Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

danieru

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 03, 2016, 08:05:46 DÉLELŐTT
Nézzétek meg az automaták váltási árfolyamát. Óriási bukta. Szerintem nem éri meg. Inkább egy Bitcoin Debit card.

Tévedsz. Ha kiszámolod a bankkártyára, akkor az drágább. Külföldi kártyának számít és akkor minimum 1000 forint, amit mindegyik bank felszámol. Van amelyik 5000-6000 forintot is akár. OTP-nél éri meg a legjobban, de még ott is kb 2000 forintra jön ki + amit a kártyaszolgáltató levon (kb. 900 Ft). Én csak az automatát használom. 30000 Ft esetén kb 2000 forint a különbség az otthon számolt árfolyamhoz képest. Én ezt elfogadom, nekik is meg kell élni valamiből.

Oldrider

#41
Itt egy alternatív megoldás BTC forintra váltására!
https://www.mrcoin.eu/hu/atm

A folyamatot annó végigcsináltam:
Odamentem, kiválasztottam, hogy pénzt szeretnék felvenni, beírtam az összeget (azt hiszem 10e illetve 20e ft-onként lehetett), kiírta hogy mennyi BTC küldjek az adott wallet címre (QR kódot is adott a pénztárcacím mellé). Bescanneltem a telefonomon léve BTC wallet alkalmazással, majd elküldtem az általa kiírt BTC-t. Meg kellett még adnom a telefonszámomat, amin sms-ben értesítettek, hogy sikerült a tranzakció, illetve elküldtek egy kódot (kb 10 percre rá).
Vissza mentem, kiválasztottam, hogy kód beváltása, beírtam a kapott kódot amivel a rendszer beazonosította a tranzakciót és kiadta az általam igényelt jó magyar forintot. Nyilván nem a világpiaci áron váltják, de lehet jobban megéri így váltani, mint bankkártya, utalás, adózás stb stb..

Jó tanács: Ha nagyban tervezel váltani fel lehet hívni a céget, lehet adnak valami kedvezményt, illetve érdemes venni vaterán vagy valahol egy sim kártyát, hogy ne lehessen a te számodhoz, nevedhez, személyedhez kötni még az sms-t sem amit küldenek ;)
Én annó kamerafelvételt csináltam róla, ha esetleg valami nem működött volna jól, de rendben ment  minden, ezt szerintem az elsőnél mindenki tegye meg :)

danieru

Idézetet írta: Oldrider Dátum december 03, 2016, 01:51:29 DÉLUTÁN
Itt egy alternatív megoldás BTC forintra váltására!
https://www.mrcoin.eu/hu/atm

A folyamatot annó végigcsináltam:
Odamentem, kiválasztottam, hogy pénzt szeretnék felvenni, beírtam az összeget (azt hiszem 10e illetve 20e ft-onként lehetett), kiírta hogy mennyi BTC küldjek az adott wallet címre (QR kódot is adott a pénztárcacím mellé). Bescanneltem a telefonomon léve BTC wallet alkalmazással, majd elküldtem az általa kiírt BTC-t. Meg kellett még adnom a telefonszámomat, amin sms-ben értesítettek, hogy sikerült a tranzakció, illetve elküldtek egy kódot (kb 10 percre rá).
Vissza mentem, kiválasztottam, hogy kód beváltása, beírtam a kapott kódot amivel a rendszer beazonosította a tranzakciót és kiadta az általam igényelt jó magyar forintot. Nyilván nem a világpiaci áron váltják, de lehet jobban megéri így váltani, mint bankkártya, utalás, adózás stb stb..

Jó tanács: Ha nagyban tervezel váltani fel lehet hívni a céget, lehet adnak valami kedvezményt, illetve érdemes venni vaterán vagy valahol egy sim kártyát, hogy ne lehessen a te számodhoz, nevedhez, személyedhez kötni még az sms-t sem amit küldenek ;)
Én annó kamerafelvételt csináltam róla, ha esetleg valami nem működött volna jól, de rendben ment  minden, ezt szerintem az elsőnél mindenki tegye meg :)

Annyi a gáz csak, hogy nem lehet online indítani a folyamatot. Nekem volt olyan, hogy egy napot vártam, míg konfirmálták a tranzakciómat. Többször nem 10 perc ez, hanem fél-egy óra. Addig ott kéne dekkolni az automata mellett. Meg olyan is előfordult, hogy nem jött meg az SMS. Volt, hogy már vagy tízszer kellett újra elküldetnem a kódos SMS-t, mire végre jó lett.

dexter

#43
...

qwe92

Üdv nem értek hozzá de nem lehetne a őstermelői igazolvánnyal kiváltani az egészet ?  :)
Végül is a rig a föld a btc a termény :) :)

DrPascal

Jó ez a mrcoin automata, de a vidékieknek az utazást is bele kell számolni... :)

Gabson

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 06:08:04 DÉLUTÁN
De esetleg ha hasznalod azt a kartyat amit bemutatott egy par napja Robi akkor nem MO lesz a penzed de viszont kolteni tudod. Automataba is le helet venni. Koltsegesebb a penzkiveves, de ha nem akarsz adozni akkor ez az egyik utja lehet!

Csak az a baj hogy már ezt is látta a nav főleg ha leírod hogy nav :))

Gabson

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 03, 2016, 09:28:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 09:26:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 09:22:31 DÉLELŐTT
Azért szerencsére nincs akkora aparátusa a nav-nak hogy mindig mindent le tudjanak nyomozni. viszont lehet ha csinálsz egy kripto debit visa-t és azt használod vásárláshoz néha, akkor az nem fog feltűnni senkinek. Pl. Mo-n sok embernek van olyan lakása amit kiad albérlőknek, és nem jelenti be a navnak, mert akkor kb 40%-át bukta az alébleti díjnak. Leginkább akkor szállnak rá az emberre, ha felnyomják a hatóságnál, vagy nagyon feltűnően megugrik a költési szokása...

Ja, igy gondolom én is.. ha nem jelentnek fel, csöndbe vagy és nem mozgatsz nagy összegeket akkor lazán elsiklassz a radar alatt..  8)
Én is ebben bízom. Csendesen kicsiben. Okosan.

Jaja, csendesen , kicsiben , okosan netre kiírva :) beszartam

Gabson

Amúgy , nem olyan rég volt egy hír hogy hatalmas informatikai bővítést csinált a nav, többé nincs előttük zárt weboldal, banki hozzáférés, már minden adatot azonnal lekérhetnek bárhonnan és figyelik is a netet és mindenféle számlát. És még csak feljelentés sem kell hozzá.

Szóval én már nem bátorítok senkit sem hogy ügyeskedjen. Ma már tényleg egy pici mulasztásért is jönnek a lakás kulcsáért.
De még az is feltűnhet a szomszédnak hogy, mindig otthon vagy " Mibül telik...?" 85%-ban előbb felnyom a szomszéd mint, hogy a navnál feltűnne.( HVG elemzés)
És még a könyvelőt is le kell informálni mire terjed ki a felelősségvállalása.


GepyMiner

Szóval Ha pl. havonta 50e -t lehívok coinbase-ról OTP/CIB stb számlára, akkor a bank mindig jelenti NAV-nak hogy jött  pénz rá? Vagy a NAV automatikusan ellenőrzi mindenkinek minden banknál a számláját és nézi az érkező utalásokat pl segély, fizetés, mástól kapott pénz? Vagy csak ha nagy összeg pl havi 100-200e jön mindig? Vagy adott (ismert) címekről pl. PayPal érkező pénzeket? Vagy csak adóbevallásnál szúrópróba szerűen csekkolják a bankszámlák történetét?

Amúgy van valami működő oldal ahol BTC-ből PayPal-ra lehet küldeni? PayPal-t sok helyen elfogadják és pl ebay-en direktbe lehet onnan vásárolni anélkül, hogy a saját bankszámlára kéne pénzt küldeni.

bacsoka

Idézetet írta: Gabson Dátum december 03, 2016, 07:53:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 03, 2016, 09:28:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 09:26:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 09:22:31 DÉLELŐTT
Azért szerencsére nincs akkora aparátusa a nav-nak hogy mindig mindent le tudjanak nyomozni. viszont lehet ha csinálsz egy kripto debit visa-t és azt használod vásárláshoz néha, akkor az nem fog feltűnni senkinek. Pl. Mo-n sok embernek van olyan lakása amit kiad albérlőknek, és nem jelenti be a navnak, mert akkor kb 40%-át bukta az alébleti díjnak. Leginkább akkor szállnak rá az emberre, ha felnyomják a hatóságnál, vagy nagyon feltűnően megugrik a költési szokása...

Ja, igy gondolom én is.. ha nem jelentnek fel, csöndbe vagy és nem mozgatsz nagy összegeket akkor lazán elsiklassz a radar alatt..  8)
Én is ebben bízom. Csendesen kicsiben. Okosan.

Jaja, csendesen , kicsiben , okosan netre kiírva :) beszartam
"Amúgy nem olyan rég volt egy hír" alapján nagyon sok mindent lehet ám mondani! Tudnál egy linket megosztani velünk? Esetleg vannak bennfentes infóid? Szívesen vennénk azokat is. Tudod én hiszek az Isteni gondviselésben. Nem véletlenül vállalom az arcomat sem. Ki mint éli életét, azokat a dolgokat vonzza be magához, amire éppen szüksége van. Ha a NAV megjelenik nálam vagy nálad, az biztosan nem a NET-re kiírtak miatt lesz, hanem mert arra éppen szükségem(ed) volt. (Felnyitja a szemem, hogy ejnye-bejnye, vagy épp az ellenkezője minden rendben áldásomat adom. Ez helyzet függő.)
A neten már régen nincsenek zárt weboldalak, ha valaki meg akar nézni valamit és elég időt, és energiát szán rá, akkor azt megnézi.
Természetesen mi sem bátorítunk senkit sem arra, hogy adót csaljon!!! Ha vannak kiskapuk, amiken lehet közlekedni törvényes keretek között , akkor miért ne?
Ebben a témában még mindenki tapogatózik a könyvelőktől elkezdve az ügyvédeken keresztül a NAV-ig.
Mi is ezt tesszük, csendesen, kicsiben, okosan!


Gabson

Idézetet írta: GepyMiner Dátum december 03, 2016, 08:28:40 DÉLUTÁN
Szóval Ha pl. havonta 50e -t lehívok coinbase-ról OTP/CIB stb számlára, akkor a bank mindig jelenti NAV-nak hogy jött  pénz rá? Vagy a NAV automatikusan ellenőrzi mindenkinek minden banknál a számláját és nézi az érkező utalásokat pl segély, fizetés, mástól kapott pénz? Vagy csak ha nagy összeg pl havi 100-200e jön mindig? Vagy adott (ismert) címekről pl. PayPal érkező pénzeket? Vagy csak adóbevallásnál szúrópróba szerűen csekkolják a bankszámlák történetét?
...

Nem küld értesítést a navnak, hanem a navnál sok ember csak ezeket pásztázza. De azon sem lennék meglepődve, hogy ha lenne nekik program erre ami csak dobálj ki nekik a növekvő forgalmúakat. De ha még nincs majd lessz és visszamenőleg kamatostul jönnek érte. Kizárt hogy nem lesz nekik soha ilyen programjuk. Akkor pedik hiába ússza meg az ember addig a pontig. Ennyit semekkora bevétel nem érhet meg. Ha csak át nem helyezed müködésed sovány disznó vágtában Mehííkóba vagy Máltára :)

Gabson


"Amúgy nem olyan rég volt egy hír" alapján nagyon sok mindent lehet ám mondani! Tudnál egy linket megosztani velünk? Esetleg vannak bennfentes infóid? Szívesen vennénk azokat is.
...
Természetesen mi sem bátorítunk senkit sem arra, hogy adót csaljon!!! Ha vannak kiskapuk, amiken lehet közlekedni törvényes keretek között , akkor miért ne?
Ebben a témában még mindenki tapogatózik a könyvelőktől elkezdve az ügyvédeken keresztül a NAV-ig.
Mi is ezt tesszük, csendesen, kicsiben, okosan!
[/quote]

Hát ezt már régebben hallottam  kb 2 éve lehetett... de google biztos kidobja.
Bennfentes infóm nincs.
Szal a nav isten jobb keze? :) Kvázi Isten?

Effect

Én úgy tudom, hogy a bank lejelenti a nav felé a nagyobb tranzakciókat az adott hónapba (350ezer forint tól)

qwe92

Idézetet írta: Effect Dátum december 03, 2016, 09:16:52 DÉLUTÁN
Én úgy tudom, hogy a bank lejelenti a nav felé a nagyobb tranzakciókat az adott hónapba (350ezer forint tól)

Vagy használjuk a bűnözői megoldást , összebarátkozol egy hajléktalannal, lehetőleg ne tudja az igazi neved, kérd meg rá hogy mennyen be egy bankba és nyisson egy számlát.Persze addig fizetni kell a költségeit egy panel vagy albérlet ujj ruhák.
Bankban csak annyit kell mondania hogy utalás fog rá érkezni most kezdett.persze a kártyát te használod majd
Persze elhatárolódom ettől a megoldástól és én soha nem használnám.

bacsoka

Idézetet írta: Gabson Dátum december 03, 2016, 09:15:03 DÉLUTÁN

"Amúgy nem olyan rég volt egy hír" alapján nagyon sok mindent lehet ám mondani! Tudnál egy linket megosztani velünk? Esetleg vannak bennfentes infóid? Szívesen vennénk azokat is.
...
Természetesen mi sem bátorítunk senkit sem arra, hogy adót csaljon!!! Ha vannak kiskapuk, amiken lehet közlekedni törvényes keretek között , akkor miért ne?
Ebben a témában még mindenki tapogatózik a könyvelőktől elkezdve az ügyvédeken keresztül a NAV-ig.
Mi is ezt tesszük, csendesen, kicsiben, okosan!

Hát ezt már régebben hallottam  kb 2 éve lehetett... de google biztos kidobja.
Bennfentes infóm nincs.
Szal a nav isten jobb keze? :) Kvázi Isten?
[/quote]
Hát én biztosan úgy néznék rájuk, ha hozzám jönnének.

qwe92

#56
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 03, 2016, 10:16:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gabson Dátum december 03, 2016, 09:15:03 DÉLUTÁN

"Amúgy nem olyan rég volt egy hír" alapján nagyon sok mindent lehet ám mondani! Tudnál egy linket megosztani velünk? Esetleg vannak bennfentes infóid? Szívesen vennénk azokat is.
...
Természetesen mi sem bátorítunk senkit sem arra, hogy adót csaljon!!! Ha vannak kiskapuk, amiken lehet közlekedni törvényes keretek között , akkor miért ne?
Ebben a témában még mindenki tapogatózik a könyvelőktől elkezdve az ügyvédeken keresztül a NAV-ig.
Mi is ezt tesszük, csendesen, kicsiben, okosan!

Hát ezt már régebben hallottam  kb 2 éve lehetett... de google biztos kidobja.
Bennfentes infóm nincs.
Szal a nav isten jobb keze? :) Kvázi Isten?
Hát én biztosan úgy néznék rájuk, ha hozzám jönnének.

qwe92

#57
Szerintem ha nem a nagy kártyaforgalomra harap rá a nav akkor a hirtelen megnövekedett áram fogyasztásra rig-enként havi kb 25000Ft évi 300000Ft áram azért igen csak feltűnő ennyi árammal sok mindent lehet csinálni:
-füvet termelni a pincében
-krekk labort üzemeltetni :)
-fűteni ,hűteni
És már gyanús lehet miből telik rá hirtelen. Azért az áram szolgáltatónak illik szólni nehogy elvigye az órát (mert azt hiszi hibás)
Szerintem mindenki jobban jár ha rendesen megőrizzük a számlákat mentjük átváltásnál a árfolyamot a pénzmozgást számlára és mikor már elértük a nyereség idejét adózunk az a kb 36% szerintem megéri a lelki békét. Elvileg ami kell hogy működjön a bányászat azt le lehet vonni a nyereségből pl: áram, maga a gép,

dioda

Még úgy 2 éve a bankba egy ügyintéző mondta hogy egyösszegű átutalásnál/befizetésnél 150e Ft-ig nem jelzik a navnak a forgalmat, egyébként szerintem paypalra érdemes küldeni mert ott lehet maga a paypal walleten nemfeltétlen kell kiküldened a bankszámládra és a sok helyen már lehet paypalal is fizetni  pl ebay,ipon.hu ,hozzáteszem innen nem tudom ki mekkorában csinálja, de ha csak pár kártyával akkor vagy nem adózol vagy szimplán megse éri mert drága az áram és még rájönne az adó is örülhetsz neki ha a kártyáid ára 1 év alatt megtérül.

qwe92

#59
Hát igen mivel itthoni áram árak nem kicsik én 20 centtel (58Ft) és 500000/riggel számoltam kalkulátorban és árammal együtt 17,6 hónap mire vissza jön 3 rig :) de remélem mindenki számolt ezzel és nem vettetek fel túl nagy hitelt.  ;)
Nem akarom elvenni a kedvetek de sajna ez van.(kell az ipari olcsó áram hozzá)