Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 84 Vendégek van a témában

bacsoka

#440
Idézetet írta: Effect Dátum január 17, 2017, 12:44:45 DÉLUTÁN
Msi Rx470 gaming x alap bios!

Claymore's ZCash AMD GPU Miner v11.1 Beta
240 kártyánként

optiminer-zcash-win 1.4
248-250 kártyánként
Csak kíváncsiságból letesztelve!!! Ugyanazokkal a beállításokkal a legjobb esetben is a 4 kártya összesen max. 942S/s-et tudott az Optiminer 1.4 RX 470-ekkel.
https://drive.google.com/file/d/0B63YZPGFhEJ9WmUtVURFS0dBdTA/view?usp=sharing
Claymore a legjobb hessrét Total 972-973-at tud, nálam.
https://drive.google.com/file/d/0B63YZPGFhEJ9WG9qNFBjYUdjeG8/view?usp=sharing

Dàvid

#441
Már régóta tervezem kipróbálni optiminert linuxon és ma délután megnéztem mit tud.
Kis beszámoló róla...

OS: Ubuntu 16.04
Optiminer: v1.4.0
Vga driver: amdgpu-pro 16.40.5
Kártya: MSI RX470 gaming x 4Gb - 1 db

Alapból ~245 h/s csinált... ugye 1242Mhz gpu clock és 1650Mhz mem clock
Ha jól tudom optiminer értékei nettó értékek szóval ezt már megkeressük.
Több mint amit claymore programja csinál viszont többet is fogyaszt.
Claymore 11.1 dev fee levonás nélkül ~236 h/s körül csinál 182 W fogyasztással a falból.
Optiminer ~245 h/s - 204W falból

Ezt szeretnénk finomítani ami linuxon elég nehézkes. Jöjjön a tuning...

1. Megpróbáltam wine-al futtatni wattool-t. Rövid "error" választ kaptam. Próbáltam .net frameworkot tenni wine fölé de ugyancsak error.

2. Ezután az jutott eszembe ha claymore linuxos programjában lehet configolni a frekit és voltot akkor elindítom azt, beállítva ezeket a paramétereket és bízom abban, hogy mikor kilépek belőle akkor ezeket a beállításokat megtartja a gép és jöhet az optiminer...
Úgy vettem észre, hogy nem működnek linuxos claymore programban ezek a beállítások. Ezen kívül olvastam readme fájlba, hogy linuxon csak felfelé lehet tuningolni.

3. Keresgéltem config fájlok után a driver körül és találtam is. Lehet tuningolni terminálból parancsokkal viszont nagyon behatároltan.
Látszik a gpu clock table és a mem clock table (mint wattoolban bal oldalt). És lehet választani, hogy melyik állapotot használja ebből a táblából (GPU: 0..7, MEM: 0..1). De ezzel csak visszafele tudjuk állítani a frekvenciákat lépcsőzetesen.
Lehetőség van még 0..20 közötti számmal emelni a gpu és memória frekit.

Fájlok ahol ezek megtehetők:
- /sys/class/drm/card0/device/pp_sclk_od      -> ide 8-t írtam
- /sys/class/drm/card0/device/pp_mclk_od     -> ide 12-t írtam

Ennek eredménye: 1848Mhz memória freki és 1341Mhz gpu freki. Eközben 49 fokon ment a kártya.
Ilyenkor már ~256 h/s ment és 230W-os fogyasztás. Még mindig rossz hatásfok.
CPU használat ilyenkor 11% körül volt ellentétben claymore windows-on 5-6%.

Végeredmény: szenvedve lehet állítani frekvenciákat. De nem sokat ér ha feszültséget nem tudunk állítani mert a fogyasztás az egekben.
Valamikor az utóbbi időben jött patch a driverhez ahol ezeket a beállításokat lehet eszközölni. Lehet, hogy jön majd update amivel feszültséget is lehet állítani. Addig szerintem használni nem érdemes viszont a szemünket rajt tartani mindenképp.

atideath

Nálam a 11.1-es Claymore 6db RX470-es karival teljesít 1500 H/s-et stabilan.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

AnCrypto

Nekem 2db Sapphire RX 470 Nitro+ 8GB-os Samsung ramos grafikusom van a gépben. A gép folyasztása 310-320 W akkor amikor ugye megy a ZEC/ZCL bányászat. Jelenleg 469-475 sol/s-t csinálnak. GPU mindkettő kártyán 1180MHz/925mV ra van állítva illetve 2000MHz/925mV-ra a RAM-ok. Gyári memória időzítések változtatva lettek, de ZEC esetében nem számít úgysem semmit.
Crypto Currency Miner & Trader.

atideath

Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 02:23:00 DÉLUTÁN
Nekem 2db Sapphire RX 470 Nitro+ 8GB-os Samsung ramos grafikusom van a gépben. A gép folyasztása 310-320 W akkor amikor ugye megy a ZEC/ZCL bányászat. Jelenleg 469-475 sol/s-t csinálnak. GPU mindkettő kártyán 1180MHz/925mV ra van állítva illetve 2000MHz/925mV-ra a RAM-ok. Gyári memória időzítések változtatva lettek, de ZEC esetében nem számít úgysem semmit.

Kevésnek érzem mert nekem is ilyen karim van és 250 körül van / kártya a hashrate.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

AnCrypto

Idézetet írta: atideath Dátum január 18, 2017, 03:30:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 02:23:00 DÉLUTÁN
Nekem 2db Sapphire RX 470 Nitro+ 8GB-os Samsung ramos grafikusom van a gépben. A gép folyasztása 310-320 W akkor amikor ugye megy a ZEC/ZCL bányászat. Jelenleg 469-475 sol/s-t csinálnak. GPU mindkettő kártyán 1180MHz/925mV ra van állítva illetve 2000MHz/925mV-ra a RAM-ok. Gyári memória időzítések változtatva lettek, de ZEC esetében nem számít úgysem semmit.

Kevésnek érzem mert nekem is ilyen karim van és 250 körül van / kártya a hashrate.

Neked milyen frekvencia beállításokkal dolgoznak a kártyák és milyen módosításokat hajtottál végre a BIOS-on. A Silent BIOS-t vagy az OC BIOS-t módosítottad?
Crypto Currency Miner & Trader.

atideath

Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 03:54:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 18, 2017, 03:30:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 02:23:00 DÉLUTÁN
Nekem 2db Sapphire RX 470 Nitro+ 8GB-os Samsung ramos grafikusom van a gépben. A gép folyasztása 310-320 W akkor amikor ugye megy a ZEC/ZCL bányászat. Jelenleg 469-475 sol/s-t csinálnak. GPU mindkettő kártyán 1180MHz/925mV ra van állítva illetve 2000MHz/925mV-ra a RAM-ok. Gyári memória időzítések változtatva lettek, de ZEC esetében nem számít úgysem semmit.

Kevésnek érzem mert nekem is ilyen karim van és 250 körül van / kártya a hashrate.

Neked milyen frekvencia beállításokkal dolgoznak a kártyák és milyen módosításokat hajtottál végre a BIOS-on. A Silent BIOS-t vagy az OC BIOS-t módosítottad?

Leszedtem az OC Bios-t és a Silent helyére írtam be úgy hogy az 1620-as memory timinget másoltam a felette lévőkbe.
Ez a beállításom a kártyákon:
Gpu: 1290/1000
Memory: 2000/1000
Offset meg amennyit a kártya enged. Így kb 800W a fogyasztásom 6 kártyával és 1500 felett van a H/s-em.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

AnCrypto

Idézetet írta: atideath Dátum január 18, 2017, 05:03:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 03:54:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 18, 2017, 03:30:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 02:23:00 DÉLUTÁN
Nekem 2db Sapphire RX 470 Nitro+ 8GB-os Samsung ramos grafikusom van a gépben. A gép folyasztása 310-320 W akkor amikor ugye megy a ZEC/ZCL bányászat. Jelenleg 469-475 sol/s-t csinálnak. GPU mindkettő kártyán 1180MHz/925mV ra van állítva illetve 2000MHz/925mV-ra a RAM-ok. Gyári memória időzítések változtatva lettek, de ZEC esetében nem számít úgysem semmit.

Kevésnek érzem mert nekem is ilyen karim van és 250 körül van / kártya a hashrate.

Neked milyen frekvencia beállításokkal dolgoznak a kártyák és milyen módosításokat hajtottál végre a BIOS-on. A Silent BIOS-t vagy az OC BIOS-t módosítottad?

Leszedtem az OC Bios-t és a Silent helyére írtam be úgy hogy az 1620-as memory timinget másoltam a felette lévőkbe.
Ez a beállításom a kártyákon:
Gpu: 1290/1000
Memory: 2000/1000
Offset meg amennyit a kártya enged. Így kb 800W a fogyasztásom 6 kártyával és 1500 felett van a H/s-em.

Miért nem az OC BIOS-t írtad felül? Vagy teljesen mindegy melyiket módosítgatom? a Default frekvencia értékeket is állítottad vagy utólag a Wattolban módosítottad? Most állítottam kicsit, így 239-241 sol/s-t csinálnak a kártyák. De továbbra is 1180 MHz-en megy a GPU.
Crypto Currency Miner & Trader.

atideath

Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 09:21:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 18, 2017, 05:03:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 03:54:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 18, 2017, 03:30:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 18, 2017, 02:23:00 DÉLUTÁN
Nekem 2db Sapphire RX 470 Nitro+ 8GB-os Samsung ramos grafikusom van a gépben. A gép folyasztása 310-320 W akkor amikor ugye megy a ZEC/ZCL bányászat. Jelenleg 469-475 sol/s-t csinálnak. GPU mindkettő kártyán 1180MHz/925mV ra van állítva illetve 2000MHz/925mV-ra a RAM-ok. Gyári memória időzítések változtatva lettek, de ZEC esetében nem számít úgysem semmit.

Kevésnek érzem mert nekem is ilyen karim van és 250 körül van / kártya a hashrate.

Neked milyen frekvencia beállításokkal dolgoznak a kártyák és milyen módosításokat hajtottál végre a BIOS-on. A Silent BIOS-t vagy az OC BIOS-t módosítottad?

Leszedtem az OC Bios-t és a Silent helyére írtam be úgy hogy az 1620-as memory timinget másoltam a felette lévőkbe.
Ez a beállításom a kártyákon:
Gpu: 1290/1000
Memory: 2000/1000
Offset meg amennyit a kártya enged. Így kb 800W a fogyasztásom 6 kártyával és 1500 felett van a H/s-em.

Miért nem az OC BIOS-t írtad felül? Vagy teljesen mindegy melyiket módosítgatom? a Default frekvencia értékeket is állítottad vagy utólag a Wattolban módosítottad? Most állítottam kicsit, így 239-241 sol/s-t csinálnak a kártyák. De továbbra is 1180 MHz-en megy a GPU.

Teljesen mindegy melyik biost írod felül. Azért írtam felül a Silent-et mert ha bármi baj van a gyári bios ott van az OC-n így vissza tudok állni pillanatok alatt. Azt szándékosan nem bántom. Utólag állítottam watttool-ba nem a biosba írkáltam be. Nekem van olyan kártyám ami 256 H/s-et produkál. A 250 az átlag de inkább felette vannak.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

reloopbenny

Sziasztok az mitől lehet hogy windows alatt Monero bányászatnál hibátlanul fut a gép viszont ha átrakom ZEC-re elinditom a claymore-t és kb 3 percen belül megfagy a windows. Mi lehet a gond? 6x Sapphire Nitro+ RX480 4g

raffiakötö

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 19, 2017, 10:36:19 DÉLELŐTT
Sziasztok az mitől lehet hogy windows alatt Monero bányászatnál hibátlanul fut a gép viszont ha átrakom ZEC-re elinditom a claymore-t és kb 3 percen belül megfagy a windows. Mi lehet a gond? 6x Sapphire Nitro+ RX480 4g

Nem állítottál át valamit a kártyán Monero bányászathoz? Lehet valamelyik beállított érték túl sok a Zec bányászathoz.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 19, 2017, 10:36:19 DÉLELŐTT
Sziasztok az mitől lehet hogy windows alatt Monero bányászatnál hibátlanul fut a gép viszont ha átrakom ZEC-re elinditom a claymore-t és kb 3 percen belül megfagy a windows. Mi lehet a gond? 6x Sapphire Nitro+ RX480 4g

monero beallitasokkal nem lehet ZEC -et banyaszni. Allitsd at a kartyakat adjal nekuk tobb voltot. akkor kene menjenek.

reloopbenny

Gyári kártya beallitasokkal is ugyn ugy kifagy milyen beallitast ajanlotok? Afterburnerbe piszkalom nem hasznalok watttoolt!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: lbandita Dátum január 19, 2017, 11:26:43 DÉLELŐTT
beragadtam szupernován :( nem tudok semmit állitani. hiaba irom be a zcl adresszemet nem jegyzi meg hibás pinre hivatkozva. hogyan tudnám megváltoztatni a pint?
hiába irok be jobboldalt másikat nem jo az se. jah amugy zcl rol beszelek igaz ez nem sokat jelent. kiutalás lenne a cél

a pin egy 4 jegyu szam nem a passwordod. nem emlekszel mit adtal meg? ha nincs pin reset akkor csinalj uj usert.

raffiakötö

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 19, 2017, 12:00:16 DÉLUTÁN
Gyári kártya beallitasokkal is ugyn ugy kifagy milyen beallitast ajanlotok? Afterburnerbe piszkalom nem hasznalok watttoolt!

Ha teljesen mindent alapra visszaállítasz a kártyán akkor is kifagy? Miner programban nem állítottál el valamit esetleg?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: lbandita Dátum január 19, 2017, 12:45:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 19, 2017, 12:37:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lbandita Dátum január 19, 2017, 11:26:43 DÉLELŐTT
beragadtam szupernován :( nem tudok semmit állitani. hiaba irom be a zcl adresszemet nem jegyzi meg hibás pinre hivatkozva. hogyan tudnám megváltoztatni a pint?
hiába irok be jobboldalt másikat nem jo az se. jah amugy zcl rol beszelek igaz ez nem sokat jelent. kiutalás lenne a cél

a pin egy 4 jegyu szam nem a passwordod. nem emlekszel mit adtal meg? ha nincs pin reset akkor csinalj uj usert.
ha uj usert csinálok beregad a pénz?

uj user uj account 0 penz.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: lbandita Dátum január 19, 2017, 11:26:43 DÉLELŐTT
beragadtam szupernován :( nem tudok semmit állitani. hiaba irom be a zcl adresszemet nem jegyzi meg hibás pinre hivatkozva. hogyan tudnám megváltoztatni a pint?
hiába irok be jobboldalt másikat nem jo az se. jah amugy zcl rol beszelek igaz ez nem sokat jelent. kiutalás lenne a cél

de hat ott van oldalt a RESET PIN. a passwordoddal le tudod nullazni vagyis ujjat tudsz adni majd! azt nem probaltad vagy nem vetted meg eszre?

kidface

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 19, 2017, 12:00:16 DÉLUTÁN
Gyári kártya beallitasokkal is ugyn ugy kifagy milyen beallitast ajanlotok? Afterburnerbe piszkalom nem hasznalok watttoolt!
Az intensity opciót állítsd 1-re a config.txt-ben
-i 1
Az algoritmus-t meg 2-re
-a 2
Ha így nem fagy meg pár perc után, akkor egyesével növeld az intensity-t és amikor lefagy megint akkor az előző értékkel fog menni stabilan.

Danika

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 19, 2017, 01:56:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lbandita Dátum január 19, 2017, 11:26:43 DÉLELŐTT
beragadtam szupernován :( nem tudok semmit állitani. hiaba irom be a zcl adresszemet nem jegyzi meg hibás pinre hivatkozva. hogyan tudnám megváltoztatni a pint?
hiába irok be jobboldalt másikat nem jo az se. jah amugy zcl rol beszelek igaz ez nem sokat jelent. kiutalás lenne a cél

de hat ott van oldalt a RESET PIN. a passwordoddal le tudod nullazni vagyis ujjat tudsz adni majd! azt nem probaltad vagy nem vetted meg eszre?

Pin reset csak arra jó, hogy a számlálót le nullázd, nem? Én már fagysztottam be supernova accountom mert 3x elrontottam a pint. Nem kell egymás után 3x hibázni mert megjegyzi. És a pin resettel 0-áztam a számlálót

atideath

Na azt árulja el valaki hogy mi a frász van a calculátorokkal? A Cryptocompare ZEC-re sokkal többet ír mint bármelyik másik. Most mi a valóság?? Melyik calculátor megbízható?
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK