Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ZEC bányászat

Indította bbencee, december 02, 2016, 11:50:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 75 Vendégek van a témában

sebajtóbiás

Claymore V9:
https://mega.nz/#F!P0ZjFDjC!Cmb-ZRqlbAnNrajRtp4zvA

Nálam RX470 kb. 175-ről valamivel 200 S/s fölé ment.

danieru

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 07, 2016, 03:52:08 DÉLUTÁN
egy kis pump. de ahogy nezem mar lenyugodott!

Kiszálltam. Ja, jó hogy tartottam, éreztem hogy lesz egy kis ugrás a market cap értékben.

boti123

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 07, 2016, 05:12:21 DÉLUTÁN
Claymore V9:
https://mega.nz/#F!P0ZjFDjC!Cmb-ZRqlbAnNrajRtp4zvA

Nálam RX470 kb. 175-ről valamivel 200 S/s fölé ment.

nálam érdekes ami egyből az alaplapra van kötve az gyorsabb mint ami molexen van.
alaplapi 202 re is felmegy mig a molexes 196-197.
megjegyzés: lehet forditva van pontosan nem tudom.

Roller

Sziasztok! Pont most nézem a mai videót, pánikra szerintem sincs semmi ok. 2-3 hete figyelem intenzíven a chartokat és azóta nagyjából csak estek az árak. De én ettől nem jöttem annyira izgalomba, továbra is szerkesztem a kis bányagémet :D Én úgy gonddolom, ez is úgy működik, mint akármilyen valuta, csak ez e- valuta. Kevesebben használják  még, mint a papírt, de ugyanúgy emberek használják, a pszichológia ugyanaz. Mostanában a steem v steemit, amit sokat hallok, esetleg ismeritek? Mit szólnátok, ha nyitnánk egy olyan topikot, amiben az árfolyamokról, alakulásukról lehetne csevegni? Ha jól emlékszem, akkor van is itt egy bányász kolléga, aki ért a technikai elemzéshez...

Roller

Ja, bocsi. Most nézerm, van ilyen topik :D

raffiakötö

Idézetet írta: Roller Dátum december 07, 2016, 06:04:30 DÉLUTÁN
Ja, bocsi. Most nézerm, van ilyen topik :D

Van új claymore miner!!!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.0

Az MSI rx 470 4gb 210 h/s msi rx470 8gb 220 h/s, Shappire rx 470 4gb 205 h/s Shappire rx 470 4gb 195 h/s (mod nélküli)

Viszont jobban melegszik a kártya...

sebajtóbiás

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 07, 2016, 06:11:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum december 07, 2016, 06:04:30 DÉLUTÁN
Ja, bocsi. Most nézerm, van ilyen topik :D

Van új claymore miner!!!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.0

Az MSI rx 470 4gb 210 h/s msi rx470 8gb 220 h/s, Shappire rx 470 4gb 205 h/s Shappire rx 470 4gb 195 h/s (mod nélküli)

Viszont jobban melegszik a kártya...

Gondolom akkor többet is fogyaszt, van wattmérőd?
Nálam maradtak a hőmérsékletek, nem látok változást.

sebajtóbiás

Idézetet írta: Laca012 Dátum december 07, 2016, 04:54:28 DÉLUTÁN
Hat kb. valahol ott lennek boldog en is, de a baratom aki csak kereskedni vett zcasht kb 0.078-on, eloszor 0.13-at mondott most mar 0.11-el is beerne..  ;D
Mondjuk ezt az automatikus eladast lehet nekem is jo lenne (hasznos) beloni, de meg sosem csinaltam, meg kellene neznem hogy hogyan kell. azt gondolom, hogy ott a Poloniexen a kozepso mezoket (stop-limit)kell kitolteni, de hogy pontosan melyikbe mit, az meg nem tiszta.. Meg hogy be lehet-e allitani hogy az aktualis osszes zcasht adja el, mert ugyebar ahogy banyaszok, az ugy novekszik...

Hát, ha csak simán megadsz egy magasabb árat eladáskor, akkor ott fog lógni a sell order-ed, míg el nem éri ZEC árfolyama azt a megadott árat, és meg nem veszi valaki. Simple.

A stop-limit inkább üzleteléshez van, pl. ha vettél valami coint X BTC-ért, és várod felmenjen az ára, h majd akkor eladd, de közben szeretnél egy kis védelmet, h ha netán leesne az ára akkor ne veszíts rajta, akkor mondjuk beállíthatod, hogy ha X+0.01 -re vagy az alá esik az ár, akkor automatikusan rakjon fel sell order-t X áron, s így gyorsan eladod a coinjaidat eredeti áron. Bővebben: https://poloniex.com/support/stopLimitOrders/ :)

raffiakötö

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 07, 2016, 06:39:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 07, 2016, 06:11:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum december 07, 2016, 06:04:30 DÉLUTÁN
Ja, bocsi. Most nézerm, van ilyen topik :D

Van új claymore miner!!!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.0

Az MSI rx 470 4gb 210 h/s msi rx470 8gb 220 h/s, Shappire rx 470 4gb 205 h/s Shappire rx 470 4gb 195 h/s (mod nélküli)

Viszont jobban melegszik a kártya...

Gondolom akkor többet is fogyaszt, van wattmérőd?
Nálam maradtak a hőmérsékletek, nem látok változást.

kölcsönbe volt csak a wattmérő nálam, viszont a kártyákat megmértem 61-63 fok között volt a hőfokuk...

drizzt_do_urden

nalam 25 wattal ment feljebb 695 -on dolgozott eddig es most 720 -at ker enni. -i 8 -on nyomattam. szoval a fogyasztas keveset ment fel.

boti123

Kérdések
MISI RX 470 GAMING X 4GB - kinek menyivel megy? milyen i határon -6 -8 ki mit használ?
Megjegyzés: kurva jó ez az uj claymore de most a nehézség felment tözsde ingazozo és kb ugyan ott járunk mint eddig... ennek igy semmi értelme sincs hogy nö a sebbesség nö a nehézség profit ugyan annyi. Mintha havonta több fizetést kapnék és a kenyér mindig drágább lenne. Valaki biztos jól jár a bányászok biztos nem.

raffiakötö

Idézetet írta: boti123 Dátum december 07, 2016, 08:19:04 DÉLUTÁN
Kérdések
MISI RX 470 GAMING X 4GB - kinek menyivel megy? milyen i határon -6 -8 ki mit használ?
Megjegyzés: kurva jó ez az uj claymore de most a nehézség felment tözsde ingazozo és kb ugyan ott járunk mint eddig... ennek igy semmi értelme sincs hogy nö a sebbesség nö a nehézség profit ugyan annyi. Mintha havonta több fizetést kapnék és a kenyér mindig drágább lenne. Valaki biztos jól jár a bányászok biztos nem.

MISI RX 470 GAMING X 4GB ~210 h/s, -i 8 beállítással, modoltan.
Hát sajna ez egy ilyen világ...

dexter

Helló!    ZEC.-nél  3560 H/s-nél  0% rezsi mellett a calculator napi.18.5 dollár bevételt számol. Valamit elszámoltam vagy nektek is annyi?

boti123

Idézetet írta: dexter Dátum december 07, 2016, 08:23:52 DÉLUTÁN
Helló!    ZEC.-nél  3560 H/s-nél  0% rezsi mellett a calculator napi.18.5 dollár bevételt számol. Valamit elszámoltam vagy nektek is annyi?
[/quote

inkább 20$ mint 18.5 de igen annyi :D ebből vond ki az áram költséget.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: dexter Dátum december 07, 2016, 08:23:52 DÉLUTÁN
Helló!    ZEC.-nél  3560 H/s-nél  0% rezsi mellett a calculator napi.18.5 dollár bevételt számol. Valamit elszámoltam vagy nektek is annyi?

nalam 21.67 $

sebajtóbiás

Idézetet írta: dexter Dátum december 07, 2016, 08:23:52 DÉLUTÁN
Helló!    ZEC.-nél  3560 H/s-nél  0% rezsi mellett a calculator napi.18.5 dollár bevételt számol. Valamit elszámoltam vagy nektek is annyi?

A cryptocompare.com kalkulátora jelenleg $ 21.61 / ZEC 0.3980 -et ad egy napra erre a hashrate-re. Az reális, nem? Mi a gond vele?

raffiakötö

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 07, 2016, 08:48:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dexter Dátum december 07, 2016, 08:23:52 DÉLUTÁN
Helló!    ZEC.-nél  3560 H/s-nél  0% rezsi mellett a calculator napi.18.5 dollár bevételt számol. Valamit elszámoltam vagy nektek is annyi?

A cryptocompare.com kalkulátora jelenleg $ 21.61 / ZEC 0.3980 -et ad egy napra erre a hashrate-re. Az reális, nem? Mi a gond vele?

cryptocompare.com ez az oldal a ZEC-et egyből dollárba váltja, a coinwarz.com pedig Zec-ből Btc-re utána USD-be. Ebből biztos van difi a kalkulációban.

raffiakötö


Fireball

Pár órája kijött a 9-es, kb. 15%-al gyorsabb nálam :)

sebajtóbiás

Idézetet írta: boti123 Dátum december 07, 2016, 08:19:04 DÉLUTÁN
Kérdések
MISI RX 470 GAMING X 4GB - kinek menyivel megy? milyen i határon -6 -8 ki mit használ?
Picivel 200 felett. Stock bios, csak a ram sebesség van felhúzva és egy kis undervolting. Intensityt nem állítottam, mi a default, 6?

Idézetet írta: boti123 Dátum december 07, 2016, 08:19:04 DÉLUTÁN
Megjegyzés: kurva jó ez az uj claymore de most a nehézség felment tözsde ingazozo és kb ugyan ott járunk mint eddig... ennek igy semmi értelme sincs hogy nö a sebbesség nö a nehézség profit ugyan annyi. Mintha havonta több fizetést kapnék és a kenyér mindig drágább lenne. Valaki biztos jól jár a bányászok biztos nem.

Azért valahol vicces, ahogy a nép alig várja, hogy kijöjjön az új, gyorsabb miner. Pedig miután mindenki upgradelt, felmegy a nehézség, visszaállnak kb. az eredeti arányok, tehát százalékban ugyanannyit fogsz bedolgozni, mint eddig, ezért a részesedésed is ugyanannyi lesz. A kiadott ZEC mennyisége állandó (2,5 percenként 1 blokk == 10 ZEC), és mivel ugyanolyan arányú részt kapsz továbbra is, nem növekszik meg a profitod. Sőt, mivel a fogyasztás valószínűleg megnő a gyorsabb minerrel, többet fizethetsz az áramért, így még csökken is a profit :-\
Olyan mintha futószalagon rendeznének futóversenyt, ahol ha mindenki (pontosabban: bárki) elkezd gyorsabban futni, arányosan gyorsul a szalag is, így mindenki kénytelen gyorsítani, ha nem akar lemaradni. Valójában senki nem lesz gyorsabb, mégis jobban elfárad...

Jó, nem ennyire fekete-fehér a kép. Kérdés, a minerek hány százaléka használ Claymore-t. Ha mondjuk a nagy farmoknak valami privát, CM-nál már eddig is gyorsabb minere volt, akkor mi, otthoni bányászok nyerhetünk valamit a gyorsabb CM-ral. Talán.

Illetve, ahogy Vegán is említette, az elején kellett a nagyobb hashrate, hogy kihulljanak a botnetek, CPU minerek.