indul is ha a másik Bios-t elrontottad

Székely Vegán

Idézetet írta: fpeter Dátum március 10, 2017, 06:37:38 DÉLELŐTT
Irigykedve nézem ezeket a 300 körüli értékeket 470-el, nekem a 480-4G -t nem sikerül 270-275 fölé imádkozni... :(

- milyen gpu/mem órajellel, mennyi vidkártya memóriával
- milyen oprendszeren
- milyen driver verzióval
- milyen claymore verzióval, környezeti változókkal és paraméterekkel
- milyen lappal, procival, memóriával

éritek el ezeket a számokat? Próbáltam a claymore bejelentkezője álal a 4xx kártyákhoz ajánlott 16.12.2-vel, a legújabb 17.3.1-es amd driverrel, próbáltam a 12.0-1-2-3-as claymore-al, de max lefelé vittek a számok, feljebb nem. Próbáltam a proci órajelével is játszani - egy E6500-as ASUS P5E3 Deluxe X38 lapban - az 1.2-2GHz-et még érezhetően büntette a hashrate, a 2.5-4GHz-nél már nincsen különbség. A RAM az 8GB DDR3, 4-el is ugyanezek a számok, a 2GB-ot már picit szintén büntette. Virtuális memória 20GB. A watttool miatt elsősorban Win10, de róbáltam egyébként linux alól is, ott is ugyanez a helyzet...

Plz segítsetek, min múlhat a dolog? Itt valami nagyon nem normális, hogy a 470-ek többet futnak mint a 480...

Custom bios-t kell csinálj, módositott memory timinggal. Van videóm róla.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

fpeter

#622
Köszi az infókat és a linkeket - most reggel vettem egy nagy levegőt és neki akartam futni, de elég furcsa értékekbe futottam a Polaris BIOS Editorban:
https://www.dropbox.com/sh/p7z65skmqqh0jhv/AADPGpT30UYpEzzSWBZ2xGFxa?dl=0
A számok egy része vagy nem stimmel, vagy szélsőséges hülyeségek vannak ott... Már a Vendor ID is feltűnt az elején, de a GPU feszeknél végképp gondok vannak... Ez egy ASUS DUAL RX480-4G kártya. Találkoztatok már hasonlóval? Egyszerűen nem kompatibilis a szerkesztő ezzel a kártyával? Vagy merjek továbbmenni? Hagyjam a hülyeségeket úgy ahogy vannak, vagy írjak át mindent az általam helyesnek véltre?
szerk: lementettem a bios-t atiflashtool-al is, és ugyanazt az eredményt kaptam
szerk2: most nézem jobban Vegán videóját, és neki is zőccségeket ír ki, sőt az editor github oldalán lévő képen is marhaságok vannak a gpu feszeknél. Akkor ez most WTF? Ha feszt is akarok módosítani akkor majd ezeket a furcsa értékeket másoljam a lentebbi mezőkbe is?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Székely Vegán

Idézetet írta: fpeter Dátum március 11, 2017, 10:17:32 DÉLELŐTT
Köszi az infókat és a linkeket - most reggel vettem egy nagy levegőt és neki akartam futni, de elég furcsa értékekbe futottam a Polaris BIOS Editorban:
https://www.dropbox.com/sh/p7z65skmqqh0jhv/AADPGpT30UYpEzzSWBZ2xGFxa?dl=0
A számok egy része vagy nem stimmel, vagy szélsőséges hülyeségek vannak ott... Már a Vendor ID is feltűnt az elején, de a GPU feszeknél végképp gondok vannak... Ez egy ASUS DUAL RX480-4G kártya. Találkoztatok már hasonlóval? Egyszerűen nem kompatibilis a szerkesztő ezzel a kártyával? Vagy merjek továbbmenni? Hagyjam a hülyeségeket úgy ahogy vannak, vagy írjak át mindent az általam helyesnek véltre?
szerk: lementettem a bios-t atiflashtool-al is, és ugyanazt az eredményt kaptam
szerk2: most nézem jobban Vegán videóját, és neki is zőccségeket ír ki, sőt az editor github oldalán lévő képen is marhaságok vannak a gpu feszeknél. Akkor ez most WTF? Ha feszt is akarok módosítani akkor majd ezeket a furcsa értékeket másoljam a lentebbi mezőkbe is?

Feszt nem módosits csak mem timingot, mert ha más coin-ra váltassz akkor új biost kell csinálj ismét..
GPU-Z-ben memory type: Elpida ha jól emlékszem ezeket nem lehet moddolni a Polarissal csak a Hynix és Samsung memóriásokat. Valami hex editor kellett az Elpidának de ez lehet hogy változott azóta.. talán hozzászól valaki aki tudja pontosan.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

adamszumu

Az lenne a kérdésem hogy ZEC-nél lehet-e csökkelteni az invalid shares-t, a gépen win7 van modolatlan bios-os kártyákkal.?

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum március 13, 2017, 06:55:08 DÉLELŐTT
Az lenne a kérdésem hogy ZEC-nél lehet-e csökkelteni az invalid shares-t, a gépen win7 van modolatlan bios-os kártyákkal.?

Gyári orajelekkel bányászol vagy valltoztattal rajta

adamszumu

gyári órajel, minden gyári beállítás.

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum március 13, 2017, 09:29:33 DÉLUTÁN
gyári órajel, minden gyári beállítás.

Invalid share általában a beállítások miatt van. Ha gyári orajeleket használsz elméletileg nem kellene hogy Invalid share-t generaljon!
Hány %-a Invalid?? Ha 1% alatt vagy ne foglalkozz vele

adamszumu

most nem tudom pontosan megmondani menyi az invalid, de kb 96-97%körül  volt.

Parano1d

Idézetet írta: adamszumu Dátum március 14, 2017, 06:28:21 DÉLELŐTT
most nem tudom pontosan megmondani menyi az invalid, de kb 96-97%körül  volt.

Milyen kártya pontosan?

adamszumu

G1840 proci
asrock pro btc r2.0 alaplap
asus strix RX 470 OC 4gb (2db)
ideiglenesen egy segotep gtr550 (550W)

Parano1d

Idézetet írta: adamszumu Dátum március 15, 2017, 08:40:59 DÉLELŐTT
G1840 proci
asrock pro btc r2.0 alaplap
asus strix RX 470 OC 4gb (2db)
ideiglenesen egy segotep gtr550 (550W)

Akkor kidface tanácsát tudom csak ismételni. Próbáld ki más driverrel elsősorban.

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum március 15, 2017, 08:40:59 DÉLELŐTT
G1840 proci
asrock pro btc r2.0 alaplap
asus strix RX 470 OC 4gb (2db)
ideiglenesen egy segotep gtr550 (550W)


Lehet meg a tap is! Probald meg 1 kartyaval mennyi invalid lesz!! Tiltsd le az egyik kartyat, a "0" v az "1"-es gombal es figyeld meg mi lesz. ha nem general invalid share-t vagy csak nagyon keveset <1% akkor a tap a ludas. Gondolom ez nem egy vadi uj tap, ha ideiglenes??!!

Parano1d

ZCL volt valakinek raktáron? Vicc, hogy pár napja gondoltam rá, hogy be kellene tárazni kicsit, de persze nem vettem. Erre 2 nap alatt 150%-ot ugrott az árfolyam. :D

Artthur

Idézetet írta: Parano1d Dátum március 15, 2017, 06:48:35 DÉLUTÁN
ZCL volt valakinek raktáron? Vicc, hogy pár napja gondoltam rá, hogy be kellene tárazni kicsit, de persze nem vettem. Erre 2 nap alatt 150%-ot ugrott az árfolyam. :D
En meg ket honapja banyasztam 1 napot egy hatos riggel 20 zclt de nem volt profitabilis :) az elmult 13 napot vegigtoltam egy riggel suprnovan napi 5-6 zcl potyogott be azt is keveseltem :) lehet erdemes tovabbnyomni... Valaki banyassza most? Milyen poolon?

adamszumu

Érdekes dolgok ezek mert miután írtam kb 2 órával utána leált a gép és szerintem meghalt a táp, pontosabbat hétvégén tudok mert most máshol vagyok suliban.

Székely Vegán

WOW.. $72 a zcash!!!
Claymore azt mondta új verzió jön ki a napokban.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

m8k

..de volt 90 is ;D ;D ;D ;D ;D
....csemer ez az alvilag :D

kidface

Kerdes stagnal e? vagy csak egy kiugras volt??

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ