Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 31 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

#500
Idézetet írta: adamszumu Dátum február 05, 2017, 09:50:18 DÉLELŐTT
honan lehet letölteni az amd rx seriához(pontosabban csak a 470-hez) a korábbi drivereket,de nem tudtam rájönni se az amdre se az nvidiára.?

http://support.amd.com/en-us/download/apu/previous?os=Windows%2010%20-%2064

https://forums.geforce.com/default/board/33/geforce-drivers/

adamszumu


drizzt_do_urden


raffiakötö

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2017, 12:32:24 DÉLUTÁN
Robinak nem sok ideje van a bányára...
A legjobb 6-os rigek hoznak neki átlag 1.4kH/s - ot ami 233H/s kártyánként  ha 1500mod bios alapbeállításokon..
Nem tudom, hogy ez azért van- e esetleg, mert felhúzva annyival többet fogyasztana, hogy nem hozna annyival több bevételt, vagy mi lehet az oka? Az 5-ös rig az armorral meg dübörög 260H/s...

Nekem tegnapi napon ~0.3 ZEC-et hozott 11kártya,
http://zcash.flypool.org/miners/t1QJMYuvLRKPkxCVZ1WmU1E5GxhS1yGWQi7/payouts

Robinak elenyészővel többet mint a dupláját 25kártya..
http://zcash.flypool.org/miners/t1VR5EKqWHNyCW4KxzpbrD1AwVV7AvWJRqv/payouts

Különben tök jó, hogy a difficulty-ja csökken, r-go több zec-jön naponta, így a napi bevétel annak aki naponta kicashel nem megy annyira lefele, de nekem pl, aki tartogatom, az árfolyamcsökkenés elég szopcsi.. Nem tudom elindul-e felfelé valaha, vagy jön majd valami új komolyabb coin ami megadja a végső döfést... ::)

Ha modolod a kártyád akkor valamivel több lesz a hesse, és valamivel finomíthatod a bánya fogyasztását.
Az 5. bányájában a kártya azért csinál többet mint a többi, mert egyedül van a kártya az alaplapba, és nem használ ott risert.
Kollégám vett két armor msi rx470 kártyát, megy rendesen, egy problémája van vele, nem tud mellé tenni shappire rx470 kártyát tenni mert másabb a driver...
Lehet Robinak is lesz problémája ha másik fajta kártyát tesz bele...

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2017, 01:34:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum február 08, 2017, 12:44:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2017, 12:32:24 DÉLUTÁN
Robinak nem sok ideje van a bányára...
A legjobb 6-os rigek hoznak neki átlag 1.4kH/s - ot ami 233H/s kártyánként  ha 1500mod bios alapbeállításokon..
Nem tudom, hogy ez azért van- e esetleg, mert felhúzva annyival többet fogyasztana, hogy nem hozna annyival több bevételt, vagy mi lehet az oka? Az 5-ös rig az armorral meg dübörög 260H/s...

Nekem tegnapi napon ~0.3 ZEC-et hozott 11kártya,
http://zcash.flypool.org/miners/t1QJMYuvLRKPkxCVZ1WmU1E5GxhS1yGWQi7/payouts

Robinak elenyészővel többet mint a dupláját 25kártya..
http://zcash.flypool.org/miners/t1VR5EKqWHNyCW4KxzpbrD1AwVV7AvWJRqv/payouts

Különben tök jó, hogy a difficulty-ja csökken, r-go több zec-jön naponta, így a napi bevétel annak aki naponta kicashel nem megy annyira lefele, de nekem pl, aki tartogatom, az árfolyamcsökkenés elég szopcsi.. Nem tudom elindul-e felfelé valaha, vagy jön majd valami új komolyabb coin ami megadja a végső döfést... ::)

Ha modolod a kártyád akkor valamivel több lesz a hesse, és valamivel finomíthatod a bánya fogyasztását.
Az 5. bányájában a kártya azért csinál többet mint a többi, mert egyedül van a kártya az alaplapba, és nem használ ott risert.
Kollégám vett két armor msi rx470 kártyát, megy rendesen, egy problémája van vele, nem tud mellé tenni shappire rx470 kártyát tenni mert másabb a driver...
Lehet Robinak is lesz problémája ha másik fajta kártyát tesz bele...

A "moddolás" az rendben van, nálam is és Robinál is 1500-as biossal futnak a kártyák. Illetve nálam biztos, de nagyon valószínű nála is undervoltolva vannak a kártyák. Eddig ez mind ugyan az a beállítás. Viszont nálam 1300MHz-en mennek a GPU-k ès 1800MHz-en a memória. Ez az ami a rigek sebességéből úgy tűnik Robinál az alap 1240/1650.
Ez a kérdés, hogy mi az oka, hogy nem húzza fel őket.
Különben attól, hogy direkt alaplapban van a kártya  attól nincs ekkora különbség (233H/s vs. 260H/s) Az a kártya "fel van húzva" (Az kb. 250H/s) és az hogy az alaplapban van adhat neki +10H/s-ot. Ez így együtt adja a 260-at nagy valószínűség szerint..

Arra gondolok (persze csak találgatok), hogy mivel újraindulás után visszaáll alapra, talán azert nem csinálja, mert nincs ideje. Az undervoltot be lehet lőni Claymore's -ban, de ha a frekit is ott állítod akkor ha megáll a program kifagy az egész mert nem tud visszaállni a frekvencia alapra. Wattool beállításokat meg tudtommal nem lehet automatikusan betölteni, csak kézzel.. (javítsatok ki ha tévedek)
Szóval a kérdésem erre irányult, vajon ideje nincs, vagy ha felhúzza az nem jó biznisz ha többet eszik, vagy egyéb más oka lehet-e?

Csak kimeli a kartyakat! Pl. En sem max-on tolom :) Eloszor kitapasztalom mi a max amit bir majd visszaveszem 10-15%-al. Noveli az elettertamot :)

A watttool profilokat meg be lehet tolteni automatikusan!!! :)

1. Mentsd le a Watttool-ban az osszes kartya beallitasait (profil) egyesevel
2. Rakd be az indito .bat fajlba a kovetkezot:
START "WattTool" /D C:\Watttool watttool.exe profil0.ini profil6.ini profil12.ini profil18.ini profil24.ini profil30.ini profil36.ini

Persze az eleresi utat ird at vagy hagyd el ha egy ugyan azon a konyvtarban van mint a banyasz progid: watttool.exe profil0.ini profil6.ini profil12.ini profil18.ini profil24.ini profil30.ini profil36.ini

Vagy copy-zd ki innen az egesz automining.bat fajlomat! Hasznos lehet :)
https://drive.google.com/file/d/0B5-BY0LNJqlGT01BN21IUmxpUVE/view?usp=sharing

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2017, 06:24:23 DÉLUTÁN
Ez nagyon jól jött köszi. Már csinálom is.. Mondjuk pár napja nem indult újra, de az mindig kiesés ha újraindulás után csak alapon megy míg észre nem veszem...

Ez a 250H/s kártyánként sem 100%, a GPU-im nagy része bírná 1350MHz némelyik még 1400-on is megy, de 1300-on stabil. Meg a memória is menne 2000MHz-ig, de csak 1800-on hajtom. Így 1000-1100-körüli ventilátorfordulattal GPU 64°C a memória 75-76°C. Természetesen mindegyik rigben az első ventik lassabbak (450-600között..)A 2db rig 11(7+4)kártyával 1700W falból.
Szerinted ez sok, vagy ok élettartam szempontjából?

A hőfokok teljesen jók! Kb nálam is így vannak ZEC-nél. PASCAL-nál melegedtek nagyon, de azt már nem bányászok

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2017, 11:04:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 08, 2017, 07:17:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2017, 06:24:23 DÉLUTÁN
Ez nagyon jól jött köszi. Már csinálom is.. Mondjuk pár napja nem indult újra, de az mindig kiesés ha újraindulás után csak alapon megy míg észre nem veszem...

Ez a 250H/s kártyánként sem 100%, a GPU-im nagy része bírná 1350MHz némelyik még 1400-on is megy, de 1300-on stabil. Meg a memória is menne 2000MHz-ig, de csak 1800-on hajtom. Így 1000-1100-körüli ventilátorfordulattal GPU 64°C a memória 75-76°C. Természetesen mindegyik rigben az első ventik lassabbak (450-600között..)A 2db rig 11(7+4)kártyával 1700W falból.
Szerinted ez sok, vagy ok élettartam szempontjából?

A hőfokok teljesen jók! Kb nálam is így vannak ZEC-nél. PASCAL-nál melegedtek nagyon, de azt már nem bányászok


raffiakötö

 :'( :'( :'( ma sem lesz claymore update...  :'( :'( :'(

andysk

Nagyjából ez az igazság de ne feledkezzünk meg az NVidiákról sem. Azokhoz képest jól jönne a gyorsulás de hát Claymore papa késik megint.

Til

Szerintetek mi van a Zec-el?
Folyamatosan esik, semmi hir a Z addressrol, Claymore se tori magat.
Lehet o mar sejt valamit?
Valami oknal fogva Pascalba is injectaltak rendesen.
Remelem nem fog megbukni a zec,es ujra novekedni fog.
Szerintetek?
C:\> del c:\command.com

raffiakötö

Idézetet írta: Til Dátum február 13, 2017, 12:37:37 DÉLUTÁN
Szerintetek mi van a Zec-el?
Folyamatosan esik, semmi hir a Z addressrol, Claymore se tori magat.
Lehet o mar sejt valamit?
Valami oknal fogva Pascalba is injectaltak rendesen.
Remelem nem fog megbukni a zec,es ujra novekedni fog.
Szerintetek?

Clyamore utolsó megszólalása szerint ma estére lesz új verzió.
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=306958;sa=showPosts

Z addresshez csináltak már wallettet, amit pc-re lehet telepíteni, t+z címekhez jó. Igaz még talán béta verzió de van.

Azt én is remélem, hogy nem fog megbukni... Én még bizakodok hogy hó vége fele úrja felmegy az árfolyam.

Til

#512
Ha nem megy fel az arfolyam,akkor 3 honap alatt 30 dollart keresek.
Havi 10 dollar /4 rx470. :'(
Epp keszulok osszerakni 6 os riget.
Az alaplap mar megvan,de nemtudom, erosen filozok.
Azt vettem eszre,hogy kb 3 dollar napi az arfolyameses.
4 kartya kb 3 dollart hoz naponta,tehat pont fedezi az arfolyamesest.
Az aramot ugye nem,de az belefer meg.
C:\> del c:\command.com

ZsZolee


andysk

Ja. Amugy en is epp probalom. 7x rx470 kb majdnem 2KHs. 272 es 292Hs/ moddolt kártya. 930W összfogyasztás. De ami regebben nem volt hogy rendszeresen neha-neha van rejected share. Hagyom tán a faxba. Nagyon lent az ár. 2 hónappal ezelőtt ez nagyon jó lett volna mikor beléptek az Nvidia-sok.

Danika

Idézetet írta: ZsZolee Dátum február 13, 2017, 07:35:13 DÉLUTÁN
Kint az új Claymore! :)

247ről 289-292H/s . Fogyasztás +5W 2 kártyánál. Nem semmi

Artthur

ejj akkor azt mondja meg valaki mit csináljak az új verzióval úgy hogy ha 6 kártyából 2-3 nullát hashel? a többi jól teljesít amúgy!  driver frissítés? vagy csak több kakaó kell neki? mert nekem a 11-es sem ment rendesen ezek miatt...

Parano1d

Idézetet írta: Artthur Dátum február 13, 2017, 10:55:40 DÉLUTÁN
ejj akkor azt mondja meg valaki mit csináljak az új verzióval úgy hogy ha 6 kártyából 2-3 nullát hashel? a többi jól teljesít amúgy!  driver frissítés? vagy csak több kakaó kell neki? mert nekem a 11-es sem ment rendesen ezek miatt...

Több virtuális memória kell neki, mint a réginek. Manuálisan állítsad át 16GB-ra, vagy többre.

Artthur

Idézetet írta: Parano1d Dátum február 13, 2017, 11:00:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum február 13, 2017, 10:55:40 DÉLUTÁN
ejj akkor azt mondja meg valaki mit csináljak az új verzióval úgy hogy ha 6 kártyából 2-3 nullát hashel? a többi jól teljesít amúgy!  driver frissítés? vagy csak több kakaó kell neki? mert nekem a 11-es sem ment rendesen ezek miatt...

Több virtuális memória kell neki, mint a réginek. Manuálisan állítsad át 16GB-ra, vagy többre.

sajnos nem oldotta meg, viszont kiszúrtam hogy kliens indításánál ilyet ír ki : Error parsing line 6 of config.txt

amúgy amelyik gép win 7 alatt megy 4 kártyával az tökéletesen működik... lassan utoléri a sima 10-es verzió teljesítményét a 6 kártyásat :)

andysk

Amugy a gyorsulas talan semmit sem er. Maris emelkedik a difficulty...