Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 86 Vendégek van a témában

reno006

Idézetet írta: reno006 Dátum január 29, 2018, 05:00:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum január 29, 2018, 04:42:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reno006 Dátum január 29, 2018, 04:29:21 DÉLUTÁN
Sziasztok. Nekem jelenleg is 3 gép zakatol lent a bányában még is a flypool azt írja hogy csak egy aktiv workerem van. .Mind 3 gép a flypoolnak bányászik... mi lehet a probléma? Köszönöm
Valami nincs jól beállítva.
- Minden gépen más-más miner nevet adjál a walletcím után.
- Kicsi az esélye de lehet wallet cím nem stimmel 2 gépnél
Köszönöm. Írok ha valami így se stimmelne

Mindent át néztem de sajnos így sem jó. Hagytam hogy csak egy gép menjen , ugyan annyi volt a hashrate mintha mind a 3 gép menne

reno006

Sziasztok. Még egy kérdés  ;D A flypool azt írja hogy z betűs adressre nem tudnak kifizetni. Most akkor ha van egy z betű az adressomba akkor nincs kifizetés? Vagy csak ne kezdődjön z betűvel?

Artthur

#1002
Idézetet írta: reno006 Dátum január 30, 2018, 02:04:30 DÉLUTÁN
Sziasztok. Még egy kérdés  ;D A flypool azt írja hogy z betűs adressre nem tudnak kifizetni. Most akkor ha van egy z betű az adressomba akkor nincs kifizetés? Vagy csak ne kezdődjön z betűvel?

Z adress az anonim elvileg... Sokáig húzták-halasztották a bevezetését és kb én azóta nem is láttam olyat...  ha t1-el kezdődik akkor arra ki tudja utalni. ( pl poloniexes cím )

reno006

Idézetet írta: Artthur Dátum január 30, 2018, 02:08:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reno006 Dátum január 30, 2018, 02:04:30 DÉLUTÁN
Sziasztok. Még egy kérdés  ;D A flypool azt írja hogy z betűs adressre nem tudnak kifizetni. Most akkor ha van egy z betű az adressomba akkor nincs kifizetés? Vagy csak ne kezdődjön z betűvel?

Z adress az anonim elvileg... Sokáig húzták-halasztották a bevezetését és kb én azóta nem is láttam olyat...  ha t1-el kezdődik akkor arra ki tudja utalni. ( pl poloniexes cím )
Köszönöm  ;) ;D

adamszumu

Ár érték arányban milyen amd vagy nvidia kártya lenne jó zec-t bányászni?

Oszy88

Üdv!

Tudom, hogy nem egy komoly teljesítmnyről van szó, de kellene egy kis segítség.

Előző videókártyám HD 7790 1GB GDDR5 128 bit tudott 90-100 h/s-t, lecseréltem a kártyát egy GTX 660 3GB GDDR5 162 bitesre, de ez csak kb a felét hasheli.
Valami nincs jól beállítva, vagy miért lehet ez?
Tudom, hogy az Nvidia kártyák nem a legjobbak bányászatra, de akkor sem szabadna fele olyan erősnek lennie szerintem.

willow

Idézetet írta: Oszy88 Dátum február 02, 2018, 09:59:39 DÉLUTÁN
Üdv!

Tudom, hogy nem egy komoly teljesítmnyről van szó, de kellene egy kis segítség.

Előző videókártyám HD 7790 1GB GDDR5 128 bit tudott 90-100 h/s-t, lecseréltem a kártyát egy GTX 660 3GB GDDR5 162 bitesre, de ez csak kb a felét hasheli.
Valami nincs jól beállítva, vagy miért lehet ez?
Tudom, hogy az Nvidia kártyák nem a legjobbak bányászatra, de akkor sem szabadna fele olyan erősnek lennie szerintem.


Mert az egyik 128 bites, a másik 162 bites. Ez okozhatja a különbséget. Amúgy az nvidiák nagyon is jók bányászásra, csak nem összevissza mindegyik.

willow

Idézetet írta: adamszumu Dátum január 31, 2018, 08:25:50 DÉLUTÁN
Ár érték arányban milyen amd vagy nvidia kártya lenne jó zec-t bányászni?


Itt nézegelődj. https://whattomine.com/
Aztán osszál-szorozzál, és megtalálod a választ.

patya

#1008
Bányászik még valaki ZEC-et a nanopoolon? Nektek is feltűnt, hogy mennyire beesett a kibányászott blokkok száma, annak ellenére, hogy a pool hashrateje pedig nem? Egy ekkora poolon órák óta semmi, és az elmúlt 24 órában is csak 64. Mi történik?

Megérné esetleg átmenni egy nagyobb poolba, mint mondjuk a flypool?

woren

Nekem nem tűnt fel, ugyanolyan szar mint eddig...

Amanovik

Sziasztok
Kicsiket punyadas van :( ezert gondoltam irkalok :) sok a szabad ido :))
Nemreg kezdtem a banyaszast.... es elso proba https://zcash.flypool.org/ hozott es iiigen zcash banyaszgatok....
egy 970 egy 1050 es egy 1060 kartyaval... nemtudom hogy ki milyen kliensel tolja en az elejen 0.3.4b hasznaltam mostanaban
zm_0.6_win oszinten jobbnak tunik.. de nem tudom bizonyitani a jelen korulmenyek kozott ossze vissza mennek az arfolyamok
ranezhetnetek tiis hogy jobb e ... link
https://mega.nz/#!1kRxQRSD!I3ryiEI5eT7datW842QNESyBQpZY6PILYS4HNIEHpYY
nem nincsen reszesedeseb benne :) csak mint erdekesseg
ha valaki tud jobb progit meg oszthatna... epp itt az ido kicsiket feldobni a zec banyaszatot
flypoolon most csokkent a banyaszok szama igy a banyasz gepek is igy a diff is legalabbis nekem alacsonynak szamit mert "rosszkor" kezdtem el
ha valakit netan erdekelne a statisztika meg szamok meglesheti t1Rtk9bE3EBDAy3gyZFPGnWRTN8bxgw5AZw :)
persze ha van jobb pool azt is megoszthatnatok :)
egyenlore enyi :) eeebresztoo zec banyaszok :)
udv Ama


Artthur

Idézetet írta: Amanovik Dátum március 16, 2018, 03:07:37 DÉLUTÁN
Sziasztok
Kicsiket punyadas van :( ezert gondoltam irkalok :) sok a szabad ido
Nemreg kezdtem a banyaszast.... es elso proba https://zcash.flypool.org/ hozott es iiigen zcash banyaszgatok....
egy 970 egy 1050 es egy 1060 kartyaval... nemtudom hogy ki milyen kliensel tolja en az elejen 0.3.4b hasznaltam mostanaban
zm_0.6_win oszinten jobbnak tunik.. de nem tudom bizonyitani a jelen korulmenyek kozott ossze vissza mennek az arfolyamok
ranezhetnetek tiis hogy jobb e ... link
https://mega.nz/#!1kRxQRSD!I3ryiEI5eT7datW842QNESyBQpZY6PILYS4HNIEHpYY
nem nincsen reszesedeseb benne :) csak mint erdekesseg
ha valaki tud jobb progit meg oszthatna... epp itt az ido kicsiket feldobni a zec banyaszatot
flypoolon most csokkent a banyaszok szama igy a banyasz gepek is igy a diff is legalabbis nekem alacsonynak szamit mert "rosszkor" kezdtem el
ha valakit netan erdekelne a statisztika meg szamok meglesheti t1Rtk9bE3EBDAy3gyZFPGnWRTN8bxgw5AZw :)
persze ha van jobb pool azt is megoszthatnatok :)
egyenlore enyi :) eeebresztoo zec banyaszok :)
udv Ama


Az ewbf 0.3.4b minernél mindenképpen jobb a ZM de mostanában van itt egy Bminer nevű is úgy látom flypool fel is vette a listára. Itt elemezgeti egy srác: https://youtu.be/_laCFKg-HRg?t=489

Amanovik

heyho
En szemely szerint most lottem le a zm progit... lehet gyorsabb viszont valakinek banyaszik de nem igazan nekem.... vagy valami turpissag van most mert
20/03/2018 11:35:38 kuldtem at akis 0,001-emet es azota most van 16:22 0.00166 ZEC szedett ossze ooom en nezegetem minden muklodik rendesen ... csak nem nekem szamolgatja fel... mostmajd kiprobalom amit embitettel  Artthur a  Bminert addigis vissza az eredeti felallashoz a 0.3.4b minerre
es koszi a valaszt :) legyetek rosszak:) Ama

Simi

Idézetet írta: Amanovik Dátum március 20, 2018, 04:26:21 DÉLUTÁN
heyho
En szemely szerint most lottem le a zm progit... lehet gyorsabb viszont valakinek banyaszik de nem igazan nekem.... vagy valami turpissag van most mert
20/03/2018 11:35:38 kuldtem at akis 0,001-emet es azota most van 16:22 0.00166 ZEC szedett ossze ooom en nezegetem minden muklodik rendesen ... csak nem nekem szamolgatja fel... mostmajd kiprobalom amit embitettel  Artthur a  Bminert addigis vissza az eredeti felallashoz a 0.3.4b minerre
es koszi a valaszt :) legyetek rosszak:) Ama

Ellenőrizd a poolodon a reported hashrated. Ha az fedi a valóságot (átlagot nézz) akkor nem a bminerrel van "gond", hanem a poolal.
A gondot azért írom idézőjelbe, mert ennyire rövid távon nagyon nagy lehet a variancia ami a pool luck-ot illeti.

Egyébként nagyon egyszerűen le lehet tesztelni két különböző miner programot, találgatások helyett:

Készíts két új címet (vagy felhasználónevet, ha pl suprnova vagy hasonló poolon vagy).
Fogj két kártyát és állítsd be úgy őket, hogy mindkettő azonos sebességgel hasheljen az 'A' minerrel.

Egyik kártyát állítsd be az első címre az 'A' minerrel (általában a -d vagy --device kapcsolókkal lehet ezt állítani)
Másik kártyát állíttsd a második címre, a 'B' minerrel.
Egyszerre indítsd el őket és hagyd menni pár órát.
Amelyik címen végül több coin lesz, az a jobb miner.


Amanovik

Koszi Simi a segitseget csak erdekesseg keppen lehet csak en voltam ismet figyelmetlen de sokat szoktam "meg" nezegtni a sebessegeket ugye at altam most a  Bminer tenyleg gyorsabb mint a tobbi nem hisztizik semmiert .. egyenlore pillanatnyi kep 17:30 0.00217 ZEC   az elozo iromanyban volt 16:22 0.00166 ZEC  igazabol nemtudom de mindha jobbnak tunne de ahogy irtad tenyleg sokmindentol fugg koszi hogy irtal :) es tenyleg jo tesztet irtal le melyik a jobb miner :) szeretek tanulni mindenfele gondolat erdekel persze ha publikus tanulni sosem szegyen szerintem :)

Amanovik

Hello Bminerbol kijott egy ujabb :) kerdes van 3 karytya es hogy lehet egyet kikapcsolni kozulluk ugy hogy ketto banyasszon egymeg akarmi pl jatek ?:)
koszi elore is a valaszt

Artthur

#1016
Idézetet írta: Amanovik Dátum március 23, 2018, 06:11:27 DÉLUTÁN
Hello Bminerbol kijott egy ujabb :) kerdes van 3 karytya es hogy lehet egyet kikapcsolni kozulluk ugy hogy ketto banyasszon egymeg akarmi pl jatek ? :)
koszi elore is a valaszt


Itt vannak leírva a parancsok: https://www.bminer.me/references/
Gondolom -devices value 0 -devices value 0 1 2 1 2 ----dés ebből kiveszed azt amelyikkel játszanál de nem próbáltam...


Amanovik

Köszi szépen nézegetem is :)

Amanovik

Heyho
skikerült kikapcsolni az adott kártyát:) a bat fileben van a START sor és annak a végére tettem  a --devices 0,2 így kihagyta az 1-es káttyát :)
Hátha kell valakinek is ilyesmi :)

Lord11

Megérkezett a ZEC ASIC:
https://shop.bitmain.com/product/detail?pid=00020180503154806494uGcSyiu806FD&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=z9-mini-announcement

A nagy kérdés nyilván, hogy ez mennyire fogja befolyásolni a kártyás bányászatot (hány ilyen gép áll be bányászni). Illetve, hogy merre viszi a ZEC árfolyamot.