Poloniex, Coinbase,Novaexchange,Bittrex, Debit Card, utalások,kezelések és egyéb

Indította miklos1296, december 03, 2016, 06:18:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

Melyikben bízol meg leginkább?

Kraken
Coinbase
Bittrex
Poloniex
egyikben sem

pube111

Krakenen eth-t hogy lehet váltani telefonról? Nem tudom átállítani xbt/eur-t eth/usd-re. Nincs valami app,  vagy mobil verzió?

raffiakötö

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 04:01:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 03:50:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 03:34:05 DÉLUTÁN
Köszönöm a gyors választ :)

Még vacilálok, hogy Coinbase-n mennyen a dolog vagy Kraken-en

Én megnézném a xapo-t vagy az uquidot is

Te melyiket ajánlod? OTP forintalapú számlára utalnám a pénzt.

Én az uquidot választottam, csináltam egy plastic kártyát náluk, oda teszem a pénzt. Az elmúlt pár napban aktívan használtam vásárlásra, és nem volt drágább mint a saját banki kártyám használata. Viszont nem "mutatom" a nav felé hogy valahonnan van még egy kis pénzem. Legalábbis olyan nyíltan..

Artthur

Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 07:52:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 04:01:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 03:50:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 03:34:05 DÉLUTÁN
Köszönöm a gyors választ :)

Még vacilálok, hogy Coinbase-n mennyen a dolog vagy Kraken-en

Én megnézném a xapo-t vagy az uquidot is

Te melyiket ajánlod? OTP forintalapú számlára utalnám a pénzt.

Én az uquidot választottam, csináltam egy plastic kártyát náluk, oda teszem a pénzt. Az elmúlt pár napban aktívan használtam vásárlásra, és nem volt drágább mint a saját banki kártyám használata. Viszont nem "mutatom" a nav felé hogy valahonnan van még egy kis pénzem. Legalábbis olyan nyíltan..

Pont ezt akartam kérdezni, igazából a jövedelem ami után adózni kell, tehát a uquidon csak altcoinok vannak amiről tudsz egyből vásárolni? Mert akkor igazából nincs jövedelem, mert egyből elköltöd ami után persze szintén adózol áfát.  Vagy át kell váltanod vásárlás előtt Euróba?
Ez túl naív gondolkodás? :)

Fendrou

Idézetet írta: Artthur Dátum március 20, 2017, 08:23:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 07:52:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 04:01:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 03:50:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 03:34:05 DÉLUTÁN
Köszönöm a gyors választ :)

Még vacilálok, hogy Coinbase-n mennyen a dolog vagy Kraken-en

Én megnézném a xapo-t vagy az uquidot is

Te melyiket ajánlod? OTP forintalapú számlára utalnám a pénzt.

Én az uquidot választottam, csináltam egy plastic kártyát náluk, oda teszem a pénzt. Az elmúlt pár napban aktívan használtam vásárlásra, és nem volt drágább mint a saját banki kártyám használata. Viszont nem "mutatom" a nav felé hogy valahonnan van még egy kis pénzem. Legalábbis olyan nyíltan..

Pont ezt akartam kérdezni, igazából a jövedelem ami után adózni kell, tehát a uquidon csak altcoinok vannak amiről tudsz egyből vásárolni? Mert akkor igazából nincs jövedelem, mert egyből elköltöd ami után persze szintén adózol áfát.  Vagy át kell váltanod vásárlás előtt Euróba?
Ez túl naív gondolkodás? :)

Plasztik kártyáról le lehet venni kp-ban?!

raffiakötö

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 08:31:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum március 20, 2017, 08:23:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 07:52:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 04:01:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 20, 2017, 03:50:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 20, 2017, 03:34:05 DÉLUTÁN
Köszönöm a gyors választ :)

Még vacilálok, hogy Coinbase-n mennyen a dolog vagy Kraken-en

Én megnézném a xapo-t vagy az uquidot is

Te melyiket ajánlod? OTP forintalapú számlára utalnám a pénzt.

Én az uquidot választottam, csináltam egy plastic kártyát náluk, oda teszem a pénzt. Az elmúlt pár napban aktívan használtam vásárlásra, és nem volt drágább mint a saját banki kártyám használata. Viszont nem "mutatom" a nav felé hogy valahonnan van még egy kis pénzem. Legalábbis olyan nyíltan..

Pont ezt akartam kérdezni, igazából a jövedelem ami után adózni kell, tehát a uquidon csak altcoinok vannak amiről tudsz egyből vásárolni? Mert akkor igazából nincs jövedelem, mert egyből elköltöd ami után persze szintén adózol áfát.  Vagy át kell váltanod vásárlás előtt Euróba?
Ez túl naív gondolkodás? :)

Plasztik kártyáról le lehet venni kp-ban?!

A plastic kártyára USD/EUR/GBP kerülnek a coinok, ebből a háromból választhatsz. Visa kártyát kapsz, azt meg elfogadják az egész világon mindenhol. Igaz a Visa kártyákat jobban "figyelik", viszont ha csak vásárolsz vele, egy email cím, egy név elég hozzá, nem kérnek személyi iratot. Van pár korlátozás kp felvét-nél a limit így max 1000 $ ha jól emlékszem, de vásárlással kapcsolatban nincs ilyen. Simán fel lehet venni vele kp-ban is a pénzt.

gl81

Regisztrálok valamelyik bitcoin debit kártya weboldalon, igényelek egy plasztik kártyák, használom fél évig, leveszek havonta néhány 100ezret, eladom a bányarémemet, megszünik a bevételi forrás, hogyan mondhatom le ezt a kártyát? Ami szimpatikus lenne az a cryptopay. Van ezeknél valami "hűségidő"?

THX

raffiakötö

#246
Idézetet írta: gl81 Dátum március 20, 2017, 08:41:45 DÉLUTÁN
Regisztrálok valamelyik bitcoin debit kártya weboldalon, igényelek egy plasztik kártyák, használom fél évig, leveszek havonta néhány 100ezret, eladom a bányarémemet, megszünik a bevételi forrás, hogyan mondhatom le ezt a kártyát? Ami szimpatikus lenne az a cryptopay. Van ezeknél valami "hűségidő"?

THX

Az uquid esetében nincs ilyen hogy hűségidő. Ha nem "azonosítod" be magad akkor van limit az pl ATM felvételen. https://uquid.com/features-and-limits
Ha eléred a limited igényelsz egy új kártyát és kész persze ha akarsz. nem láttam még hogy lehet törölni a acc-od, de nem teszel fel több pénzt rá, kártyát szétvágod...

fpeter

Sziasztok! Kezdő kísérletező bányász barátom bepróbálkozott egy poloniexről anycoinon keresztül paypalra mozgatással, ami 4 órás timeout-al elhalt, és most nincsen nyoma a zec-nek se a polo-n, se az any-n, se a paypalon - szerencsére viszonylag kis összeg volt. A panaszjelzésre nem válaszolnak... Esetleg ezzel valakinek hasonló gyakorlati tapasztalata van? Milyen más ajánlott alternatívák vannak arra hogy a pénzt polo-ról paypal felé eljuttassuk? Nekem is még csak most fog összeállni az első rigem, úgyhogy én is kíváncsi vagyok rá hogy mi a legjobb megoldás...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

raffiakötö

Idézetet írta: fpeter Dátum március 21, 2017, 10:57:39 DÉLELŐTT
Sziasztok! Kezdő kísérletező bányász barátom bepróbálkozott egy poloniexről anycoinon keresztül paypalra mozgatással, ami 4 órás timeout-al elhalt, és most nincsen nyoma a zec-nek se a polo-n, se az any-n, se a paypalon - szerencsére viszonylag kis összeg volt. A panaszjelzésre nem válaszolnak... Esetleg ezzel valakinek hasonló gyakorlati tapasztalata van? Milyen más ajánlott alternatívák vannak arra hogy a pénzt polo-ról paypal felé eljuttassuk? Nekem is még csak most fog összeállni az első rigem, úgyhogy én is kíváncsi vagyok rá hogy mi a legjobb megoldás...

Ami tuti működik regisztrálsz pl xapo, uquid oldalon, tudsz csinálni virtual debit kártyát amit fogad a paypal. A poloniex-ről -> xapo, uquid -> feltöltöd a virtual debit kártyára, innentől kezdve meg használhatod fizetéshez a paypalon keresztül.

fpeter

Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 21, 2017, 12:37:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 21, 2017, 10:57:39 DÉLELŐTT
Sziasztok! Kezdő kísérletező bányász barátom bepróbálkozott egy poloniexről anycoinon keresztül paypalra mozgatással, ami 4 órás timeout-al elhalt, és most nincsen nyoma a zec-nek se a polo-n, se az any-n, se a paypalon - szerencsére viszonylag kis összeg volt. A panaszjelzésre nem válaszolnak... Esetleg ezzel valakinek hasonló gyakorlati tapasztalata van? Milyen más ajánlott alternatívák vannak arra hogy a pénzt polo-ról paypal felé eljuttassuk? Nekem is még csak most fog összeállni az első rigem, úgyhogy én is kíváncsi vagyok rá hogy mi a legjobb megoldás...

Ami tuti működik regisztrálsz pl xapo, uquid oldalon, tudsz csinálni virtual debit kártyát amit fogad a paypal. A poloniex-ről -> xapo, uquid -> feltöltöd a virtual debit kártyára, innentől kezdve meg használhatod fizetéshez a paypalon keresztül.

uquid-on regeltem, de jól értem a depositban a minimumot, hogy ZEC és ETH esetén kerek 1500$ a min ráutalható összeg, BTC-nél viszont már 0.1$-t is rá lehet küldeni 0% lehúzással? Tehát a polo-n érdemes BTC-re váltani az altcoinokat és abból viszonylag kis összeget is átküldhetünk uquid-ra? Polo-n a withdraw-ban tényleg pontosan az uquid által megadott összeget kell beírni vagy valami lehúzási %-ot még rá kell számolni?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

raffiakötö

Idézetet írta: fpeter Dátum március 21, 2017, 08:24:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum március 21, 2017, 12:37:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 21, 2017, 10:57:39 DÉLELŐTT
Sziasztok! Kezdő kísérletező bányász barátom bepróbálkozott egy poloniexről anycoinon keresztül paypalra mozgatással, ami 4 órás timeout-al elhalt, és most nincsen nyoma a zec-nek se a polo-n, se az any-n, se a paypalon - szerencsére viszonylag kis összeg volt. A panaszjelzésre nem válaszolnak... Esetleg ezzel valakinek hasonló gyakorlati tapasztalata van? Milyen más ajánlott alternatívák vannak arra hogy a pénzt polo-ról paypal felé eljuttassuk? Nekem is még csak most fog összeállni az első rigem, úgyhogy én is kíváncsi vagyok rá hogy mi a legjobb megoldás...

Ami tuti működik regisztrálsz pl xapo, uquid oldalon, tudsz csinálni virtual debit kártyát amit fogad a paypal. A poloniex-ről -> xapo, uquid -> feltöltöd a virtual debit kártyára, innentől kezdve meg használhatod fizetéshez a paypalon keresztül.

uquid-on regeltem, de jól értem a depositban a minimumot, hogy ZEC és ETH esetén kerek 1500$ a min ráutalható összeg, BTC-nél viszont már 0.1$-t is rá lehet küldeni 0% lehúzással? Tehát a polo-n érdemes BTC-re váltani az altcoinokat és abból viszonylag kis összeget is átküldhetünk uquid-ra? Polo-n a withdraw-ban tényleg pontosan az uquid által megadott összeget kell beírni vagy valami lehúzási %-ot még rá kell számolni?

Én BTC-ér váltom a coinokat a poloniexen, majd az uquidnál a depositba Btc rakok be. Bár valamivel másképpen számol/vált az uquid mint a poloniex. Ha Btc-t veszel ki a poloniexről azért 0,0001 Btc jutalékot kér. Ez a jutalék coinonként változik. Én az uquid által megadott Btc mennyiséget plusz a jutalékot szoktam beírni a poloniexen. Az uquid akkor von le némi jutalékot ha "töltesz" a kártyára pénzt.

johnypapa

Sziasztok, tudtok abban segíteni, hogyan kell értelmezni a UQUID-on a kártyaigénylésnél az adress 1-2-3 sorokat, tényleges fizikai kártyát szeretnék igényelni és nem lenne jó potyára kifizetni a 17USD-t, köszönöm.

raffiakötö

Idézetet írta: johnypapa Dátum március 22, 2017, 08:26:03 DÉLELŐTT
Sziasztok, tudtok abban segíteni, hogyan kell értelmezni a UQUID-on a kártyaigénylésnél az adress 1-2-3 sorokat, tényleges fizikai kártyát szeretnék igényelni és nem lenne jó potyára kifizetni a 17USD-t, köszönöm.

Elég az address 1-et kitölteni, véigig házszámig, arra kell még figyelni hogy ékezeteket ne használj.

Sol4r

Sziasztok! Én sikeresen regeltem UQUID-ra sikeresen sikerült utaljak rá BTC-t. Csak arra nem jövök rá, hogy a BALANCES-be ez az érték hogy is fog átkerülni, hogy kártyát tudjak csináltatni? Tudna valaki valami épkézláb leírást eszközölni a működéséről?

Bocsánat, hogy nem olvastam végig az egész fórumtémát és örültem h ráleltem magyar közösségben eme remek oldalra mivel eléggé töröm az angolt :)

Várom válaszaitokat/kifejtéseiteket!

Köszönöm!

fpeter

Idézetet írta: Sol4r Dátum március 22, 2017, 08:31:31 DÉLUTÁN
Sziasztok! Én sikeresen regeltem UQUID-ra sikeresen sikerült utaljak rá BTC-t. Csak arra nem jövök rá, hogy a BALANCES-be ez az érték hogy is fog átkerülni, hogy kártyát tudjak csináltatni? Tudna valaki valami épkézláb leírást eszközölni a működéséről?

Bocsánat, hogy nem olvastam végig az egész fórumtémát és örültem h ráleltem magyar közösségben eme remek oldalra mivel eléggé töröm az angolt :)

Várom válaszaitokat/kifejtéseiteket!

Köszönöm!

Én is ma játszottam végig... Ha a főoldalon a balances-nál ott a $, akkor my uquid card-ban buy new card. Utána ne felejtsd el az aktiválást is, írd fel a kártyaszámot és minden adatát mert utána már nem biztos hogy ki tudod nyerni, majd a load balance into card-al tudod a főszámláról a kártyára tenni a pénzt. Én sikeresen fizettem vele utána aliexpress alipay-en...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Sol4r

Köszönöm szépen! Mára jóvá is írodott! Már csak az a kérdés h fizikai vagy virtuális kártya legyen? Elég vicces lenne bemenni egy számtek boltba és azzal vásárolni az ujjab vga-kat :) Lehet élből garit nem is adnnak a karira XD

pube111

Idézetet írta: Sol4r Dátum március 23, 2017, 11:04:25 DÉLELŐTT
Köszönöm szépen! Mára jóvá is írodott! Már csak az a kérdés h fizikai vagy virtuális kártya legyen? Elég vicces lenne bemenni egy számtek boltba és azzal vásárolni az ujjab vga-kat :) Lehet élből garit nem is adnnak a karira XD
A virtuálissal csak neten tudsz lásárolni. A plasztikot postán kiküldik, minden visa elfogadóhelyen használhatod. Neten is.

raffiakötö

Idézetet írta: Sol4r Dátum március 23, 2017, 11:04:25 DÉLELŐTT
Köszönöm szépen! Mára jóvá is írodott! Már csak az a kérdés h fizikai vagy virtuális kártya legyen? Elég vicces lenne bemenni egy számtek boltba és azzal vásárolni az ujjab vga-kat :) Lehet élből garit nem is adnnak a karira XD

Nem kell félnek a plasztik kártyától mostanában elég sok helyen használtam - benzikút, teszkó, kisbolt, gyógyszertár, stb - sehol nem volt gond, elfogadták mindenhol.

lhajnal

Sziasztok

Valaki próbált már egyből tárcába bányászni? Lehet egyáltalán?
Nekem most Poloniexre megy, onnan meg átküldöm Coinbase-re és ott váltom át, és utalom ki. De mehetne egyből a Coinbase címemre is?
Van ennek valami akadálya?

Székely Vegán

Idézetet írta: lhajnal Dátum március 24, 2017, 10:25:11 DÉLELŐTT
Sziasztok

Valaki próbált már egyből tárcába bányászni? Lehet egyáltalán?
Nekem most Poloniexre megy, onnan meg átküldöm Coinbase-re és ott váltom át, és utalom ki. De mehetne egyből a Coinbase címemre is?
Van ennek valami akadálya?

Én direkt a coinbase-re bányászom az ETH-t már első naptól.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ