Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD VEGA

Indította Tiba, június 14, 2017, 03:14:51 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

riczkoi17

Idézetet írta: kasima Dátum november 29, 2017, 05:13:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: riczkoi17 Dátum november 29, 2017, 05:12:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum november 29, 2017, 05:07:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: riczkoi17 Dátum november 29, 2017, 05:04:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum november 29, 2017, 04:56:03 DÉLUTÁN
riczkoi17

Írtam dugjál bele dummyt.. nekem az oldotta meg a problémát.
A CAST XMR a legstabilabb ebben pedig..!
Ja az lemaradt milyen dummyt? Hdmi kábelt vagy mi az a dummy? És melyik kártyába az mind 1??
Köszi kipróbálom néztem! És egyébként mitől javul meg mit befolyásol ez?
Mindegyikbe! Nézz utána kérlek :) De megpróbálhatod sima hdmi átalakítóval is :)  az is jó nekem az volt benne először..

Kicsit elkavarodtál az idézetben :D

Nem gond kibogarásztam,  abban h olyan mintha monitor menne rajta és gerjeszti a kártyát pár wattal többet eszik de nem alszik be...
Jó hisztis ez a vega egyéem meg.. egy hdmi kábelom volt azzal egy kártya jó lett, kértem ilyen hdmi adapter arra nem reagál.. holnap intézek neki dummyt hátha megnyugszik, de akkor valószínű ez lesz a baja! Kihúztam a hdmit az egyik kártyából és utànna hiába tettem vissza újraindítás után meg 220 bontás után megint nem jó mára elég volt kicsi vegából

kasima

Idézetet írta: riczkoi17 Dátum november 29, 2017, 06:19:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum november 29, 2017, 05:13:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: riczkoi17 Dátum november 29, 2017, 05:12:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum november 29, 2017, 05:07:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: riczkoi17 Dátum november 29, 2017, 05:04:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum november 29, 2017, 04:56:03 DÉLUTÁN
riczkoi17

Írtam dugjál bele dummyt.. nekem az oldotta meg a problémát.
A CAST XMR a legstabilabb ebben pedig..!
Ja az lemaradt milyen dummyt? Hdmi kábelt vagy mi az a dummy? És melyik kártyába az mind 1??
Köszi kipróbálom néztem! És egyébként mitől javul meg mit befolyásol ez?
Mindegyikbe! Nézz utána kérlek :) De megpróbálhatod sima hdmi átalakítóval is :)  az is jó nekem az volt benne először..

Kicsit elkavarodtál az idézetben :D

Nem gond kibogarásztam,  abban h olyan mintha monitor menne rajta és gerjeszti a kártyát pár wattal többet eszik de nem alszik be...
Jó hisztis ez a vega egyéem meg.. egy hdmi kábelom volt azzal egy kártya jó lett, kértem ilyen hdmi adapter arra nem reagál.. holnap intézek neki dummyt hátha megnyugszik, de akkor valószínű ez lesz a baja! Kihúztam a hdmit az egyik kártyából és utànna hiába tettem vissza újraindítás után meg 220 bontás után megint nem jó mára elég volt kicsi vegából

Lopova

Üdv kedves bányamérnök urak! Legyetek szívesek foglaljátok össze nekem tömören hogy egy Vega 64-el (Intel i7 4790k-val + 16 gb ram), melyik a legjobb kriptodeviza fajta az, amit lehet bányászni, tehát melyiket tudja a leghatékonyabban. Van aki Ethereum-ról beszél, hallottam már olyat hogy Zcash meg egyebek. Szóval melyik?
A másik kérdésem pedig hogy és ebből a bizonyos Vegával legjobban bányászható coinnal, ha villanyszámlát nem számoljuk bele egy nap (nyilván nonstop) milyen mennyiség termelődik?
Az alapkonfigom meg van, VGA vásárlást tervezek (akár többet is, de egyelőre max 3 kártyára van pénz). Azt számolgatom, hogy mit lehet kihozni így per hó, hogy egyáltalán megéri-e ebbe belevágni, de mivel néha játszani is szeretnék, ezért gondoltam hogy Vega kéne (mert arról hallottam már bár nem tudom az is igaz-e még, hogy bizonyos régebbi AMD-k jobban bányásznak mint a vega)... A válaszokat és a segítséget előre is köszi!

kasima

Idézetet írta: Lopova Dátum december 02, 2017, 12:50:14 DÉLELŐTT
Üdv kedves bányamérnök urak! Legyetek szívesek foglaljátok össze nekem tömören hogy egy Vega 64-el (Intel i7 4790k-val + 16 gb ram), melyik a legjobb kriptodeviza fajta az, amit lehet bányászni, tehát melyiket tudja a leghatékonyabban. Van aki Ethereum-ról beszél, hallottam már olyat hogy Zcash meg egyebek. Szóval melyik?
A másik kérdésem pedig hogy és ebből a bizonyos Vegával legjobban bányászható coinnal, ha villanyszámlát nem számoljuk bele egy nap (nyilván nonstop) milyen mennyiség termelődik?
Az alapkonfigom meg van, VGA vásárlást tervezek (akár többet is, de egyelőre max 3 kártyára van pénz). Azt számolgatom, hogy mit lehet kihozni így per hó, hogy egyáltalán megéri-e ebbe belevágni, de mivel néha játszani is szeretnék, ezért gondoltam hogy Vega kéne (mert arról hallottam már bár nem tudom az is igaz-e még, hogy bizonyos régebbi AMD-k jobban bányásznak mint a vega)... A válaszokat és a segítséget előre is köszi!

Vegát ne vegyél! Így sincsen :D

Amúgy légyszíves legyünk egy kicsit önállóak és döntsünk el magunk hogy mit szeretnénk bányászni és mit szeretnénk merre fele akarunk haladni... ez kb olyan hogy az életedet ne kezdjem el irányítani? Azért van a fórum h olvasgassunk és tanuljunk! :)
Nem beszélve arról h itt is le van írva hogy mégis melyikre a legjobb... ott a youtube... ott a google!!

https://whattomine.com/   Tessék hasznos oldal! Itt a vegát ne keresd mer még nincs benn remélem nem is lesz!
Régebbi AMD- jobban bányásznak? :D Mesélj még... Amúgy vegyél 1080TI az neked megfelelő lesz! Játék szempontjából biztos!
A vega kényes rá eléggé és leeszi a hajadat is játék közben áramban tuti mellesleg a vegával szórakozni kell a biossal ha beállítod egy bizonyos algóra utána csak a silent biost tudod használni játékra .. értsd úgy h dual bios van rajta és lehet kapcsolni.. mer van olyan beállítás ami fixre állítja az értékeket és ez játék szempontjából nem hiszem jó lenne neked...
Na egy nvidiánál mint a 1080 TI nem kell ilyeneket állítgatni...  ott csak nyomsz egy resetet a beállításokban és kész.. nincs bios mod meg hasonlók..

Franky2Ster

Na ez egy lényegre törő válasz volt kasima.

Til

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum december 02, 2017, 08:52:58 DÉLELŐTT
Na ez egy lényegre törő válasz volt kasima.
Pontosan egyetértek én is.
Ezek aztán a top secret utánakereshetetlen dolgok.Csak ebben a topickabn le van írva minden a vega fogyasztásáról hash arányáról, ha kicsit utánaolvasna.
C:\> del c:\command.com

forexrobi

xmr stak helyett elkezdtem a cast xmrt használni, a program valóban nagyobb hast mutat viszont a pool jelentősen kevesebbet, tapasztaltatok ilyet, nézzek esetleg egy másik poolt, supportxmr-re ment eddig?

Franky2Ster

Nekem a nanopool teljesen jól jelzi.

Turcy086

Idézetet írta: forexrobi Dátum december 07, 2017, 01:21:29 DÉLUTÁN
xmr stak helyett elkezdtem a cast xmrt használni, a program valóban nagyobb hast mutat viszont a pool jelentősen kevesebbet, tapasztaltatok ilyet, nézzek esetleg egy másik poolt, supportxmr-re ment eddig?
Errorok száma nem magas?

forexrobi

Idézetet írta: Turcy086 Dátum december 07, 2017, 06:12:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: forexrobi Dátum december 07, 2017, 01:21:29 DÉLUTÁN
xmr stak helyett elkezdtem a cast xmrt használni, a program valóban nagyobb hast mutat viszont a pool jelentősen kevesebbet, tapasztaltatok ilyet, nézzek esetleg egy másik poolt, supportxmr-re ment eddig?
Errorok száma nem magas?
24 óra alatt 1-2 max

silentchange

Olyat láttatok már, hogy a Sapphire Vega 64-nél mindennap pontosan 12:25-30 között a hashrate 2000+-ról leesik 1800-ra? Már több, mint 10 napja produkálja ezt. Újraindítom, utána megy újból de nem értem miért csinálja ezt?

Franky2Ster

Idézetet írta: silentchange Dátum december 14, 2017, 11:23:56 DÉLELŐTT
Olyat láttatok már, hogy a Sapphire Vega 64-nél mindennap pontosan 12:25-30 között a hashrate 2000+-ról leesik 1800-ra? Már több, mint 10 napja produkálja ezt. Újraindítom, utána megy újból de nem értem miért csinálja ezt?

cast-xmr? Ha nem akkor próbáld meg ebből az új verziót http://www.gandalph3000.com/download/cast_xmr-vega-win64_070.zip

Franky2Ster

Várom a gép állat megjelenését!  8)


bazsy


LsL

hat en ezt tuti kihagyom, szemly szerint a 2 -t is soknak tartom, pont most, hogy kabelhianyban szenvedek.. ;)

ingyenfrag

Beírom ide is hátha valakinek aktuális:

Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás.
XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően).
Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.

nnorbi

Sikerült végigmennem ezen a leíráson, remélem stabil marad:

A proci még lehet, hogy tud pár MHz-el többet (1500-on fagy), a memória pedig kisebb feszültséggel is beérheti.
Bányász progi a cast xmr.

A pool is 2KH/s-t mutat, ami azt jelenti, hogy a jelenlegi árfolyamon 3 hónap alatt visszahozza a kártya árát. Nincs valakinél eladó Vega56? ;)


matrix81

cast-xmr-nek kijott ujabb verzioja, elvileg tobb a h/s.
nalam csak kevesebbet porog.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all

nnorbi

#238
Igen, az új --fastjobswitch esetén kiírja, hogy mennyi idő a váltás, elvileg 1-5% gyorsulást jelent.
Ezek az új beállításaim, kicsit visszább és hidegebbre vettem LsL kolléga tanácsára a hosszabb élettartam kedvéért.
A fogyasztás falon mérve 250-270W, ebből 70W a gép.


ingyenfrag

@nnorbi: Annál tudod lejjebb is venni a fogyasztást. Próbáld meg a P7 feszt 910-re tenni és nézd meg úgy, hogy mennyit fogyaszt.
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.