Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 70 Vendégek van a témában

GepyMiner

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 03, 2016, 05:47:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum december 03, 2016, 05:38:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 03, 2016, 05:28:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum december 03, 2016, 05:25:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 03, 2016, 05:03:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum december 03, 2016, 04:17:16 DÉLUTÁN
Nem tudom nektek így van-e de nekem elég instabil ez a Claymore 8. Pl. amikor elindítom kell 3-4 perc, hogy elérje a rendes hashrátát. Olyan is van, hogy 185 hashnél feljebb nem is megy, pedig 195 h/s a normál sebesség.Máskor egyik kártya leesik 70-80-ra és nem megy vissza. Legtöbbször újra kell indítsam a gépet, hogy jöjjön helyre. Mi lehet az oka szerintetek?

az hogy 3-4 percen belol eri el a normal hashratet az OK. Amikor indul a program irja is, hogy kell varni minimum egy percet, hogy a normal hashratet mutassa. es az hogy leesik a kartya hashrateje az lehet peldaul tulmelegedestol es vedi a kartya magat. olyankor esik a hashrate, hogy ne dolgozzon annyit a kartya es kevessebb hot termeljen. nezd meg nem-e tul le van huzva a ventilator avgy esetleg a homerseklet felso erteke tul alacsonyra van allitva? Ugy hivjak ezt a jelenseget, hogy GPU Throtteling...a masik meg lehet az is, hogy kell hasznalj egy HDMI dummy plugot. ez csak abban az esetbe ha nincs rakotve most egy monitor a banya gepre. vagy esetleg a power optionsbe rosszul van allitva valami. peldaul, hogy kikapcsolja magat a monitor automatan 20 perc mulva. mindent NEVER -re kell rakni!

48-52 fokon vannak a kártyák és a max érték 90 fokra van állítva úgyhogy kizárt a túlmelegedés, HDMI dummy plug még nincs, de érkezik, viszont az egyik gépemen állandóan van monitor és az is ezt csinálja.Az automata monitor kikapcsolás is never-re van rakva.Csak ZEC bányánál van ez a probléma, ETH-nál és monerónál nincs.

szurd ki melyik kartya csinalja es azon probalj akkor allitani valamit esetleg nagyobb volttal hasznaljad. olyankor is szokott esni a hashpower ha kevessebb a volt de meg nem fagy le!

Én is erre gondoltam, hogy nagyon levettem a feszültséget -8 on van a WattTool. Köszi szépen! :)

szivesen. minnel tobben osszuk meg a tapasztalataink annal tobbet tanulunk es jutunk elorebb. amugy nekem -5 -ot bir a ZEC meg watttoolba!

Nem vagy véletlenül rálépve távoli eléréssel? Hiába van rádugva monitor vagy gummy plug, olyankor leesik, és ha bezárod akkor vissza felmegy.
Ha használsz főgépen Claymore Remote Manager-t akkor láthatod hogy amikor nem vagy rálépve a gépre, akkor vissza felugrik, nálam ezt volt a gond. Aztán ha megint ráléptem, akkor lassan elkezdett esni 170-ről 60-70-ig megint, aztan ha bezártam távkapcsolatot akkor lassan visszakúszott...

zenetibi

Most már 9 órája stabilan megy, távoli eléréssel sem esett le a hashráta. Van 2 kártyám, amelyiknek az ASIC Quality-je alacsonyabb, azoknál nagyobbra állítottam a feszültséget, szerintem az volt a probléma.

zlesi

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 03, 2016, 07:07:44 DÉLUTÁN
az exchangeken csak t address van egyelore.

Koszonom, megy a melo egyebkent 3 db 470 514-520 kozott. alap beallitasokkal.

DrPascal

Nekem is a fesz emelése oldotta meg anno a belassulást, bár valamennyivel így is lentebb megy, ha rálépek, mert akkor nem csak a hesseléssel kel foglalkoznia.

AnCrypto

Ti mit tapasztaltok a v8 minernél az Intensity (-i) érték melyik beállításon a leghatékonyabb? Van e kihatása jelentősen a fogyasztásra? Én nem sokat szórakoztam vele, belőtem a rigen -i 6 ra és kész. Teszi a dolgát, nem fagy, stabil az egész. A 2GB-os kártyáknál -i 5 érték a legnagyobb választható opció.
Crypto Currency Miner & Trader.

drizzt_do_urden

nem foglalkozok massal csakis -i 6 -al :)) ha mar lud akkor legyen kover :))

zenetibi

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 09:42:23 DÉLELŐTT
nem foglalkozok massal csakis -i 6 -al :)) ha mar lud akkor legyen kover :))

Én nem állítottam intensity-t a programban, automatikusan hozza a 6-ost.

Kockah

Srácok, van egy kártyám amit ki szeretnék próbálni zcash bányászatra, de az a gondom hogy Windows 10 32-bites rendszer van most fent. Van esetleg valami lehetőség ezen az OS-en bányászni zcash-t ? ...mert kicsit most mélyen érintene hogyha újra kellene rakni a gépet.

bacsoka

Idézetet írta: Kockah Dátum december 04, 2016, 01:43:48 DÉLUTÁN
Srácok, van egy kártyám amit ki szeretnék próbálni zcash bányászatra, de az a gondom hogy Windows 10 32-bites rendszer van most fent. Van esetleg valami lehetőség ezen az OS-en bányászni zcash-t ? ...mert kicsit most mélyen érintene hogyha újra kellene rakni a gépet.
Szerintem 32bites rendszeren nem megy a claymore, de nem esküdnék meg rá. Jobban jársz ha mélyen érinted dolgot. :-)

AnCrypto

Idézetet írta: Kockah Dátum december 04, 2016, 01:43:48 DÉLUTÁN
Srácok, van egy kártyám amit ki szeretnék próbálni zcash bányászatra, de az a gondom hogy Windows 10 32-bites rendszer van most fent. Van esetleg valami lehetőség ezen az OS-en bányászni zcash-t ? ...mert kicsit most mélyen érintene hogyha újra kellene rakni a gépet.
Ahogy Claymore is írta nincs 32 bit támogatás. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.0
There are builds for Windows x64 only. No Linux. No 32-bit support. No NVidia support.
Crypto Currency Miner & Trader.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Kockah Dátum december 04, 2016, 01:43:48 DÉLUTÁN
Srácok, van egy kártyám amit ki szeretnék próbálni zcash bányászatra, de az a gondom hogy Windows 10 32-bites rendszer van most fent. Van esetleg valami lehetőség ezen az OS-en bányászni zcash-t ? ...mert kicsit most mélyen érintene hogyha újra kellene rakni a gépet.

menj melyre :)))

drizzt_do_urden

en nem hagyok semmit a veletlenre :))))

Székely Vegán

Idézetet írta: zenetibi Dátum december 04, 2016, 10:29:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 09:42:23 DÉLELŐTT
nem foglalkozok massal csakis -i 6 -al :)) ha mar lud akkor legyen kover :))

Én nem állítottam intensity-t a programban, automatikusan hozza a 6-ost.

Alapból i=4.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 04, 2016, 05:26:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum december 04, 2016, 10:29:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 09:42:23 DÉLELŐTT
nem foglalkozok massal csakis -i 6 -al :)) ha mar lud akkor legyen kover :))

Én nem állítottam intensity-t a programban, automatikusan hozza a 6-ost.


Alapból i=4 a v8-ban ha jól emlékszem.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

tenyleg az. ezert nem hagyok semmit a veletlenre:))

-i   mining intensity. Possible values: 0...6. 0 - lowest intensity and CPU usage, 6 - maximal intensity. You can also specify values for every card, for example "-i 6,2,4". Default value is "4".

Székely Vegán

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 05:27:42 DÉLUTÁN
tenyleg az. ezert nem hagyok semmit a veletlenre:))

-i   mining intensity. Possible values: 0...6. 0 - lowest intensity and CPU usage, 6 - maximal intensity. You can also specify values for every card, for example "-i 6,2,4". Default value is "4".

Te nagy szaki vagy komám! Miron Cozma elbújhat melletted :)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

zenetibi

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 04, 2016, 05:26:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 04, 2016, 05:26:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum december 04, 2016, 10:29:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 09:42:23 DÉLELŐTT
nem foglalkozok massal csakis -i 6 -al :)) ha mar lud akkor legyen kover :))

Én nem állítottam intensity-t a programban, automatikusan hozza a 6-ost.


Alapból i=4 a v8-ban ha jól emlékszem.

Kártyafüggő. Rx480-ra i=6-ot hoz automatikusan.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 04, 2016, 05:31:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 05:27:42 DÉLUTÁN
tenyleg az. ezert nem hagyok semmit a veletlenre:))

-i   mining intensity. Possible values: 0...6. 0 - lowest intensity and CPU usage, 6 - maximal intensity. You can also specify values for every card, for example "-i 6,2,4". Default value is "4".

Te nagy szaki vagy komám! Miron Cozma elbújhat melletted :)

meg szerencse tudom ki Miron Cozma :))))))

GepyMiner

Manapság már 3G RAM-nál vagy alatta is érdemes 64 bites oprendszert feltenni, ha meg 2 vagy 4GB-s a vidkari akkor eleve nem is megy 32-es alatt mert 4GB-t tud max kezelni amiben benne van a vidkari memóriája is, azaz pl 1 GB-s vidkari esetén 4GB RAM-nál is max 3GB-t lát, 2GB-s karinál 2GB RAM-ot lát a windows. Szóval nem is tudom mihez kezd a 32-es windows egy 4GB-s rx470-el.

GepyMiner

Idézetet írta: Danika Dátum december 02, 2016, 05:47:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 01:29:15 DÉLUTÁNmisi rx 470-nel azt jelenti hogy 200 s/h lesz kb

Nálam már most is 194-5 s/h, aminek marhára örülök :)

RISER-rel?
Nálam pl. amikor alaplapból 185 kH/s volt, utána ugyanaz riserrel 175 kH/s-re esett le.
Alaplapon 1 karival húzással 195 kH/s-re simán felment amikor nem törődtem a volttal és 950mV helyett 1050 meg 1100 mV-t adtam neki (persze melegedett is rendesen), riserrel nem agyonhajtva 175-180 kH/s aminek bőven örülök!
1050 körül Hashel a rig és közben kímélem a GPU-t és nem melegszik annyira / halk.