Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 78 Vendégek van a témában

Mulder

Idézetet írta: wminer Dátum április 19, 2017, 03:12:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 02:57:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Danika Dátum április 18, 2017, 10:07:11 DÉLUTÁN
Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

be is lassult a kifizetés ezzel a szarsággal...

Utána nézve a dolognak minden normális pool-on így működik, csak eddig nem írták. Ha tárcába bányászol ott is egy darabig jelöli az "Immature Balance"-ot.
A kifizetés nem lassult szerintem. Az csak érzéki csalódás. Nézzél inkább rá a diffre és majd látod mennyi idő alatt kapar össze annyit, mint egy hónapja pl...

a diff annyi mint 4-5 napja, csak most "Immature Balance" -ban van több zec és nem az unpaied-ben, de ha összeadom a kettőt és hozzáadom a napi kitermelt zecet akkor kb ott vagyok mint eddig. A lassulást úgy értettem, hogy lassabban kerül át kifizetésre mint eddig.

m8k

Az arak mennek felfele es mi megis kevesebbet kapunk mint eddig! Ez azert nem semmi, erre senki nem szamitott, hogy a difficulty fog megolni ;D

fpeter

Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 03:53:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wminer Dátum április 19, 2017, 03:12:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 02:57:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Danika Dátum április 18, 2017, 10:07:11 DÉLUTÁN
Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

be is lassult a kifizetés ezzel a szarsággal...

Utána nézve a dolognak minden normális pool-on így működik, csak eddig nem írták. Ha tárcába bányászol ott is egy darabig jelöli az "Immature Balance"-ot.
A kifizetés nem lassult szerintem. Az csak érzéki csalódás. Nézzél inkább rá a diffre és majd látod mennyi idő alatt kapar össze annyit, mint egy hónapja pl...

a diff annyi mint 4-5 napja, csak most "Immature Balance" -ban van több zec és nem az unpaied-ben, de ha összeadom a kettőt és hozzáadom a napi kitermelt zecet akkor kb ott vagyok mint eddig. A lassulást úgy értettem, hogy lassabban kerül át kifizetésre mint eddig.

Szerintem eddig is ugyanúgy volt ez az immature balance, csak nem írta - akár ETH, akár ZEC bányászatnál amikor leállítottam a rigeket, az elkövetkező 10-20-30 percben még hullottak be a fillérek. Ha pl átváltottam egyik pénzről a másikra és vele együtt az addigi pool tartalmát átküldtem walletre akkor ha kicsit később ránéztem a poolra akkor a full nulla helyett mindig volt benne egy kevéske, de ha egy óra múlva küldtem csak ki az addigit akkor még hozzájött az a pici és utána tényleg teljesen nulla lett a pool kiküldés után
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Idézetet írta: m8k Dátum április 19, 2017, 06:13:57 DÉLUTÁN
Az arak mennek felfele es mi megis kevesebbet kapunk mint eddig! Ez azert nem semmi, erre senki nem szamitott, hogy a difficulty fog megolni ;D

Nem tudom mennyi időre vetíted a tapasztalatot, de nekem úgytűnik hogy többet hoz az árfolyam mint amennyit visz a difficulty - egyelőre persze... Mondjuk valószínűleg rengetegen kivárták az 5xx megjelenése miatt és akár 5xx, akár csalódás után 4xx-et bevásárolva, de most tuti nagyot fog ugrani a global hashrate a következő pár hétben... :(
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

m8k

....3 het max egy honap, elotte nem ugraltunk mikor 32USD volt a ZEC....

Danika

Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 07:46:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 03:53:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wminer Dátum április 19, 2017, 03:12:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 02:57:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Danika Dátum április 18, 2017, 10:07:11 DÉLUTÁN
Mi ez az új "Immature Balance" flypoolon?  :o

be is lassult a kifizetés ezzel a szarsággal...

Utána nézve a dolognak minden normális pool-on így működik, csak eddig nem írták. Ha tárcába bányászol ott is egy darabig jelöli az "Immature Balance"-ot.
A kifizetés nem lassult szerintem. Az csak érzéki csalódás. Nézzél inkább rá a diffre és majd látod mennyi idő alatt kapar össze annyit, mint egy hónapja pl...

a diff annyi mint 4-5 napja, csak most "Immature Balance" -ban van több zec és nem az unpaied-ben, de ha összeadom a kettőt és hozzáadom a napi kitermelt zecet akkor kb ott vagyok mint eddig. A lassulást úgy értettem, hogy lassabban kerül át kifizetésre mint eddig.

Szerintem eddig is ugyanúgy volt ez az immature balance, csak nem írta - akár ETH, akár ZEC bányászatnál amikor leállítottam a rigeket, az elkövetkező 10-20-30 percben még hullottak be a fillérek. Ha pl átváltottam egyik pénzről a másikra és vele együtt az addigi pool tartalmát átküldtem walletre akkor ha kicsit később ránéztem a poolra akkor a full nulla helyett mindig volt benne egy kevéske, de ha egy óra múlva küldtem csak ki az addigit akkor még hozzájött az a pici és utána tényleg teljesen nulla lett a pool kiküldés után

Ha ez csak annyi, hogy picit később kapom meg a ZECet akkor mi az a ZEC mennyiség amit abban a mezőben számol?
Ja és csak nálam van zárolva a  ZEC be és ki fizetés poloniex  en?

pube111

Idézetet írta: Danika Dátum április 20, 2017, 06:36:12 DÉLELŐTT
...
Ja és csak nálam van zárolva a  ZEC be és ki fizetés poloniex  en?
Ezt hol látod? Nekem nem ír ilyet.

Danika

Idézetet írta: pube111 Dátum április 20, 2017, 09:44:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danika Dátum április 20, 2017, 06:36:12 DÉLELŐTT
...
Ja és csak nálam van zárolva a  ZEC be és ki fizetés poloniex  en?
Ezt hol látod? Nekem nem ír ilyet.

Már nekem sem írja. Egyenlegemnél írta a "Deposit""Withdraw"helyén. De már minden rendben vele.

szab8

Sziasztok,
Ezt használnám:
https://zcash.flypool.org/
, de azt írják, hogy workert is meg kell adni a beállításoknál. Hogyan tudok itt ilyet létrehozni?
miner.exe --server <server> --user <address>.<worker> --pass x --port <port> --cuda_devices 0 1 2 3
Az <address>-t tudom, hogy az az ethwalet.

drizzt_do_urden

beirsz egy akarmilyen nevet es az jelenik meg a poolon. pld ethcimed.banyasz1

szab8

#730
Köszi.
Sajnos a flypool nem hajlandó elindulni, de a nanopool igen. Ez milyen, érdemes használni?
Milyen Ethereum tárcát ajánlotok? Melyiknél lehet könnyen forintra váltani és hogyan? A HolyTransaction-nel van tapasztalatotok? Ha igen: pozitív, vagy negatív?
Hogyan tudom leállítani a bányászást úgy, hogy ne vesszenek el a kibányászott értékek? Vagy elég csak ctrl+c és automatikusan intéz mindent?
Ezt használom: EWBF's Zcash CUDA miner. 0.3.3b
Kb mennyi idő múlva történik meg a kifizetés?

szab8

Egész éjjel ment a gép, és semmit nem kaptam érte.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: szab8 Dátum április 21, 2017, 07:09:43 DÉLELŐTT
Egész éjjel ment a gép, és semmit nem kaptam érte.

csinaltal maganak sajat cimet vagy azt hasznaltad ami be volt irva a start.bat -ba? ha nem csinaltal magadnak cimet es nem cserelted ki akkor masnak dolgoztal eddig.

szab8

Igen, csináltam sajátot. Viszont azt vettem észre, hogy másik programmal működik, de ott Mh/s van Sol/s helyett. Mi a váltó szám, vagy mi a különbség?
A konfig fájlban csináltam még változást, mert kérték ezt a formátumot a  --user nél:
--user sajátAzonosító/gépnév/e-mailCím

Én korábban csak az azonosítómat adtam meg a többi nem volt ott, viszont az azonosítóm jó volt, tehát az elvileg tiszta kellett, hogy legyen: hova küldjék a megtermelt cuccot.
Mind a két esetben az ETH-s azonosítóm volt megadva.

drizzt_do_urden

ETH -ra ETH cim kell

ZEC -re pedig ZEC

mindegyik coinnak sajat cime kell legyenugyanarra nem banyaszhatsz mindent.

kiveve ha nichashen banyaszol mert ott BTC -be fizet de oda is kell BTC cimed legyen.

szab8

Akkor, ha jól értem: a Sol/s az Zec-es volt. Így már érthető, hogy mi volt a gond, bár én eth-s címet adtam meg, de akkor a https://zcash.flypool.org -os cucc csak zec-re jó. Ezek után akkor az a kérdés, hogy mit bányászott az ETH-s címen. :D (Ha összeomlana az ETH a mai napon, akkor az én voltam. :D Na jó nem: hanem azok akik nem készültek fel egy ilyen helyzetre. )

drizzt_do_urden

Idézetet írta: szab8 Dátum április 21, 2017, 11:38:43 DÉLELŐTT
Akkor, ha jól értem: a Sol/s az Zec-es volt. Így már érthető, hogy mi volt a gond, bár én eth-s címet adtam meg, de akkor a https://zcash.flypool.org -os cucc csak zec-re jó. Ezek után akkor az a kérdés, hogy mit bányászott az ETH-s címen. :D (Ha összeomlana az ETH a mai napon, akkor az én voltam. :D Na jó nem: hanem azok akik nem készültek fel egy ilyen helyzetre. )

semmi se lesz banyasztal minuszba egy napot az aram a tied :))

szab8

Nem értem, hogy miért éri meg zec-et bányászni nVidia kártyákkal. Az 1060-asomra igaz:
ZEC: 142 - 145,5 watt-ot fogyaszt
ETH: 122 - 127 watt-ot fogyaszt (akinek nem apuci/anyuci fizeti a villanyszámlát annak ez fontos infó).
E mellett 3 órán keresztül futtattam a ZEC-et úgy, hogy óra legelején indítottam el. 1 hónapos előrejelzés szerint:
ZEC: 14 dollár / hónap
ETH: 32 dollár / hónap
Szerintem ez utóbbi jobban megéri, mégha az előrejelzett bevétel nem teljesen pontos... az előrejelzés pontatlansága annyira nem nagy, amennyi kellene, hogy megérje.. Legalábbis számomra.


Parano1d

Idézetet írta: szab8 Dátum április 24, 2017, 07:52:22 DÉLELŐTT
Nem értem, hogy miért éri meg zec-et bányászni nVidia kártyákkal. Az 1060-asomra igaz:
ZEC: 142 - 145,5 watt-ot fogyaszt
ETH: 122 - 127 watt-ot fogyaszt (akinek nem apuci/anyuci fizeti a villanyszámlát annak ez fontos infó).
E mellett 3 órán keresztül futtattam a ZEC-et úgy, hogy óra legelején indítottam el. 1 hónapos előrejelzés szerint:
ZEC: 14 dollár / hónap
ETH: 32 dollár / hónap
Szerintem ez utóbbi jobban megéri, mégha az előrejelzett bevétel nem teljesen pontos... az előrejelzés pontatlansága annyira nem nagy, amennyi kellene, hogy megérje.. Legalábbis számomra.

Ott valami nem kerek 1060 280sol körül kellene tudnia ha jól gondolom (bár nekem nincs nvidiam, de úgy olvastam tud annyit). azzal kb 49 dollár/hó profitot kellene kalkulálnia.

szab8

Akkor ezzel futok még egy kört és írom, ha jutok valamire.