Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 59 Vendégek van a témában

kidface


atideath

https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK


kidface

Idézetet írta: lbandita Dátum január 25, 2017, 01:54:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 25, 2017, 01:11:58 DÉLUTÁN
itt egy kis izelito:

https://youtu.be/HA5SPSPAZbA
hol lehet ilyet kapni ?veszek egyet! :)

http://www.onestopsystems.com/sites/default/files/pdf/196-2022.pdf
https://www.trentonsystems.com/backplanes

Ar az nincs, mert nem merik kiirni :) Csak vicceltem, egyedi arak vannak!

Itt egy probalkozas meg 2012/13-bol. Akkor elcsuszott a dolog a 8GPU-s limit miatt, de ma mar ez nem akadaly! :)

kidface

De ha komolyabban szeretne valaki ezzel foglalkozni, akkor egy uj temat kell nyitnunk, mert nem ide tartozik :)

andysk

Idézetet írta: lbandita Dátum január 25, 2017, 01:54:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 25, 2017, 01:11:58 DÉLUTÁN
itt egy kis izelito:

https://youtu.be/HA5SPSPAZbA
hol lehet ilyet kapni ?veszek egyet! :)
A windows csak max 8 kártyát bír el vagy tévedek??
Akkor marad a linux vagy a win server??

raffiakötö

Valaki próbálta a 16.12.2 relive drivert modolt kártyákkal? Annak idején volt róla szó, hogy nem mennek a modolt biosú kártyák a relive driverrel, ez változott, megéri cserélni? Claymore ugye azt írja, hogy a 16.12.2 driver az ajánlott, de arról nem találtam infót hogy mennek-e modolt kártyákkal.

kidface

Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 30, 2017, 10:28:02 DÉLELŐTT
Valaki próbálta a 16.12.2 relive drivert modolt kártyákkal? Annak idején volt róla szó, hogy nem mennek a modolt biosú kártyák a relive driverrel, ez változott, megéri cserélni? Claymore ugye azt írja, hogy a 16.12.2 driver az ajánlott, de arról nem találtam infót hogy mennek-e modolt kártyákkal.

Modolt kártyával nem működik!! Csak a stock bios-sal!

raffiakötö

Idézetet írta: kidface Dátum január 30, 2017, 11:01:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 30, 2017, 10:28:02 DÉLELŐTT
Valaki próbálta a 16.12.2 relive drivert modolt kártyákkal? Annak idején volt róla szó, hogy nem mennek a modolt biosú kártyák a relive driverrel, ez változott, megéri cserélni? Claymore ugye azt írja, hogy a 16.12.2 driver az ajánlott, de arról nem találtam infót hogy mennek-e modolt kártyákkal.

Modolt kártyával nem működik!! Csak a stock bios-sal!

Köszi! Akkor nem babrálom...

bbarna


Artthur

Idézetet írta: bbarna Dátum január 30, 2017, 12:17:18 DÉLUTÁN
Vélhetően jó hír.....https://forum.z.cash/t/an-open-letter-to-the-zcash-mining-community/14004
Hát ha az jónak mondható, hogy még a lakbért sem tudja a srác kifizetni és kéreget...  Ha ez a srác a ZEC wallet fejlesztők oszlopos tagja én inkább bajra gyanakodnék... :)  de ne legyen igazam

raffiakötö


bbarna

Idézetet írta: Artthur Dátum január 31, 2017, 10:27:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bbarna Dátum január 30, 2017, 12:17:18 DÉLUTÁN
Vélhetően jó hír.....https://forum.z.cash/t/an-open-letter-to-the-zcash-mining-community/14004
Hát ha az jónak mondható, hogy még a lakbért sem tudja a srác kifizetni és kéreget...  Ha ez a srác a ZEC wallet fejlesztők oszlopos tagja én inkább bajra gyanakodnék... :)  de ne legyen igazam

.... nézőpont kérdése.

bbencee

Idézetet írta: bbarna Dátum január 31, 2017, 11:27:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum január 31, 2017, 10:27:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bbarna Dátum január 30, 2017, 12:17:18 DÉLUTÁN
Vélhetően jó hír.....https://forum.z.cash/t/an-open-letter-to-the-zcash-mining-community/14004
Hát ha az jónak mondható, hogy még a lakbért sem tudja a srác kifizetni és kéreget...  Ha ez a srác a ZEC wallet fejlesztők oszlopos tagja én inkább bajra gyanakodnék... :)  de ne legyen igazam

.... nézőpont kérdése.

Akik ezzel foglalkoznak, valószínűleg nem dollármilliárodosok. Bizony sok országban lehet még a netszámla/üzemben tartás is olyan mértékű hogy ne érje meg nekik bányászni/fejleszteni vagy egyáltalán ezzel foglalkozni. Kérni nem szégyen, főleg ha le is tett valamit az asztalra az adott fejlesztő.

Artthur

Idézetet írta: bbencee Dátum január 31, 2017, 03:09:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbarna Dátum január 31, 2017, 11:27:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum január 31, 2017, 10:27:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bbarna Dátum január 30, 2017, 12:17:18 DÉLUTÁN
Vélhetően jó hír.....https://forum.z.cash/t/an-open-letter-to-the-zcash-mining-community/14004
Hát ha az jónak mondható, hogy még a lakbért sem tudja a srác kifizetni és kéreget...  Ha ez a srác a ZEC wallet fejlesztők oszlopos tagja én inkább bajra gyanakodnék... :)  de ne legyen igazam

.... nézőpont kérdése.

Akik ezzel foglalkoznak, valószínűleg nem dollármilliárodosok. Bizony sok országban lehet még a netszámla/üzemben tartás is olyan mértékű hogy ne érje meg nekik bányászni/fejleszteni vagy egyáltalán ezzel foglalkozni. Kérni nem szégyen, főleg ha le is tett valamit az asztalra az adott fejlesztő.

Lehet keményen fogalmaztam inkább adománynak kellett volna írnom, de azt nem értem miért nem dobják meg akkor a ZEC founder's-ek ha már jó dolgot csinál... minden talált blokkból 12,5 Zecből  2,5 Zec náluk landol.
https://explorer.zcha.in/statistics/network

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 01, 2017, 12:00:53 DÉLELŐTT
Visszaálltam pascalról zecre, de nyűgöm van.. ugyanazokkal a beállításokkal mint előtte fagynak a kártyák (mindkét gépben és van hogy nem csak egy meg nem is mindig ugyan azok..) és csak a normál 1240MHz GPU 1650MHz memória beállításokkal akkar menni. Ha megpróbàlom alulfeszelni a GPU-t, azonnal fagy. Wattoolban azt látom hogy a memóriafreki visszaesik 300Mhz-re a hash meg nullára... Ha abba a kártyába dugok monitort, vagy lefagy és a kurzor sem mozdul, vagy el is sötétedik.. Újraindulás után a wattman szól, hogy szitu volt és visszaállította a kártyá(ka)t.. Előtte stabil volt 10kártya 1200-1300W-tal 2750H/s most meg jó ha 2350H/s és 1560W..
Settings.bat-ot lefuttattam, de haszontalan, ugyan az..
Lehetséges , hogy a Pascal miner valamibe beletúrt ami ezt okozza??

Nezd meg, hogy a kornyezeti valtozokban mik vannak. Lehet oda rakott be valamit.

Artthur

Idézetet írta: kidface Dátum február 01, 2017, 02:39:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 01, 2017, 12:00:53 DÉLELŐTT
Visszaálltam pascalról zecre, de nyűgöm van.. ugyanazokkal a beállításokkal mint előtte fagynak a kártyák (mindkét gépben és van hogy nem csak egy meg nem is mindig ugyan azok..) és csak a normál 1240MHz GPU 1650MHz memória beállításokkal akkar menni. Ha megpróbàlom alulfeszelni a GPU-t, azonnal fagy. Wattoolban azt látom hogy a memóriafreki visszaesik 300Mhz-re a hash meg nullára... Ha abba a kártyába dugok monitort, vagy lefagy és a kurzor sem mozdul, vagy el is sötétedik.. Újraindulás után a wattman szól, hogy szitu volt és visszaállította a kártyá(ka)t.. Előtte stabil volt 10kártya 1200-1300W-tal 2750H/s most meg jó ha 2350H/s és 1560W..
Settings.bat-ot lefuttattam, de haszontalan, ugyan az..
Lehetséges , hogy a Pascal miner valamibe beletúrt ami ezt okozza??

Nezd meg, hogy a kornyezeti valtozokban mik vannak. Lehet oda rakott be valamit.

Esetleg videokártya drivert közben nem frissítettél? Azt nem szereti a ZEC miner bár nem tudom ilyen tüneteket produkál-e vagy azzal egyáltalán nem indul el.

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 01, 2017, 07:59:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum február 01, 2017, 07:38:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum február 01, 2017, 02:39:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 01, 2017, 12:00:53 DÉLELŐTT
Visszaálltam pascalról zecre, de nyűgöm van.. ugyanazokkal a beállításokkal mint előtte fagynak a kártyák (mindkét gépben és van hogy nem csak egy meg nem is mindig ugyan azok..) és csak a normál 1240MHz GPU 1650MHz memória beállításokkal akkar menni. Ha megpróbàlom alulfeszelni a GPU-t, azonnal fagy. Wattoolban azt látom hogy a memóriafreki visszaesik 300Mhz-re a hash meg nullára... Ha abba a kártyába dugok monitort, vagy lefagy és a kurzor sem mozdul, vagy el is sötétedik.. Újraindulás után a wattman szól, hogy szitu volt és visszaállította a kártyá(ka)t.. Előtte stabil volt 10kártya 1200-1300W-tal 2750H/s most meg jó ha 2350H/s és 1560W..
Settings.bat-ot lefuttattam, de haszontalan, ugyan az..
Lehetséges , hogy a Pascal miner valamibe beletúrt ami ezt okozza??

Nezd meg, hogy a kornyezeti valtozokban mik vannak. Lehet oda rakott be valamit.

Esetleg videokártya drivert közben nem frissítettél? Azt nem szereti a ZEC miner bár nem tudom ilyen tüneteket produkál-e vagy azzal egyáltalán nem indul el.

Minden úgy tűnik, hogy maradt a régi.
A driver is ami előzőleg volt, bár ezt sosem értettem miért 16.x.x driverekről beszél mindenki, mert nálam a Winfos eredeti drivere az  ami 16.300.2311.0 [18/07/2016] de azzal el sem indul a miner..
Amivel előzőleg bányásztam az a 21.19.160.769 [08/11/2016]
Meg van a listában egy 21.19.137.514 [21/11/2016] de az csak az egyik gépen. Ha az a gép megfagy akkor ezt a drivert tölti be mind a 7 kártyához, de akkor downgradelek (vagy upgradelek) a 769 végűre ami előzőleg ment.. Nem is tudom az az 514 végű hogy került a gépre (automata frissitések le vannak tiltva winben is meg Radeon settingsben is) meg hogy a dàtum frisseb, de a verziószám alacsonyabb.. szóval ezért nem tudom hogy up or down, de mindkettő 21.xxxx driverrel ugyan azt csinálja. Mintha kicsit meggyilkolta volna a kártyákat a Pacal..

A másik fura dolog amit csak most vettem észre, hogy a minerben fel vannak cserélve a kártya id-k..
Ahogy a wattoolban wagy a wattmanban vannak a kártyák  a minerben csak a hőfok/ventilátor számozás  egyezik, a hash rate az már mix..
Wattman:  0  1  2   3   4   5    6 
Wattool:    0  6 12 18 24 30 36
Miner fan: 0  1  2   3   4   5    6
Miner gpu:1  0  6   4   3   5    2

Eddig nem foglalkoztam külön-külön tuninggal, mind ment 1300MHz/1050mV gpu  1800MHz/1000mV memóriával..
Most meg emeltem volna a feszt amelyiknél fagyott, de a minerből nem tudtam kitalálni melyik a keveredés miatt..
Most már közel azon a sebességen mennek mint előtte, csak néhány kártya gpu-nak kell az 1070-1080mV előtte meg beérték az 1050-nel (meg az egyik csak 1000-el, de az most is ok.)


Ezt a keveredest mar en is eszre vettem, de mar a Pascal elott is ilyen volt nalam.

Nekem most olyan gondom van, hogy a watttool-ban hiaba allitom at a ventik sebesseget azok nem reagalnak ra egyaltalan!!! :(

Valaki talalkozott mar ilyennel?

fefe


adamszumu

honan lehet letölteni az amd rx seriához(pontosabban csak a 470-hez) a korábbi drivereket,de nem tudtam rájönni se az amdre se az nvidiára.?