Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 19 Vendégek van a témában

Bob

Én azt hittem, a difficulty nem a rig sebességétől, hanem a teljes hálózat össz.sebességétől függ.  Sok mindent nem tudok még...

drizzt_do_urden

megkaptam. igen at van allitva a pool STAT DIFF -re mert egyes minerek nagyon sok rejected share kaptak igy muszaj volt a pool fixed diff -re tegye. arrol egyelore infot nem kapok, hogy milyen difficultyval erdemes banyaszni ha GPU -val banyaszol.

Artthur

Na jo átállok éjféltől 4000-es difficultyra 4,3 kH/s-el egy napra megnézzük mit dob ki... gondolom a 2000-es érték 1-2-3 kártyához van méretezve... ugyebár mi meg már elhagytuk a kispályát :)

DrPascal

A Dwarfpool-nál jól működik a wardif, de nem eget rengető a különbség.

drizzt_do_urden

majd ird meg a tapasztalataid.

DrPascal

Jóval kevesebb a share, viszont a kereseten nem látszik. Szerintem hibahatáron belül van a többlet.
Egyébként a nehézséget gépenként (futtatott bányaprogram) számítja,
nem az adott ZEC címre beérkező össz. hash alapján.

AnCrypto

Idézetet írta: Artthur Dátum december 12, 2016, 08:14:47 DÉLUTÁN
Ma raktam be a 6. kártyát az egyik rigbe, most már látom az adatokat szépen. Claymore 9.1   1175 H/s  és 685 wattot fogyaszt  RX470 8 gb-osak.
Elosztottam 1,715 H/watt jött ki. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt egy 1200 Wattos thermaltake platinum hajcsa, nem volt olcsó remélem behozza...
Hogyan lőted be, hogy 685W legyen a 6 kártyára a fogyasztás? Nekem 5dB Sapphire Nitro+ 8GB 470-esem van és 660 W alá nem igazán tudok sehogy sem menni, hogy közben meglegyen a legalább 1000 H/s.
Crypto Currency Miner & Trader.

drizzt_do_urden

ugy lehet kihozni, hogy aldozol egy keves Hashpowert es olyankor tudsz jol undervolt -olni. 6 kartyas rig jelenleg 1200 - 1300 -al hashel ha overclockolsz istenesen de akkor fogyaszt is. nala latod irta hogy 1175 hash/s szoval azt jelenti nincsenek kielezve a kartyak es igy tudott undervoltolni jocsakan. szerintem 870 - 890 mv kozott mozoghat nala az aram. ki kell szamolni melyik adja a jobb hash/watt aranyt. es akkor ugy allitod be a kartyakat hogy jo legyen.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 13, 2016, 09:51:28 DÉLUTÁN
Jóval kevesebb a share, viszont a kereseten nem látszik. Szerintem hibahatáron belül van a többlet.
Egyébként a nehézséget gépenként (futtatott bányaprogram) számítja,
nem az adott ZEC címre beérkező össz. hash alapján.

igy ban. RIG -ekkent valtozik a DIFF!

banda

Valamennyire a bányászathoz kapcsolódik... hol érdemes tárolni a kibányászott Zcash-t? Nem szeretném eladni, míg ilyen alacsonyan van az árfolyam, meg aztán ki tudja később mi lesz vele. Úgy tudom, hogy Poloniexen és egyéb tőzsdén nem érdemes tartogatni, BTC-be egyelőre nem váltanám át- érdemes nyitni neki egy pénztárcát?

raffiakötö

Idézetet írta: banda Dátum december 14, 2016, 09:44:33 DÉLELŐTT
Valamennyire a bányászathoz kapcsolódik... hol érdemes tárolni a kibányászott Zcash-t? Nem szeretném eladni, míg ilyen alacsonyan van az árfolyam, meg aztán ki tudja később mi lesz vele. Úgy tudom, hogy Poloniexen és egyéb tőzsdén nem érdemes tartogatni, BTC-be egyelőre nem váltanám át- érdemes nyitni neki egy pénztárcát?

Szerintem tarthatod a poloniexen addig amíg el nem adod. Ha most kiutalod valahova pl a poloniexről, és ha felmegy "hirtelen" az ára lehet nem lesz időd "jó" áron eladni míg visszajutatod a tőzsdére.

lhajnal

ÁÁÁ lement 0.06 alá. Hihetetlen.
URAK!
Van esetleg valakinek eladó szalagkábeles risere? Vennék egyet, mert kifogytak a tartalékok, egy karim így parlagon van, a megrendelés meg majd csak január végére ér ide.
Kitud valaki segíteni?
Előre is köszi!

danieru

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 14, 2016, 08:31:21 DÉLELŐTT
ugy lehet kihozni, hogy aldozol egy keves Hashpowert es olyankor tudsz jol undervolt -olni. 6 kartyas rig jelenleg 1200 - 1300 -al hashel ha overclockolsz istenesen de akkor fogyaszt is. nala latod irta hogy 1175 hash/s szoval azt jelenti nincsenek kielezve a kartyak es igy tudott undervoltolni jocsakan. szerintem 870 - 890 mv kozott mozoghat nala az aram. ki kell szamolni melyik adja a jobb hash/watt aranyt. es akkor ugy allitod be a kartyakat hogy jo legyen.

Egész pontosan milyen órajelnél 870-890 mV?

Nekem most a GPU 1200 MHz @ 960 mV, Memória 1750 MHz @ 930 mV.
Így fogyaszt kb 780-800 wattot és hashel 1200-al. Az effektív hash (pool által mutatott) pedig rendszerint 1300 és 1400 között.

Artthur

Idézetet írta: AnCrypto Dátum december 14, 2016, 12:51:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum december 12, 2016, 08:14:47 DÉLUTÁN
Ma raktam be a 6. kártyát az egyik rigbe, most már látom az adatokat szépen. Claymore 9.1   1175 H/s  és 685 wattot fogyaszt  RX470 8 gb-osak.
Elosztottam 1,715 H/watt jött ki. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt egy 1200 Wattos thermaltake platinum hajcsa, nem volt olcsó remélem behozza...
Hogyan lőted be, hogy 685W legyen a 6 kártyára a fogyasztás? Nekem 5dB Sapphire Nitro+ 8GB 470-esem van és 660 W alá nem igazán tudok sehogy sem menni, hogy közben meglegyen a legalább 1000 H/s.

Én is ezt az 1200 Mhz / 1000 mV   és 1650 Mhz / 1000 mV   körüli értéket használom és -5 voltage offset.  szerintem itt a táp lehet ami segít a dologban sokat.  bár sajnos ebben a rigben az egyik kártya 5-10 hashael kevesebbet telejesít amire viszont kicsit több kakaót adtam.. de még így is 685 Watt.

kidface

Idézetet írta: Artthur Dátum december 14, 2016, 03:56:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum december 14, 2016, 12:51:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum december 12, 2016, 08:14:47 DÉLUTÁN
Ma raktam be a 6. kártyát az egyik rigbe, most már látom az adatokat szépen. Claymore 9.1   1175 H/s  és 685 wattot fogyaszt  RX470 8 gb-osak.
Elosztottam 1,715 H/watt jött ki. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt egy 1200 Wattos thermaltake platinum hajcsa, nem volt olcsó remélem behozza...
Hogyan lőted be, hogy 685W legyen a 6 kártyára a fogyasztás? Nekem 5dB Sapphire Nitro+ 8GB 470-esem van és 660 W alá nem igazán tudok sehogy sem menni, hogy közben meglegyen a legalább 1000 H/s.

Én is ezt az 1200 Mhz / 1000 mV   és 1650 Mhz / 1000 mV   körüli értéket használom és -5 voltage offset.  szerintem itt a táp lehet ami segít a dologban sokat.  bár sajnos ebben a rigben az egyik kártya 5-10 hashael kevesebbet telejesít amire viszont kicsit több kakaót adtam.. de még így is 685 Watt.
A táp sokat számít! Ha pl. 90% feletti a hatásfoka  (platinum) akkor alacsony a vesztesége és ez csökkenti az össz fogyasztást.  700w-nál már nem mindegy hogy 80+ vagy 90+ a hatásfoka.  10% eltérés 70w többlet fogyasztás!

Bob

De ugye azt mindenki tudja, hogy egy rig nem a legnagyobb Hash/Watt pontján hozza a legnagyobb profitot?


Artthur

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 13, 2016, 09:23:55 DÉLUTÁN
majd ird meg a tapasztalataid.
Nem kell megvárni az éjfélt.. tehát a tapasztalat... délig teljesen jól működött 4000-es difficultyn bányásztam  kevesebb is volt a kapott sharek száma ( nem tudom ez jó-e de gondolom kevesebb de nehezebb számolást kaptam) és akkor jött egyszer csak hogy mindegyik rig elkezdett déltől 2000-es difficultyn dolgozni... pedig be volt állítva nekik a 4000... valami lehetett a poolal is mert a 4 kártyás rigemet 2000-en hagytam és egy óra körül 400-600 ms-es sharek jöttek minden gépre... szóval szerintem központilag visszarakták 2000-re nem tudom... bevételből nem tudom megállapítani hogy olyan jó lett volna... szóval ott vagyunk ahol eddig :)

Artthur

Most behúzom a nadrágszíjat... majd ha ZEC felugrik 400 dollárra égetni fogom a wattokat elhiheted.. :)

ZsZolee

Idézetet írta: Bob Dátum december 14, 2016, 04:49:25 DÉLUTÁN
De ugye azt mindenki tudja, hogy egy rig nem a legnagyobb Hash/Watt pontján hozza a legnagyobb profitot?

Pontosan! :)