Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 103 Vendégek van a témában

gtxminer

Szasztok! Szerintetek melyik pool a legjob zcashre?? Flypool, nanopool, supernova?

ZserboTe

Idézetet írta: gtxminer Dátum április 11, 2017, 10:13:48 DÉLELŐTT
Szasztok! Szerintetek melyik pool a legjob zcashre?? Flypool, nanopool, supernova?

http://zcash.flypool.org/ Flypool korrekt én ezt használtam mindig :)

pube111

Idézetet írta: dekboy Dátum április 13, 2017, 03:19:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 09, 2017, 03:12:00 DÉLUTÁN
Olyan problémám van, hogy a claymore remote szerint a share rejected kb 7 a 700 share-ből.
A flypool oldal nem ír invalid share-t. Kell ezzel a share rejcted-el foglalkozni?
Ne haraudj,de elég egy fura beállítás....jó mások wattTool profilját nézegetni... sokat tanul belőle az ember.... :) mennyit hashel így?
Nem haragszom. 1660MH/s. Mi a javaslatod?

Til

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 13, 2017, 05:02:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 13, 2017, 03:19:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 09, 2017, 03:12:00 DÉLUTÁN
Olyan problémám van, hogy a claymore remote szerint a share rejected kb 7 a 700 share-ből.
A flypool oldal nem ír invalid share-t. Kell ezzel a share rejcted-el foglalkozni?
Így néz ki a watttool:


Ne haraudj,de elég egy fura beállítás....jó mások wattTool profilját nézegetni... sokat tanul belőle az ember.... :) mennyit hashel így?

Több dolgot nem értek...
- 60°C targetnél miért 69°C a GPU és miért nem forog a ventilátor?
- A ventilátor maximum fordulata miért van levéve 1900-ra? (ha esetleg annyira felmelegedne, hogy magasabbra felpörögne, nehogy felszálljon?)
- A power target -10%-tól milyen hatást vársz?
A VRM monitoring -ot még bejelölhetted volna, megnézném a VRM hőfokát...
Az 1% invalid share nem sok elfogadhato.Semmi koze a beallitasokhoz.A halozatod es a pool kozotti hianyos kommunikacio okozza.A 70 fokos max temp a te esetedben nem jo beallitas, gondolom nem msi kartyad van,hanem szarabb hutesu esetleg jol sejtem,hogy gephazban van?
A 70 fokos max temp annyit tesz,ha eleri az ertrket visszaveszi az alatta lebo mezoben levo % ertekre, tehat nalaf -10 re aminek semmi ertelme.0-100 kozott var erteket.A vrm hofokod azert nem latszik gondolom, mert az alaplapra vagy kotve monitorral,ha nem,akkor pipald be a vrm monitorringot.Az a hofok lenyegesebb,tartosan 90fok felett hamar megadja magat.
C:\> del c:\command.com

messimage

A VRM hőfok milyen tartományban jó? És hogyan csökkenthetem a hőfokot ott? Csakis a memória órajelének csökkentésével?

pube111

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 13, 2017, 05:02:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 13, 2017, 03:19:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 09, 2017, 03:12:00 DÉLUTÁN
Olyan problémám van, hogy a claymore remote szerint a share rejected kb 7 a 700 share-ből.
A flypool oldal nem ír invalid share-t. Kell ezzel a share rejcted-el foglalkozni?
Ne haraudj,de elég egy fura beállítás....jó mások wattTool profilját nézegetni... sokat tanul belőle az ember.... :) mennyit hashel így?
Több dolgot nem értek...
- 60°C targetnél miért 69°C a GPU és miért nem forog a ventilátor?
- A ventilátor maximum fordulata miért van levéve 1900-ra? (ha esetleg annyira felmelegedne, hogy magasabbra felpörögne, nehogy felszálljon?)
- A power target -10%-tól milyen hatást vársz?
A VRM monitoring -ot még bejelölhetted volna, megnézném a VRM hőfokát...
-Target 60 C. szerintem semmi jelentősége. Azért van 69-en, mert 70 a max temp.
-Az egyik kártyán rossz az egyik venti. Kiszedtem, majd pótolom, ha megjön ebay-ről. A másik megy, csak nem az küldi az rpm adatot.
-Max 1900 fordulat. Így is tartja a max tempet, minek pörögjön jobban? Van egy plusz venti sor is.
-Target -10. (már megszüntettem) 70 foknál vissza veszi a powert, ezzel segíti, hogy ne melegedjen jobban (szerintem).
-VRM monitor. Asus kártya, 6 pines, nincs VRM monitor.
-GPU Mhz lehetne magasabb is, de nem akarom széthajtani.
A share rejected gondolom nem ezek miatt van. Tudom, hogy a kapcsolat a ludas, de más coinoknál nincs ilyen gond.

pube111

Idézetet írta: dekboy Dátum április 13, 2017, 08:13:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 13, 2017, 04:32:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 13, 2017, 03:19:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 09, 2017, 03:12:00 DÉLUTÁN
Olyan problémám van, hogy a claymore remote szerint a share rejected kb 7 a 700 share-ből.
A flypool oldal nem ír invalid share-t. Kell ezzel a share rejcted-el foglalkozni?
Ne haraudj,de elég egy fura beállítás....jó mások wattTool profilját nézegetni... sokat tanul belőle az ember.... :) mennyit hashel így?
Nem haragszom. 1660MH/s. Mi a javaslatod?

Ahogy látom modolt biossal ez valami low poweres megoldás akar lenni...gondolom én...1660 ha elosztom 6-al az 276,6.....ha lószart se eszik a rig akkor jó...tényleg ne haragudj,csak kíváncsiskodok... :) Mindjárt leírom én miket találtam...!
No problem. A watt kb 740.

Zorg33

Idéz
VRM monitor. Asus kártya, 6 pines, nincs VRM monitor.

Ezeknek semmi kozuk nincs egymashoz.
Azert nem megy a vrm monitor mert az asus kartyak nem szabvanyos regisztereket hasznalnak.

Zorg33

Nekem 1200MHz GPU frekivel tartja a 470 a ~290 h/s -t ZEC-kel.
Sot szerintem a 300 is menne ugyanezen a 1200MHz en...
Szamit am a memoriabeallitas! 8)

ETH algoja a bandwidth et dijazza, a ZEC viszont a rovid memoriamuveletek miatt a latencyt!

Til

#709
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 13, 2017, 11:37:14 DÉLUTÁN
Nekem 1200MHz GPU frekivel tartja a 470 a ~290 h/s -t ZEC-kel.
Sot szerintem a 300 is menne ugyanezen a 1200MHz en...
Szamit am a memoriabeallitas! 8)

ETH algoja a bandwidth et dijazza, a ZEC viszont a rovid memoriamuveletek miatt a latencyt!
Annyit nalam is csinal,de azt mindenki elfelejti leirni mennyi watt mellett teszi ezt?
4x rx470, 285h/s 520watt,
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: dekboy Dátum április 14, 2017, 10:11:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 14, 2017, 06:35:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 13, 2017, 11:37:14 DÉLUTÁN
Nekem 1200MHz GPU frekivel tartja a 470 a ~290 h/s -t ZEC-kel.
Sot szerintem a 300 is menne ugyanezen a 1200MHz en...
Szamit am a memoriabeallitas! 8)

ETH algoja a bandwidth et dijazza, a ZEC viszont a rovid memoriamuveletek miatt a latencyt!
Annyit nalam is csinal,de azt mindenki elfelejti leirni mennyi watt mellett teszi ezt?
4x rx470, 285h/s 520watt,

Modolt bios ugye?
uote]
Nem.Eth-hoz biztosan moddolnam,de zec re feleslegesnek erzem.
Annyi meglatasom van meg,hogy a samsung ramosak zecen mindent vernek.
Valamint a claymore nem feltetlen a moddolt biosra hegyezi a programot.
Valamint a driver gyarto sem.Mielott moddolna az ember, gondolja at mit szeretne csinalni es egyaltalan megeri e.Ez zec-nel a feltevesem,mas coinokon maskepp velekedem.
Meg annyit,hogy probaltam egyenkent beallitani a kartyakat,de az szamomra lehetetlen kuldetes volt.
Mikor minden kartya egyszerre csakanyolt, akkor tudtam csak egyenkenthangolni, ha csak egy dolgozott az nem volt jo.
C:\> del c:\command.com

Til

Ja, akinek ingyen van az aram Angliaban,annak a watt smafu es feledekenynek nezi a masikat.  :P
Viccet felreteve,azert kerdeztem,hogy az adott hashrate ertekhez,mekkora a fogyasztas,mert biztos sokakad erdekel.
Hisz az a cel,hogy minel nagyobb hash mellet legyen a legalacsonyabb fogyasztas.A profitot meg ez nyomja fel.  8)
C:\> del c:\command.com

bazsy

Zec-re melyik claymore most a legjobb?
Whattomine szerint a Zclassic most többet hoz mint a Zcash

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 14, 2017, 08:40:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 14, 2017, 03:57:07 DÉLUTÁN
Ja, akinek ingyen van az aram Angliaban,annak a watt smafu es feledekenynek nezi a masikat.  :P
Viccet felreteve,azert kerdeztem,hogy az adott hashrate ertekhez,mekkora a fogyasztas,mert biztos sokakad erdekel.
Hisz az a cel,hogy minel nagyobb hash mellet legyen a legalacsonyabb fogyasztas.A profitot meg ez nyomja fel.  8)

Valahogy úgy, de egyébként kezd érdekelni a fogyasztás.  Itt minden dugvillában biztosíték van és a konnektorok-dugók csak 13A-t bírnak, nem 16-ot mint a szabványos  eu dugók-hosszabítók..stb. Most rendeltem a 12. kártyát és később még 2 kell a full 2x7-es szetthez.  Úgy viszont már lehet bajok lesznek, ha porszívózni-hajat szárítani akar a naccságos kisasszony...  ???
Szóval ha nem is az ára miatt, de kezd foglalkoztatni a limit miatt..

Nézd meg a biztosíték szekrényt, hogy hány ágra vannak elosztva a konektorok. Külön külön ágra kösd a 2 rig-et!


Danika

Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

wminer

Idézetet írta: Danika Dátum április 18, 2017, 10:07:11 DÉLUTÁN
Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

Ez nagyon érdekes, mert a honlapon még mindig ez szerepel: "Real time PPLNS payout scheme"
Rémlik valami, hogy vannak coin-ok amiket a bányászás után nem lehet azonnal elkölteni, mert "éretlenek". Eltelik az adott coin "érésére" adott idő (mondjuk 24 óra) és csak utána lehet elkölteni. Ilyesmi rémlik valahonnan, de majd a régebbi kollégák pontosítanak kijavítanak. De azt már nem tudom, hogy az mitől függ.


Mulder

Idézetet írta: Danika Dátum április 18, 2017, 10:07:11 DÉLUTÁN
Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

be is lassult a kifizetés ezzel a szarsággal...

wminer

Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 02:57:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Danika Dátum április 18, 2017, 10:07:11 DÉLUTÁN
Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

be is lassult a kifizetés ezzel a szarsággal...

Utána nézve a dolognak minden normális pool-on így működik, csak eddig nem írták. Ha tárcába bányászol ott is egy darabig jelöli az "Immature Balance"-ot.
A kifizetés nem lassult szerintem. Az csak érzéki csalódás. Nézzél inkább rá a diffre és majd látod mennyi idő alatt kapar össze annyit, mint egy hónapja pl...