Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Fórum Szabályzat [Tervezet]

Indította bazsy, december 31, 2017, 12:47:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

bazsy

Mivel elég sok szabálytalanság van a fórumon ezért írtam egy szösszenetet ami esetleg végleges is lehet!
Kérlek olvassátok el bármilyen építő jellegű hozzászólást elfogadok ha kell bele írom vagy kiveszem!


Beillesztem ide nektek:



Kriptopénz.infó Fórum szabályzat
A Kriptopénz.infó Fóruma nyilvános. A regisztrált Felhasználók véleményüket, meglátásaikat a Fórum szabályzatában leírtak szerint megfelelő módon fejthetik ki.


A Kriptopénz.infó Fórumát a felhasználók ingyenesen vehetik igénybe. A hozzászólások valóságtartalmáért a Kriptopénz.infó semmilyen felelősséget nem vállal.


A Kriptopénz.infó  Fóruma moderált!
A moderátorok alapvető feladata biztosítani a folyamatos társalgás lehetőségét, ennek érdekében törlik a Fórumon közzétett hozzászólások közül azokat, amelyek:


*akadályozzák a fórumok rendeltetésszerű használatát,
*a Kriptopénz.infó rendszerének vagy bármely felhasználó számítógépének működését általuk nem kívánt módon befolyásolják,
*tartalma jogszabályba vagy jelen szabályzatba ütközik.


Mivel a moderátorok sem láthatnak minden egyes hozzászólást, ezért kérjük, hogy ha egy Felhasználónk olyan bejegyzésre bukkan, amely megítélése szerint jelen szabályzat valamelyik pontjába ütközik, esetleg egyéb módon akadályozza a kulturált társalgást, jelezze azt egy moderátornak vagy jelentse be.


A Kriptopénz.infó Fórumon a felhasználók bizonyos megkötésekkel olyan nick nevet  választhatnak maguknak, amilyet szeretnének.


1.Ezek alól elsődlegesen kivételt képeznek: Kriptopénz, Kriptopénz.infó, moderátor elnevezések, illetve ezek különböző számozásokkal, illetve egyéb megjelölésekkel létrehozott változatai,

2.védett név, elnevezés,

3.kortárs vagy történelmi - magyar vagy külföldi - közszereplő, közismert ember neve, művész- vagy beceneve,

4.más jogos és méltányolható érdekeit sértő név, elnevezés,

6.obszcén vagy trágár kifejezés,

7.rasszista, mások lelkiismereti-, vallási-, nemzeti-, nemzetiségi hovatartozását gyalázó vagy sértő kifejezés,

8.burkolt vagy nyílt reklámhordozó kifejezés,

9.a Kriptopénz.info fórumán már létező vagy ahhoz a megtévesztésig hasonlító azonosító.


Általános Szabályzat


1.Kérünk, egymással szemben legyetek udvariassak és tisztelettudóak.

2.Tilos más felhasználó sértegetése, zaklatása (akár fórumban, akár privát üzenetben).

3.Moderátorok megszemélyesítése szigorúan tilos.

4.A fórumközösség ellen szándékosan vétőktől megtagadjuk a fórum használatának jogát.

5.Ne használj jogvédelem alatt álló anyagokat megfelelő engedély nélkül.(COPYRIGHT)

6.A fórum nem arra való, hogy mások nyelvtani hibáit kijavítsd. Ha egy hozzászólás nyelvtanilag elfogadhatatlan, kérünk, jelezd egy moderátoroknak.

7.Figyelj arra, hogy hozzászólásaid tartalommal bírjank. Egyszavas (pl. "Lol", "haha", "rofl" ...) hozzászólások, különösen hosszú témáknál, követhetetlenné teszik a temát.

8.Tilos a káromkodás!


A moderátorok indoklás nélkül törölhetnek hozzászólást (és az arra érkezett válaszokat), törölhetnek témát vagy módosíthatják a topic címét, ha:

*a vitapartner vagy más személyét sértő hangnemű,

*személyiségi, illetve közösségi jogokat sértő,

*adatvédelmi törvényeket sértő,

*agresszív, fenyegető, félelemkeltő, gyűlöletkeltő,

*a közzétételének időpontjában hatályos jogszabályba ütközik, illetve bűncselekményre vagy egyéb jogsértésre történő felhívást vagy arra való jelentkezést tartalmaz,

*a társadalom általánosan elfogadott erkölcsi normáit, a természeti, történelmi, tudományos, kulturális értékek megbecsülését, bármely világnézeti, vallási meggyőződést sért,

*népek, nemzetiségek, etnikumok, bármely kisebbségek, nemek, korosztályok közötti hátrányos megkülönböztetést tartalmaz, akár burkolt formában,

*más személyes adatait nyilvánosságra hozza,

*nem a vita tárgyával vagy a topic címével összefüggő,

*már meglévő hozzászólást vagy topicot ismétel,

*törölt hozzászólást idéz vagy ismétel,

*bújtatva vagy közvetlenül valakinek a cégét, szolgáltatásait reklámozza,

*nicket sértő vagy lejárató, alpári című vagy tartalmú, trágár szavakat tartalmazó,

*a kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó vagy zavaró,

*a szerkesztéssel, moderálással, illetve a moderátorokkal foglalkozó bejegyzés,

*a témához a megnyitást követő egy hónap alatt nem érkezett egy hozzászólás sem,


A moderátorok indoklás és értesítés nélkül korlátozhatják, letilthatják a hozzászólót, ha:

*rendszeresen, szándékosan a moderátori alapelvekbe ütköző módon vagy tartalommal szól hozzá,

*törölt hozzászólást idéz vagy visszamásol,

*a nick neve vagy e-mail címe közismert közéleti vagy történelmi személyiség, népcsoport, szervezet vagy intézmény nevével egyezik,

*a nick-je megtévesztésig hasonlít már bejegyzett nick-re,

*a nick-je obszcén vagy trágár kifejezés, rasszista, mások vallását, nemzeti, nemzetiségi hovatartozását gyalázó, sértő kifejezés, burkolt vagy nyílt reklámhordozónak tekinthető,

*a nick-je jogszabályi értelemben védett név,

*a nick-je más jogos és méltányolható érdekeit sértő név,

*tevékenysége jelen moderálási elvekkel ellenkezik,

*a moderátor felszólításának ismételten nem tesz eleget,

*politikai véleményt közöl.


Chat Szabályzat


Az alább írt szabályok megszegése chat jogosultság megvonásával jár,akár 1 nap,1 hét,1 hónap vagy végleges!

1. Tilos a chaten kéregetni bármilyen formában!
2. A chat általános beszélgetésekre használjuk amennyiben nem idevaló kérés,kéregetés érkezik azt szó nélkül törüljük!
3. Tilos a káromkodás!
4. Tilos figyelemfelkeltő színeket használni!
5.
stb....

Témák, topicok

1.A hozzászólásokat a megfelelő témában tedd. Szükség esetén használd a keresőt.(Jobb felső sarok)

2.A témákat a megfelelő fórumban, alfórumban hozd létre. Egyéb esetben a témát áthelyezzük, vagy töröljük.

3.
Kerüld a témák ismétlését. Ha ismétlődő témára bukkansz, kérlek jelezd egy moderátornak.

4.Kérünk válassz megfelelő téma címet. Kevés segítséget nyújtanak az olyan témát mint "SOS, Segítség" vagy "Kérdés". Helyette érdemes a tartalomra utalni!

5.Duplikált téma nyitása tilos szó nélkül törlésre kerül!

6.Rejtett link nem meg engedett! **hiperlink, [link] stb..**

bazsy

Olvashatóbbá tettem jöhetnek bátran az építő jellegű hozzászólások!
Vagy bármi ami hiányzik és jó lenne ha lenne

Merderion

Nem feltüntetett ref linkek?
**hiperlink, [link] stb**
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

bazsy


bazsy

Senkinek nincs véleménye?
Jó lenne közösen egy szabályzatot felépíteni :)

bazsy

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 02, 2018, 11:06:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum január 02, 2018, 10:15:33 DÉLELŐTT
Senkinek nincs véleménye?
Jó lenne közösen egy szabályzatot felépíteni :)

Nem kell szabályzat, mert akkor Kasima haverodat ki kellene tiltsad, azt ugyebár meg nem lehet, mert a haverok azok haverok :)


Valahogy éreztem hogy te leszel az akinek nem fog tetszeni ez az egész,te már egyszer írtad hogy fogsz írni egy szabályzatot de nem láttam vagy láttuk hogy lett volna belőle valami.
Én írtam egyet te vagy az első akinek nem tetszik oké rendben lehet kritizálni!
Meg tudhatom hogy miért vagy negatív?

Merderion

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 02, 2018, 11:06:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum január 02, 2018, 10:15:33 DÉLELŐTT
Senkinek nincs véleménye?
Jó lenne közösen egy szabályzatot felépíteni :)

Nem kell szabályzat, mert akkor Kasima haverodat ki kellene tiltsad, azt ugyebár meg nem lehet, mert a haverok azok haverok :)

Nem állok senki oldalára, de szerintem azért mert valaki nyers, meg nem kedveds az nem indok a bannra... ::) ;D
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

bazsy

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 02, 2018, 11:13:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Merderion Dátum január 02, 2018, 11:11:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Arkenso Dátum január 02, 2018, 11:06:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum január 02, 2018, 10:15:33 DÉLELŐTT
Senkinek nincs véleménye?
Jó lenne közösen egy szabályzatot felépíteni :)

Nem kell szabályzat, mert akkor Kasima haverodat ki kellene tiltsad, azt ugyebár meg nem lehet, mert a haverok azok haverok :)

Nem állok senki oldalára, de szerintem azért mert valaki nyers, meg nem kedveds az nem indok a bannra... ::) ;D

A jelenlegi szabályzatban is ez áll: "nem fogsz rágalmazó, pontatlan, sértő, durva, utálatos, zaklató, obszcén, profán". Szerintem ezt már bőven ki lett merítve :)


De ez nem végleges ez csak egy vázlat ami az én elképzelésem,ha végleges lenne akkor elég sok embertől elköszöntünk volna szerintem.
Haverok meg azok a haverok akikkel napi szinten beszélsz személyesen is találkozol velük!Az itteni haverok meg fórumtársak és ha érvényben lesz a szabályzat,se én sem a másik 3 ember nem fog kivételezni senkivel.

kasima

#8
Köszi Bazsy!
Mostantól még jobban oda figyelek a káromkodásra legfőképp.  Mert én sztem már rég ki lettem volna ezért csapva..
Volt egy kettő megnyilvánulásom ami jah... mikor az ember tényleg elborul meg védi magát..
Mert rám ez pont eléggé vonatkozik... csak jobb kifejezni az őszinte véleményt.
DE azért valljuk be tényleg vannak suta emberek...

Amúgy egy ilyen szó szűrőt be lehetne építeni a fórumba vagy a chat-be is milyen szavakat ne lehessen használni..

Meg mondjuk a reffes linkekre is korlátozni ezeket... ja ezt látom ilyen van.
Fórumban ha van értelmes leírás és valós amit hirdet emberkénk akkor oda lehet de az ilyen piramis szerű játékok meg lehúzó oldalak nem ide tartoznak... Mondjuk mindenki maga dönti el h belép vagy sem. 

Merderion

Idézetet írta: kasima Dátum január 02, 2018, 11:44:25 DÉLELŐTT
Köszi Bazsy!
Mostantól még jobban oda figyelek a káromkodásra legfőképp.  Mert rám ez pont eléggé vonatkozik... csak jobb kifejezni az őszinte véleményt. Meg azért valljuk be tényleg vannak suta emberek...

Amúgy egy ilyen szó szűrőt be lehetne építeni a fórumba vagy a chat-be is milyen szavakat ne lehessen használni..

Meg mondjuk a reffes linkekre is korlátozni ezeket... ja ezt látom ilyen van.
Fórumban ha van értelmes leírás és valós amit hirdet emberkénk akkor oda lehet de az ilyen piramis szerű játékok meg lehúzó oldalak nem ide tartoznak... Mondjuk mindenki maga dönti el h belép vagy sem.

Nem arra céloztam, hogy ami ott van a neved alatt, mert oda azt raksz amit csak akarsz. Hanem konkrétan a NetBusinessForum-ra célozgattam :D
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

kasima

Idézetet írta: Merderion Dátum január 02, 2018, 11:48:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kasima Dátum január 02, 2018, 11:44:25 DÉLELŐTT
Köszi Bazsy!
Mostantól még jobban oda figyelek a káromkodásra legfőképp.  Mert rám ez pont eléggé vonatkozik... csak jobb kifejezni az őszinte véleményt. Meg azért valljuk be tényleg vannak suta emberek...

Amúgy egy ilyen szó szűrőt be lehetne építeni a fórumba vagy a chat-be is milyen szavakat ne lehessen használni..

Meg mondjuk a reffes linkekre is korlátozni ezeket... ja ezt látom ilyen van.
Fórumban ha van értelmes leírás és valós amit hirdet emberkénk akkor oda lehet de az ilyen piramis szerű játékok meg lehúzó oldalak nem ide tartoznak... Mondjuk mindenki maga dönti el h belép vagy sem.

Nem arra céloztam, hogy ami ott van a neved alatt, mert oda azt raksz amit csak akarsz. Hanem konkrétan a NetBusinessForum-ra célozgattam :D

Tudom tudom :D Azért is úgy írtam. Ami a meg nevem alatt nem átbaszás. Csak értelmezni kell. Meg elolvasni az oldalt értelmesen. Az apró betűs részt is mert az is van :D