Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Vízhűtés az altcoin bányászatban..

Indította lakat, február 10, 2017, 08:11:45 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

lakat

Dumáljunk ebben a topikban a vízhűtésről.
Ki használja előnyök, hátrányok..

Én magam sok fantáziát látnék benne, mivel a keletkező hő elvezetése egyszerűbb a kártyák élettartama nő a jobb hűtés miatt, ráadásul a hő egyszerűbben hasznosítható is, pl melegvíz, fűtés, stb..
Persze hátrány is van a relative magasabb ár...

Nektek mi a véleményetek?
Használnátok?

boti123


kidface

#2
Idézetet írta: lakat Dátum február 10, 2017, 08:11:45 DÉLELŐTT
Dumáljunk ebben a topikban a vízhűtésről.
Ki használja előnyök, hátrányok..

Én magam sok fantáziát látnék benne, mivel a keletkező hő elvezetése egyszerűbb a kártyák élettartama nő a jobb hűtés miatt, ráadásul a hő egyszerűbben hasznosítható is, pl melegvíz, fűtés, stb..
Persze hátrány is van a relative magasabb ár...

Nektek mi a véleményetek?
Használnátok?
Szerintem túl drága! És ahhoz hogy pl. Melegvízet vagy fűtest csinálj vele szintén magas hőfokon kell járatnod a kártyákat és rengeteg kell belőle hogy hatékony legyen.
A túl magas költség miatt nem éri meg at építeni a kártyákat. Főleg ha pl. 3 ev garancia van rajtuk!

kidface

#3
Idézetet írta: lbandita Dátum február 10, 2017, 11:18:23 DÉLELŐTT
én is kerestem lehetőségeket, vízhűtés nagyon drága , a legolcsóbb megoldás az ásványi olaj medence, hőcserélővel.

A 3 év garancia miatt nem éri meg hozzá nyúlni a kartyakhoz! Ha csak 1 év garancia van akkor a lejárta után már lehet gondolkodni ilyeneken

andysk

Igen ez nagyon érdekes téma. Most egy 25 emeletes toronyházban lakom. 1 emelet az 1 iroda vagy 1 lakás. 80-100 rig többé ke ésbé kifűthetné az egészet. És persze gondolni kellene a nyárra is.

kidface

Idézetet írta: andysk Dátum február 10, 2017, 11:44:19 DÉLELŐTT
Igen ez nagyon érdekes téma. Most egy 25 emeletes toronyházban lakom. 1 emelet az 1 iroda vagy 1 lakás. 80-100 rig többé ke ésbé kifűthetné az egészet. És persze gondolni kellene a nyárra is.
m3 -tol fugg, hogy mekkora legtomeget kell felmelegiteni 20-22C-ra. Ugy kell megoldani a rendszert hogy nyaron ki tudjon jutni a szabadba a meleg levego es helyette huvosebb jojjon be! Vagy a meleg levegot felhasznalod "meleg" viz eloallitasra.

lakat

Idézetet írta: kidface Dátum február 10, 2017, 10:28:05 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum február 10, 2017, 08:11:45 DÉLELŐTT
Dumáljunk ebben a topikban a vízhűtésről.
Ki használja előnyök, hátrányok..

Én magam sok fantáziát látnék benne, mivel a keletkező hő elvezetése egyszerűbb a kártyák élettartama nő a jobb hűtés miatt, ráadásul a hő egyszerűbben hasznosítható is, pl melegvíz, fűtés, stb..
Persze hátrány is van a relative magasabb ár...

Nektek mi a véleményetek?
Használnátok?
Szerintem túl drága! És ahhoz hogy pl. Melegvízet vagy fűtest csinálj vele szintén magas hőfokon kell járatnod a kártyákat és rengeteg kell belőle hogy hatékony legyen.
A túl magas költség miatt nem éri meg at építeni a kártyákat. Főleg ha pl. 3 ev garancia van rajtuk!
Egyáltalán nem kell ezekhez magas hőmérséklet..
A használati meleg vízhez elég a 45 fok, ugyanígy elég a nagy felületű fűtéshez is. Nekem régi radiátoraim vannak, de soha nem engedem fel a kazán hőmérsékletét 60 fok fölé.. Szóval a kártyáknak nem kell gyakorlatilag 50-55 fok fölé melegedniük.. Az meg azért igazán nem magas, mivel 75 fokon is a világ végéig elmennének..
Medence fűtéshez meg még a 40 fok is sok..


kidface

Idézetet írta: lakat Dátum február 10, 2017, 12:17:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 10, 2017, 10:28:05 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum február 10, 2017, 08:11:45 DÉLELŐTT
Dumáljunk ebben a topikban a vízhűtésről.
Ki használja előnyök, hátrányok..

Én magam sok fantáziát látnék benne, mivel a keletkező hő elvezetése egyszerűbb a kártyák élettartama nő a jobb hűtés miatt, ráadásul a hő egyszerűbben hasznosítható is, pl melegvíz, fűtés, stb..
Persze hátrány is van a relative magasabb ár...

Nektek mi a véleményetek?
Használnátok?
Szerintem túl drága! És ahhoz hogy pl. Melegvízet vagy fűtest csinálj vele szintén magas hőfokon kell járatnod a kártyákat és rengeteg kell belőle hogy hatékony legyen.
A túl magas költség miatt nem éri meg at építeni a kártyákat. Főleg ha pl. 3 ev garancia van rajtuk!
Egyáltalán nem kell ezekhez magas hőmérséklet..
A használati meleg vízhez elég a 45 fok, ugyanígy elég a nagy felületű fűtéshez is. Nekem régi radiátoraim vannak, de soha nem engedem fel a kazán hőmérsékletét 60 fok fölé.. Szóval a kártyáknak nem kell gyakorlatilag 50-55 fok fölé melegedniük.. Az meg azért igazán nem magas, mivel 75 fokon is a világ végéig elmennének..
Medence fűtéshez meg még a 40 fok is sok..


OK, de mennyiseg az kell!! 6-18db kartyaval nem fogsz akkora vizmennyiseget felmelegiteni ami kifuti a lakast az tuti! Foleg ha a hasznalati melegvizet is azzal akarod eloallitani! Ez annak eri meg akinek van megfelelo szamu kertyaja es pl. csaladi hazban el, a rig-ek nem az eletterukben helyezkednek el, stb. No meg ott van a garancia es a koltseges atepites. Igy is lassan terul meg a befektetes, sajnos a vizhuteses rendszere nem olcso! :( Plusz egy ilyen rendszer kivitelezesehez nem lesz jo a kereskedelemben kaphato rendszserek. Gondolom te le tudnad gyartani aluminiumbol a block-okat, van hozza eszkozod. Kellene melle meg egy keringteto rendszer is, termosztat, stb meg sok minden mas.
A rendszer kiepitese nem lehetetlen, de igen egyedi es bonyolut.

lakat

Idézetet írta: kidface Dátum február 10, 2017, 12:44:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lakat Dátum február 10, 2017, 12:17:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 10, 2017, 10:28:05 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum február 10, 2017, 08:11:45 DÉLELŐTT
Dumáljunk ebben a topikban a vízhűtésről.
Ki használja előnyök, hátrányok..

Én magam sok fantáziát látnék benne, mivel a keletkező hő elvezetése egyszerűbb a kártyák élettartama nő a jobb hűtés miatt, ráadásul a hő egyszerűbben hasznosítható is, pl melegvíz, fűtés, stb..
Persze hátrány is van a relative magasabb ár...

Nektek mi a véleményetek?
Használnátok?
Szerintem túl drága! És ahhoz hogy pl. Melegvízet vagy fűtest csinálj vele szintén magas hőfokon kell járatnod a kártyákat és rengeteg kell belőle hogy hatékony legyen.
A túl magas költség miatt nem éri meg at építeni a kártyákat. Főleg ha pl. 3 ev garancia van rajtuk!
Egyáltalán nem kell ezekhez magas hőmérséklet..
A használati meleg vízhez elég a 45 fok, ugyanígy elég a nagy felületű fűtéshez is. Nekem régi radiátoraim vannak, de soha nem engedem fel a kazán hőmérsékletét 60 fok fölé.. Szóval a kártyáknak nem kell gyakorlatilag 50-55 fok fölé melegedniük.. Az meg azért igazán nem magas, mivel 75 fokon is a világ végéig elmennének..
Medence fűtéshez meg még a 40 fok is sok..


OK, de mennyiseg az kell!! 6-18db kartyaval nem fogsz akkora vizmennyiseget felmelegiteni ami kifuti a lakast az tuti! Foleg ha a hasznalati melegvizet is azzal akarod eloallitani! Ez annak eri meg akinek van megfelelo szamu kertyaja es pl. csaladi hazban el, a rig-ek nem az eletterukben helyezkednek el, stb. No meg ott van a garancia es a koltseges atepites. Igy is lassan terul meg a befektetes, sajnos a vizhuteses rendszere nem olcso! :( Plusz egy ilyen rendszer kivitelezesehez nem lesz jo a kereskedelemben kaphato rendszserek. Gondolom te le tudnad gyartani aluminiumbol a block-okat, van hozza eszkozod. Kellene melle meg egy keringteto rendszer is, termosztat, stb meg sok minden mas.
A rendszer kiepitese nem lehetetlen, de igen egyedi es bonyolut.

Igen ebben gondolkodok, hogy magam gyártanám a full-cover blokkokat. Gyakorlatilag 1db a kártyás rig egy 4 fős család használati melegvíz igényét kiszolgálja. A fűtéshez már akár 8 rig is elég lehet . Természetesen ehhez normál fűtési rendszerekben is használt keringető szivattyút kell használni. A fittingeket és a melegvíz elosztó blokkot szintén nem bonyolult gyártani. Most erre a projektre vagyok erősen rákattanva. A kereskedelemben kapható blokkok egyébként tényleg nagyon drágák, de még szinte azokkal is megérné a beruházás, mer a villamos energiát szinte 90%-ig hasznosíthatóvá tenné. Most agyalok, hogy mennyiből lehetne gyártani...
Most  kiengedem a kertbe a meleget. Jelentős költséggel, mert ugye a ventilátorok is fogyasztanak..
Szóval nagyon piszkálja a fantáziám ez a hasznosítási lehetőség.  ::)

lakat

Idézetet írta: lbandita Dátum február 10, 2017, 01:09:23 DÉLUTÁN
én úgy gondolom hogy 200 l meleg víz előállításához 4 rig elég lenne 60 fokra állítva, lehet kapni vga ra vízhűtést , szerintem nem veszti el a garanciát ha szerelés közben nem sérül meg és vissza
tudod állítani eredeti állapotára. az más kérdés hogy több százezer az átalakítás és több év míg megtérül.
Gyakorlatilag elég max 2 rig, mivel a 120 literes bojlerban is csak 1500w-os fűtés van és az nem is egész nap fűt, hanem csak akkor, ha az éjszakai áram bekapcsol..

Artthur

Csak információként mondom, hogy az idei telet kihúztam 22 kártya fűtésével, egy 85nm régebbi építésű társasházban. A fa nyílászárók vagy 25 évesek nem szigetelnek rendesen. A 22 kártya 2900 Wattot fogyaszt, -10 és -15 fok környékén a lakásban csináltak 19-20 fokot.
2 rig a nagyszobában 1 konyha és 1 háló.

Mondjuk ami ebből fontos adat az csak a 2900 watt és a 85 négyzetméter.

andysk

Na ja de en például nem akarok minden szobába rigeket vagy rack szekrényeket tenni. Esztétika szempontból sem na meg ott az elektromágneses sugárzás.

Artthur

Igaz egy legénylakába teljesen oké a csupasz rig :)
Amúgy ha az elektromágneses sugárzás miatt izgul az ember akkor először a konnektor közeléből tolja el az ágyát, mert az 50 Hz-en ( a legrosszabb állítólag ) nyomja az ember arcába.
Egyszer kimértük egy szenzorral kb 1 méteres körzetben volt jelentős az elektromágneses sugárzás egy konnektornál (50 hz) és ha jól tudom négyzetesen csökken a távolsággal ugye?
Azt esetleg valaki tudja hogy a táp után milyen hullámhosszak hagyják el a riget? (alaplap/kártyák milyet csinálnak? )

andysk

Nem köbösen csökken?? Én egyébként éjszakára lenyomom a biztosítékot. Azt is hallottam hogy ha nincs bedugva fogyasztó akkor nem annyira veszélyes a konektor..

adamszumu

szerintem egy kicsit tisztább megoldás ha alaki trafó olajat szerez és abba mártja a kártyákat, az is pont erre való csak nem ásványi olaj hanem egy tisztább változat.

Til

Idézetet írta: andysk Dátum február 10, 2017, 03:06:58 DÉLUTÁN
Nem köbösen csökken?? Én egyébként éjszakára lenyomom a biztosítékot. Azt is hallottam hogy ha nincs bedugva fogyasztó akkor nem annyira veszélyes a konektor..
A hűtővel mit csinálsz?  ???
C:\> del c:\command.com

Csabeszkova

Valakinek jutott már eszébe a levegő-víz hőszivattyú? Azzal nincs garanciavesztés a gpu modositás miatt.
Szerintem egy zárt helyiségben ki lehetne alakitani egy olyan rendszert ahol felül elszivná a meleg levegőt a hőcserélő es a lehült levegőt alul visszavezetni. Igy a por is lecsökenthető lenne. A hőszivattyú már +10C fokos levegőből elő tud állitani 60-65C fokos melegvizet. Hátránya a magas ára.     

andysk

Ötletnek nem rossz. Persze plussz áram kell hozzá de akkor is megérné. Télen olcsóbb fűtés, nyáron meg a melegvizet és a medencét  ;D ;D ;D

Zorg33

Meghogy a tehenfingtol van a globalis felmelegedes...
A banyatol!:))

omshree

Azért a tehenek mellet én is rendesen kiveszem a részem:)