Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Bányagép a padláson

Indította Dramix, november 14, 2017, 08:10:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Dramix

Gyorsan felvázolva van egy hatalmas szigeteletlen padlás ahova fel szeretném tenni a rigeket. Van több megoldás is, de jelenleg ez lenne számomra a legegyszerűbb.

Mire kell számítanom? Megfagyasztom a -10 fokos téli hideggel a gépeket vagy csak jobb lesz? Páratartalom is fontos tényező lehet.
Gondoltam arra, hogy egy dobozba rakom a rigeket és felül kifújatom a meleg levegőt, alul pedig beáramlik, viszont így ugyan úgy bemegy a jéghideg...

hoppus

Idézetet írta: Dramix Dátum november 14, 2017, 08:10:09 DÉLUTÁN
Gyorsan felvázolva van egy hatalmas szigeteletlen padlás ahova fel szeretném tenni a rigeket. Van több megoldás is, de jelenleg ez lenne számomra a legegyszerűbb.

Mire kell számítanom? Megfagyasztom a -10 fokos téli hideggel a gépeket vagy csak jobb lesz? Páratartalom is fontos tényező lehet.
Gondoltam arra, hogy egy dobozba rakom a rigeket és felül kifújatom a meleg levegőt, alul pedig beáramlik, viszont így ugyan úgy bemegy a jéghideg...


amennyire tudom a hideg csak jó a gépeknek bár nyilván kérdés, hogy a minusz tartomány mennyire lesz jó. Pára fizikai tulajdonsága, hogy csak hideg felületen csapódik le, ergó egy működő gépre nem. Kivéve persze ha valami miatt leáll, akkor könnyen lehül és egy pillanat alatt lecsapódik rá a pára. Valakitől itt hallottam, hogy akár még akkor is letud csapódni hogy ha néhány másodpercre le-le áll a venti. Mondjuk ezt kétlem, mert nem hiszem, hogy annyi idő alatt annyira lehűlne de kitudja...

Hunter008

Idézetet írta: Dramix Dátum november 14, 2017, 08:10:09 DÉLUTÁN
Gyorsan felvázolva van egy hatalmas szigeteletlen padlás ahova fel szeretném tenni a rigeket. Van több megoldás is, de jelenleg ez lenne számomra a legegyszerűbb.

Mire kell számítanom? Megfagyasztom a -10 fokos téli hideggel a gépeket vagy csak jobb lesz? Páratartalom is fontos tényező lehet.
Gondoltam arra, hogy egy dobozba rakom a rigeket és felül kifújatom a meleg levegőt, alul pedig beáramlik, viszont így ugyan úgy bemegy a jéghideg...
Azt azért nem hiszem, hogy egy olyan padláson -10 fok lehet ahol a házban egyébként fűtenek. Szerintem + pár fok azért van télen is. Ennek ellenére szerintem nem jó ötlet, mert tényleg ott a páralecsapódás veszélye áramkimaradás esetén, illetve ha esetleg az esővíz befolyik, akkor abból komoly probléma lehet. Plusz ami még problémásabb, az nyáron a nagy meleg. Szerintem nagyon nehéz lenne megfelelő hűtést kiépíteni. Illetve én azért a tűzveszély miatt is aggódnék.

Csongor

Miert nem lehet bent a hazban tartani a rigeket? Ottvnincs gond a paralecsapodassal, es meg a hazat is futi, csokkentve ezzel a futesszamlan is. Nekem a lakasban van, kellemes meleget csinal a hazba.

Franky2Ster

Idézetet írta: Csongor Dátum november 28, 2017, 11:17:33 DÉLELŐTT
Miert nem lehet bent a hazban tartani a rigeket? Ottvnincs gond a paralecsapodassal, es meg a hazat is futi, csokkentve ezzel a futesszamlan is. Nekem a lakasban van, kellemes meleget csinal a hazba.

Gondolom sokan nem szeretik ha ott zúg mellettük.

elbandi

Idézetet írta: Csongor Dátum november 28, 2017, 11:17:33 DÉLELŐTT
Miert nem lehet bent a hazban tartani a rigeket? Ottvnincs gond a paralecsapodassal, es meg a hazat is futi, csokkentve ezzel a futesszamlan is. Nekem a lakasban van, kellemes meleget csinal a hazba.
ez egeszen addig oke lesz, amig egy rovidzar/tularam (pcie molex csatin) be nem lobbantja... teny hogy akkor meg melegebb lesz!  :D

raffiakötö

Idézetet írta: elbandi Dátum november 28, 2017, 01:57:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum november 28, 2017, 11:17:33 DÉLELŐTT
Miert nem lehet bent a hazban tartani a rigeket? Ottvnincs gond a paralecsapodassal, es meg a hazat is futi, csokkentve ezzel a futesszamlan is. Nekem a lakasban van, kellemes meleget csinal a hazba.
ez egeszen addig oke lesz, amig egy rovidzar/tularam (pcie molex csatin) be nem lobbantja... teny hogy akkor meg melegebb lesz!  :D


Rövidzár/túláram lehet a padláson is, pincében is. Igazából mindegy hol tartod a bányagépet, benne van a pakliban egy-két pukk lehetősége. Persze amennyire lehet meg kell tenni mindent a biztonságos működés érdekében!

elbandi

Idézetet írta: raffiakötö Dátum november 28, 2017, 02:31:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: elbandi Dátum november 28, 2017, 01:57:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum november 28, 2017, 11:17:33 DÉLELŐTT
Miert nem lehet bent a hazban tartani a rigeket? Ottvnincs gond a paralecsapodassal, es meg a hazat is futi, csokkentve ezzel a futesszamlan is. Nekem a lakasban van, kellemes meleget csinal a hazba.
ez egeszen addig oke lesz, amig egy rovidzar/tularam (pcie molex csatin) be nem lobbantja... teny hogy akkor meg melegebb lesz!  :D


Rövidzár/túláram lehet a padláson is, pincében is. Igazából mindegy hol tartod a bányagépet, benne van a pakliban egy-két pukk lehetősége. Persze amennyire lehet meg kell tenni mindent a biztonságos működés érdekében!
Jah, csak ha olyan a pukk, akkor vele eg a padlas rosszabb esetben a haz is. persze lehet szerelni mindenfele olto/riaszto berendezest, csak az sem lesz olcso...

janixwow

Nem sok minden van egy RIG-en ami hatalmas lángal tudd égni, ha 1m-es védelmi zónát alakitasz ki és nem fából épited a RIG keretett elég nagy biztonságot jelent.  A túláram ellen pedig inkább a 230v-os hálozaton jelentkezik, de az ellen pár ezer Ft-os hosszabitó is véd.



Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Til

Én nem tenném padlásra.Ha zavar a zaj, vagy nincs hely,de magamnál akarom tudni a riget, akkor nincs más megoldás nem építek.
Ha csak 1 rig lenne, azt ki lehet hozni zajtalanra.Ha több rig van pl 3 , az 2.5M forint.(vagy több vagy kevesebb ,de ha már építek akkor egy belépő szintet mondok).Namármost ki az a hülye aki 2.5M-t kitesz a a szakadék szélére?
Egy padlás tele van porral.Nem tudom a kérdező milyen padlásokat látott, de egy cserepes héjalás esetén csomó rés van.Van még a pala, ami már lehet ,hogy feledésbe merült mer veszélyes,de a helyzet ugyanaz.A zsindely még akár jó is lehet,mert ott a ragaljákkal ki lehet alakítani résmentes tetőt,de por és pára akkor is lesz.
A szobában így is havonta meg kell küzdenem a porral.A padláson heti 2x vagy többször kellene.A párával meg pénz nélkül nem lehet mit kezdeni.
Akár lehetne valami porszűrő hálót tenni,de a pára még jelen lesz.
Láttam már ilyen helyekre szánt gépeket, hát mit mondjak még köszönő viszonyban sincsenek egy nyitott rig kerettel.Aki tudja mi az ESD az IP védelem ,annak ilyen ötlet a fejében meg sem fordul.
Egy darabig működne is a dolog, de mi van ,ha 2 hét után elszáll az egyik kártya.Majd 1 hónap után a második és így tovább.Tudom visszaküldi garanciába.Meddig lehet ezt a kört játszani?Max a második garanciáztatásig,ha az elsőig sikeresen eljut.
C:\> del c:\command.com

lhajnal

Én is féltem a párától.
De egy éve a fedett teraszon ketyeg a gép. Az eső nem ési, de a napot azért kapta, most meg a -1fokot. "Bajanincs"
Egyszer egyszer leáll, mint mindenkinek. Olyan 2 hetente. Aztán bekapcsolom, és "elvan". Érdekes, nem tudom miért, de egy csepp pára se volt még a karikon. Tavaly télen takargattam, lefedtem, de az volt a rosszabb. A szél és eső nem éri, de a hideg-meleg igen. De nézd meg Vegánt, persze ott nincs hideg, de pára az van :)

elbandi

Idézetet írta: lhajnal Dátum december 04, 2017, 10:35:47 DÉLUTÁN
Én is féltem a párától.
De egy éve a fedett teraszon ketyeg a gép. Az eső nem ési, de a napot azért kapta, most meg a -1fokot. "Bajanincs"
Egyszer egyszer leáll, mint mindenkinek. Olyan 2 hetente. Aztán bekapcsolom, és "elvan". Érdekes, nem tudom miért, de egy csepp pára se volt még a karikon. Tavaly télen takargattam, lefedtem, de az volt a rosszabb. A szél és eső nem éri, de a hideg-meleg igen. De nézd meg Vegánt, persze ott nincs hideg, de pára az van :)
para a hideg feluletre csapodik le. mivel a kartyak melegek, perszehogy nem fog lecsapodni oda semmi

Til

Idézetet írta: lhajnal Dátum december 04, 2017, 10:35:47 DÉLUTÁN
Én is féltem a párától.
De egy éve a fedett teraszon ketyeg a gép. Az eső nem ési, de a napot azért kapta, most meg a -1fokot. "Bajanincs"
Egyszer egyszer leáll, mint mindenkinek. Olyan 2 hetente. Aztán bekapcsolom, és "elvan". Érdekes, nem tudom miért, de egy csepp pára se volt még a karikon. Tavaly télen takargattam, lefedtem, de az volt a rosszabb. A szél és eső nem éri, de a hideg-meleg igen. De nézd meg Vegánt, persze ott nincs hideg, de pára az van :)
Lehet ,hogy ezek a kártyák ezek szerint többet elviselnek ,mint gondoltuk.
C:\> del c:\command.com

Székely Vegán

Idézetet írta: lhajnal Dátum december 04, 2017, 10:35:47 DÉLUTÁN
Én is féltem a párától.
De egy éve a fedett teraszon ketyeg a gép. Az eső nem ési, de a napot azért kapta, most meg a -1fokot. "Bajanincs"
Egyszer egyszer leáll, mint mindenkinek. Olyan 2 hetente. Aztán bekapcsolom, és "elvan". Érdekes, nem tudom miért, de egy csepp pára se volt még a karikon. Tavaly télen takargattam, lefedtem, de az volt a rosszabb. A szél és eső nem éri, de a hideg-meleg igen. De nézd meg Vegánt, persze ott nincs hideg, de pára az van :)


Nem gond a pára.
Még it Floridában sem.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

sleve

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 05, 2017, 11:05:16 DÉLUTÁN
Nem gond a pára.
Még it Floridában sem.

Floridai párát én is jobban elviselném.  ;D

Nero

a para csak hideg idoben gond, floridaban meg az eleg ritka :)

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 05, 2017, 11:05:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lhajnal Dátum december 04, 2017, 10:35:47 DÉLUTÁN
Én is féltem a párától.
De egy éve a fedett teraszon ketyeg a gép. Az eső nem ési, de a napot azért kapta, most meg a -1fokot. "Bajanincs"
Egyszer egyszer leáll, mint mindenkinek. Olyan 2 hetente. Aztán bekapcsolom, és "elvan". Érdekes, nem tudom miért, de egy csepp pára se volt még a karikon. Tavaly télen takargattam, lefedtem, de az volt a rosszabb. A szél és eső nem éri, de a hideg-meleg igen. De nézd meg Vegánt, persze ott nincs hideg, de pára az van :)


Nem gond a pára.
Még it Floridában sem.
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Sedus

Sziasztok, én is a padlásra költöztetném be a riget, szigetelt, 5 fok alá ilyen hidegbe se esik le a hőmérséklet, por,kosz minimálisan van. Ebben az esetben is számolnom kell az esetleges kártya leállásból adódó pára lecsapódással? A tűz veszélyen kívül milyen hátrányai lehetnek még ennek a módszernek?

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Sedus Dátum december 17, 2017, 11:09:50 DÉLUTÁN
Sziasztok, én is a padlásra költöztetném be a riget, szigetelt, 5 fok alá ilyen hidegbe se esik le a hőmérséklet, por,kosz minimálisan van. Ebben az esetben is számolnom kell az esetleges kártya leállásból adódó pára lecsapódással? A tűz veszélyen kívül milyen hátrányai lehetnek még ennek a módszernek?

Semmivel. Ha szigetelt a padlás egyszerűen emelkedik fog a hőmérséklet . Mert befuti a rig. Ha meg leallt úgyis megnezed mi van vele :)
Havonta nézd meg nem e porosodik