Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Laca012

#1140
RX580 bol inkabb a 8GB MSI GamingX vagy a 4GB-os Gigabyte AORUS?
Melyikben milyen memoria lehet es mennyit hashelhetnek vajon?

(Abban a bizonyos tablazatban csak a Gigabyte 8GB-os verziojat latom..)

Az Msi minimalisan dragabb (150eFt) a Gigabyte 1oeFt-tal olcsobb.. (140eFt)

Til

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 02, 2018, 12:26:56 DÉLELŐTT
RX580 bol inkabb a 8GB MSI GamingX vagy a 4GB-os Gigabyte AORUS?
Melyikben milyen memoria lehet es mennyit hashelhetnek vajon?

(Abban a bizonyos tablazatban csak a Gigabyte 8GB-os verziojat latom..)

Az Msi minimalisan dragabb (150eFt) a Gigabyte 1oeFt-tal olcsobb.. (140eFt)
Nekem van MSI és Gigabyte is. rx570
A gigabyte számomra kellemes meglepetés.Mind kettő gyártótól vegyes, van ami samsung van ami hynix.
Annyi, hogy mikor eljön az idő, talán az MSI eladhatóbb a csilli-villi designal.
A giga pedig jó mert van backplate.Anyaghasználat mindkettőnél jó ,de az MSI-n minőségibb a szerelés. A giga-n pl látni a venti kábeleit ,ott ficeg.
Mind 2-vel amúgy meg vagyok elégedve.
C:\> del c:\command.com

Laca012

Idézetet írta: Til Dátum február 06, 2018, 07:17:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 02, 2018, 12:26:56 DÉLELŐTT
RX580 bol inkabb a 8GB MSI GamingX vagy a 4GB-os Gigabyte AORUS?
Melyikben milyen memoria lehet es mennyit hashelhetnek vajon?

(Abban a bizonyos tablazatban csak a Gigabyte 8GB-os verziojat latom..)

Az Msi minimalisan dragabb (150eFt) a Gigabyte 1oeFt-tal olcsobb.. (140eFt)
Nekem van MSI és Gigabyte is. rx570
A gigabyte számomra kellemes meglepetés.Mind kettő gyártótól vegyes, van ami samsung van ami hynix.
Annyi, hogy mikor eljön az idő, talán az MSI eladhatóbb a csilli-villi designal.
A giga pedig jó mert van backplate.Anyaghasználat mindkettőnél jó ,de az MSI-n minőségibb a szerelés. A giga-n pl látni a venti kábeleit ,ott ficeg.
Mind 2-vel amúgy meg vagyok elégedve.


Vègül a Gigabyte  lett. Kellemes meglepetés, mert ezen az AORUS-on a backplate-ben mèg van egy külön rèz betèt, és összevetve a "règi" MSI GameX RX470-eimmel ennèl is van RGB LED meg minden "csilli-villi" ami viszont èrdekes az ellenkezőleg forgó ventilátorok meg a nagyobb hűtőborda. Halkabb mint az MSI. (Pedig ott is  35-40%-on pörögnek csak szóval az sem repülőgép..)

Glokos84

Sziasztok!
Berendeltem 6db Msi gtx 1070ti kártyát már egy ideje de ugye basznak szállítani.... 12db 1050i kártyát adnának alternatíva képpen. Kérdésem az lenne , hogy ezzel meddig lehet kb. túrni és mivel tud kevesebbet ez az összeállítás. Köszönöm

Arkenso

Idézetet írta: Glokos84 Dátum február 08, 2018, 01:17:18 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Berendeltem 6db Msi gtx 1070ti kártyát már egy ideje de ugye basznak szállítani.... 12db 1050i kártyát adnának alternatíva képpen. Kérdésem az lenne , hogy ezzel meddig lehet kb. túrni és mivel tud kevesebbet ez az összeállítás. Köszönöm

Ha 4 gb-os akkor nincs gond, ha csak 2gb os akkor ETH-t nem tudsz vele túrni.
https://investoon.com/tools/dag_size

Glokos84


Tibidam

Sziasztok első bányász gépemet rakosgatom össze videokártyán dilemmázom szerintetek,  nagyon vegyes dolgokat olvasok

Asus Radeon rx 580  8gb

GeForce GTX 1070 8GB

első lépésbe 2 db lesz vásárolva

találtam egy ilyen össze hasonlítást mint tapasztalt bányászok mit mondotok reálisak a számok ezen a webhelyen :

https://www.buriedone.com/hashrates.html

Előre is köszönöm Üdv Tib

husosfagyi

 Én biztos a 1070-et választanám, sokoldalúbb kártya.

Tibidam

Idézetet írta: husosfagyi Dátum február 22, 2018, 11:17:46 DÉLELŐTT
Én biztos a 1070-et választanám, sokoldalúbb kártya.

Fogyasztás és teljesítményre is kicsit jobb úgy gondolod vagy jobban alkalmazkodik a vegyes bányászatra !!

husosfagyi

Idézetet írta: Tibidam Dátum február 22, 2018, 11:34:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: husosfagyi Dátum február 22, 2018, 11:17:46 DÉLELŐTT
Én biztos a 1070-et választanám, sokoldalúbb kártya.

Fogyasztás és teljesítményre is kicsit jobb úgy gondolod vagy jobban alkalmazkodik a vegyes bányászatra !!

Igen! Lehet, hogy 150 wattot beránt, de több algó bányászható vele profitábilisabban, mint az 580-al. Ráadásul amd-nél majdnem kötelező a bios mod (bár én nem csinálom), Nvidiánál nincs ez a macera.

Tibidam

Rendbe köszönöm a gyors választ !!! Igen fontos szempont nem kell bele mászni biosba könnyebb kalibrálni !
Idézetet írta: husosfagyi Dátum február 22, 2018, 11:42:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tibidam Dátum február 22, 2018, 11:34:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: husosfagyi Dátum február 22, 2018, 11:17:46 DÉLELŐTT
Én biztos a 1070-et választanám, sokoldalúbb kártya.

Fogyasztás és teljesítményre is kicsit jobb úgy gondolod vagy jobban alkalmazkodik a vegyes bányászatra !!

Igen! Lehet, hogy 150 wattot beránt, de több algó bányászható vele profitábilisabban, mint az 580-al. Ráadásul amd-nél majdnem kötelező a bios mod (bár én nem csinálom), Nvidiánál nincs ez a macera.

Til

Idézetet írta: Laca012 Dátum február 08, 2018, 10:53:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum február 06, 2018, 07:17:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum február 02, 2018, 12:26:56 DÉLELŐTT
RX580 bol inkabb a 8GB MSI GamingX vagy a 4GB-os Gigabyte AORUS?
Melyikben milyen memoria lehet es mennyit hashelhetnek vajon?

(Abban a bizonyos tablazatban csak a Gigabyte 8GB-os verziojat latom..)

Az Msi minimalisan dragabb (150eFt) a Gigabyte 1oeFt-tal olcsobb.. (140eFt)
Nekem van MSI és Gigabyte is. rx570
A gigabyte számomra kellemes meglepetés.Mind kettő gyártótól vegyes, van ami samsung van ami hynix.
Annyi, hogy mikor eljön az idő, talán az MSI eladhatóbb a csilli-villi designal.
A giga pedig jó mert van backplate.Anyaghasználat mindkettőnél jó ,de az MSI-n minőségibb a szerelés. A giga-n pl látni a venti kábeleit ,ott ficeg.
Mind 2-vel amúgy meg vagyok elégedve.


Vègül a Gigabyte  lett. Kellemes meglepetés, mert ezen az AORUS-on a backplate-ben mèg van egy külön rèz betèt, és összevetve a "règi" MSI GameX RX470-eimmel ennèl is van RGB LED meg minden "csilli-villi" ami viszont èrdekes az ellenkezőleg forgó ventilátorok meg a nagyobb hűtőborda. Halkabb mint az MSI. (Pedig ott is  35-40%-on pörögnek csak szóval az sem repülőgép..)
Laca, leírnád milyen memóriával szereltek a vásárolt kártyáid?Köszi
C:\> del c:\command.com

zsombor1

Ez a szál egy kicsit megrekedt...
Nincsenek új kártyák? Mindenki várja az árcsökkenést?
Nekem az a dilemmám, hogy amd vagy nvidia. Amikor másfél-két hónapja elkezdtem érdeklődni a téma iránt, sok helyen azt olvastam, hogy az AMD-k jobbak bányászni. Megvettem egy RX 560-ast kipróbálni és most azt nézem, hogy merre tovább. 8 napja tesztelem, a mostani matek szerint, nem nagyon éri meg de, összesítve minden infót, mégis úgy döntöttem, hogy tovább lépek.
Tehát főleg azt írjátok, hogy jobb az AMD, de utóbbi időben olvastam olyanokat is, hogy az nVidiák sokoldalúbbak, többféle coinra lehet használni ha az ETH véletlenül bedől.
Úgy döntöttem, hogy várok még Húsvét utánig a vásárlással de addig persze nézegetem az árakat. Az alaplapra amit vettem ráfér 6  kártya. Ha nVidia mellett döntök, ezt az egy rx560-at beraknám egy asztaliba egyedül és csinálnék egy nVidiás riget.
Ilyen 2-3százezres kártyákban nem gondolkozok, az én szintem a 60-100ezres kártyák.
Vélemények?

lory87k

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 22, 2018, 07:34:42 DÉLUTÁN
Ez a szál egy kicsit megrekedt...
Nincsenek új kártyák? Mindenki várja az árcsökkenést?
Nekem az a dilemmám, hogy amd vagy nvidia. Amikor másfél-két hónapja elkezdtem érdeklődni a téma iránt, sok helyen azt olvastam, hogy az AMD-k jobbak bányászni. Megvettem egy RX 560-ast kipróbálni és most azt nézem, hogy merre tovább. 8 napja tesztelem, a mostani matek szerint, nem nagyon éri meg de, összesítve minden infót, mégis úgy döntöttem, hogy tovább lépek.
Tehát főleg azt írjátok, hogy jobb az AMD, de utóbbi időben olvastam olyanokat is, hogy az nVidiák sokoldalúbbak, többféle coinra lehet használni ha az ETH véletlenül bedől.
Úgy döntöttem, hogy várok még Húsvét utánig a vásárlással de addig persze nézegetem az árakat. Az alaplapra amit vettem ráfér 6  kártya. Ha nVidia mellett döntök, ezt az egy rx560-at beraknám egy asztaliba egyedül és csinálnék egy nVidiás riget.
Ilyen 2-3százezres kártyákban nem gondolkozok, az én szintem a 60-100ezres kártyák.
Vélemények?
Szia Nekem van AMD 570, 580 és Nvidia 1060 Is, az eddigi tapasztalataim a kovetkezok :)
AMD Leginkább Ethash és Criptonight algoritmusra való illetve profitábilisabb!
Nvidia (Samsung ramos) is oké Ethashra De viszont szinte az osszes tobbi algoritmusra Nvidia jobb és konnyen beállitható! Beszélek itt az ujj kiskojnokrol C11 algos Skein Lyra2rev2 stb stb ccminer-el!

ManoLaby

Szerintem azert gondolkodj dragabb kártyákban, max ne vegyel 6 db ot,,, kevesebb villany fogy, minnel ujjabb a kari, annal jobb a termeles/fogasyztas aranya,,, illetve minnel ujjab most, annal dragabban tudod eladni kesobb, ,, mert tovabb tartja az erteket is,,,

zsombor1

#1155
Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 22, 2018, 08:11:56 DÉLUTÁN
Szerintem azert gondolkodj dragabb kártyákban, max ne vegyel 6 db ot,,, kevesebb villany fogy, minnel ujjabb a kari, annal jobb a termeles/fogasyztas aranya,,, illetve minnel ujjab most, annal dragabban tudod eladni kesobb, ,, mert tovabb tartja az erteket is,,,

Nem is tudom, én is számolgattam, meg mások számításait is nézegettem, azt láttam, hogy a drágább kártyák nem feltétlenül térülnek meg gyorsabban.

És mennyivel drágábbat érdemes nézni? Láttam ma 2millás kártyát is az emagon...

MinerJack

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 22, 2018, 07:34:42 DÉLUTÁN
Ez a szál egy kicsit megrekedt...
Nincsenek új kártyák? Mindenki várja az árcsökkenést?
Nekem az a dilemmám, hogy amd vagy nvidia. Amikor másfél-két hónapja elkezdtem érdeklődni a téma iránt, sok helyen azt olvastam, hogy az AMD-k jobbak bányászni. Megvettem egy RX 560-ast kipróbálni és most azt nézem, hogy merre tovább. 8 napja tesztelem, a mostani matek szerint, nem nagyon éri meg de, összesítve minden infót, mégis úgy döntöttem, hogy tovább lépek.
Tehát főleg azt írjátok, hogy jobb az AMD, de utóbbi időben olvastam olyanokat is, hogy az nVidiák sokoldalúbbak, többféle coinra lehet használni ha az ETH véletlenül bedől.
Úgy döntöttem, hogy várok még Húsvét utánig a vásárlással de addig persze nézegetem az árakat. Az alaplapra amit vettem ráfér 6  kártya. Ha nVidia mellett döntök, ezt az egy rx560-at beraknám egy asztaliba egyedül és csinálnék egy nVidiás riget.
Ilyen 2-3százezres kártyákban nem gondolkozok, az én szintem a 60-100ezres kártyák.
Vélemények?

Én az aktuális beszerzési árak alapján döntenék, azaz hogy adott teljesítményt melyik kártyából tudnád olcsóbban kihozni.
Nekem most ezek vannak itthon, és Claymore alatt ezeket a sebességeket tudják (növekvő sorrendben):
GTX 1060 3GB (Hynix): 19,8 Mh/s
GTX 1060 3GB (Samsung) 25,0 Mh/s
RX 570 4GB (Hynix): 25,0 Mh/s
RX 580 8GB (Samsung): 28,7 Mh/s
GTX 1070 8GB (Micron): 31,8 Mh/s

Ezek az értékek nem a maximum értékek (tehát tudnának többet is), de a fogyasztást és a teljesítményt együttesen figyelembe véve így nyújtják a legjobb formájukat.

zsombor1

Idézetet írta: MinerJack Dátum március 22, 2018, 08:28:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 22, 2018, 07:34:42 DÉLUTÁN
Ez a szál egy kicsit megrekedt...
Nincsenek új kártyák? Mindenki várja az árcsökkenést?
Nekem az a dilemmám, hogy amd vagy nvidia. Amikor másfél-két hónapja elkezdtem érdeklődni a téma iránt, sok helyen azt olvastam, hogy az AMD-k jobbak bányászni. Megvettem egy RX 560-ast kipróbálni és most azt nézem, hogy merre tovább. 8 napja tesztelem, a mostani matek szerint, nem nagyon éri meg de, összesítve minden infót, mégis úgy döntöttem, hogy tovább lépek.
Tehát főleg azt írjátok, hogy jobb az AMD, de utóbbi időben olvastam olyanokat is, hogy az nVidiák sokoldalúbbak, többféle coinra lehet használni ha az ETH véletlenül bedől.
Úgy döntöttem, hogy várok még Húsvét utánig a vásárlással de addig persze nézegetem az árakat. Az alaplapra amit vettem ráfér 6  kártya. Ha nVidia mellett döntök, ezt az egy rx560-at beraknám egy asztaliba egyedül és csinálnék egy nVidiás riget.
Ilyen 2-3százezres kártyákban nem gondolkozok, az én szintem a 60-100ezres kártyák.
Vélemények?

Én az aktuális beszerzési árak alapján döntenék, azaz hogy adott teljesítményt melyik kártyából tudnád olcsóbban kihozni.
Nekem most ezek vannak itthon, és Claymore alatt ezeket a sebességeket tudják (növekvő sorrendben):
GTX 1060 3GB (Hynix): 19,8 Mh/s
GTX 1060 3GB (Samsung) 25,0 Mh/s
RX 570 4GB (Hynix): 25,0 Mh/s
RX 580 8GB (Samsung): 28,7 Mh/s
GTX 1070 8GB (Micron): 31,8 Mh/s

Ezek az értékek nem a maximum értékek (tehát tudnának többet is), de a fogyasztást és a teljesítményt együttesen figyelembe véve így nyújtják a legjobb formájukat.

Értem a logikát. A 1070-es, például egy a dupláját termeli mint az rx560-am és a duplájába is kerül. Tehát megspórolok egy kártyahelyet.

ManoLaby

Asus strix 1080 TI  - nekem ebbol megy 6 db, ugy egyébként
Gigabyte Aorus 1080 TI
EVGA 1080 TI

szerintem ezek meg kb 1,5 evig jól eladhatoak

egyébként igen fenn az ara au osszesnek, illetve igen lenn a /nap banyaszahto coin mennyiseg,,,

egy TI pl 2 doll / napot hoz most, nem csak az arfolyam miatt

de fentebb kaptal egy pontosabb teljesítményt is :))))))))

MinerJack

Idéz
Értem a logikát. A 1070-es, például egy a dupláját termeli mint az rx560-am és a duplájába is kerül. Tehát megspórolok egy kártyahelyet.

Plusz a fogyasztást is érdemes nézni, hogy pl. a két kártya mennyit fogyaszt, meg az egy, ami esetleg kiváltaná.
De amúgy szerintem a GTX 1070 az 4-szer annyiba kerül, mint egy RX560, nem? Legalábbis ha új árakat nézek, egy RX 560 4GB 50ezer, egy GTX 1070 meg 200ezer.