Wirex VISA kártya + Curve kártya

Indította Sparks, január 10, 2019, 01:12:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

Sparks

Sziasztok!

Én most rendeltem egy Wirex VISA kártyát. Az ok egyszerű volt, ma adták hozzá a kedvenc Waves-emet, így már BTC, LTC, ETH, XRP mellett Waves tárcaként is üzemel  8)
Ha a referral linkemen keresztül regisztrálsz azt megköszönöm.

Waveset ráküldtem és mivel jelenleg az egyik leggyorsabb blockchain, így percek múlva már a számlán is volt és költhető is azonnal a kártyával.
A kártyám még nem jött meg, így nem tudok róla nyilatkozni, de amint megérkezik jelzem majd, hogy mennyire működőképes.
Természetesen kellett hozzá személyi igazolvány és selfie, de kb. 5 perc alatt meg volt az azonosítás, és már rendelhettem is a kártyát.

Remélem beválik, mert a Waves a szívem csücske, van belőle pár tízezer a számlámon, ha felmegy kicsit még az ára, akkor nyugdíjazom magam :D Igaz már ICO óta tartogatom, még 18-20 k sat körül zsákoltam belőle jó sokat, na de majd kiderül.

Sparks

A kártyám még nem érkezett meg, de az elméleti használatáról szeretnék kicsit írni.
Mivel a Wirex kártya alap pénzneme EUR lesz és ha forintért akarnék vele vásárolni, akkor az 3% bukó lenne (ahogy olvastam a díjakat), így azt találtam ki, hogy rendeltem mellé egy Curve kártyát is.
Ennek az a lényege, hogy a hozzá kapcsolt másik kártyáról leveszi a pénzt euróban, átváltja nagyon jó árfolyamon (kb. olyanon, mint a Revolut) forintra és a Wirex kártyával úgy fizetek, hogy közben a Curve kártyát használom, de a pénz a Wirex-ről érkezik. A váltást a Curve intézi, így nincs 3% és az árfolyam is pöpec. Tehát csak a Curve kell a zsebemben legyen, Wirex maradhat a fiókban is.

Ha Curve kártya tetszik és ezzel a kóddal regisztrálsz: ANM3Q4BE, akkor te is és én is kapunk 5-5 fontot a számlánkra (ha minden igaz).

Curve kártya arra is jó, hogy a magyar bankkártyádat beregisztrálod és ha euróban kell fizetni, akkor nem a bankod vált, hanem a sokkal jobb árfolyamos Curve. De akár arra is, hogy az összes kártyád alá rakod és csak a Curve van nálad, az app-ban meg beállíthatod, hogy éppen melyik kártyával akarsz fizetni... Persze forint-forint esetén nincs válogatás... Klassznak hangzik :)

Gyakorlati tapasztalatokat jövő héten tudok majd megosztani, remélhetőleg megjön mindkét kártyám addigra.  8)

Paly G

Nem rossz ötlet bár én kicsit tartok ettől a kártya csatlakoztatásoktól, így euroban fizetek, kártyával (nincs váltás) vagy euro automatábol veszek ki kp t és átváltom (jó árfolyamon váltós ismerősnél ilyen van mindenkinek) ????

zsombor1

Jó neked, hogy már meg tudtad rendelni a kártyát. Én dec. 18.-án regisztráltam a wirexre, és még mindig csak folyamatban van az azonosítás. Még meg se tudtam rendelni a kártyát, nemhogy megérkezzen.

Paly G

Akkor ott valami nem jó, nekem kb 10 perc volt a verif, utána rendeltem a kártyát, az pedig asszem 8 nap volt, mire megjött. Megjegzem augusztusról beszélek.

Til

Idézetet írta: Sparks Dátum január 10, 2019, 01:12:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Én most rendeltem egy Wirex VISA kártyát. Az ok egyszerű volt, ma adták hozzá a kedvenc Waves-emet, így már BTC, LTC, ETH, XRP mellett Waves tárcaként is üzemel  8)
Ha a referral linkemen keresztül regisztrálsz azt megköszönöm.

Waveset ráküldtem és mivel jelenleg az egyik leggyorsabb blockchain, így percek múlva már a számlán is volt és költhető is azonnal a kártyával.
A kártyám még nem jött meg, így nem tudok róla nyilatkozni, de amint megérkezik jelzem majd, hogy mennyire működőképes.
Természetesen kellett hozzá személyi igazolvány és selfie, de kb. 5 perc alatt meg volt az azonosítás, és már rendelhettem is a kártyát.

Remélem beválik, mert a Waves a szívem csücske, van belőle pár tízezer a számlámon, ha felmegy kicsit még az ára, akkor nyugdíjazom magam :D Igaz már ICO óta tartogatom, még 18-20 k sat körül zsákoltam belőle jó sokat, na de majd kiderül.
Korábban írtál jókora számokat a Syndicate (SYNX) készleteddel és master node-oddal kapcsolatban.Az most kissé megcsappant, árfolyam tekintetében és az MN illetve Stake hozam tekintetében. Írtad, hogy jó olcsón jutottál hozzá sok sok darabhoz.Itt van ez a Wave-s.Tehát van belőle pár tízezer darabod. Vegyünk , ekkor 20 ezer darabot. Simán kiszállhattál volna belőle 10 dolláros árfolyamon. Tehát 20.000X10 = 200k dollár = 56 Millió forint. Kérdésem, hogyhogy nem tetted? Mennyi kell ahhoz a nyugdíjhoz? Kissé nem értem...  :-\
C:\> del c:\command.com

Sparks

IdézKorábban írtál jókora számokat a Syndicate (SYNX) készleteddel és master node-oddal kapcsolatban.Az most kissé megcsappant, árfolyam tekintetében és az MN illetve Stake hozam tekintetében. Írtad, hogy jó olcsón jutottál hozzá sok sok darabhoz.Itt van ez a Wave-s.Tehát van belőle pár tízezer darabod. Vegyünk , ekkor 20 ezer darabot. Simán kiszállhattál volna belőle 10 dolláros árfolyamon. Tehát 20.000X10 = 200k dollár = 56 Millió forint. Kérdésem, hogyhogy nem tetted? Mennyi kell ahhoz a nyugdíjhoz? Kissé nem értem...  :-\

Akkor egy szép nagy OFFTOPIC következik:
Egy szóval: HODL
Bővebben:
Synx megvan, mennek a MN-od és a stake is, igaz az árfolyam csapni való, mint szinte mindenhol. De a synx-jeim is kizárólag nyereségből vannak, a profitot átváltottam BTC-re és aztán kereskedéssel feltornásztam 60-80k db körüli számra, azóta meg már van belőle 220k :) De ezt nem is akarom kivenni, csak akkor, ha csinál egy x10-et minimum. Ha nem, akkor megy a levesbe.
Ez ilyen játék. Nekem minden pénzem, ami ebben van beáldozható pénz volt, úgy is kezdtem neki anno.

Még 2012-13-ban kezdtem ezzel foglalkozni. Bányásztam sokat, vásároltam is hozzá és azóta is tartom. 2013-ban volt egy 100 dollárról 1200-ra menet. 1 centet sem adtam el, pedig az már akkor is szép pénz volt (1 misim volt benne, felment 12-re). Sőt, amikor megzuhant, 2015 nyarán, egyszer élünk alapon vásároltam még (az volt a mélypont). Olyankor mások pánik eladnak, mert jaj, itt a vége. Aztán a legutóbbi felfutásnál kivettem a befektetésem 10x-ét, ezt is csak azért, hogy racionálisan ne tudjam elbukni a dolgot, ha már ennyi időt öltem bele. Tehát most már minden BTC, Waves, Synx, stb. amim van, kizárólag haszon és mivel köszönöm szépen, szeretem a munkám és az életem és nincsenek jelenleg olyan álmaim, amit enélkül ne tudnék megvalósítani, így nem váltom fiatra. Nyugdíjam is lesz enélkül is, de ha ez bejön, akkor aranyozott nyugdíjam lesz :D De nálam a pénz nem a fő tényező. Nem mondom, hogy nem fájna kicsit, ha megszűnne az egész crypto piac. Mert fájna, persze. Kis pénzeket veszegetek azért ki belőle így a kártyákon keresztül, de ez is inkább csak szórakoztat, hogy milyen jó dolog a napi trédelésnek a hasznát kiutalni egy ilyen kártyára. Persze mondom, ezek csak pár tízezres tételek, játékpénz. Régebben az volt a tervem, hogy ha nyugdíjas leszek és lesz még BTC és jó lesz az árfolyam, akkor milyen klassz lesz minden (nekem ez normál esetben úgy 20 év múlva jönne el - ilyen távra terveztem). Így pár évig nem is kereskedtem, csak tartogattam, amit bányásztam vásároltam. Később rájöttem, hogy lehetne ez a BTC szám magasabb is, így elkezdtem befektetni. Sokat buktam, de többet nyertem, így bőven van tartalék. Nem szédít meg a portfólióm által kijelzett összeg, egyszerűen tudomásul veszem, hogy ennyi és kész. Lehet, hogy kötélből vannak az idegeim, de kitartok most is és ki fogok tartani akkor is, ha leesik 50 USD-re (remélem azért ilyen már nem lesz), meg akkor is, ha felmegy 50-100k USD-re (persze ha ez megtörténik, akkor ténylegesen nyugdíjazom magam, mert az már az az összeg, ahol nem akarom a polgári bizniszem tovább űzni). Meglátjuk mit hoz a jövő, aggódni felesleges, attól semmi nem lesz jobb :)
Remélem kielégítő válasz volt :D

Til

Idézetet írta: Sparks Dátum január 13, 2019, 04:14:57 DÉLUTÁN
IdézKorábban írtál jókora számokat a Syndicate (SYNX) készleteddel és master node-oddal kapcsolatban.Az most kissé megcsappant, árfolyam tekintetében és az MN illetve Stake hozam tekintetében. Írtad, hogy jó olcsón jutottál hozzá sok sok darabhoz.Itt van ez a Wave-s.Tehát van belőle pár tízezer darabod. Vegyünk , ekkor 20 ezer darabot. Simán kiszállhattál volna belőle 10 dolláros árfolyamon. Tehát 20.000X10 = 200k dollár = 56 Millió forint. Kérdésem, hogyhogy nem tetted? Mennyi kell ahhoz a nyugdíjhoz? Kissé nem értem...  :-\

Akkor egy szép nagy OFFTOPIC következik:
Egy szóval: HODL
Bővebben:
Synx megvan, mennek a MN-od és a stake is, igaz az árfolyam csapni való, mint szinte mindenhol. De a synx-jeim is kizárólag nyereségből vannak, a profitot átváltottam BTC-re és aztán kereskedéssel feltornásztam 60-80k db körüli számra, azóta meg már van belőle 220k :) De ezt nem is akarom kivenni, csak akkor, ha csinál egy x10-et minimum. Ha nem, akkor megy a levesbe.
Ez ilyen játék. Nekem minden pénzem, ami ebben van beáldozható pénz volt, úgy is kezdtem neki anno.

Még 2012-13-ban kezdtem ezzel foglalkozni. Bányásztam sokat, vásároltam is hozzá és azóta is tartom. 2013-ban volt egy 100 dollárról 1200-ra menet. 1 centet sem adtam el, pedig az már akkor is szép pénz volt (1 misim volt benne, felment 12-re). Sőt, amikor megzuhant, 2015 nyarán, egyszer élünk alapon vásároltam még (az volt a mélypont). Olyankor mások pánik eladnak, mert jaj, itt a vége. Aztán a legutóbbi felfutásnál kivettem a befektetésem 10x-ét, ezt is csak azért, hogy racionálisan ne tudjam elbukni a dolgot, ha már ennyi időt öltem bele. Tehát most már minden BTC, Waves, Synx, stb. amim van, kizárólag haszon és mivel köszönöm szépen, szeretem a munkám és az életem és nincsenek jelenleg olyan álmaim, amit enélkül ne tudnék megvalósítani, így nem váltom fiatra. Nyugdíjam is lesz enélkül is, de ha ez bejön, akkor aranyozott nyugdíjam lesz :D De nálam a pénz nem a fő tényező. Nem mondom, hogy nem fájna kicsit, ha megszűnne az egész crypto piac. Mert fájna, persze. Kis pénzeket veszegetek azért ki belőle így a kártyákon keresztül, de ez is inkább csak szórakoztat, hogy milyen jó dolog a napi trédelésnek a hasznát kiutalni egy ilyen kártyára. Persze mondom, ezek csak pár tízezres tételek, játékpénz. Régebben az volt a tervem, hogy ha nyugdíjas leszek és lesz még BTC és jó lesz az árfolyam, akkor milyen klassz lesz minden (nekem ez normál esetben úgy 20 év múlva jönne el - ilyen távra terveztem). Így pár évig nem is kereskedtem, csak tartogattam, amit bányásztam vásároltam. Később rájöttem, hogy lehetne ez a BTC szám magasabb is, így elkezdtem befektetni. Sokat buktam, de többet nyertem, így bőven van tartalék. Nem szédít meg a portfólióm által kijelzett összeg, egyszerűen tudomásul veszem, hogy ennyi és kész. Lehet, hogy kötélből vannak az idegeim, de kitartok most is és ki fogok tartani akkor is, ha leesik 50 USD-re (remélem azért ilyen már nem lesz), meg akkor is, ha felmegy 50-100k USD-re (persze ha ez megtörténik, akkor ténylegesen nyugdíjazom magam, mert az már az az összeg, ahol nem akarom a polgári bizniszem tovább űzni). Meglátjuk mit hoz a jövő, aggódni felesleges, attól semmi nem lesz jobb :)
Remélem kielégítő válasz volt :D
Szuper! Tisztelet érte! Meghozza türelmed a gyümölcsét, legalábbis ezt kívánom mindannyiunknak!
C:\> del c:\command.com

Paly G

Wirex

Érdeklődni szeretnék a Wirex Card tulajok közt, van-e valakinek tapasztalata kártyára valuta befizetésről? Tehát oda kocogok egy ATM-hez (legyen az OTP) ahol van kéz pénz befizetési lehetőség, van rá mód hogy befizessek a számlámra? Ilyen tapasztalata van valakinek? Vagy milyen módon lehet a leghatékonyabban pénzt juttatni rá? Coin utalást engedjük el mert az ismert.

Köszönöm!

Sparks

Curve kártya megérkezett. Revolut forint feltöltésre már elsőre kiválónak néz ki.
Erste Wizz kártyáról Curve közbeiktatással küldtem 10 eurót, 3.217,- forint terhelés a Wizz kártyámon, mint vásárlás (jár utána 2% a wizz egyenlegre) a Revoluton meg a 10 eurót azonnal forintra váltva 3.216 lett belőle, szóval szinte 100%-ban azonos, nincs a váltáson veszteség. Ez a Curve nagyon tetszik :) Wirex még úton...
8)

Sparks

Na ezt a szívást. Wirex kártyám nem akart megérkezni, így pár hét után jeleztem, hogy elveszett. Le is tiltották a legyártottat és gyártottak újat (teljesen ingyen) és már úton van pár napja. Tegnap jön a postával a Wirex kártyám, hurrá! Nézem a számát: ez bizony a sok hete feladott kártya, ami már használhatatlan... Gratulálok a magyar postának a sikeres és gyors kézbesítésért...   \>:(

Morty

Sziasztok,

Wirex mennyire gyorsan válaszol általában?

Történt a következő...

Kijelentkezett a mobil appból a telefon, majd próbáltam bejelentkezni, jelszó/felhasználó név ok, de nem enged bejelentkezni. Írtam nekik ma reggel, azóta se semmi... :(

Vagy van valakinek valami ötlete?

Kártya minden lópikula aktiválva, és "kess" is van a számlákon... szeretnék hozzáférni egy kicsit ha lehetséges... :) :)

Paly G

Nekem elsőre a wirex support 5 nap volt másodikra 1! Es ha elindítják a hibajegyed onnantól azonnal reagálnak. No para jo a support team!

bgerely

Na bevált, működik az ötlet a gyakorlatban is?

Sparks

Idézetet írta: bgerely Dátum február 05, 2019, 06:53:42 DÉLUTÁN
Na bevált, működik az ötlet a gyakorlatban is?

Nem volt egyszerű a történet. A Wirex kártyám első körben nem akart megérkezni, így szóltam nekik, hogy elveszett. Erre készítettek egy újat, ami után pár nappal megérkezett az első, már letiltott kártya. Ezután kénytelen voltam megvárni az újabb küldést, ami 1 hete kb. megérkezett (bazi lassan ért ide, azt hittem már a második is elveszett).
És igen, a gyakorlatban tökéletesen működik: ráküldtem pár Wavest, amit átváltottam euróra, innen pedig a Curve kártyával vagy elkölthetem azonnal forintra váltva - és így nincs váltási díj - vagy áttolom a Revolut kártyámra, ahol marad euróban, ha meg költeni kell, akkor a Revolut nagyon jó árfolyamon vált.
Azt mondom, hogy Revolut, Curve és így számomra hozzá a Wirex kártya nagyon ütős. Van E-payments kártyám is, azzal is működik a dolog, Curve vagy Revolut nagyon jó a váltásokhoz.
Lassan annyi kártyám lesz, hogy kártyapartit lehet vele csapni :)

Kétségtelen, hogy még mindig néhány százalékkal jobban jön ki az ember, ha eladja tőzsdén a kriptódevizát, de az onnan való kiutalás már sokszor nehézségbe ütközik. Revolut se nagyon fogad tőzsdéről pénzt meg sok bank is alapból tiltja, így ezzel a kártyás megoldással meg instant módon lehet költekezni :)

Az is igaz, hogy a Waves most nálam parkolópályán van - azaz nem költöm, mert most zajlik a Vostok snapshot, ami február 1. és március 31. között tart. Azt kivárom, kapok majd pár ezer Vostokot is így, azt meg majd meglátjuk mit fog érni később...

Lényeg a lényeg: a dolog szépen működik, de egyik kártyán sem tartok sok pénzt, mert bármikor lehúzhatja bármelyik a rolót.

Til

Transferwise kártyával esetleg nincs valakinek tapasztalata?
C:\> del c:\command.com

Paly G

Wirex-el nem próbáltál fizetni? Kíváncsi lennék azt hogy váltják, vagy euroban veszi e le, ahol lehet euroban fizetni.

Sparks

Idézetet írta: Paly G Dátum február 19, 2019, 08:36:19 DÉLUTÁN
Wirex-el nem próbáltál fizetni? Kíváncsi lennék azt hogy váltják, vagy euroban veszi e le, ahol lehet euroban fizetni.

Lehet vele fizetni, de itthon ugye forint van és itt van pár százalék váltási költség (azt hiszem 3%), ami Curve vagy Revolut esetében nincs, így egyértelmű, hogy azokon át használom. Külföldön gondolom euróban fizetés esetén euróban is veszi le (már, ha át van váltva euróra a pénz és a kártyaszámra át van vezetve).

Til

Idézetet írta: Sparks Dátum február 20, 2019, 12:26:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Paly G Dátum február 19, 2019, 08:36:19 DÉLUTÁN
Wirex-el nem próbáltál fizetni? Kíváncsi lennék azt hogy váltják, vagy euroban veszi e le, ahol lehet euroban fizetni.

Lehet vele fizetni, de itthon ugye forint van és itt van pár százalék váltási költség (azt hiszem 3%), ami Curve vagy Revolut esetében nincs, így egyértelmű, hogy azokon át használom. Külföldön gondolom euróban fizetés esetén euróban is veszi le (már, ha át van váltva euróra a pénz és a kártyaszámra át van vezetve).
A Curve és Revolut esetében lehet tudni ,hogyhogy nincs váltási fee? Van náluk HUF? Még egy kérdés: Ezek az alap kártyák? Úgy értem ,hogy láttam mindkettőnél magasabb besorolású csomagokat. Köszi
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: offordelete Dátum február 20, 2019, 11:36:34 DÉLUTÁN
En fizettem Wirex-el boltban. 319 ft-ert valtotta az €-t, de volt 0.10€ transaction fee is, amit nem nagyon tudok hova tenni.
Az valószínű a deviza váltási költség (foreign transaction fee (FX fee)).
C:\> del c:\command.com