Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 84 Vendégek van a témában

Gaabeesz

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 11:01:44 DÉLELŐTT
claymorenak nincs nvidias minerje ZEC -re!

Flypool-al megneztem egyelore a zec-et csakanyolni, poloniexes szamlara.
De ez elvileg nem a legjobb megoldas, mert nincs kozvetlen valtas stb

Milyen szamlra erdemes banyaszni zec-et leginkabb?

menorel

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 12:17:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 11:01:44 DÉLELŐTT
claymorenak nincs nvidias minerje ZEC -re!

Flypool-al megneztem egyelore a zec-et csakanyolni, poloniexes szamlara.
De ez elvileg nem a legjobb megoldas, mert nincs kozvetlen valtas stb

Milyen szamlra erdemes banyaszni zec-et leginkabb?

Én krakent használok, oda is öntöm a flypoolból jövő incomeot, ZEC kapcsán a következő exchangek vannak:
ZEC/EUR
ZEC/USD
ZEC/BTC
Ezeken kívül van már néhány egyéb számunkra kevésbé releváns, mint: GBP, JPY, CAD, de ezekben eléggé nulla a forgalom.

--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Gaabeesz

Idézetet írta: menorel Dátum május 31, 2017, 01:58:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 12:17:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 11:01:44 DÉLELŐTT
claymorenak nincs nvidias minerje ZEC -re!

Flypool-al megneztem egyelore a zec-et csakanyolni, poloniexes szamlara.
De ez elvileg nem a legjobb megoldas, mert nincs kozvetlen valtas stb

Milyen szamlra erdemes banyaszni zec-et leginkabb?

Én krakent használok, oda is öntöm a flypoolból jövő incomeot, ZEC kapcsán a következő exchangek vannak:
ZEC/EUR
ZEC/USD
ZEC/BTC
Ezeken kívül van már néhány egyéb számunkra kevésbé releváns, mint: GBP, JPY, CAD, de ezekben eléggé nulla a forgalom.

Krakent szeretném en is, de még nincs verifikalva.

menorel

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 02:52:45 DÉLUTÁN
Krakent szeretném en is, de még nincs verifikalva.

Jelenleg éppen fut több haveromnak is a verifikáció. Telefonon rendszerint 1-2 napon belül hívnak, viszont akár csak a tier 1 verifikáció van hogy 2-3 hétig is eltart. Folyamatosan magyarázkodnak hogy extrém módon túl vannak terhelve a sok érdeklődő miatt és a türelmünket kérik. Egy tier 2 - tier 3 verfikáció kb 1 hónapig tart. Legalább tier 2 kell ahhoz, hogy cryptocurrency-t euróra vagy usd-re vált és azt onnan kiutalt magadnak. (pontosabban már tier 1-en is át tudod váltani, de a kiutaláshoz biztos kell a tier 2)
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Gaabeesz

Es akkor mi lehet a legjobb alternativa ezugyben?


Idézetet írta: menorel Dátum május 31, 2017, 04:06:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 02:52:45 DÉLUTÁN
Krakent szeretném en is, de még nincs verifikalva.

Jelenleg éppen fut több haveromnak is a verifikáció. Telefonon rendszerint 1-2 napon belül hívnak, viszont akár csak a tier 1 verifikáció van hogy 2-3 hétig is eltart. Folyamatosan magyarázkodnak hogy extrém módon túl vannak terhelve a sok érdeklődő miatt és a türelmünket kérik. Egy tier 2 - tier 3 verfikáció kb 1 hónapig tart. Legalább tier 2 kell ahhoz, hogy cryptocurrency-t euróra vagy usd-re vált és azt onnan kiutalt magadnak. (pontosabban már tier 1-en is át tudod váltani, de a kiutaláshoz biztos kell a tier 2)

Gaabeesz

#825
Miert van az, hogy csökken flypool-on az immature balance, es az unpaid balance egyre tobb lesz?
Vagy ha jól értelmezem, oda kerül majd át, amit később ki lehet fizettetni?

Parano1d

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 05:38:40 DÉLUTÁN
Miert van az, hogy csökken flypool-on az immature balance, es az unpaid balance egyre tobb lesz?
Vagy ha jól értelmezem, oda kerül majd át, amit később ki lehet fizettetni?

Igen!

Ha az unpaid balance eléri a kifizetéi határértéket, akkor utal neked a pool.


Más..
Van valkinek infoja arról, hogy ZEC bányászathoz kb meddig lesz elégséges a 3GB videoram? Gondolkodom egy Nvidás rig építésén, és ez tűnik a legjobb választásnak ár/teljesítmény arányban.

menorel

Idézetet írta: Parano1d Dátum május 31, 2017, 07:49:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 05:38:40 DÉLUTÁN
Miert van az, hogy csökken flypool-on az immature balance, es az unpaid balance egyre tobb lesz?
Vagy ha jól értelmezem, oda kerül majd át, amit később ki lehet fizettetni?

Igen!

Ha az unpaid balance eléri a kifizetéi határértéket, akkor utal neked a pool.


Más..
Van valkinek infoja arról, hogy ZEC bányászathoz kb meddig lesz elégséges a 3GB videoram? Gondolkodom egy Nvidás rig építésén, és ez tűnik a legjobb választásnak ár/teljesítmény arányban.

Ezzel kapcsolatban eléggé friss élményeim vannak, mivel hasonlót építek és nagyjából végig próbálgattam a kínálatot.
A legjobb ár/hashpower/watt arányt nálam a 1060-as kártya érte el, de gondolom te is ebben gondolkodsz, ha a 3Gb-ot kérdezed.

Ha elfelejtjük a sima 1 hűtős karikat, akkor egyébként 3 alternatíva van Nvidia 1060-ból a piacon:
- 1060 3Gb OC
- 1060 6Gb OC
- 1060 6Gb OC 9Gbps memory clocked (9400+ memory clock)

Minden más az ezeknek valamilyen átnevezése, satöbbi.

Az utolsót az érdemes elfelejteni. Én belefutottam, vettem egyet 20 ezer HUF túlfizetéssel, holnap fogom visszavinni, elvileg vissza fogják venni, legalábbis ezt ígérték levélben.

A 3Gb-osok közül amik jól tűzik az durva túlhúzást az az ASUS DUAL Series. Ebból én ki tudok hozni stabilan 308-315 sol/sec-et.
A 6Gb-osokból én szintén az Asus DUAL Seriesre esküszöm, de meglepő módon a Gigabyte saját kártyája is jól muzsikál, ezekből fixen 315-325 sol/sec-et lehet kihozni OC-val.

Azért írtam sávot, mert egyrészt mozol a sol másrészt pedig az alsó sávot átlagban ki lehet hozni 100%-os poweren (ez ugy ennál a kártyánál 100W körül van), a felsőt pedig a kártya által adott maxon (108-110%).

Amit viszont saját tapasztalatom alapján érdemes kerülni az az MSI GAMING X 1060 OC kártya. Számomra érhetetlen módon 8 pin-en extra betápja van, ehhez képest képtelenség belőle 75%-nál nagyobb power consumptiont kihozni. Cserébe viszont az gyári OC profilnál fentebb nem nagyon lehet húzni, eldobja magát a driver.

A 6Gb-os szériáknál egyébként az ASUS Dual Seriesnek nagyon jók a ventillátorai, egymás mellett is stabilan tudják nálam tartani a 70 fok körüli értéket. A Gigabyte ezen a téren kicsit gyengébb, de ha nem rakod egymásra a kártyákat, akkor az is megoldja.

És akkor mégegyszer: amit kerülni az a "9Gbps" jelölésű kártyája az ASUSnak. Lehet, hogy van olyan algorithm ahol jól jön az extra memória sávszélesség, de a jelek szerint ez nem a Zcash, vagy a Zcash nvidia minerek ezt nem tudják kihasználni, de a kártyát képtelen voltam fentebb vinni mint a sima 6Gb-ot OC kártyákat.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Parano1d

Idézetet írta: menorel Dátum május 31, 2017, 09:12:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum május 31, 2017, 07:49:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 31, 2017, 05:38:40 DÉLUTÁN
Miert van az, hogy csökken flypool-on az immature balance, es az unpaid balance egyre tobb lesz?
Vagy ha jól értelmezem, oda kerül majd át, amit később ki lehet fizettetni?

Igen!

Ha az unpaid balance eléri a kifizetéi határértéket, akkor utal neked a pool.


Más..
Van valkinek infoja arról, hogy ZEC bányászathoz kb meddig lesz elégséges a 3GB videoram? Gondolkodom egy Nvidás rig építésén, és ez tűnik a legjobb választásnak ár/teljesítmény arányban.

Ezzel kapcsolatban eléggé friss élményeim vannak, mivel hasonlót építek és nagyjából végig próbálgattam a kínálatot.
A legjobb ár/hashpower/watt arányt nálam a 1060-as kártya érte el, de gondolom te is ebben gondolkodsz, ha a 3Gb-ot kérdezed.

Ha elfelejtjük a sima 1 hűtős karikat, akkor egyébként 3 alternatíva van Nvidia 1060-ból a piacon:
- 1060 3Gb OC
- 1060 6Gb OC
- 1060 6Gb OC 9Gbps memory clocked (9400+ memory clock)

Minden más az ezeknek valamilyen átnevezése, satöbbi.

Az utolsót az érdemes elfelejteni. Én belefutottam, vettem egyet 20 ezer HUF túlfizetéssel, holnap fogom visszavinni, elvileg vissza fogják venni, legalábbis ezt ígérték levélben.

A 3Gb-osok közül amik jól tűzik az durva túlhúzást az az ASUS DUAL Series. Ebból én ki tudok hozni stabilan 308-315 sol/sec-et.
A 6Gb-osokból én szintén az Asus DUAL Seriesre esküszöm, de meglepő módon a Gigabyte saját kártyája is jól muzsikál, ezekből fixen 315-325 sol/sec-et lehet kihozni OC-val.

Azért írtam sávot, mert egyrészt mozol a sol másrészt pedig az alsó sávot átlagban ki lehet hozni 100%-os poweren (ez ugy ennál a kártyánál 100W körül van), a felsőt pedig a kártya által adott maxon (108-110%).

Amit viszont saját tapasztalatom alapján érdemes kerülni az az MSI GAMING X 1060 OC kártya. Számomra érhetetlen módon 8 pin-en extra betápja van, ehhez képest képtelenség belőle 75%-nál nagyobb power consumptiont kihozni. Cserébe viszont az gyári OC profilnál fentebb nem nagyon lehet húzni, eldobja magát a driver.

A 6Gb-os szériáknál egyébként az ASUS Dual Seriesnek nagyon jók a ventillátorai, egymás mellett is stabilan tudják nálam tartani a 70 fok körüli értéket. A Gigabyte ezen a téren kicsit gyengébb, de ha nem rakod egymásra a kártyákat, akkor az is megoldja.

És akkor mégegyszer: amit kerülni az a "9Gbps" jelölésű kártyája az ASUSnak. Lehet, hogy van olyan algorithm ahol jól jön az extra memória sávszélesség, de a jelek szerint ez nem a Zcash, vagy a Zcash nvidia minerek ezt nem tudják kihasználni, de a kártyát képtelen voltam fentebb vinni mint a sima 6Gb-ot OC kártyákat.

Köszi!

Amúgy Giga 3Gb-osban gondolkoztam.

Gaabeesz

Üdv.

Ha ZEC-et bányászok 1080ti-vel, ennél is érdemes virtuális memóriát beállítani?
240GB-os SSD megy csak a gépben, semmi más.

Köszi

raffiakötö

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 01, 2017, 12:09:12 DÉLUTÁN
Üdv.

Ha ZEC-et bányászok 1080ti-vel, ennél is érdemes virtuális memóriát beállítani?
240GB-os SSD megy csak a gépben, semmi más.

Köszi

Szia!

Ha több kártyád van egy gépben akkor mindenképpen érdemes. Egy kártyánál nem feltétlen kell.

Gaabeesz

Idézetet írta: raffiakötö Dátum június 01, 2017, 12:27:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 01, 2017, 12:09:12 DÉLUTÁN
Üdv.

Ha ZEC-et bányászok 1080ti-vel, ennél is érdemes virtuális memóriát beállítani?
240GB-os SSD megy csak a gépben, semmi más.

Köszi

Szia!

Ha több kártyád van egy gépben akkor mindenképpen érdemes. Egy kártyánál nem feltétlen kell.

napokban lesz majd több is igen

balboka

Hali még uj vagyok a témában , erdekelne van e magyar bányász pool ahova csatlakozhatok
nem nagyon vágom még a dolgokat még csak most gyakorlom

Gaabeesz

Nalatok mukodik normalisan a flypool?

wminer

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 04, 2017, 07:46:52 DÉLUTÁN
Nalatok mukodik normalisan a flypool?

Kabantartás van.

"Brief maintenance in progress. Mining is unaffected!"

carobi

Idézetet írta: wminer Dátum június 04, 2017, 08:36:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 04, 2017, 07:46:52 DÉLUTÁN
Nalatok mukodik normalisan a flypool?

Kabantartás van.

"Brief maintenance in progress. Mining is unaffected!"

Akkor most nem is számolja ? mert nekem a ugyannyit mutat solban.
Leállítsam vagy menjed a bányászás el fogják számolni ?
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

wminer

Idézetet írta: carobi Dátum június 04, 2017, 08:45:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wminer Dátum június 04, 2017, 08:36:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 04, 2017, 07:46:52 DÉLUTÁN
Nalatok mukodik normalisan a flypool?

Kabantartás van.

"Brief maintenance in progress. Mining is unaffected!"

Akkor most nem is számolja ? mert nekem a ugyannyit mutat solban.
Leállítsam vagy menjed a bányászás el fogják számolni ?

A mondat második fele azt írja, hogy a karbantartás nem érinti a bányászatot. Nem kell leállni.

Artthur

Idézetet írta: wminer Dátum június 04, 2017, 08:58:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: carobi Dátum június 04, 2017, 08:45:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wminer Dátum június 04, 2017, 08:36:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 04, 2017, 07:46:52 DÉLUTÁN
Nalatok mukodik normalisan a flypool?

Kabantartás van.

"Brief maintenance in progress. Mining is unaffected!"

Akkor most nem is számolja ? mert nekem a ugyannyit mutat solban.
Leállítsam vagy menjed a bányászás el fogják számolni ?

A mondat második fele azt írja, hogy a karbantartás nem érinti a bányászatot. Nem kell leállni.
Sok weboldal leallasban volt mar reszem de egyiknel sem kuldtek emailt hogy inaktiv a worker... +a valid shareket sem mutatja szerintem ez par oras ingyen banyaszas volt. De hat tobb hash is veszett mar mohacsnal :)

menorel

Idézetet írta: Artthur Dátum június 04, 2017, 10:12:53 DÉLUTÁN

Sok weboldal leallasban volt mar reszem de egyiknel sem kuldtek emailt hogy inaktiv a worker... +a valid shareket sem mutatja szerintem ez par oras ingyen banyaszas volt. De hat tobb hash is veszett mar mohacsnal :)

22:31-ig óramű pontossággal utalták ki az éppen aktuális mennyiségű apanázst. Szóval nem nyeltek be egy falatnyi hashratet sem, tényleg ment a háttérben rendben az elszámolás.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Artthur

Idézetet írta: menorel Dátum június 04, 2017, 10:52:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum június 04, 2017, 10:12:53 DÉLUTÁN

Sok weboldal leallasban volt mar reszem de egyiknel sem kuldtek emailt hogy inaktiv a worker... +a valid shareket sem mutatja szerintem ez par oras ingyen banyaszas volt. De hat tobb hash is veszett mar mohacsnal :)

22:31-ig óramű pontossággal utalták ki az éppen aktuális mennyiségű apanázst. Szóval nem nyeltek be egy falatnyi hashratet sem, tényleg ment a háttérben rendben az elszámolás.
remelhetoleg tevedtem... akkor minden ok.