Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 59 Vendégek van a témában

jzsolt

Idézetet írta: szab8 Dátum április 24, 2017, 07:52:22 DÉLELŐTT
Nem értem, hogy miért éri meg zec-et bányászni nVidia kártyákkal. Az 1060-asomra igaz:
ZEC: 142 - 145,5 watt-ot fogyaszt
ETH: 122 - 127 watt-ot fogyaszt (akinek nem apuci/anyuci fizeti a villanyszámlát annak ez fontos infó).
E mellett 3 órán keresztül futtattam a ZEC-et úgy, hogy óra legelején indítottam el. 1 hónapos előrejelzés szerint:
ZEC: 14 dollár / hónap
ETH: 32 dollár / hónap
Szerintem ez utóbbi jobban megéri, mégha az előrejelzett bevétel nem teljesen pontos... az előrejelzés pontatlansága annyira nem nagy, amennyi kellene, hogy megérje.. Legalábbis számomra.

Annyira tök mindegy, hogy melyik kalkulátor mit mutat egyébként... ez az egész nagyrészben az árfolyamtól is függ... lehet, hogy holnap leesik felére az eth a zec meg megháromszorozódik, miközben te vígan tolod az eth-t mert azt dobta a kalkulátor.

Mulder

ZEC pump van, csak gondoltam szólok ha épp valaki erre várt. :)

Uhura

Idézetet írta: Mulder Dátum április 26, 2017, 09:52:41 DÉLELŐTT
ZEC pump van, csak gondoltam szólok ha épp valaki erre várt. :)

Nem is kicsit :)

exertech001

Idézetet írta: Mulder Dátum április 26, 2017, 09:52:41 DÉLELŐTT
ZEC pump van, csak gondoltam szólok ha épp valaki erre várt. :)
Lehet, hog buta kérdés de mit jelent? :O

raffiakötö

Idézetet írta: exertech001 Dátum április 26, 2017, 10:13:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mulder Dátum április 26, 2017, 09:52:41 DÉLELŐTT
ZEC pump van, csak gondoltam szólok ha épp valaki erre várt. :)
Lehet, hog buta kérdés de mit jelent? :O

Szerintem az hogy tolják bele a dellát....

Uhura

Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 26, 2017, 10:21:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: exertech001 Dátum április 26, 2017, 10:13:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mulder Dátum április 26, 2017, 09:52:41 DÉLELŐTT
ZEC pump van, csak gondoltam szólok ha épp valaki erre várt. :)
Lehet, hog buta kérdés de mit jelent? :O

Szerintem az hogy tolják bele a dellát....

Ja fel tolják aztán hagyják beesni majd újra :)

Karcsi papa

Idézetet írta: Uhura Dátum április 26, 2017, 10:31:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 26, 2017, 10:21:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: exertech001 Dátum április 26, 2017, 10:13:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mulder Dátum április 26, 2017, 09:52:41 DÉLELŐTT
ZEC pump van, csak gondoltam szólok ha épp valaki erre várt. :)
Lehet, hog buta kérdés de mit jelent? :O

Szerintem az hogy tolják bele a dellát....

Ja fel tolják aztán hagyják beesni majd újra :)

Ennek a kitárgyalására ajánlom a Kriptovaluta tőzsdei kereskedés témakört mert ez főleg a ZEC bányászat technikai részéről szól!

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=163.0
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

gipszklipsz

Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt képen látható GPU terhelés-esés normális-e az RX470-nél ZCASH alatt? Claymore 12.4, flypool, -i 6.
Vagy ez a 6-os intensity miatti időnkénti üresjárat? A 7950/7970-es kártyáimnál ilyet nem tapasztalok. Eddig nem is foglalkoztam vele, csak az egyik MSI Gaming 4G rx470 kb 20 nap után bekrepált. Stock gpu (1216mhz) és mem (6600mhz) clock, semmit sem állítottam a kártyákon. Vagy kellett volna? VRM-met nem monitorozta a gpu-z, így arról nem tudok semmit, de egyedül ment a kártya egy önálló pc-ben, pcie_x16 slotban. A ZEC bányászat nyírhatta ki, vagy eleve szar lehetett a kártya? Nem szeretném, ha a többi 470-esem is így járna.

DarkLaca

Sziasztok !

Nanopoolon bányászok ZEC-et. Nem utala pool ma hajnal 4 óta. Megnéztem, hogy másoknak sem utalnak ki, de a balance meg gyűlik. Valakinek van ebben tapasztalata, esetleg máskor is volt már ilyen ? Egyenlőre nem pánikolok, de azért megkérdezem, hogy hátha tudja valaki, hogy mi a helyzet most.

raffiakötö

Idézetet írta: gipszklipsz Dátum április 26, 2017, 12:50:10 DÉLUTÁN
Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt képen látható GPU terhelés-esés normális-e az RX470-nél ZCASH alatt? Claymore 12.4, flypool, -i 6.
Vagy ez a 6-os intensity miatti időnkénti üresjárat? A 7950/7970-es kártyáimnál ilyet nem tapasztalok. Eddig nem is foglalkoztam vele, csak az egyik MSI Gaming 4G rx470 kb 20 nap után bekrepált. Stock gpu (1216mhz) és mem (6600mhz) clock, semmit sem állítottam a kártyákon. Vagy kellett volna? VRM-met nem monitorozta a gpu-z, így arról nem tudok semmit, de egyedül ment a kártya egy önálló pc-ben, pcie_x16 slotban. A ZEC bányászat nyírhatta ki, vagy eleve szar lehetett a kártya? Nem szeretném, ha a többi 470-esem is így járna.

Szerintem normális, nekem is van hogy wattoolban az aktivity lemegy 0%-ra egy kis időre, de utána visszaugrik 100%. Én arra gondolnék hogy amikor leesik akkor kap a kártya "feladatot". Ha nem állítgattál semmit lehet kártya hiba vagy még amire gondolnék az a táp (de lehet ez hülyeség). De majd valaki okosabb mond jobbat, vagy többet tud segíteni.
Volt gondom 3 db msi rx470 kártyámmal, de én ott a mod-olásra gondolnék garba viszont kicserélték mindet!

drizzt_do_urden

#750
nem normalis ha  aterheles szokdosik. beallitasi hiba van akkor valahol vagy tul van huzva a kartya!

Karcsi papa

Töröltem pár hozzászólást amiben csak a Zash árát írtátok ill reagáltatok rá ezt hagyjátok abba és igyekezzetek a téma keretein belül maradni!
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

drizzt_do_urden

ideje lenne mar lassan kezdeni tiltani mert kezd sok lenni a troll es a felre vezeto informacio!

Worlynox

Idézetet írta: Levente Dátum április 30, 2017, 06:20:56 DÉLUTÁN

igen. aki töröl nekem itt nem tesz jot. csak roncsa a fórum minöségét.

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 06:02:25 DÉLUTÁN
ideje lenne mar lassan kezdeni tiltani mert kezd sok lenni a troll es a felre vezeto informacio!


drizzt_do_urden

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 30, 2017, 06:47:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Levente Dátum április 30, 2017, 06:20:56 DÉLUTÁN

igen. aki töröl nekem itt nem tesz jot. csak roncsa a fórum minöségét.

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 06:02:25 DÉLUTÁN
ideje lenne mar lassan kezdeni tiltani mert kezd sok lenni a troll es a felre vezeto informacio!



azt probaljuk :))))))))))))))) legalabbis egyesek :)))))

CoolFrog

" In order to optimize mining performance and to save bandwidth we have increased our Zcash default share difficulty to 8000. "
Flypool

Ez mit jelent pontosan? Változik valami?

Székely Vegán

Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 03, 2017, 08:39:52 DÉLUTÁN
" In order to optimize mining performance and to save bandwidth we have increased our Zcash default share difficulty to 8000. "
Flypool

Ez mit jelent pontosan? Változik valami?

Ritkábban kapsz share-t de ugyanannyi lesz az értéke. Nem számit.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

adamszumu

az történt hogy a minap összeraktam bányagépemet és feltelepítettem win 7-el, ezzel még nem is lenne gond de miután beállítottam a virtuális memóriát, ventik fordulatszámát és beállítottam a telefonomon a bányagép ip-jét és ez után a megszokott 550h/s helyett 120-al kezdett bányászni, és valamiért fehéren kezdett villogni, ez miért lehet?

Profjohnnie

Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 27, 2017, 12:08:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: gipszklipsz Dátum április 26, 2017, 12:50:10 DÉLUTÁN
Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt képen látható GPU terhelés-esés normális-e az RX470-nél ZCASH alatt? Claymore 12.4, flypool, -i 6.
Vagy ez a 6-os intensity miatti időnkénti üresjárat? A 7950/7970-es kártyáimnál ilyet nem tapasztalok. Eddig nem is foglalkoztam vele, csak az egyik MSI Gaming 4G rx470 kb 20 nap után bekrepált. Stock gpu (1216mhz) és mem (6600mhz) clock, semmit sem állítottam a kártyákon. Vagy kellett volna? VRM-met nem monitorozta a gpu-z, így arról nem tudok semmit, de egyedül ment a kártya egy önálló pc-ben, pcie_x16 slotban. A ZEC bányászat nyírhatta ki, vagy eleve szar lehetett a kártya? Nem szeretném, ha a többi 470-esem is így járna.

Szerintem normális, nekem is van hogy wattoolban az aktivity lemegy 0%-ra egy kis időre, de utána visszaugrik 100%. Én arra gondolnék hogy amikor leesik akkor kap a kártya "feladatot". Ha nem állítgattál semmit lehet kártya hiba vagy még amire gondolnék az a táp (de lehet ez hülyeség). De majd valaki okosabb mond jobbat, vagy többet tud segíteni.
Volt gondom 3 db msi rx470 kártyámmal, de én ott a mod-olásra gondolnék garba viszont kicserélték mindet!

Nekem ugyan ezt az időnkénti pillanatnyi ingadozást mutatja az asus rx 470-es kártyám. Semmihez sem nyúltam még. kíváncsi voltam mit teljesít alap beállításokkal...
Nem tudom mi lehet a gond...

bacsoka

Sziasztok kollégák!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyit fogyaszt most egy RX470 6-os rig falból moddolva optimalizálva.
Sajna csak 1000-es tápom van és nem tudom, hogy vegyek egy nagyobbat, vagy csapjak mellé egy kisebbet.
Köszi a válaszokat előre is.