Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 69 Vendégek van a témában

boti123

Idézetet írta: atideath Dátum január 20, 2017, 07:06:50 DÉLUTÁN
Na azt árulja el valaki hogy mi a frász van a calculátorokkal? A Cryptocompare ZEC-re sokkal többet ír mint bármelyik másik. Most mi a valóság?? Melyik calculátor megbízható?

a calculátor csak megközelítő adatott add a valós adatt függ a pooltol hogy mennyi ZEC-et talál (2,5 percenként van új block) illetve talált block utáni szétosztástól függ.
Pl. flypool jelenleg 83% a találati arány. Volt mikor 120% volt pár napja. Így kevesebb a nyereség magyarul. Jelenleg ETH jobban megéri bányászni.

atideath

Idézetet írta: boti123 Dátum január 20, 2017, 07:10:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 20, 2017, 07:06:50 DÉLUTÁN
Na azt árulja el valaki hogy mi a frász van a calculátorokkal? A Cryptocompare ZEC-re sokkal többet ír mint bármelyik másik. Most mi a valóság?? Melyik calculátor megbízható?

a calculátor csak megközelítő adatott add a valós adatt függ a pooltol hogy mennyi ZEC-et talál (2,5 percenként van új block) illetve talált block utáni szétosztástól függ.
Pl. flypool jelenleg 83% a találati arány. Volt mikor 120% volt pár napja. Így kevesebb a nyereség magyarul. Jelenleg ETH jobban megéri bányászni.

Azt én értem. Csak amikor a Cryptomine azt írja hogy 0.18 zec / day a bányászott mennyiség a másik meg azt hogy 0.13 zec/day akkor kicsit nekem fura. Vagy a cryptocompare a luck-ot is beleszámolná?
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

boti123

BTC forumon találtam ezt a képet. Hogy lehetséges hogy 10 gpu van rákötve mikor a windows/linus is max 8-at lát?

https://www.flickr.com/photos/77080117@N04/31581453483/

kidface

Idézetet írta: boti123 Dátum január 20, 2017, 10:00:52 DÉLUTÁN
BTC forumon találtam ezt a képet. Hogy lehetséges hogy 10 gpu van rákötve mikor a windows/linus is max 8-at lát?

https://www.flickr.com/photos/77080117@N04/31581453483/

Linkeld be légyszíves a bejegyzést is.

Valószínűleg szerverrel nyomul, azok tudnak több mint 8 gpu-t

Artthur

Hohohoooó

Claymore today: "Yes I'm working on new version with speedup for all cards. Need a few more days though."

raffiakötö

Van egy 6 kártyás bányagépem, és a Claymore féle miner nem engedi -i 8 kapcsolóval futtatni magát, mert azt írja nincs elég memória, és vissazveszi 7-re az intenzitást. (BTC pro alaplap, 4 gb ram, 120 gb ssd) Ezek szerint kevés lenne a 4 gb memória vagy valamit állítgatni kell még?

pube111

Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 23, 2017, 02:43:42 DÉLUTÁN
Van egy 6 kártyás bányagépem, és a Claymore féle miner nem engedi -i 8 kapcsolóval futtatni magát, mert azt írja nincs elég memória, és vissazveszi 7-re az intenzitást. (BTC pro alaplap, 4 gb ram, 120 gb ssd) Ezek szerint kevés lenne a 4 gb memória vagy valamit állítgatni kell még?
virtual memoriat beallitottad? Readme-ben van irva.

raffiakötö

Idézetet írta: pube111 Dátum január 23, 2017, 04:03:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 23, 2017, 02:43:42 DÉLUTÁN
Van egy 6 kártyás bányagépem, és a Claymore féle miner nem engedi -i 8 kapcsolóval futtatni magát, mert azt írja nincs elég memória, és vissazveszi 7-re az intenzitást. (BTC pro alaplap, 4 gb ram, 120 gb ssd) Ezek szerint kevés lenne a 4 gb memória vagy valamit állítgatni kell még?
virtual memoriat beallitottad? Readme-ben van irva.

Persze beállítottam 20000mb-ot

kidface

Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 23, 2017, 05:22:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum január 23, 2017, 04:03:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 23, 2017, 02:43:42 DÉLUTÁN
Van egy 6 kártyás bányagépem, és a Claymore féle miner nem engedi -i 8 kapcsolóval futtatni magát, mert azt írja nincs elég memória, és vissazveszi 7-re az intenzitást. (BTC pro alaplap, 4 gb ram, 120 gb ssd) Ezek szerint kevés lenne a 4 gb memória vagy valamit állítgatni kell még?
virtual memoriat beallitottad? Readme-ben van irva.

Persze beállítottam 20000mb-ot
Nezd meg a log fajlt, hatha ir valamit

bacsoka

Valaki beszált a ZEC bányászatba egy pár RIGgel és jól felnyomta a Diff-et. Így nem kicsit verte le a profitot. Igaz a ZEC ára is lennebb van.

atideath

Idézetet írta: lbandita Dátum január 24, 2017, 05:49:26 DÉLUTÁN
win szerver korlátlan gpu t támogat.

Ezt valaki ki is próbálta? Mert akkor mindent megváltoztatna. Mert az hogy azt írják csak egy dolog..
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Worlynox

Idézetet írta: lbandita Dátum január 24, 2017, 06:29:26 DÉLUTÁN
csinálhatnának olyan alaplapot ami kezel 100 pcie csatit akkor kicsit lehetne spórolni a rigépítésen

Csak győzzed riserekkel :D

kidface

Idézetet írta: lbandita Dátum január 24, 2017, 06:29:26 DÉLUTÁN
csinálhatnának olyan alaplapot ami kezel 100 pcie csatit akkor kicsit lehetne spórolni a rigépítésen

Lehet kapni 20db pci-e csatis külső kliens alaplapot! Ami mindössze 1db pci-e helyet használ a "gazda" gépen!!!!

kidface

#473
Idézetet írta: atideath Dátum január 24, 2017, 06:23:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lbandita Dátum január 24, 2017, 05:49:26 DÉLUTÁN
win szerver korlátlan gpu t támogat.

Ezt valaki ki is próbálta? Mert akkor mindent megváltoztatna. Mert az hogy azt írják csak egy dolog..

Tegnap vettem egy HP Proliant DL580-as 4U rack szervert £69-ért!!!

Dàvid

Idézetet írta: kidface Dátum január 24, 2017, 09:50:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lbandita Dátum január 24, 2017, 06:29:26 DÉLUTÁN
csinálhatnának olyan alaplapot ami kezel 100 pcie csatit akkor kicsit lehetne spórolni a rigépítésen

Lehet kapni 20db pci-e csatis külső kliens alaplapot! Ami mindössze 1db pci-e helyet használ a "gazda" gépen!!!!

Zorg33

#475
En mar korbejartam a temat.
Nem lehet.
Azon alapszik a mukodese hogy a szerveralaplapon elore rengeteg pci e clock buffer chip van es annak a kimeneteit hasznalja az eloszto egy egyedi labkiosztasu sloton keresztul.
Tehat sajnos nem a backplanen van a varazslat hanem mar eleve a szerveralaplap ugy van kialakitva.

Az egyetlen megoldas ami desktopon mukodik az a komplett pcie switch amibol jelenleg ezt az egyfajta 3 fele osztot lehet kapni emberi aron.

atideath

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 25, 2017, 12:40:47 DÉLUTÁN
En mar korbejartam a temat.
Nem lehet.
Azon alapszik a mukodese hogy a szerveralaplapon elore rengeteg pci e clock buffer chip van es annak a kimeneteit hasznalja az eloszto egy egyedi labkiosztasu sloton keresztul.
Tehat sajnos nem a backplanen van a varazslat hanem mar eleve a szerveralaplap ugy van kialakitva.

Az egyetlen megoldas ami desktopon mukodik az a komplett pcie switch amibol jelenleg ezt az egyfajta 3 fele osztot lehet kapni emberi aron.

Igen csak a baj ezzel annyi hogy az oprendszer nem kezel 8 kártyától többet tudomásom szerint még a Windows Server sem. Ha így lenne biztos vagyok abban hogy már építettek volna 10-20 kártyás rigeket de nem hiába nem lehet erről találni semmit a neten. Elosztó ide vagy oda.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

kidface

Idézetet írta: atideath Dátum január 25, 2017, 12:48:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 25, 2017, 12:40:47 DÉLUTÁN
En mar korbejartam a temat.
Nem lehet.
Azon alapszik a mukodese hogy a szerveralaplapon elore rengeteg pci e clock buffer chip van es annak a kimeneteit hasznalja az eloszto egy egyedi labkiosztasu sloton keresztul.
Tehat sajnos nem a backplanen van a varazslat hanem mar eleve a szerveralaplap ugy van kialakitva.

Az egyetlen megoldas ami desktopon mukodik az a komplett pcie switch amibol jelenleg ezt az egyfajta 3 fele osztot lehet kapni emberi aron.

Igen csak a baj ezzel annyi hogy az oprendszer nem kezel 8 kártyától többet tudomásom szerint még a Windows Server sem. Ha így lenne biztos vagyok abban hogy már építettek volna 10-20 kártyás rigeket de nem hiába nem lehet erről találni semmit a neten. Elosztó ide vagy oda.

Voltak mar probalkozasok, vannak olyan PCI-E backplane-ek amihez nem kell "gazda test :)" csak egy single board computer, ami nem mas mint egy igen compakt szgep egyetlen kartyan! Na meg jo nagy teljesitmenyu tap(ok) :)

Lehet 20 GPU-s rendszert epiteni siman! Csak jo mely penztarca kell hozza! Amint azt mar emlitettem a backplane nagyon draga, mire osszepited az arabol siman kilyon 3-4db 6-7 kartyas rig ugyan ugy!

Amugy meg a korlat nem a windows-ban van, hanem a driver-ben! Szerveren op-rendszerben lehet tobb mint 8GPU!
A legujabb generacios serverek mar GPU alapuak nem CPU!!!

atideath

Idézetet írta: kidface Dátum január 25, 2017, 01:09:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 25, 2017, 12:48:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 25, 2017, 12:40:47 DÉLUTÁN
En mar korbejartam a temat.
Nem lehet.
Azon alapszik a mukodese hogy a szerveralaplapon elore rengeteg pci e clock buffer chip van es annak a kimeneteit hasznalja az eloszto egy egyedi labkiosztasu sloton keresztul.
Tehat sajnos nem a backplanen van a varazslat hanem mar eleve a szerveralaplap ugy van kialakitva.

Az egyetlen megoldas ami desktopon mukodik az a komplett pcie switch amibol jelenleg ezt az egyfajta 3 fele osztot lehet kapni emberi aron.

Legyen így, viszont én még egy ilyen multigpu szervert se láttam. Ha meg drága a backplate akkor nem foglalkoznék vele. Egyébként is előnyösebbnek tartom ha mondjuk 4x6 kártya van mint 24 kártya egybe, ha az alap meghibásodik akkor 23 kártya nem megy, nagyobb a rizikó. Na de kinek mi.

Igen csak a baj ezzel annyi hogy az oprendszer nem kezel 8 kártyától többet tudomásom szerint még a Windows Server sem. Ha így lenne biztos vagyok abban hogy már építettek volna 10-20 kártyás rigeket de nem hiába nem lehet erről találni semmit a neten. Elosztó ide vagy oda.

Voltak mar probalkozasok, vannak olyan PCI-E backplane-ek amihez nem kell "gazda test :)" csak egy single board computer, ami nem mas mint egy igen compakt szgep egyetlen kartyan! Na meg jo nagy teljesitmenyu tap(ok) :)

Lehet 20 GPU-s rendszert epiteni siman! Csak jo mely penztarca kell hozza! Amint azt mar emlitettem a backplane nagyon draga, mire osszepited az arabol siman kilyon 3-4db 6-7 kartyas rig ugyan ugy!

Amugy meg a korlat nem a windows-ban van, hanem a driver-ben! Szerveren op-rendszerben lehet tobb mint 8GPU!
A legujabb generacios serverek mar GPU alapuak nem CPU!!!
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

kidface