Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Saját coin létrehozása [Általános]

Indította messimage, június 29, 2017, 09:16:34 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

messimage


Sziasztok!




Már hónapok óta játszom a gondolattal, hogy saját coint hozzak létre. Várom ezzel kapcsolatban a pro és kontra véleményeket. Egyelőre csak körbejárom a témát, már sok mindent tudok, de közel sem mindent, így akinek már volt ezzel kapcsolatos kezdeményezése, illetve ismeri a főbb buktatókat, örömmel hallgatnám meg a véleményét. Esetleg akit érdekel a téma, szintén vállalkozó szellemű, és csapatjátékos, nyugodtan keressen, beszéljünk róla. :)

Uhura


peter1300

Teljes mértékben jó ötletnek tartom, szintén elgondolkodtam már rajta, bár egyedül valószínűleg nagy falat lenne, de szívesen csatlakoznék a csapathoz, mint (tapasztalt) informatikus.  :)

Ridegdog

Kicsit írhatnál a coinról többet is, ha már hónapok óta gondolkozol rajta akkor biztos van valami konkrétabb elképzelésed.

Skankhunt42

Jelenleg ebben van a legnagyobb penz, mindneki ezt csinalja. Iszonyatos ICO lufi van.
Ha mazlid van sikerul behuzni nehany millio dolcsit, aztan rendben is vagy egy eletre. :D

Székely Vegán

Én is tûnõdtem már ezen, talán egy magyar coin lenne a legjobb. HunCoin vagy MagCoin.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Uhura

Skan: aztán ha a végén még valami értelmes is összejöhet.


Robi: éppen az Europecoin -ra irták, hogy regionalista csökkevény mert európai coint akar :) Amúgy szerintem a jó ötlet és a jól eltalált fejlesztési / megoldási lehetőség lehet az egyik kulcs kérdés. Nézegettem az ICO-s cégek nagyobb része 8-9 emberből áll. Vagyis nem 100 fős mega cég kell. Simán mi is össze tudnánk hozzni.




Székely Vegán

De mindenképpen közösségi erõbevetés kellene, egyszemélyes coint nem támogatok.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Uhura

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 29, 2017, 05:42:28 DÉLUTÁN
De mindenképpen közösségi erõbevetés kellene, egyszemélyes coint nem támogatok.


+10
Persze valamilyen jó célal , közösen ... másképpen nem fog menni.

Székely Vegán

Amúgy ezt át kell helyezni az Általánosba.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

lukacsa82

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 29, 2017, 05:27:20 DÉLUTÁN
Jelenleg ebben van a legnagyobb penz, mindneki ezt csinalja. Iszonyatos ICO lufi van.
Ha mazlid van sikerul behuzni nehany millio dolcsit, aztan rendben is vagy egy eletre. :D

Aztán mehetsz a dutyiba, ha lelépsz és rendben is vagy egy életre.:D

Skankhunt42

Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 29, 2017, 05:54:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 29, 2017, 05:27:20 DÉLUTÁN
Jelenleg ebben van a legnagyobb penz, mindneki ezt csinalja. Iszonyatos ICO lufi van.
Ha mazlid van sikerul behuzni nehany millio dolcsit, aztan rendben is vagy egy eletre. :D

Aztán mehetsz a dutyiba, ha lelépsz és rendben is vagy egy életre. :D

Francokat, de meg ha igy is lenne 20-30 millio dollarbol nem tul nehez eltunni a hatosagok elol. Szerinted miert van havonta 30-40 ICO? Mert mindenki hirtelen ennyire kreativ lett? Nyilvan nem. :D Igy lehet behuzni a luzerek penzet gyorsan.

Uhura

Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 29, 2017, 05:54:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 29, 2017, 05:27:20 DÉLUTÁN
Jelenleg ebben van a legnagyobb penz, mindneki ezt csinalja. Iszonyatos ICO lufi van.
Ha mazlid van sikerul behuzni nehany millio dolcsit, aztan rendben is vagy egy eletre. :D

Aztán mehetsz a dutyiba, ha lelépsz és rendben is vagy egy életre. :D


Nézd arra senki nem vállal garanciát , hogy minden úgy lesz ahogy az ico ban leírták és nyereséges lesz. Üzleti kockázat.
Amúgy meg ha alabi volt akkor is 1-2 évig el vannak 8-10 millát bedobnak a többit elrisztelik és 2 évig még úgy csinálnak mintha.

janixwow

Idézetet írta: messimage Dátum június 29, 2017, 09:16:34 DÉLELŐTT

Sziasztok!




Már hónapok óta játszom a gondolattal, hogy saját coint hozzak létre. Várom ezzel kapcsolatban a pro és kontra véleményeket. Egyelőre csak körbejárom a témát, már sok mindent tudok, de közel sem mindent, így akinek már volt ezzel kapcsolatos kezdeményezése, illetve ismeri a főbb buktatókat, örömmel hallgatnám meg a véleményét. Esetleg akit érdekel a téma, szintén vállalkozó szellemű, és csapatjátékos, nyugodtan keressen, beszéljünk róla. :)

Saját Coin-t létrehozni kicsit nagy falat lenne, ETH alapú tokkent viszont bárki létrehozhat. Én már készitem a saját contractemet, igazából sokat kell olvasni a témában illetve tudni kell programozn, hogy igazán jó "Coin"-t tokkent készitsen az ember.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

lukacsa82

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 29, 2017, 05:56:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 29, 2017, 05:54:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 29, 2017, 05:27:20 DÉLUTÁN
Jelenleg ebben van a legnagyobb penz, mindneki ezt csinalja. Iszonyatos ICO lufi van.
Ha mazlid van sikerul behuzni nehany millio dolcsit, aztan rendben is vagy egy eletre. :D

Aztán mehetsz a dutyiba, ha lelépsz és rendben is vagy egy életre. :D

Francokat, de meg ha igy is lenne 20-30 millio dollarbol nem tul nehez eltunni a hatosagok elol. Szerinted miert van havonta 30-40 ICO? Mert mindenki hirtelen ennyire kreativ lett? Nyilvan nem. :D Igy lehet behuzni a luzerek penzet gyorsan.

Teljesen tisztába vagyok vele hogy az ICO-k nagy része lufi. 20-30 millió dollár elég sok, hogy ne tudj eltünni a hatóságok elől. Inkább az a baj hogy sokan kihasználják a rendszert és ezzel fogják kinyírni az egészet. Ezért nem kap majd a tényleg jó és értelmes ötlet támogatást! Gratulálok!

Székely Vegán

Idézetet írta: janixwow Dátum június 29, 2017, 06:40:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: messimage Dátum június 29, 2017, 09:16:34 DÉLELŐTT

Sziasztok!




Már hónapok óta játszom a gondolattal, hogy saját coint hozzak létre. Várom ezzel kapcsolatban a pro és kontra véleményeket. Egyelőre csak körbejárom a témát, már sok mindent tudok, de közel sem mindent, így akinek már volt ezzel kapcsolatos kezdeményezése, illetve ismeri a főbb buktatókat, örömmel hallgatnám meg a véleményét. Esetleg akit érdekel a téma, szintén vállalkozó szellemű, és csapatjátékos, nyugodtan keressen, beszéljünk róla. :)

Saját Coin-t létrehozni kicsit nagy falat lenne, ETH alapú tokkent viszont bárki létrehozhat. Én már készitem a saját contractemet, igazából sokat kell olvasni a témában illetve tudni kell programozn, hogy igazán jó "Coin"-t tokkent készitsen az ember.


Nagyon könnū saját coint csinálni.. bitcointalk-on sokan reklámozzák ezt a szolgáltatást, nem is drága már 300-500 dollárért megvan.


De az még úgy magában szart sem ér hogy csináltál egy coint..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Larry

Szerintem az már önmagában pozitívum, hogy közösségi szellemben, együtt gondolkozva próbálunk valamit létrehozni. Minél többen vagyunk annál szélesebb tudást tudunk felhasználni, tehát ez mindenképpen jó irány! Egy új coin létrehozásánál szerintem a legfontosabb kérdés az, hogy milyen létező problémára ad megoldást maga a coin? Minden coinnak megvan a maga felhasználási területe. A siker azon múlik, hogy képes-e a fejlesztő csapat olyan terméket létrehozni, ami valódi, létező, kézzel fogható problémára ad egyszerű, biztonságos megoldást. Ha ez sikerül, akkor használni fogják a userek a holmit, lesz kereslet és nőni fog az érték/coin is.

Kérdés tehát, hogy milyen létező problémára tudnánk blockchain alapú megoldást létrehozni?

Amikor a jóisten osztotta a tulajdonságokat, akkor a technikai és programozás résznél sajnos hátul álltam a sorban, úgyhogy a projekt ezen részéhez nem igazán tudok hozzátenni. Minden másban szívesen részt vállalnék. Love and piece

lukacsa82

Idézetet írta: Larry Dátum június 29, 2017, 07:03:27 DÉLUTÁN
Szerintem az már önmagában pozitívum, hogy közösségi szellemben, együtt gondolkozva próbálunk valamit létrehozni. Minél többen vagyunk annál szélesebb tudást tudunk felhasználni, tehát ez mindenképpen jó irány! Egy új coin létrehozásánál szerintem a legfontosabb kérdés az, hogy milyen létező problémára ad megoldást maga a coin? Minden coinnak megvan a maga felhasználási területe. A siker azon múlik, hogy képes-e a fejlesztő csapat olyan terméket létrehozni, ami valódi, létező, kézzel fogható problémára ad egyszerű, biztonságos megoldást. Ha ez sikerül, akkor használni fogják a userek a holmit, lesz kereslet és nőni fog az érték/coin is.

Kérdés tehát, hogy milyen létező problémára tudnánk blockchain alapú megoldást létrehozni?

Amikor a jóisten osztotta a tulajdonságokat, akkor a technikai és programozás résznél sajnos hátul álltam a sorban, úgyhogy a projekt ezen részéhez nem igazán tudok hozzátenni. Minden másban szívesen részt vállalnék. Love and piece


Amennyiben nem az emberek átverése és lehúzása a cél akkor én is támogatom. :D

messimage

Na most, reagálva az eddigiekre, nyilván nem lehúzás lenne a cél, sem az eltűnés 10 millió dollárral. Megvagyok én azzal eltűnés nélkül is :D NA de a viccet félretéve, ez az ICO-k fekete oldala, és sokan általánosítanak ezzel kapcsolatban, pedig vannak ám értelmes kezdeményezések is. Szívesen foglalkoznék ezzel a témával, már a BTC-s korszakban, 1-2 éve is bányásztam. Első körben én is ETH alapú tokenre gondoltam, már egy ideje játszom vele, nem bonyolult annyira, hogy egy alapszintű programozói ismeretekkel rendelkező személy ne értse meg. Ez biztos, mert nekem is megy, pedig 3-as voltam informatikából:)... (hozzáteszem nem alapszintű szakit keresnék azért) Az ETH alapú coinok sokkal jobban "befuttathatóak", hiszen az ETH nak volt, van és lesz is hitele, bizalmat fektet bele sok ember.


Ha valakinek van egy kis ideje agyalni, munkahelyen, edzésen, este az asszony mellett (na jó akkor nem), hogy milyen kezdeményezésekkel tudna a mai világban befutni egy Magyar fejlesztésű coin, nyugodtan dobja be ide, hátha összejön egy kis fejlesztői team, és elindulunk egyszer ezen az úton :) Nekem van néhány, de meghallgatnék előtte néhány ötletet.

Uhura

Idézetet írta: messimage Dátum június 29, 2017, 08:20:14 DÉLUTÁN
Na most, reagálva az eddigiekre, nyilván nem lehúzás lenne a cél, sem az eltűnés 10 millió dollárral. Megvagyok én azzal eltűnés nélkül is :D NA de a viccet félretéve, ez az ICO-k fekete oldala, és sokan általánosítanak ezzel kapcsolatban, pedig vannak ám értelmes kezdeményezések is. Szívesen foglalkoznék ezzel a témával, már a BTC-s korszakban, 1-2 éve is bányásztam. Első körben én is ETH alapú tokenre gondoltam, már egy ideje játszom vele, nem bonyolult annyira, hogy egy alapszintű programozói ismeretekkel rendelkező személy ne értse meg. Ez biztos, mert nekem is megy, pedig 3-as voltam informatikából:)... (hozzáteszem nem alapszintű szakit keresnék azért) Az ETH alapú coinok sokkal jobban "befuttathatóak", hiszen az ETH nak volt, van és lesz is hitele, bizalmat fektet bele sok ember.


Ha valakinek van egy kis ideje agyalni, munkahelyen, edzésen, este az asszony mellett (na jó akkor nem), hogy milyen kezdeményezésekkel tudna a mai világban befutni egy Magyar fejlesztésű coin, nyugodtan dobja be ide, hátha összejön egy kis fejlesztői team, és elindulunk egyszer ezen az úton :) Nekem van néhány, de meghallgatnék előtte néhány ötletet.


Szerintem a javasolt kettős  lehetőség : saját coin vs. ETH token nem ellentétes , adott esetben mindkettő megvalósítható persze más - más céllal. Nem feltétlenül kellene egyik vagy msáik mellet lándzsát törni, az ötletektől az összejövő csapattól és a lehetőségektől függően lehet A, vagy B megoldás. De ennek az ideje még messze van.


Az ICO - persze a Wall street farkasa , stb. filmel meg a Norbi Update , mind rámutatott arra, hogy az ICO nem azért van, hogy meggazdagodjál - pro és kontra , befektető - fejlesztő -  hanem, hogy támogatást keressél egy tervhez. Az, hogy negatív a kép azért van talán mert sokan azt hiszeik sok pénz az ICO-.ban olcsón szereztem részvényt / részesedést akkor én 3 év múlva multi trilomos leszek. Aztán amikor elmegy a pénz a fejlesztésnek over és pénz nuku..... jön a bili ..


A ETH-há hoz kötött token.... van előnye és hátránya. Előnye , hogy mint a Pepsi és a Coca cola esetén a Pepsinek már csak a Pepsit kell eladnia , míg a Coca magán kivül a colát is el kell hogy adja. Itt is ha csatlakozunk akkor az ETH val sok ajtó nyílik de ha az ETH földbe áll vagy kiderül, hogy van valami ... Putyin, GRU,  a marslakók back doorja akkor ugy ahogy az ETH mi is földbe állunk vele. Bármilyen fasza is amit csináltunk. vagyis hozzá kötjük magunkat az ETH nagy tesóhoz... vele megyünk le meg fel.


Ötletelni lehet , az érzésem jelenleg az, hogy a fejlesztések nagy része gazdasági / üzeleti felhasználású decentralizált elszámolási, csere , stb. rendszerek fejlesztése. Ha tényleg újat akarunk csinálni akkor valami olyan ötlet kell vagy olyan probléma ami nem feltételül a pénz - árú cserét akarja decentralizált blokklánc alapon megreformálni hanem valami újat.
Én pl ezeket tudnám elképzelni első húzásra:
- Privát képek , mobilos felvételek feletti rendelkezés megtartása (a MyPrivatPhotoCoin MPPC  birtokosa fogja és automatán hozzárendeli a saját mobiljával készült fotokhoz egy adott coint láncát, ameddig nála van a coin ő rendelkezik, hogy megnyitható vagy nem a photo. Ha a mobilt elloják a rendszerrel eltiltható az adott photo mert a decentralizált rendszerben minden megnyitásnál végig fut egy ellenőrzés ... bla bla.)


- Termékek egyedi azonosítóval való ellátása és hamisítás megakadályozása. ( Fogsz egy gépet ami minden elkészült termékre rávési a jelet QR kódal stb. mindegy a rávésés pillanatában az adott termék az adott copinhoz lesz tapasztva , amikor valaki megveszi az adott terméket simán tudja a qr kóddal ellenőrizni, hogy az adott termék tényleg "coin" vagy nem ... bla bla... )


Vagy bármi más ... gyümölcs magok , virág magok stb. nyilvántartása stb.... bármi ..