Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

husosfagyi

Köszi az infót, külön kábelre vannak kötve, kapott egy szűz win 10-et, most stabilan fut fagyás nélkül.

cuko

Használ valaki szervertápot breakout boarddal bekötve?
Ha igen, honnan rendeltétek a boardot/kábeleket és a tápot? Bármi tanács, amire érdemes figyelni építéskor?

Kis ATX táppal mellette gondolkozom 6x GTX 1060-as rig mellé az 50-60ezres nagy ATX tápok helyett olcsóbb megoldáson. Össz fogyasztás 700W alatt lesz.

Amúgy Hardveraprón árul valaki ilyen módon szerelt szervertápokat bányászathoz, vicces, hogy 55 ezret kér 1200W-os HP táp + kábelekért és bizonygatja, hogy ez milyen nagyon jó ár érte.  :)

Uhura

Idézetet írta: cuko Dátum július 24, 2017, 06:46:54 DÉLUTÁN
Használ valaki szervertápot breakout boarddal bekötve?
Ha igen, honnan rendeltétek a boardot/kábeleket és a tápot? Bármi tanács, amire érdemes figyelni építéskor?

Kis ATX táppal mellette gondolkozom 6x GTX 1060-as rig mellé az 50-60ezres nagy ATX tápok helyett olcsóbb megoldáson. Össz fogyasztás 700W alatt lesz.

Amúgy Hardveraprón árul valaki ilyen módon szerelt szervertápokat bányászathoz, vicces, hogy 55 ezret kér 1200W-os HP táp + kábelekért és bizonygatja, hogy ez milyen nagyon jó ár érte.  :)


Zorg-kb 16+10 + ha kell atx-is 10 ért = 36e ért adja azt ami neked kell. De most van is egy eladó Zorg féle szerver táp 1200W -s 6 pcie, 6 molex kivitelben 36e hardverapron.


Zorg33

Köszi! :)


Pont most jeleztem a kínál topicban is, hogy ismét tudok felvenni egyedi megrendeléseket.


A breakout boarddal egyébként annyi a probléma, hogy plusz 2 csatlakozást visz bele a rendszerbe minden ághoz, ami nem feltétlen előny elektronikailag...
A modularitást persze növeli, de egyébként csak a gond van vele. Valamint az olyan kábelek is jóval drágábbak, aminek mindkét végén szerelt csatlakozó van.

Artthur

Szervusztok,


Egy kérdésem lenne, a mellékelt fotón látható módon földeltem le a kártyákat, sorba kötöttem mindet s utána a táp házához csavaroztam.
Így kell profin földelni a kártyákat favázon?


És akkor még egy amatőr kérdés, van ez a multiméter ( nem értek hozzá de nagyon tetszik ) arra az állásra tekertem amelyik sípol ha a összeérintem a végeit tehát ha nincs szakadás egy vezetékben sípol :) Szóval alap esetben 1-et mutat, ha a kártyák között mérem szintén sípol és 0.05-öt mutat, de ha a tápegység és a kártyák között mérem valamiért 0.67-et mutat. Ez miért lehet? táp bezavar valamibe? vagy azonnal csavarozzam ki? vagy normális így?


Kipróbáltam egy másik ugyanilyen vezetéken ami nincs bekötve és ott is akármit akármivel mérek mindig 0.05-öt mutat.


Esetleg ha valaki jobban ért hozzá és tudja mi történik megköszönném a válaszát.
Előre is kösz.

Zorg33


Gondolom a táphoz menő vezetékrész hosszabb, mint a kártyák közötti.


Fagyi Zoli

Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

CryptoP

Idézetet írta: Artthur Dátum július 27, 2017, 08:54:02 DÉLUTÁN
Szervusztok,


Egy kérdésem lenne, a mellékelt fotón látható módon földeltem le a kártyákat, sorba kötöttem mindet s utána a táp házához csavaroztam.
Így kell profin földelni a kártyákat favázon?


És akkor még egy amatőr kérdés, van ez a multiméter ( nem értek hozzá de nagyon tetszik ) arra az állásra tekertem amelyik sípol ha a összeérintem a végeit tehát ha nincs szakadás egy vezetékben sípol :) Szóval alap esetben 1-et mutat, ha a kártyák között mérem szintén sípol és 0.05-öt mutat, de ha a tápegység és a kártyák között mérem valamiért 0.67-et mutat. Ez miért lehet? táp bezavar valamibe? vagy azonnal csavarozzam ki? vagy normális így?


Kipróbáltam egy másik ugyanilyen vezetéken ami nincs bekötve és ott is akármit akármivel mérek mindig 0.05-öt mutat.


Esetleg ha valaki jobban ért hozzá és tudja mi történik megköszönném a válaszát.
Előre is kösz.

Szia!

Látom, nem bízod a véletlenre.  :P A mért érték egy földelésnél teljesen mindegy, ha nem mérsz szakadást --> sípol, akkor a földelés működik, így már nincs más dolgot. Ez az egyik szempont, amiből nem tökéletes megoldás a fa keret, nem beszélve az éghetőségéről. Egyébként példás dolog, hogy gondolsz ilyenre, a módszered pedig természetesen tökéletes, a tápegység burkolatához van csatolva a földelés, így már külön a kártyáid is földelve lesznek.  :)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Ficium

Sziasztok,

Szerver tápok nagy hangjára mi a megoldás?
Hogy lehet lejjebb csavarni a ventik fordulatszámát?

CryptoP

Idézetet írta: Ficium Dátum augusztus 19, 2017, 08:24:52 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Szerver tápok nagy hangjára mi a megoldás?
Hogy lehet lejjebb csavarni a ventik fordulatszámát?

Szia!

Erre a legpraktikusabb megoldás talán a tápnák 10x nagyobb műanyag doboz volt, természetesen ki éa bemenő nyílással, ahol a meleg levegő távozhatott, ez nagymértékben szigetelte a szervertáo hangját, viazont maga a tápnak a hűtési mechanizmusa a zárt térre épül, így nagy légszállítási értékkel bíró ventiket szerelnek fel rá, aminek még ha lejjebb is tudnád venni a hűtését, nem lenne olyan egészséges, márcsak a dobozban megálló hővel szemben sem.
Ha nincs erre külön biztosított helyed, hol senkit nem zavar a hangos ventik sokasága, akkor semmi képpen nem ajánlanám a melletted lévő szobába, mivel ezekből a ventikből már 1 db is hangos. :(
A dobozos megoldás pedig nem túl üzem és tűzbiztos.
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

kidface

Idézetet írta: Ficium Dátum augusztus 19, 2017, 08:24:52 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Szerver tápok nagy hangjára mi a megoldás?
Hogy lehet lejjebb csavarni a ventik fordulatszámát?


Táp típusától függ. Vannak amiknek 50%-al lehet a fordulatszámát leszabalyozni 2-3 pin rövidre zarasaval.
Sajnos vannak tápok amiket nem lehet hardveresen megoldani, sőt még szoftver segítségével sem :(
Ajánlom keress rá a táp tipus számára és RC hobbis oldalakon általában lehet találni leírást róluk, ők előszeretettel alakítanak át szerver tápokat hogy a nagy teljesítményű akkumulátorokat töltsék.


Vannak tápok amiknek beépített szabalyozasa van és nem kell vele gondolni.  Na ilyet kell venni

Baliboy


Sziasztok!


Lenne egy amator kerdesem. :) Egy dps-1300bb tapot szeretnek atalakitani 6db rx470es righez. Az usb riserek adottak mar igy kell az 5v. Ehhez step down convertert hasznalnek es az alaplaphoz egy pico psu-t. A kerdes, hogyan oldjam meg a bekapcsolast. Ugye ha rovidre zarom a hp tap "bekapcsolo" pineket akkor a vgak maris aram ala kerulnek az alaplap pedig csak akkor indul ha az alaplapi pinnel elinditom. Ha teszek egy sima kapcsolot a  hp tapra akar 220ast vagy a ket pinre egy barmilyent az ugy jo lesz?
Koszi a segitseget elore is!

dpeter

Idézetet írta: Baliboy Dátum szeptember 09, 2017, 03:40:26 DÉLUTÁN

Sziasztok!


Lenne egy amator kerdesem. :) Egy dps-1300bb tapot szeretnek atalakitani 6db rx470es righez. Az usb riserek adottak mar igy kell az 5v. Ehhez step down convertert hasznalnek es az alaplaphoz egy pico psu-t. A kerdes, hogyan oldjam meg a bekapcsolast. Ugye ha rovidre zarom a hp tap "bekapcsolo" pineket akkor a vgak maris aram ala kerulnek az alaplap pedig csak akkor indul ha az alaplapi pinnel elinditom. Ha teszek egy sima kapcsolot a  hp tapra akar 220ast vagy a ket pinre egy barmilyent az ugy jo lesz?
Koszi a segitseget elore is!

Szia!

Én úgy oldottam meg, hogy egy 12V-os relé behúzó tekerécsét rákötöttem az alaplapot hajtó tápra, a másik oldalra pedig ráforrasztottam a hp bekapcsoló pinjeit. A földközösítést is meg kell oldanod. A hp és a fő tápegység földjét valahogy össze kell kötnöd.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Baliboy

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 09, 2017, 03:58:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Baliboy Dátum szeptember 09, 2017, 03:40:26 DÉLUTÁN

Sziasztok!


Lenne egy amator kerdesem. :) Egy dps-1300bb tapot szeretnek atalakitani 6db rx470es righez. Az usb riserek adottak mar igy kell az 5v. Ehhez step down convertert hasznalnek es az alaplaphoz egy pico psu-t. A kerdes, hogyan oldjam meg a bekapcsolast. Ugye ha rovidre zarom a hp tap "bekapcsolo" pineket akkor a vgak maris aram ala kerulnek az alaplap pedig csak akkor indul ha az alaplapi pinnel elinditom. Ha teszek egy sima kapcsolot a  hp tapra akar 220ast vagy a ket pinre egy barmilyent az ugy jo lesz?
Koszi a segitseget elore is!

Szia!

Én úgy oldottam meg, hogy egy 12V-os relé behúzó tekerécsét rákötöttem az alaplapot hajtó tápra, a másik oldalra pedig ráforrasztottam a hp bekapcsoló pinjeit. A földközösítést is meg kell oldanod. A hp és a fő tápegység földjét valahogy össze kell kötnöd.


Nincs fo tap. Csak a servertap es annak a 12v-ja megy egy pico psura a 12v-5v atalapitora es a vgakra. Igy elvileg nem kell kozositeni. Jol gondolom?

dpeter

igen, ebben az esetben nem kell közösíteni, viszont a bekapcsoláshoz akkor egy sima on-off kapcsoló kell.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Baliboy

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 09, 2017, 04:16:15 DÉLUTÁN
igen, ebben az esetben nem kell közösíteni, viszont a bekapcsoláshoz akkor egy sima on-off kapcsoló kell.


Koszi. Akkor batran hasznalhatom ezt a felallast tuti nem lesz baja semminek. :)

dpeter

Idézetet írta: Baliboy Dátum szeptember 09, 2017, 04:20:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 09, 2017, 04:16:15 DÉLUTÁN
igen, ebben az esetben nem kell közösíteni, viszont a bekapcsoláshoz akkor egy sima on-off kapcsoló kell.


Koszi. Akkor batran hasznalhatom ezt a felallast tuti nem lesz baja semminek. :)

Szerintem nem lesz baj, de a riser betápját nem tudom hogy oldottad meg. Molex toldót elvágtad, és belekötötted a step-down-t?
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Baliboy

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 09, 2017, 04:24:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Baliboy Dátum szeptember 09, 2017, 04:20:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 09, 2017, 04:16:15 DÉLUTÁN
igen, ebben az esetben nem kell közösíteni, viszont a bekapcsoláshoz akkor egy sima on-off kapcsoló kell.


Koszi. Akkor batran hasznalhatom ezt a felallast tuti nem lesz baja semminek. :)

Szerintem nem lesz baj, de a riser betápját nem tudom hogy oldottad meg. Molex toldót elvágtad, és belekötötted a step-down-t?


Meg sehogy mert most lesz csak osszeszerelve. Varom a step-down erkezeset. De az elkepzelesem, hogy a step-downbol megy az 5volt es a hpbol a 12v a molex csatira. A -12V es -5V-ot is kossem ra a melexre kozositve ugye?

littleNorbi

Sziasztok!
Ilyen Add2PSU -t hogy lehet csinálni házilag? Tehát a molex csatlakozóról melyik 2 vezetéket kell rákötni az ATX csatlakozó zöld és fekete vezetékére?

dpeter

#1059
Idézetet írta: littleNorbi Dátum szeptember 11, 2017, 07:53:10 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Ilyen Add2PSU -t hogy lehet csinálni házilag? Tehát a molex csatlakozóról melyik 2 vezetéket kell rákötni az ATX csatlakozó zöld és fekete vezetékére?


Molexről egyiket se kössed a zödre, feketére (illetve a feketét kötheted de attól még nem fog bekapcsolni). Egy relével pl meg lehet oldani. Add2Psu-n is relé van.


A sarki alkatrész boltban veszel egy 12V-os pl autóba való relét, behúzótekercs oldalra rákötöd a molex 12V és föld (sárga és fekete) vezetékét. A másik két lábára pedig a második táp már említett zöld és fekete lábát.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu