Poloniex, Coinbase,Novaexchange,Bittrex, Debit Card, utalások,kezelések és egyéb

Indította miklos1296, december 03, 2016, 06:18:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

Melyikben bízol meg leginkább?

Kraken
Coinbase
Bittrex
Poloniex
egyikben sem

pube111

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 16, 2017, 09:58:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 16, 2017, 09:56:53 DÉLUTÁN
Ismeri valaki a budapesti btc automatát? Lehet váltani btc-t készpénzre? Vagy csak fordítva?
Elméletileg oda-vissza lehet, de nem próbáltam, mert nagyon sz@r az árfolyam.
Majd "fizetésnapon" megnézem. Lehet, hogy nem rosszabb mint a sepa, vagy atm költségek.

filamester

A Netellert nem használja senki? Nekem nagyon bejön. Kb 2 éve használom már, csak ajánlani tudom ;)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

jzsolt

Csak amegerősítés végett a kérdés:

uquid ugye nem kezeli a pascal coint. Tehát ha van poloniex-en pascalom, azt előbb mondjuk exchange to btc és azt áttolom uquidra? Vagy van más egyszerűbb/gazdaságosabb módszer, hogy pascalból "kenyeret tudjak venni"?

knorbi

Poloniexen lehet automata altcoin váltást beállítani pl. ha felmegy 72$ a zec akkor váltsa át Bitcoinba?
Asszem a kraken tudja.

knorbi

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 17, 2017, 09:49:46 DÉLELŐTT
Csak amegerősítés végett a kérdés:

uquid ugye nem kezeli a pascal coint. Tehát ha van poloniex-en pascalom, azt előbb mondjuk exchange to btc és azt áttolom uquidra? Vagy van más egyszerűbb/gazdaságosabb módszer, hogy pascalból "kenyeret tudjak venni"?

én minden altcoin átváltok BTC-re (tudom ott a fee) megszokás, jobb kezelni sztem és utána utalom.

sebajtóbiás

Idézetet írta: knorbi Dátum április 17, 2017, 10:41:08 DÉLELŐTT
Poloniexen lehet automata altcoin váltást beállítani pl. ha felmegy 72$ a zec akkor váltsa át Bitcoinba?
Asszem a kraken tudja.

Ha az aktuálisnál magasabb áron akarod eladni, akkor ez egy sima (pontosabban "limit") order, ez alap, ezt minden váltó "tudja" amelyiken van order book. Konkrétan a poloniexen a SELL ZEC boxban a Price mezőbe írod a $72-őt, az Amount-ba pedig a mennyiséget, amit el akarsz adni, aztán a Sell-re kattintasz.

Lejjebb a MY OPEN ORDERS alatt fogod látni az adott coinhoz felrakott várakozó ordereidet, a TRADE HISTORY / MY TRADES alatt pedig a teljesülteket. A fenti menüben ugyanezeket az ORDERS -> MY OPEN ORDERS ill. MY TRADE HISTORY alól éred el, de itt az összeset látni fogod (nem csak az adott coinhoz tartozót).

knorbi

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum április 17, 2017, 12:45:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: knorbi Dátum április 17, 2017, 10:41:08 DÉLELŐTT
Poloniexen lehet automata altcoin váltást beállítani pl. ha felmegy 72$ a zec akkor váltsa át Bitcoinba?
Asszem a kraken tudja.

Ha az aktuálisnál magasabb áron akarod eladni, akkor ez egy sima (pontosabban "limit") order, ez alap, ezt minden váltó "tudja" amelyiken van order book. Konkrétan a poloniexen a SELL ZEC boxban a Price mezőbe írod a $72-őt, az Amount-ba pedig a mennyiséget, amit el akarsz adni, aztán a Sell-re kattintasz.

Lejjebb a MY OPEN ORDERS alatt fogod látni az adott coinhoz felrakott várakozó ordereidet, a TRADE HISTORY / MY TRADES alatt pedig a teljesülteket. A fenti menüben ugyanezeket az ORDERS -> MY OPEN ORDERS ill. MY TRADE HISTORY alól éred el, de itt az összeset látni fogod (nem csak az adott coinhoz tartozót).

ok köszi, kipróbálom.

andysk

Aszem volt már itt arról szó hogy az USD az annyi mint a poliniexen az USDT.
Sajna ma rá kellett jönnöm  nem így van. A krakenen van páros USD/USDT ami kb. 0.92 és 0.97 között mozog. Tiszta szívás. 1 Theter-ért kapsz 0.95 $-t.
Meg tudná ezt valaki magyarázni??

Worlynox

Idézetet írta: andysk Dátum április 18, 2017, 11:06:24 DÉLELŐTT
Aszem volt már itt arról szó hogy az USD az annyi mint a poliniexen az USDT.
Sajna ma rá kellett jönnöm  nem így van. A krakenen van páros USD/USDT ami kb. 0.92 és 0.97 között mozog. Tiszta szívás. 1 Theter-ért kapsz 0.95 $-t.
Meg tudná ezt valaki magyarázni??

Nem a váltás fee miatt van ?

andysk

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 18, 2017, 11:31:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum április 18, 2017, 11:06:24 DÉLELŐTT
Aszem volt már itt arról szó hogy az USD az annyi mint a poliniexen az USDT.
Sajna ma rá kellett jönnöm  nem így van. A krakenen van páros USD/USDT ami kb. 0.92 és 0.97 között mozog. Tiszta szívás. 1 Theter-ért kapsz 0.95 $-t.
Meg tudná ezt valaki magyarázni??

Nem a váltás fee miatt van ?
Nem hiszem. Rendes adok-veszek van. Order stb.

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum április 18, 2017, 11:06:24 DÉLELŐTT
Aszem volt már itt arról szó hogy az USD az annyi mint a poliniexen az USDT.
Sajna ma rá kellett jönnöm  nem így van. A krakenen van páros USD/USDT ami kb. 0.92 és 0.97 között mozog. Tiszta szívás. 1 Theter-ért kapsz 0.95 $-t.
Meg tudná ezt valaki magyarázni??

Ez tényleg szívás, én is azt feltételeztem, amit te. Sőt, úgy is terveztem, hogy használom az USDT, mint árfolyambiztos pénzt, de ezek után mégsem.

Mulder

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 13, 2017, 10:58:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mulder Dátum április 13, 2017, 10:06:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 13, 2017, 09:51:39 DÉLELŐTT
Ez tényleg furcsa. Nem látok semmi indokot, hogy változzon az ár.. Paypal visszaigazoló email melyik összeget mutatja?
Most már baromira kiváncsi vagyok, hogy a Paypal vagy a UQUID  húzta le az extrát...  :-\

Paid with
VISA x-6395

You'll see "PAYPAL *SHENZHENSHI" on your card statement.
Exchange rate
23,39 GIP = 27,95 USD
1 GIP = 1,2 USD

Seller info
深圳市奇可皮可科技有限公司 ‏(chic_pick‏)

Purchase details
USB 3.0 PCI-E Express 1x To 16x Extender Riser Card Adapter Power Cable Mining (Qty 5)27,95 USD

Item #301894195252
Total27,95 USD


Az uquid a https://mychoicecorporate.com/ bank kártyáit használja aminek a székhelye gibraltáron van aminek a helyi pénze a gibraltáli font, a paypalos bizonylaton is gibraltári font szerepel, ez nem lehet véletlen.

De vásároltam már vele a spárban is és ott csak a 3% feet számolták fel, maga a vásárolt összeg USD/HUF középárfolyamon lett átváltva, az viszont nem rossz.

Úgy tűnik nem te vagy az egyedüli..

http://bittrust.org/bitcoin-debit-card-uquid

A "Anon - March 14, 2017" bejegyzést olvasd...

Szerk. :
És itt a megoldás.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=142948;sa=showPosts

Valóban mivel gibraltári cég, a Paypal automatikusan úgy ismeri fel, hogy a kártya pénzneme GIP.
Neked kell átállítani a paypal-on, hogy a kifizetés az eladó pénznemében történjen..
Ez egy kicsit kacifántosnak tűnhet így,  meg logikus értelme sincs, mert ugye egyszer te már kiválasztottad, hogy $ alapú kártyát akarsz, de sajnos ez egy ilyen sztori.
A Paypal úgy látszik a kiadó ország valutáját veszi alapértelmezettnek, és ebben az esetben pont az a rossz választás amit én montam először, hogy a paypal váltson a valuták között nem a bank.
Úgyhogy tanulságos eset, erre is figyelnünk kell..



ez volt a baj tényleg, ezen a kártyán ez nem volt beállítva, most vettem cuccot ebayről és a 18 dollár most 18 dollár volt és semmilyen más fee-t nem számolt fel.

sebajtóbiás

#412
Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 18, 2017, 12:47:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum április 18, 2017, 11:06:24 DÉLELŐTT
Aszem volt már itt arról szó hogy az USD az annyi mint a poliniexen az USDT.
Sajna ma rá kellett jönnöm  nem így van. A krakenen van páros USD/USDT ami kb. 0.92 és 0.97 között mozog. Tiszta szívás. 1 Theter-ért kapsz 0.95 $-t.
Meg tudná ezt valaki magyarázni??

Ez tényleg szívás, én is azt feltételeztem, amit te. Sőt, úgy is terveztem, hogy használom az USDT, mint árfolyambiztos pénzt, de ezek után mégsem.

Ja, valami galiba van, ha jól értem összefügg a Bitfinex-es üggyel, mivel ugyanaz az anyacég a tulajdonosa mindkettőnek. Pár napja nem lehet USD-ben kivenni a pénzt a Bitfinexről, mert a bankjuk (Wells Fargo) letiltotta a transzfereket. Emiatt ment fel náluk a BTC ára, most is több mint 50$ a különbség a Bitstamphez képest:

Coinbase BTCUSD 1196
Bitstamp BTCUSD 1205
Bitfinex BTCUSD 1260
Poloniex BTCUSDT 1260

EDIT:
https://themerkle.com/wells-fargo-blocks-180m-in-funds-belonging-to-ifinex-and-tether-customers/

It is evident the banking giant is targeting both iFinex and Tether specifically. A lot of banks are not too keen on service providers dealing with virtual currencies, especially not when they hold onto customer funds. That is the danger when dealing with centralized services relying on traditional financial institutions. It is possible both companies will switch to a new banking partner, although that has not been confirmed as of yet.

According to a bitfinex representative, the company is taking the bank to court in order to establish a precedence where banks can't just willingly shut down Bitcoin businesses.

"The decision to initiate legal action is because we cannot allow precedence in this industry where clearing houses can disrupt businesses that are by all metrics complying with the rules in place. If we allow them to simply flip a switch and disrupt business, then there becomes a precedence in the Bitcoin industry beyond just Bitfinex, so we believe it is the appropriate time to take action to prevent precedence." – bfx_brandon

Laca012

Idézetet írta: Mulder Dátum április 18, 2017, 02:58:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 13, 2017, 10:58:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mulder Dátum április 13, 2017, 10:06:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 13, 2017, 09:51:39 DÉLELŐTT
Ez tényleg furcsa. Nem látok semmi indokot, hogy változzon az ár.. Paypal visszaigazoló email melyik összeget mutatja?
Most már baromira kiváncsi vagyok, hogy a Paypal vagy a UQUID  húzta le az extrát...  :-\

Paid with
VISA x-6395

You'll see "PAYPAL *SHENZHENSHI" on your card statement.
Exchange rate
23,39 GIP = 27,95 USD
1 GIP = 1,2 USD

Seller info
深圳市奇可皮可科技有限公司 ‏(chic_pick‏)

Purchase details
USB 3.0 PCI-E Express 1x To 16x Extender Riser Card Adapter Power Cable Mining (Qty 5)27,95 USD

Item #301894195252
Total27,95 USD


Az uquid a https://mychoicecorporate.com/ bank kártyáit használja aminek a székhelye gibraltáron van aminek a helyi pénze a gibraltáli font, a paypalos bizonylaton is gibraltári font szerepel, ez nem lehet véletlen.

De vásároltam már vele a spárban is és ott csak a 3% feet számolták fel, maga a vásárolt összeg USD/HUF középárfolyamon lett átváltva, az viszont nem rossz.

Úgy tűnik nem te vagy az egyedüli..

http://bittrust.org/bitcoin-debit-card-uquid

A "Anon - March 14, 2017" bejegyzést olvasd...

Szerk. :
És itt a megoldás.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=142948;sa=showPosts

Valóban mivel gibraltári cég, a Paypal automatikusan úgy ismeri fel, hogy a kártya pénzneme GIP.
Neked kell átállítani a paypal-on, hogy a kifizetés az eladó pénznemében történjen..
Ez egy kicsit kacifántosnak tűnhet így,  meg logikus értelme sincs, mert ugye egyszer te már kiválasztottad, hogy $ alapú kártyát akarsz, de sajnos ez egy ilyen sztori.
A Paypal úgy látszik a kiadó ország valutáját veszi alapértelmezettnek, és ebben az esetben pont az a rossz választás amit én montam először, hogy a paypal váltson a valuták között nem a bank.
Úgyhogy tanulságos eset, erre is figyelnünk kell..



ez volt a baj tényleg, ezen a kártyán ez nem volt beállítva, most vettem cuccot ebayről és a 18 dollár most 18 dollár volt és semmilyen más fee-t nem számolt fel.

Szuper. Akkor ez a talány megoldva.
Reméljük másnak is segít megúszni a tanulópénzt.
Köszi, hogy visszaigazoltad a tapasztalatot.

Dàvid

Átolvastam a témát és uquid elég szimpatikus. Egy két dolog nem tiszta még.
Az oldalon van bitcoin és altcoin card. Nektek melyik van?
Másrészt elvileg nincs díja a feltöltésnek de sokan írjátok hogy kevesebbet írnak jóvá... Van akinek pont annyit tesznek rá?
Esetleg nem írja, hogy milyen árfolyamon váltja a cryptopénzt amit ráteszünk? És a wallet/exchange árfolyam és uquid árfolyam közti különbség az oka?

pube111

#415
Idézetet írta: Dàvid Dátum április 18, 2017, 05:18:17 DÉLUTÁN
Átolvastam a témát és uquid elég szimpatikus. Egy két dolog nem tiszta még.
Az oldalon van bitcoin és altcoin card. Nektek melyik van?
Másrészt elvileg nincs díja a feltöltésnek de sokan írjátok hogy kevesebbet írnak jóvá... Van akinek pont annyit tesznek rá?
Esetleg nem írja, hogy milyen árfolyamon váltja a cryptopénzt amit ráteszünk? És a wallet/exchange árfolyam és uquid árfolyam közti különbség az oka?
Az nem bitcoin vagy altcoin card. USD, EUR, vagy GBP card. Bármelyik coint utalod a uquid számládra, azt átváltja a 3 pénznem valamelyikére.

Dàvid

Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 05:46:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dàvid Dátum április 18, 2017, 05:18:17 DÉLUTÁN
Átolvastam a témát és uquid elég szimpatikus. Egy két dolog nem tiszta még.
Az oldalon van bitcoin és altcoin card. Nektek melyik van?
Másrészt elvileg nincs díja a feltöltésnek de sokan írjátok hogy kevesebbet írnak jóvá... Van akinek pont annyit tesznek rá?
Esetleg nem írja, hogy milyen árfolyamon váltja a cryptopénzt amit ráteszünk? És a wallet/exchange árfolyam és uquid árfolyam közti különbség az oka?
Az nem bitcoin vagy altcoin card. USD, EUR, vagy GBP card. Bármelyik coint utalod a uquid számládra, azt átváltja a 3 pénznem valamelyikére.
Akkor ez parasztvakítás?
https://uquid.com/bitcoin-debit-card
https://uquid.com/altcoin-debit-card

Laca012

Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 05:46:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dàvid Dátum április 18, 2017, 05:18:17 DÉLUTÁN
Átolvastam a témát és uquid elég szimpatikus. Egy két dolog nem tiszta még.
Az oldalon van bitcoin és altcoin card. Nektek melyik van?
Másrészt elvileg nincs díja a feltöltésnek de sokan írjátok hogy kevesebbet írnak jóvá... Van akinek pont annyit tesznek rá?
Esetleg nem írja, hogy milyen árfolyamon váltja a cryptopénzt amit ráteszünk? És a wallet/exchange árfolyam és uquid árfolyam közti különbség az oka?
Az nem bitcoin vagy altcoin card. USD, EUR, vagy GBP card. Bármelyik coint utalod a uquid számládra, azt átváltja a 3 pénznem valamelyikére.

Services

Bitcoin Debit Card
Altcoin Debit Card
Mobile Recharge
Co-brand Debit Card


Az USD/EUR/GBP kártya (Co-brand) is egy dolog meg a bitcoin-altcoin is szerintem. Míg a Co-brand kártyát az accountodról töltöd fel a már criptoból átváltott USD/EUR/GBP -vel a választott pénznemnek megfelelően, a bitcoin kártya:
"Bitcoin debit card is a card that links directly to your bitcoin..."
Azt nem tudom ez hogyan műxik, de szerintem bitkoint töltesz rá és amikor költesz csak akkor váltódik át valami előre meghatározhatatlan "azonnali" árfolyamon. Ha ez így van akkor ez kicsit  lutri szerintem.

pube111

Idézetet írta: Dàvid Dátum április 18, 2017, 06:04:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 05:46:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dàvid Dátum április 18, 2017, 05:18:17 DÉLUTÁN
Átolvastam a témát és uquid elég szimpatikus. Egy két dolog nem tiszta még.
Az oldalon van bitcoin és altcoin card. Nektek melyik van?
Másrészt elvileg nincs díja a feltöltésnek de sokan írjátok hogy kevesebbet írnak jóvá... Van akinek pont annyit tesznek rá?
Esetleg nem írja, hogy milyen árfolyamon váltja a cryptopénzt amit ráteszünk? És a wallet/exchange árfolyam és uquid árfolyam közti különbség az oka?
Az nem bitcoin vagy altcoin card. USD, EUR, vagy GBP card. Bármelyik coint utalod a uquid számládra, azt átváltja a 3 pénznem valamelyikére.
Akkor ez parasztvakítás?
https://uquid.com/bitcoin-debit-card
https://uquid.com/altcoin-debit-card
Azt nem írja, hogy az egyenleged coinban van. Amikor igényeled a kártyát, akkor választod ki, hogy milyen pénznem legyen.

Dàvid

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 18, 2017, 06:18:35 DÉLUTÁN

Services

Bitcoin Debit Card
Altcoin Debit Card
Mobile Recharge
Co-brand Debit Card


Az USD/EUR/GBP kártya (Co-brand) is egy dolog meg a bitcoin-altcoin is szerintem. Míg a Co-brand kártyát az accountodról töltöd fel a már criptoból átváltott USD/EUR/GBP -vel a választott pénznemnek megfelelően, a bitcoin kártya:
"Bitcoin debit card is a card that links directly to your bitcoin..."
Azt nem tudom ez hogyan műxik, de szerintem bitkoint töltesz rá és amikor költesz csak akkor váltódik át valami előre meghatározhatatlan "azonnali" árfolyamon. Ha ez így van akkor ez kicsit  lutri szerintem.
Szerintem a Co-brand nem az amire gondolsz. Az egy saját márkás kártya szolgáltatás akár több kártyát beleértve és emailben vagy skype-on kell igényelni.