Poloniex, Coinbase,Novaexchange,Bittrex, Debit Card, utalások,kezelések és egyéb

Indította miklos1296, december 03, 2016, 06:18:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

Melyikben bízol meg leginkább?

Kraken
Coinbase
Bittrex
Poloniex
egyikben sem

somogyi betyár

Idézetet írta: kond Dátum április 25, 2017, 11:49:32 DÉLUTÁN
Gyerekek itt egy megoldás arra hogy ne vegyen le 3% fee-t átváltásnál a POS Terminálos fizetéseknél ;)
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/DCC_POS_Kezikonyv_20160210.pdf
Természetesen ezt a szolgáltatást nem minden üzletnek a terminálja fogja tudni csak az aki hozzá rendelte, érdemes próbálkozni hol fogadja el én eddig a Tescoba voltam de sajnos nem ajánlotta fel a lehetőséget, de még megpróbálok pár nagyobb áruházat hátha szerencsével járok valahol...
Aki talál ilyen elfogadó helyek kérlek ossza meg velünk, én is ha sikerrel járok leírom.
Részemről max legutolsó opcioként marad a saját üzletbe lévő terminálom, meg is rendeltem hozzá ezt a plus szolgáltatást. :)

"Az alábbi okok miatt nem jelenhet meg a DCC tranzakció a terminálon:
• A kártya nem VISA, MasterCard vagy Maestro típusú.
• A kártyabirtokos kártyájának devizanemére a Bank nem biztosítja a DCC szolgáltatás választásának lehetőségét."

Ezek szerint ez bank-, nem terminálfüggő...
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Mulder

Idézetet írta: lbandita Dátum április 26, 2017, 07:25:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 25, 2017, 07:28:01 DÉLELŐTT
Megtörtént a csoda.... 5percel ezelőtt megint rápróbáltam és átment a pénz a UQUID kártyára.. reméljük az ATM-nél működni fog...
nem tudom tudtad e de én szivtam vele, 2 pin kodod van, az egyik a kártyás fizetésnél és egy az atm pénzfelvétnél

nemtudom de nekem uquidnál atm és kártyás fizetés is ugyan azzal a pin koddal történt és működött.

Uhura

#582
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 26, 2017, 01:11:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kond Dátum április 25, 2017, 11:49:32 DÉLUTÁN
Gyerekek itt egy megoldás arra hogy ne vegyen le 3% fee-t átváltásnál a POS Terminálos fizetéseknél ;)
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/DCC_POS_Kezikonyv_20160210.pdf
Természetesen ezt a szolgáltatást nem minden üzletnek a terminálja fogja tudni csak az aki hozzá rendelte, érdemes próbálkozni hol fogadja el én eddig a Tescoba voltam de sajnos nem ajánlotta fel a lehetőséget, de még megpróbálok pár nagyobb áruházat hátha szerencsével járok valahol...
Aki talál ilyen elfogadó helyek kérlek ossza meg velünk, én is ha sikerrel járok leírom.
Részemről max legutolsó opcioként marad a saját üzletbe lévő terminálom, meg is rendeltem hozzá ezt a plus szolgáltatást. :)

"Az alábbi okok miatt nem jelenhet meg a DCC tranzakció a terminálon:
• A kártya nem VISA, MasterCard vagy Maestro típusú.
• A kártyabirtokos kártyájának devizanemére a Bank nem biztosítja a DCC szolgáltatás választásának lehetőségét."

Ezek szerint ez bank-, nem terminálfüggő...

De ez teljesen normális szerintem.  Az OTP csak plusz szolgáltatásként elad olyan lehetőséget amely szolgáltatás csak olyan - magyarországi székhellyel nem rendelkező kibocsájtó szervezetek -
kártyáin működik ahol a kibocsájtó szervezet nem korlátozta le vagy nem állította be "magára" a minden deviza / valuta tekintetében a váltást és a le nem korlátozott esetekben engedi a  DCC-t. Ez pedig szerintem csak olyan bank lesz ami nincs napi kapcsolatban mondjuk forint tranzakciókkal, és nem akar vesződni így hagyja, hogy ha van ilyen szolgáltatás akkor azt használja az ügyfele. Azon sem lennék meglepődve ha ezt  a szolgáltatást is csak a bank "átvilágítása " után engednék meg.

Nézd meg ezt:


https://www.kh.hu/documents/20184/490480/Fizet%C5%91k%C3%A1rtya-elfogad%C3%B3i+szerz%C5%91d%C3%A9s+kieg%C3%A9sz%C3%ADt%C3%A9se+DCC+szolg%C3%A1ltat%C3%A1ssal/2b4e1fa0-526e-4e1a-978e-a78df72fe99a


Itt fent írja a korlátozásokat érdemes elolvasni.

kond

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 26, 2017, 01:11:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kond Dátum április 25, 2017, 11:49:32 DÉLUTÁN
Gyerekek itt egy megoldás arra hogy ne vegyen le 3% fee-t átváltásnál a POS Terminálos fizetéseknél ;)
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/DCC_POS_Kezikonyv_20160210.pdf
Természetesen ezt a szolgáltatást nem minden üzletnek a terminálja fogja tudni csak az aki hozzá rendelte, érdemes próbálkozni hol fogadja el én eddig a Tescoba voltam de sajnos nem ajánlotta fel a lehetőséget, de még megpróbálok pár nagyobb áruházat hátha szerencsével járok valahol...
Aki talál ilyen elfogadó helyek kérlek ossza meg velünk, én is ha sikerrel járok leírom.
Részemről max legutolsó opcioként marad a saját üzletbe lévő terminálom, meg is rendeltem hozzá ezt a plus szolgáltatást. :)

"Az alábbi okok miatt nem jelenhet meg a DCC tranzakció a terminálon:
• A kártya nem VISA, MasterCard vagy Maestro típusú.
• A kártyabirtokos kártyájának devizanemére a Bank nem biztosítja a DCC szolgáltatás választásának lehetőségét."

Ezek szerint ez bank-, nem terminálfüggő...


De terminál függő is mert pl ez egy külön extra szolgáltatás amit külön kell kérni a banktól hogy rendelje hozzá a terminálhoz, ha nincs hozzá rendelve akkor hiába próbálkozok az istenek se fogja  felajánlani ezt a választási lehetőséget...
Mindegy én az üzletem termináljához igényeltem, Otp-s kemény 0,5% ott fognak levonni, meglássuk mi fog történni, majd beszámolok róla.

Lord11

Idézetet írta: Uhura Dátum április 26, 2017, 10:02:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 26, 2017, 01:11:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kond Dátum április 25, 2017, 11:49:32 DÉLUTÁN
Gyerekek itt egy megoldás arra hogy ne vegyen le 3% fee-t átváltásnál a POS Terminálos fizetéseknél ;)
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/DCC_POS_Kezikonyv_20160210.pdf
Természetesen ezt a szolgáltatást nem minden üzletnek a terminálja fogja tudni csak az aki hozzá rendelte, érdemes próbálkozni hol fogadja el én eddig a Tescoba voltam de sajnos nem ajánlotta fel a lehetőséget, de még megpróbálok pár nagyobb áruházat hátha szerencsével járok valahol...
Aki talál ilyen elfogadó helyek kérlek ossza meg velünk, én is ha sikerrel járok leírom.
Részemről max legutolsó opcioként marad a saját üzletbe lévő terminálom, meg is rendeltem hozzá ezt a plus szolgáltatást. :)

"Az alábbi okok miatt nem jelenhet meg a DCC tranzakció a terminálon:
• A kártya nem VISA, MasterCard vagy Maestro típusú.
• A kártyabirtokos kártyájának devizanemére a Bank nem biztosítja a DCC szolgáltatás választásának lehetőségét."

Ezek szerint ez bank-, nem terminálfüggő...

De ez teljesen normális szerintem.  Az OTP csak plusz szolgáltatásként elad olyan lehetőséget amely szolgáltatás csak olyan - magyarországi székhellyel nem rendelkező kibocsájtó szervezetek -
kártyáin működik ahol a kibocsájtó szervezet nem korlátozta le vagy nem állította be "magára" a minden deviza / valuta tekintetében a váltást és a le nem korlátozott esetekben engedi a  DCC-t. Ez pedig szerintem csak olyan bank lesz ami nincs napi kapcsolatban mondjuk forint tranzakciókkal, és nem akar vesződni így hagyja, hogy ha van ilyen szolgáltatás akkor azt használja az ügyfele. Azon sem lennék meglepődve ha ezt  a szolgáltatást is csak a bank "átvilágítása " után engednék meg.

Nézd meg ezt:


https://www.kh.hu/documents/20184/490480/Fizet%C5%91k%C3%A1rtya-elfogad%C3%B3i+szerz%C5%91d%C3%A9s+kieg%C3%A9sz%C3%ADt%C3%A9se+DCC+szolg%C3%A1ltat%C3%A1ssal/2b4e1fa0-526e-4e1a-978e-a78df72fe99a


Itt fent írja a korlátozásokat érdemes elolvasni.
Azt sem ártana tudni, hogy az OTP DCC váltása vajon kedvezőbb e annál a 3%-os UQUID díjnál.
A paypal pl. 5-6%-kkal rosszabb árfolyamot ad, ha ő váltaná át forintra (és csak egy apróbetűs linken lehet átállítani, hogy inkább a kártyakibocsátó váltson)

markkovacs76

Helló!

Én nemrég találtam rá erre a szolgáltatásra:

https://www.tenx.tech

Android alatt lehet egy tenx OneBit nevű alkalmazást feltelepíteni és lehetőség van virtuális vagy fizikai debit kártyát igényelni. A forintot is ki lehet választani a valutáknál. Azt írják, nincs költség az átváltásnál.
A leglényegesebb előnye viszont elvileg az lesz, hogy kártya nélkül, NFC technológiával lehet majd használni POS terminálokon, paypass-szal, de ez még nem működik, mert béta szoftver. Várom a végleges verziót, mert akkor ez egy király eszköz lehet fizetéshez.
Jelenleg most a virtuális kártya se működik, de erről küldtek egy email-t, hogy pár héten belül rendben lesz. Meglátjuk.

Til

Sziasztok!
Aki hasznalja a krakent legyszi segitsen.
A tier1 azonositas jelenleg folyamatban.A tier2, ahhoz kell, hogy ki tudjam vinni bankkartyara a penzt?
A tier2 lehetoseg akkor valaszthato, ha megtortent a tier1,mert jelenleg sehol sem talalom.?
Koszi
C:\> del c:\command.com

2DA


bazsy

Idézetet írta: Til Dátum április 26, 2017, 06:54:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Aki hasznalja a krakent legyszi segitsen.
A tier1 azonositas jelenleg folyamatban.A tier2, ahhoz kell, hogy ki tudjam vinni bankkartyara a penzt?
A tier2 lehetoseg akkor valaszthato, ha megtortent a tier1,mert jelenleg sehol sem talalom.?
Koszi
Igen,Igen

Til

Köszönöm!
Meg egy utolso kerdesem lenne krakennel kapcsolatban.
Lehet oda direkt zcash-t banyaszni?
Azt irja,hogy a zcash cimnek van lejarati ideje,meg, hogy 5 cim hozhato letre, de ezt nem teljesen tiszta,hogy ilyenkor hogyan van a direkt ide valo banyaszas?
Köszönöm
C:\> del c:\command.com

Laca012

#590
Idézetet írta: Mulder Dátum április 26, 2017, 09:52:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lbandita Dátum április 26, 2017, 07:25:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 25, 2017, 07:28:01 DÉLELŐTT
Megtörtént a csoda.... 5percel ezelőtt megint rápróbáltam és átment a pénz a UQUID kártyára.. reméljük az ATM-nél működni fog...
nem tudom tudtad e de én szivtam vele, 2 pin kodod van, az egyik a kártyás fizetésnél és egy az atm pénzfelvétnél

nemtudom de nekem uquidnál atm és kártyás fizetés is ugyan azzal a pin koddal történt és működött.

Ezt mar lehet sosem fogom megtudni. Reggel levettem £100-ot, aztan azzal a slunggal kiprobaltam a pin modositast. Az is rendben ment, es utana a shopban vettem egy vizet meg egy muzliszeletet £2.40-ert. Oda is az a pinkod volt jo amire modositottam.

Viszont tegnap felmondtam az elozo autom biztositasat ahol £28.50 cancel feet kellett volna telefonon fizetnem.. bepotyogtem a kartyaszamot, de nem fogadta el, gondolom, mert nem UK kartyanak szamit... A normal bankkartyam elfogadta..
Es hajnalban jott 2db email a UQUID-tol, elso, hogy akkor most probaljam meg atteni a penzt a kartyara.... (mar megtortent koszi)
A masik email pedig a skype cim ahol ha meg mindig nyugom van akkor beszelgethetunk vagy chatelhetunk..
"Villamgyors" a cucc (a működés és a support is)... ;)

rob

vigyázzatok az uquiddal,engem behúztak 2.3 etherrel...3 napja várok hogy jóváírják az egyenlegem idáig pending volt a státusz most pedig canceled...support baszik visszaírni,skypeon se e-mailbe se,semmire nem reagálnak.

szerk.: közben többszöri unszolás hatására kifizettek...

Dàvid

Localbitcoins-on van valakinek eladási tapasztalata paypalra? Elvileg a paypal fizetési mód high risk és vannak akiktől már visszakérték a paypalon keresztül.
De egy trader 3000+ tranzakcióval és 100% elégedettségi statisztikával már nem csinál ilyet gondolom. Vagy?

Arkenso

Idézetet írta: rob Dátum április 27, 2017, 12:15:45 DÉLELŐTT
vigyázzatok az uquiddal,engem behúztak 2.3 etherrel...3 napja várok hogy jóváírják az egyenlegem idáig pending volt a státusz most pedig canceled...support baszik visszaírni,skypeon se e-mailbe se,semmire nem reagálnak

Nekem továbbra sincsenek rossz tapasztalataim, remélem így is marad :)

Andokaaa


Laca012

Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 27, 2017, 12:25:20 DÉLUTÁN
Lehet úgy van ez , hogy az uquid valakit szeret , valakit meg nem :D

Jah.. Gyanítom én is.. Más magyarázat nem igazán lehet..   ;D
Lehet ha eleget aludtam rá, akkor egy £20-tal megint bepróbálom...

Danika

IdézNekem továbbra sincsenek rossz tapasztalataim, remélem így is marad :)

Ezek szerint neked még minden utalásod elfogadható határidőn belül jóváíródott?! Leírnád, hogy milyen coint utalsz? Pontosan annyit utalsz amennyit az Uquid kér vagy rászámolsz még valamit? A 15 perces számlálót végig hagyod számolni?
Lehet ilyen apróságon múlik az egész.  :-\

raffiakötö

Idézetet írta: Danika Dátum április 27, 2017, 01:05:14 DÉLUTÁN
IdézNekem továbbra sincsenek rossz tapasztalataim, remélem így is marad :)

Ezek szerint neked még minden utalásod elfogadható határidőn belül jóváíródott?! Leírnád, hogy milyen coint utalsz? Pontosan annyit utalsz amennyit az Uquid kér vagy rászámolsz még valamit? A 15 perces számlálót végig hagyod számolni?
Lehet ilyen apróságon múlik az egész.  :-\

Eddig nekem sem volt problémám, legalábbis olyan amikor eltünt pénz. Szerencsére.
BTC-t szoktam poloniexről Uquid balance-ra küldeni. Azt a 15 perces számlálós oldalról bambaságból már egyszer kétszer elkattintottam viszont megkaptam a pénzt. Az bosszantó tud lenni hogy mikor a poloniexen már completed akkor még az uquidnál nem látszik pendig-ként. A poloniexen kb 10 perc alatt vált completed-re az uquidon 1-2 óra mire megjelenik. Utána nem volt gond a kártyára rakni. Vagyis akkor volt amikor valami karbantartás miatt nem sikerült a kártyára rakni a pénzt, meg nem láttam az egyenlegem de utána sikerült minden.
Én úgy szoktam hogy ha mondjuk 100 $ BTC-t akarok kivenni a poloniexről megnézem hogy az uquid a btc deposit résznél a 100 $-ra mennyi BTC-t hoz ki, azt kimásolom, majd a poloniex btc whtidraw-hoz beírom, majd hozzáteszem a poloniex fee-t, és utána indítom a kivétet. Eddig nem volt ezzel a metódussal gondom.

Mulder

Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 27, 2017, 01:59:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Danika Dátum április 27, 2017, 01:05:14 DÉLUTÁN
IdézNekem továbbra sincsenek rossz tapasztalataim, remélem így is marad :)

Ezek szerint neked még minden utalásod elfogadható határidőn belül jóváíródott?! Leírnád, hogy milyen coint utalsz? Pontosan annyit utalsz amennyit az Uquid kér vagy rászámolsz még valamit? A 15 perces számlálót végig hagyod számolni?
Lehet ilyen apróságon múlik az egész.  :-\

Eddig nekem sem volt problémám, legalábbis olyan amikor eltünt pénz. Szerencsére.
BTC-t szoktam poloniexről Uquid balance-ra küldeni. Azt a 15 perces számlálós oldalról bambaságból már egyszer kétszer elkattintottam viszont megkaptam a pénzt. Az bosszantó tud lenni hogy mikor a poloniexen már completed akkor még az uquidnál nem látszik pendig-ként. A poloniexen kb 10 perc alatt vált completed-re az uquidon 1-2 óra mire megjelenik. Utána nem volt gond a kártyára rakni. Vagyis akkor volt amikor valami karbantartás miatt nem sikerült a kártyára rakni a pénzt, meg nem láttam az egyenlegem de utána sikerült minden.
Én úgy szoktam hogy ha mondjuk 100 $ BTC-t akarok kivenni a poloniexről megnézem hogy az uquid a btc deposit résznél a 100 $-ra mennyi BTC-t hoz ki, azt kimásolom, majd a poloniex btc whtidraw-hoz beírom, majd hozzáteszem a poloniex fee-t, és utána indítom a kivétet. Eddig nem volt ezzel a metódussal gondom.

ez módszer nálam is eddig nekem sem volt gondom, csak a múltkor nem tudtam felrakni a kártyára a pénzt mert azt hazudta nincs is annyi egyenlegem :D, aztán 1 nap múlva megoldódott....  ;D

Arkenso

Kb 80 perc telt el az újabb UQUID számla generálásától az átutalás beérkezéséig. (gmail.png)

BTC-ben indítottam tranzakciót 20 euro értékben. (Ebből lesz a plasztik, a többit majd, ha zsebben a kártya és ülök az ATM előtt az autóban :) )
Feldobta a tranzakció ablakot (btc_eur.pnga képernyőkép, ez a kép csak a bemutató miatt, ez cancel-ezve lett :))
Poloniexen megadtam a UQUID által adott címet és az elvárt összeget megnövelve a transaction fee vel. +0.0001
Mikor a Polon a státusz "Complete" lett (polo.png), UQUID tranzakciós ablakában ráböktem az "Ok, i have paid"-re és vártam :)

Aztán egyszer csak jött az imél és kész. (uquid.png)

Szerintem semmit nem csináltam másképpen, mint ahogy Ti szoktátok :)