Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

danieru

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 05, 2016, 02:34:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 12:45:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dexter Dátum december 04, 2016, 08:33:25 DÉLUTÁN
Nem digitális, nekem jövőre hoznak digitálist az még fényképezik, és hangot isvesz fel.
Az állítólag csak urban legend. Viszont valóban nem szabad ilyennel játszani. Ha még a mérő elől is tudnál vételezni, akkor sem, mert nem hülyék. Ki tudják mérni az áramlopás helyét.

Nekem két éve raktak digitális villanymérő órát, hangot nem vesz, de távolról tudják valahogy izélni az órát, mert "mondta" a hitelesítő emberke.

Valószínűleg adatkapcsolatot tudnak vele létrehozni a bejövő vezetéken keresztül. Mint a modem, amit távolról tudnak konfigurálni :)


bacsoka

Idézetet írta: dioda Dátum december 06, 2016, 11:15:48 DÉLELŐTT
Én a helyetekbe most felejteném el a coinbase-t https://pcforum.hu/hirek/18996/raszall-az-adohatosag-a-bitcoinnal-uzletelo-felhasznalokra
Gondolom az amerikai adóhatóság nem fog foglalkozni a magyar paraszttal, de ettől még leadhatja az infót a NAVnak.
Várható volt, hogy a bányászásból mint tevékenységből az állam is kiakarja venni a részét ilyen módon.
Sajnos minden, ami jól megy azt megölik vagy kisajátítják, vagy lenyúlják SGyuri bácsi és társai.
Észnél kell lenni a parasztnak, na!

dioda

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 06, 2016, 11:29:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioda Dátum december 06, 2016, 11:15:48 DÉLELŐTT
Én a helyetekbe most felejteném el a coinbase-t https://pcforum.hu/hirek/18996/raszall-az-adohatosag-a-bitcoinnal-uzletelo-felhasznalokra
Gondolom az amerikai adóhatóság nem fog foglalkozni a magyar paraszttal, de ettől még leadhatja az infót a NAVnak.
Várható volt, hogy a bányászásból mint tevékenységből az állam is kiakarja venni a részét ilyen módon.
Sajnos minden, ami jól megy azt megölik vagy kisajátítják, vagy lenyúlják SGyuri bácsi és társai.
Észnél kell lenni a parasztnak, na!

Azért is írtam, mert ha már az amcsik is ugranak rá akkor fura lenne ha pont a mi kormányunk nem tenné, mivel az amcsik kikényszerítik az adatokat igy a magyar állnának azt már csak elkel kérnie.

bbencee

"Az ügyben a tárgyalást 2017 novemberére tűzték ki." És nem is Magyarországon.
Mindemellett nem árt óvatosnak lenni.

danieru

#85
<OFF>
Remélem az emberek észbe kapnak és egyre többen kezdik el a decentralizált mintát követni. Le kell szakadnunk az állam befolyásáról, hagyjuk ki őket az életünkből. Inkább fizetek direktbe az ellátó szerveknek többed magammal, mint hogy odaadom a pénzem másnak és ő saját belátása szerint profittal ossza tovább. Nem jó nekünk, hogy egy olyan rendszert kell fenntartanunk, ami kiváltható lenne professzionálisabb megoldásokkal. Az önellenőrzésről és a decentralizációról kéne szólnia a jövőnek.
</OFF>

Levente

Jó hír gyerekek!  :D

a Payza fogad Bitcoin pénz befizetést.

Minim befizetés összeg: 0.05 BTC

itt van mit írnak mikor eléjön a kod

1 - This transaction must be completed within 180 minutes

If your Bitcoin deposit is not sent within 180 minutes, the transaction will expire and be canceled within your account. Deposits made after your transaction expires will not be honored.

2 - Bitcoin addresses provided for deposits are one-time use only

Important Do not send multiple transactions to the Bitcoin address listed above. If you wish to Add Funds by Bitcoin to your Payza account in the future, you must create a new transaction. Deposits that are not initiated through Payza's Add Funds feature will not be honored.


monk

Kedves bányászok!
Van közületek aki használta azt a bizonyos Uquid Kártyát amit vegán mutatott a videóban? Kiutaltam 20 dollárt, de a kártya rendelésnél az irányítószámot nem fogadja el valamiért (ez a hibaüzenet: Mailing Address:PostalCode: Alphabets, Numbers, Space are allowed). Valaki meg tudta oldani esetleg ezt a problémát?
Vagy ha ez nem működik esetleg tudok mondani egy debit kártyát ami ténylegesen működik?


raffiakötö

Idézetet írta: monk Dátum december 09, 2016, 09:42:43 DÉLELŐTT
Kedves bányászok!
Van közületek aki használta azt a bizonyos Uquid Kártyát amit vegán mutatott a videóban? Kiutaltam 20 dollárt, de a kártya rendelésnél az irányítószámot nem fogadja el valamiért (ez a hibaüzenet: Mailing Address:PostalCode: Alphabets, Numbers, Space are allowed). Valaki meg tudta oldani esetleg ezt a problémát?
Vagy ha ez nem működik esetleg tudok mondani egy debit kártyát ami ténylegesen működik?

Én tegnap előtt rendeltem a plasttic kártyám, nekem is volt egy kis macera a cím megadásánál, ékezet meg spec karakterek nem lehetnek benne.

qwe92

#90
Kérdés hogy a szerencsejatek.hu-ra paypal-al lehet e utalni mivel az ott megszerzett jövedelem adómentes lehet ha csak egy átjátszóként vagyis onnan egyből tovább utalva a bankszámládra a nav azt hiszi hogy ott nyerted? (persze nem árt ha havonta küldesz rá 500-1000ft közti összeget.)

danieru

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 09, 2016, 12:30:27 DÉLUTÁN
Kérdés hogy a szerencsejatek.hu-ra paypal-al lehet e utalni mivel az ott megszerzett jövedelem adómentes lehet ha csak egy átjátszóként vagyis onnan egyből tovább utalva a bankszámládra a nav azt hiszi hogy ott nyerted? (persze nem árt ha havonta küldesz rá 500-1000ft közti összeget.)

Szerintem nem túl jó ötlet. Nem idióták, tovább az a cég is állami, szóval azért látják hogy te nyerted-e vagy csak pénzmosásra használod.

qwe92

Nemrég volt hírtv-n egy nyilatkozat ahol ezt mondták hogy a telefonos csalók így mossák tisztára a lopott pénzt és nem tudnak mit csinálni vele :)

monk

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 09, 2016, 10:22:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: monk Dátum december 09, 2016, 09:42:43 DÉLELŐTT
Kedves bányászok!
Van közületek aki használta azt a bizonyos Uquid Kártyát amit vegán mutatott a videóban? Kiutaltam 20 dollárt, de a kártya rendelésnél az irányítószámot nem fogadja el valamiért (ez a hibaüzenet: Mailing Address:PostalCode: Alphabets, Numbers, Space are allowed). Valaki meg tudta oldani esetleg ezt a problémát?
Vagy ha ez nem működik esetleg tudok mondani egy debit kártyát ami ténylegesen működik?

Én tegnap előtt rendeltem a plasttic kártyám, nekem is volt egy kis macera a cím megadásánál, ékezet meg spec karakterek nem lehetnek benne.

Köszönöm szépen! Valóban az ékezetek voltak a gondok.

raffiakötö

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 09, 2016, 12:30:27 DÉLUTÁN
Kérdés hogy a szerencsejatek.hu-ra paypal-al lehet e utalni mivel az ott megszerzett jövedelem adómentes lehet ha csak egy átjátszóként vagyis onnan egyből tovább utalva a bankszámládra a nav azt hiszi hogy ott nyerted? (persze nem árt ha havonta küldesz rá 500-1000ft közti összeget.)

Ez abban esetben működhet ha papíron van nyertes szelvényed....

Bob

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 09, 2016, 04:28:37 DÉLUTÁN
Nemrég volt hírtv-n egy nyilatkozat ahol ezt mondták hogy a telefonos csalók így mossák tisztára a lopott pénzt és nem tudnak mit csinálni vele :)

Ennek a működését úgy tudom elképzelni, hogy mondjuk az alvilági pénzen vesznek kaparós sorsjegyet. Aztán a fedhetetlen tiszta erkölcsű ember is vesz sorsjegyet. Aztán az alvilági nyerő sorsjegyeket titokban kicserélik a fedhetetlen tiszta erkölcsű ember vesztes sorsjegyeivel. Aztán a fedhetetlen tiszta erkölcsű ember beváltja a sorsjegyeit, mintha azt mind ő nyerte volna, és tiszta pénzt kap érte. Elég drága egy pénzmosás.

raffiakötö

Ebben a cikkben azt írják hogy BTC adás-vétel áfa mentes:
http://advocatus.dlapiper.hu/?p=1881#more-1881
Itt meg az áfa mentesség:
http://penzugysziget.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=144:altalanos-forgalmi-ado-mentesseg&catid=126&Itemid=56#h1-valodi-afa-mentesseg

Javítsatok ki, de én ezt úgy értelmezem, hogy 5 millióig nem kell bejelenteni a navnak....


Fireball

Idézetet írta: monk Dátum december 09, 2016, 04:56:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 09, 2016, 10:22:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: monk Dátum december 09, 2016, 09:42:43 DÉLELŐTT
Kedves bányászok!
Van közületek aki használta azt a bizonyos Uquid Kártyát amit vegán mutatott a videóban? Kiutaltam 20 dollárt, de a kártya rendelésnél az irányítószámot nem fogadja el valamiért (ez a hibaüzenet: Mailing Address:PostalCode: Alphabets, Numbers, Space are allowed). Valaki meg tudta oldani esetleg ezt a problémát?
Vagy ha ez nem működik esetleg tudok mondani egy debit kártyát ami ténylegesen működik?

Én tegnap előtt rendeltem a plasttic kártyám, nekem is volt egy kis macera a cím megadásánál, ékezet meg spec karakterek nem lehetnek benne.

Köszönöm szépen! Valóban az ékezetek voltak a gondok.

Én is rendelnék egy kártyát de tegnap reggel óta nem jön be az uquid.com

bacsoka

#98
Ez a video egy kicsi összefoglalóa bitcoinról!
https://www.youtube.com/watch?v=G3SUk7j7WVU&t=161s
Ajánlom mindazoknak, akik most ismerkednek a cryptovilággal. Érdemes odafigyelni a két fiatal emberre! Nem ártana velük "jóban lenni"!
:)
http://www.drpd.hu/hu/szolgaltatasaim/bitcoin-ugyletek/

MACSKAFOGO

Gyerekek ara lenék kíváncsi ,hogy ha a magyarországi bankszámlámról Tudtam bitcointot vásárolni  ugy hogy a virwox.com on lehet vásárolni www.paypal.com keresztül le is vonta a bankszámlámrol  megjelent a xxx.euro itt átváltottam euro/SLL-re utána SLL/BTC    utána átutaltam https://blockchain.info re és most ott figyel ÉS ARA LENÉK KÍVÁNCSI HOGY EZ VISSZAFELE MENNE-E már csak azért hogy a bányából bejött aranyat be tudom e tenni  magyar számlára