Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

Lord11

Idézetet írta: hahehagi Dátum március 21, 2018, 11:58:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum március 21, 2018, 04:44:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: hahehagi Dátum március 21, 2018, 12:50:50 DÉLELŐTT
TANÁCSADÓI LAP
TÁMOP 2.5.3.C-13/1-2013-0001

Bevételnek minősül a kibányászott bitcoin megszerzése időpontjára megállapított szokásos piaci értéke.
 
Nem jól értelmezed. A btc csak játékpénz. Amikor átváltod fiat-ba, na az a bevétel. És az után adózol, és akkor fizetsz adóelőleget is.

Oké, átváltom fiat-ba akkor adózom. Az állásfoglalásban ezt "a kibányászott bitcoin megszerzése időpontjára megállapított szokásos piaci értéke" akkor figyelmenkívül hagyjuk? Vagy piaci érték + árfolyamnyereségként adózom akkor amikor fiatba váltom?

KATA esetén:

1. Ha nincs egyáltalán Pool (Gridcoin solo bányászat), kinek lehet számlázni?
2. Ha nincs cég a Pool mögött (FLDC, CureCoin), kinek lehet számlázni?
Nem kell feltétlenül számlázni, hanem pl. egyéb bevételi bizonylatot állíthatsz ki.
Lásd 617. sz. hozzászólás (B verzió), illetve 681. sz hozzászólás.
Valami ilyesmit: https://imgur.com/a/kXFbr

(egyszerűen nyilvántarthatod pl. excel-ben és szükség esetén pl. körlevélként vagy valami reporting toolal előállítod a bizonylatot)

Én úgy gondolom, hogy a Katv. alapján KATA esetében nem számolunk árfolyamnyereséget, azt az összeget írom be a bevételi nyilvántartásba, amiről a bizonylatot kiállítottam. (Lásd 645. sz. hozzászólás)

hahehagi

Idézetet írta: Lord11 Dátum március 21, 2018, 08:19:47 DÉLUTÁN
Nem kell feltétlenül számlázni, hanem pl. egyéb bevételi bizonylatot állíthatsz ki.
Lásd 617. sz. hozzászólás (B verzió), illetve 681. sz hozzászólás.
Valami ilyesmit: https://imgur.com/a/kXFbr

(egyszerűen nyilvántarthatod pl. excel-ben és szükség esetén pl. körlevélként vagy valami reporting toolal előállítod a bizonylatot)

Én úgy gondolom, hogy a Katv. alapján KATA esetében nem számolunk árfolyamnyereséget, azt az összeget írom be a bevételi nyilvántartásba, amiről a bizonylatot kiállítottam. (Lásd 645. sz. hozzászólás)

Köszönöm, ez alapján a KATA tűnik ideális megoldásnak.

Ha mondjuk áprilistól KATA-ra váltok és vannak korábban megkeresett adózatlan coinok... azokat írjam be a bekerülési vagy esetleg a jelenlegi árfolyamon?

Eddig úgy terveztem hogy magánszemélyként fogok adózni értük amikor KP-ra váltom őket.

elbandi

Idézetet írta: hahehagi Dátum március 22, 2018, 09:46:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Lord11 Dátum március 21, 2018, 08:19:47 DÉLUTÁN
Nem kell feltétlenül számlázni, hanem pl. egyéb bevételi bizonylatot állíthatsz ki.
Lásd 617. sz. hozzászólás (B verzió), illetve 681. sz hozzászólás.
Valami ilyesmit: https://imgur.com/a/kXFbr

(egyszerűen nyilvántarthatod pl. excel-ben és szükség esetén pl. körlevélként vagy valami reporting toolal előállítod a bizonylatot)

Én úgy gondolom, hogy a Katv. alapján KATA esetében nem számolunk árfolyamnyereséget, azt az összeget írom be a bevételi nyilvántartásba, amiről a bizonylatot kiállítottam. (Lásd 645. sz. hozzászólás)

Köszönöm, ez alapján a KATA tűnik ideális megoldásnak.

Ha mondjuk áprilistól KATA-ra váltok és vannak korábban megkeresett adózatlan coinok... azokat írjam be a bekerülési vagy esetleg a jelenlegi árfolyamon?
Azt szvsz nem tudod beleirni, bevaltod atmnel es kesz.


Idézetet írta: hahehagi Dátum március 22, 2018, 09:46:52 DÉLELŐTTEddig úgy terveztem hogy magánszemélyként fogok adózni értük amikor KP-ra váltom őket.

Ha kata nelkuli maganszemely akkor kb 30% az szja+eho.

Morci85

Sziasztok!
Engem érdekelne a kripto tőzsde, rengeteg videót nézek róla, és a bányászatról is.
Kb. 1 hónapja vagyok a témán rajta.
Engem az érdekelne, hogy hogyan tudok elkezdeni kereskedni??
Kell hozzá egy online tárca vagy csak az adott tőzsdei oldalon kell regisztrálnom és az ott tartott egyenlegemmel gazdálkodhatok??
A választ előre is köszönöm!

elbandi

Idézetet írta: Morci85 Dátum március 22, 2018, 12:27:12 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Engem érdekelne a kripto tőzsde, rengeteg videót nézek róla, és a bányászatról is.
Kb. 1 hónapja vagyok a témán rajta.
Engem az érdekelne, hogy hogyan tudok elkezdeni kereskedni??
Kell hozzá egy online tárca vagy csak az adott tőzsdei oldalon kell regisztrálnom és az ott tartott egyenlegemmel gazdálkodhatok??
A választ előre is köszönöm!
Hat akkor meg nagyon sokat kell olvasnod meg tanulnod. meg a topicot se sikerult eltalalni....  ::)

hahehagi

Először is szeretném megköszönni a segítséget, a legtöbb dolog már tiszta :)

Ezek még felmerültek:

KATA vállalkozóként kibányászok X coin-t.

Ha ezt a coin-t magánembernek/cégnek szeretném eladni, arról számlát kell kiállítani gondolom.

Milyen TEÁOR lehet megtermelt coin eladása?

Ill. mivel számlát állítok ki az eladásról (ez ugye bevétel), de ezeket a coinokat már egyszer leadóztam amikor keletkeztek, ez hogy működne?

Korábban (KATA előtt) megkeresett coin-t ha KATA-s ként adom el?

Lord11

A coinváltás egy pézügyi tranzakció, nem kereskedelmi, nem állítasz ki róla semmilyen számlát. (A coin forgatható követelés, nem termék vagy szolgáltatás.)

Akkor kellene a számla, ha a coinért veszel valamit, ekkor te kapnál számlát (na ez katásnál megint fölösleges, mert nem tudsz költséget leírni).
Vagy ha coinért eladsz valamit (terméket vagy szolgáltatást), ekkor neked fizetnek coinban és te adsz róla számlát.

Írhattok a váltásról egy bizonylatot, de mivel ez nem eredményez új bevételt (ez már egy megszerzett bevétel), KATÁSnál ez nem kerül be a bevételi nyilvántartásba.
Olyan, mint a pénzváltás (kettős könyvelésnél nyilván kell tartani, ott a pénzügyi műveletek közé kerülne, de katásnak nem kell ilyen nyilvántartást vezetnie). Csak a kibányászáskor állítasz ki bevételi bizonylatot.

A korábban magánszemélyként megkeresett coinjaid pedig az SZJA bevallásba ide kellene, hogy kerüljenek:
-bányászatnál: önálló tevékenységből származó jövetelem
-eladásnál árfolyamnyereség: egyéb jogcímen szerzett jövedelem

Shitcoinist

Sziasztok, első posztom itt.

Adózás témában lenne egy fájdalmas kérdésem.

Tegyük fel, hogy szétkereskedtem magam a múlt évben és Dec 31-ére komolyra hízott a portfolióm fiat értéke. Nem vettem ki ebből semmit és mondjuk maradt az egész kriptóban, viszont egy hónappal később ugyanez a portfolió kB a felét érte. Jól értelmeztem a szakértők cikkeit, hogy mindentől függetlenül az év végén mért növekmény után kell adót fizetnem?

sleve

Idézetet írta: Shitcoinist Dátum április 16, 2018, 04:27:43 DÉLUTÁN
Sziasztok, első posztom itt.

Adózás témában lenne egy fájdalmas kérdésem.

Tegyük fel, hogy szétkereskedtem magam a múlt évben és Dec 31-ére komolyra hízott a portfolióm fiat értéke. Nem vettem ki ebből semmit és mondjuk maradt az egész kriptóban, viszont egy hónappal később ugyanez a portfolió kB a felét érte. Jól értelmeztem a szakértők cikkeit, hogy mindentől függetlenül az év végén mért növekmény után kell adót fizetnem?

Ez így elég szarul hangzik ezt csak abban az esetben tudnám elfogadni ha pl a btc X százalékát kell leadózni.

Lord11

Idézetet írta: sleve Dátum április 16, 2018, 07:07:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Shitcoinist Dátum április 16, 2018, 04:27:43 DÉLUTÁN
Sziasztok, első posztom itt.

Adózás témában lenne egy fájdalmas kérdésem.

Tegyük fel, hogy szétkereskedtem magam a múlt évben és Dec 31-ére komolyra hízott a portfolióm fiat értéke. Nem vettem ki ebből semmit és mondjuk maradt az egész kriptóban, viszont egy hónappal később ugyanez a portfolió kB a felét érte. Jól értelmeztem a szakértők cikkeit, hogy mindentől függetlenül az év végén mért növekmény után kell adót fizetnem?

Ez így elég szarul hangzik ezt csak abban az esetben tudnám elfogadni ha pl a btc X százalékát kell leadózni.
Üdv.
A véleményem az, hogy a realizált jövedelem után kell adóznod majd, vagyis amikor "lezárod a pozíciót", vagyis visszaváltod a BTC-t fiat-ra.
"a megvásárolt bitcoin később törvényes devizára/valutára történő átváltása során elért nyereség"
https://fintechzone.hu/hogyan-adozz-a-bitcoin-utan-nav/


Isi

Katasként milyen TEÁOR számmal bányásztok? 6209-et néztem de szerintem nem jó. Esetleg 6203?

Lord11

Idézetet írta: Isi Dátum május 15, 2018, 05:04:50 DÉLUTÁN
Katasként milyen TEÁOR számmal bányásztok? 6209-et néztem de szerintem nem jó. Esetleg 6203?
Alapvetően a 6209 meg kell hogy feleljen (én is azt "használom"), esetleg a 6311 (adatfeldolgozás). De felvehetsz többet is, ezt csak statisztikai célból van. Sehol nem kell jelezned, hogy melyiket "használod" a bányászatra.

Isi

Idézetet írta: Lord11 Dátum május 15, 2018, 07:06:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Isi Dátum május 15, 2018, 05:04:50 DÉLUTÁN
Katasként milyen TEÁOR számmal bányásztok? 6209-et néztem de szerintem nem jó. Esetleg 6203?
Alapvetően a 6209 meg kell hogy feleljen (én is azt "használom"), esetleg a 6311 (adatfeldolgozás). De felvehetsz többet is, ezt csak statisztikai célból van. Sehol nem kell jelezned, hogy melyiket "használod" a bányászatra.

Gondolom akkor volt már lezárt éved. Számlát állítasz ki, vagy bevételi pénztárbizonylat, vagy esetleg más?
Már ki kellene venni 1 kis pénzt :)

Lord11

Idézetet írta: Isi Dátum május 15, 2018, 07:57:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 15, 2018, 07:06:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Isi Dátum május 15, 2018, 05:04:50 DÉLUTÁN
Katasként milyen TEÁOR számmal bányásztok? 6209-et néztem de szerintem nem jó. Esetleg 6203?
Alapvetően a 6209 meg kell hogy feleljen (én is azt "használom"), esetleg a 6311 (adatfeldolgozás). De felvehetsz többet is, ezt csak statisztikai célból van. Sehol nem kell jelezned, hogy melyiket "használod" a bányászatra.

Gondolom akkor volt már lezárt éved. Számlát állítasz ki, vagy bevételi pénztárbizonylat, vagy esetleg más?
Már ki kellene venni 1 kis pénzt :)
Az utóbbi időben a fentebb bemutatott blokklánc bizonylatot.

videoboy

Sziasztok

Van most megbízható crypto kártya kibocsátó amit használhatunk itthon is ?



Köszönöm

Franky2Ster


carobi

Idézetet írta: Isi Dátum május 15, 2018, 05:04:50 DÉLUTÁN
Katasként milyen TEÁOR számmal bányásztok? 6209-et néztem de szerintem nem jó. Esetleg 6203?
Én 620901-el írom a számlát !
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

willow

#717
Na egy kis info az adózásról. Bár ez nem cripto, hanem forex, de nagyjából igy lehet elképzelni a jövőt.

Mikortól lesz lép életbe a Dukascopy Europe ügyfeleire vonatkozóan az ESMA CFD tőkeáttéttel csökkentésével és a bináris opciók tiltásával kapcsolatos döntése?
A bináris opciós szolgáltatás megszüntetésére vonatkozóan a határozat 2018. Július 2-től érvényes.
A CFD instrumentumokra vonatkozó tőketáttét csökkentés 2018. Augusztus 1-től érvényes.


Mi az AEOI és mely ügyfeleket érinti?
Az AEOI célja a számlák adóhatóságok felé való bejelentésének biztosítása.
Ezáltal a lettországi pénzügyi intézeteknek évente információt kell biztosítaniuk bizonyos számlákról a Lettországi Adóhivatalnak (Latvian State Revenue Service (SRS)). Az érintett számlák azok, amelyek tulajdonosai természetes vagy jogi személyek, akik az Európai Unióban, vagy olyan országban adófizetők, amellyel Lettország egyezményt írt alá az AEOI-ról (partnerállamok). Amennyiben a számlatulajdonosok jogi személyek, bizonyos esetekben, jelentési kötelezettség állhat fenn a jogi személyt irányító személyekre vonatkozóan is.
Miután megkapta ezen információt, a Lettországi Adóhivatal továbbítja azt a partnerország(ok) adóhivatalának, ahol az érintett személy adófizető. Ha egy egyén, vagy jogi személy több országban adófizető, akkor a Lettországi Adóhivatal mindegyik érintett államnak továbbítja a számlainformációkat.A parternerállamok listája itt érhető el: ]http://likumi.lv/ta/id/279206-kartiba-kada-finansu-iestade-izpilda-finansu-kontu-pienacigas-parbaudes-proceduras-un-sniedz-valsts-ienemumu-dienestam



Jelent-e a Dukascopy Europe a Lettországi Adóhivatalnak (Latvian State Revenue Service) az AEOI keretein belül?
Igen. Engedéllyel rendelkező európai brókerként, a Dukascopy Europenak kötelessége részt venni az AEOI-ban az alkalmazandó lettországi törvényeknek megfelelően.


Mely információk kerülnek összegyűjtésre és bejelentésre?
A bejelentésre kerülő információk a következőket tartalmazzák: név, cím, adófizetés országa, adóazonosító szám, születési idő/ cég/ jogi személy bejegyzésének dátuma. A bejelentési kötelezettség nem csak a számla tulajdonosára vonatkozik, hanem a tényleges tulajdonos(ok)ra, és irányító személy(ek)re is.
Továbbá, a számlaszám, a teljes éves bruttó bevétel, bruttó nyereség/veszteség és a naptári év végi számlaegyenleg kerül bejelentésre.


Miként kerül a bejelentett információ felhasználásra?
A bejelentett információt csak az azt megkapó partnerállamban lehet felhasználni adózás kezelésére és felügyeletére. A partnerállamoknak az információt bizalmasan kell kezelniük és nem továbbíthatják más államnak.

Dàvid

Üdv!
A mostanában bevezetett online számlázás nem tesz keresztbe a bevételi bizonylatos technikának?
Annak pont az a lényege, hogy azonnal jelentve van a bevétel.

Lord11

Idézetet írta: Dàvid Dátum június 13, 2018, 12:30:43 DÉLUTÁN
Üdv!
A mostanában bevezetett online számlázás nem tesz keresztbe a bevételi bizonylatos technikának?
Annak pont az a lényege, hogy azonnal jelentve van a bevétel.
Az online számlázás arra vonatkozik, hogyha számlát kell kiállítani, vagyis ÁFA törvény alá eső ügyletről van szó. A bevételi bizonylatos megoldás a bányászatnál pedig "követelés térítés nélküli átvétele", ami nem tartozik az áfa törvény alá. Nem termékértékesítés és nem is szolgáltatás nyújtás, hiszen nem meghatározható a másik fél.
(Ha a vállalkozás kettős könyvvitelt végez, akkor az ilyen összeg az "egyéb bevételek" közé kerül, nem az "értékesítés nettó árbevétele" alá az eredménykimutatásban. )
https://imgur.com/a/XPalQ

A Kata törvény is azt mondja ki, hogy csak a termékértékesítésről és szolgáltatásnyújtásról kell Áfa tv. szerinti számlát kiállítani.
Szóval a lényeg: nem érinti.
(Ha a bevételt úgy könyveled le, hogy a pool felé számlát állítasz ki, akkor persze már más a helyzet, akkor vonatkozik rá.)