Simplemining OS - az egyszerűen használható bányász oprendszer

Indította lakat, május 01, 2017, 10:47:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

knorbi

Idézetet írta: SF Dátum augusztus 25, 2017, 08:42:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: knorbi Dátum augusztus 21, 2017, 09:02:21 DÉLUTÁN
nem találom, de egyesével lehet-e powerlimitelni a kártyákat vagy csak mindet egyszerre? mint pl az msi afterburnerrel
vegyes rigem van.


Csak egyszerre lehet az összeset a rigen belül.
köszi
Szted ezt lefejlesztik?

CryptoP

Idézetet írta: knorbi Dátum augusztus 27, 2017, 10:13:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum augusztus 25, 2017, 08:42:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: knorbi Dátum augusztus 21, 2017, 09:02:21 DÉLUTÁN
nem találom, de egyesével lehet-e powerlimitelni a kártyákat vagy csak mindet egyszerre? mint pl az msi afterburnerrel
vegyes rigem van.


Csak egyszerre lehet az összeset a rigen belül.
köszi
Szted ezt lefejlesztik?

Ha eddig nem integrálták ezt az egyszerű funkciót, akkor nem látnék rá esélyt, hogy valamikoris bekerül, de remélem rosszul gondolom. :)

Nekem is volna egy kérdésem, valaki rájött már esetleg, hogy putty nélkül hogyan tudnánk kiszedni a WAN IP-t? Poolnál a coin mennyiségének állításakor szükség van rá, viszont egyelőre még nem találtam rá egyszerű megoldást.  :)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

BiroG

Ha abban a LAN-ban van egy géped amiben a RIG-is akkor böngészőből meghívod a https://www.whatismyip.com/ oldalt. Ez azért is jó megoldás mert ha NAT-ol a szolgáltatód akkor még a routered se a valódi publikus IP-t mutatja.

reloopbenny

Valaki próbált már Monero-t bányászni vele mert nekem nem igazán akar összejönni! Valami gpu hibát ír ! Órajeleket próbálgattam de mindenhogy ugyan ez ötletek?

SF

Idézetet írta: reloopbenny Dátum szeptember 04, 2017, 03:44:53 DÉLUTÁN
Valaki próbált már Monero-t bányászni vele mert nekem nem igazán akar összejönni! Valami gpu hibát ír ! Órajeleket próbálgattam de mindenhogy ugyan ez ötletek?


Nem fog menni.

reloopbenny

Idézetet írta: SF Dátum szeptember 04, 2017, 08:30:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reloopbenny Dátum szeptember 04, 2017, 03:44:53 DÉLUTÁN
Valaki próbált már Monero-t bányászni vele mert nekem nem igazán akar összejönni! Valami gpu hibát ír ! Órajeleket próbálgattam de mindenhogy ugyan ez ötletek?


Nem fog menni.


De megy csak a másik bányász programmal :) Claymore sajnos nem jó!


VampireV

Ez a rendszer max. mennyi kártyát tud kezelni? Pont a H110 pro lapot nézem, és azon gondolkozom, hogy vajon melyik rendszerrel működne jól, és akkor jutott ez a rendszer az eszembe, hogy lehet-e egy működőképes megoldás?! Próbáltam utánanézni, de egyelőre még nincs meg, hogy mennyi kártyát tud kezelni.


Rob108

Sziasztok!


Ma hajnalban a Win 10 úgy gondolta, karácsony van, a tököm akarja futtatni a 10.2 miner programot. Kikapcsolt frissítés, kikapcsolt defender mellett is csodákat képes művelni.  Egy év bányászat után, úgy gondolom a win 10 nem egy stabil o.s.  erre a célra. Pár perc kutakodás után találtam erre a Simple mining  megoldásra. Pendrive-ra föl, emil cím beállít, indult is.  Számomra tökéletes. Stabil linux alap, bárhonnan újraindítható, egyszerűen lehet váltani a miner-ek között.  Bányászgépen soha többé win 10.

kozosbanyaszat

Tapasztaltaim:
6db gigabyte Rx570 gaming kártya, windows alatt erős hullamzás a hashrateben, claymore 11 esetében. Simpleminingba egyszerűen nem akar hullámzani... akárhogy akarom :DD. Szóval jók a tapasztalatok.

Székely Vegán

Mennyi a különbség falból mért fogyasztásnál?
Aszongyák a linuxon nem nagyon lehet alulfeszezni ezért magasabb a fogyasztás.
Ha nincs nagy különbség lehet átállok én is, bár már windows folyik az ereimben is lol..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

dpeter

Kényszerűségből egyik gépemre megitn simpleminingos-t kellett tennem, én is a linux alatti magasabb fogyasztás miatt álltam át annó winfos-ra.
Fogyasztásmérőt sem tudok jelenleg erre a gépre kötni (nemhogy monitort, ezért kellett valami, amiről tuti febootol).


Fejlődött a legutóbbi próbám óta a dolog, 4.13 egyénileg forgatott kernel került a rendszer alá, és számomra egyelőre úgy tűnik, hogy a kártya biosába írt feszadatokkal megy a rendszer, mivel három szarrá optimalizált bios-al rendelkező kártya meg ebben, kártya táblájában vissza vannak véve a frekik is, és minden frekihez egyéni fesz van megadva. Cryptonote amúgy sem egy éhes darab, de:
Sapphire Nitro+ 580 4GB, 1220MHz max freki, hozzá ha jól emlékszem valami 850mV, egyedi memtiming, 1940MHz ram, 44°C, 42% fan 746H/s
Nem fűt, nem hangos, ez csak úgy lehet, ha keveset is fogyaszt.


bios innen van: https://www.miningtweaks.com/sapphire-rx-580-nitroplus-4gb-elpida-bios/
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Hgabi

Sziasztok, új vagyok SMOS-ban. Használni szeretném windows helyett. Pendrivera ki is írtam megy is rendesen a bánya a gépen. A fan control viszont nem akar működni normálisan. Beállítom a target temperaturet és a minimum fan speedet mivel csak ezt a kettőt lehet. Rányomok hogy save rebootolom. A target temperature az én elképzelésem szerint az ami körül tartja a program a kártyák hőfokát a min fan speed meg akkor is megvan ha a kártya éppen 20fokon megy. Beállítás után viszont nem működik se nem pörgeti fel a min fanspeedre a kártyát se nem tartja target temperaturet.

Valakivel történt már hasonló esetleg ötletek?

Nvidia kártyáról van szó, legfrissebb smos nvidiához való, claymore eth+pasc

Köszönöm a segítséget előre is :)