Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

CHAT kezdő vs haladó- veterán Közvélemény kutatás!

Indította kasima, január 10, 2018, 06:05:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

matrix81

Szerintem aktualis szemelyt tiltasa jobb otlet  igy mindenki maga donti el kit szeretne olvasni es kit nem.

kasima

Idézetet írta: matrix81 Dátum január 10, 2018, 06:27:00 DÉLUTÁN
Szerintem aktualis szemelyt tiltasa jobb otlet  igy mindenki maga donti el kit szeretne olvasni es kit nem.

De csak a zöldfülüre legyen érvényes mert ha elfelejted h tiltottad és később annyira belejön h föléd kerül és okosakat mond akkor lemaradsz róla :D

matrix81


willow

Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:13:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coinmuki Dátum január 10, 2018, 06:07:55 DÉLUTÁN
a 25 post megvan hamar, 3 hónap rendben...inkább valamiféle reg elötti kérdéssor, 10-20 alap kérdéssel, addig olvassa a fórumot google a barátja, informálodjon

1 kerdes: bat file iras
2 kerdes: btc utalas hogyan mukodik ..electronum ... ja  nem electrum walletre Lol


Látom nem birod megemészteni a tegnap estét. Csak meg ne fekügye a hasad. ;)

Patrik430

Szerintem is a legjobb megoldás egy teszt lenne 15-25 kérdéssel. Természetesen Raymeenak + kérdések bat file írás és elektronikai alapok témakörrel :D  ;D ;D

spikes

Sztem egy komplex fourier transzformáció levezetése után be lehessen lépni.

majomember

Zöldfülűként azt gondolom, hogy ha hülye kérdés jön, de van egy türelmes tag aki segít az ok.
Ha nem válaszol senki, kénytelen lesz googlizni. Szerintem szabályozza magát a közösség.
Esetleg feljöhetne az oldalon egy pop up- bizonyos rang alatt, belépéskor: Figyelem! Mielőtt a chaten kérdeznél, próbáld meg a kérdést a fórum keresőben! Könnyen ban-t szerezhetsz ha 100x feltett kérdéssel próbálkozol...
Szerintem ez 80% -al csökkentené a hülye kérdés felvetési hajlamot :)

LsL

Idézetet írta: willow Dátum január 10, 2018, 06:30:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:13:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coinmuki Dátum január 10, 2018, 06:07:55 DÉLUTÁN
a 25 post megvan hamar, 3 hónap rendben...inkább valamiféle reg elötti kérdéssor, 10-20 alap kérdéssel, addig olvassa a fórumot google a barátja, informálodjon

1 kerdes: bat file iras
2 kerdes: btc utalas hogyan mukodik ..electronum ... ja  nem electrum walletre Lol


Látom nem birod megemészteni a tegnap estét. Csak meg ne fekügye a hasad. ;)

ja meg mindig rajtad rohogok.. foleg hogy latom nem ma kezdted....  ;D

Magnum

A hozzászólások mennyisége biztos nem egy jó megoldás a fórumokon... ilyenkor jelennek meg az idióta értelmetlen hozzászólások a fórumokon, off topikok, spamelések, csak azért, hogy meglegyen a hozzászólás mennyiség. Jön napi 10-15 ebihal és elkezd mindenhová hülyeségeket irkálni, hogy végre láthassa a chat-et.

Én pl. másfél éve bányászok, fél éve vagyok fórum tag és van 7 hozzászólásom. Ezzel a tempóval még másfél év mire elkezdhetnék chatelni... de sok új meg 1 éjszaka alatt beírna 25 értelmetlen hozzászólást, hogy chateljen.

Raymee

Idézetet írta: Magnum Dátum január 10, 2018, 06:58:50 DÉLUTÁN
A hozzászólások mennyisége biztos nem egy jó megoldás a fórumokon... ilyenkor jelennek meg az idióta értelmetlen hozzászólások a fórumokon, off topikok, spamelések, csak azért, hogy meglegyen a hozzászólás mennyiség. Jön napi 10-15 ebihal és elkezd mindenhová hülyeségeket irkálni, hogy végre láthassa a chat-et.

Én pl. másfél éve bányászok, fél éve vagyok fórum tag és van 7 hozzászólásom. Ezzel a tempóval még másfél év mire elkezdhetnék chatelni... de sok új meg 1 éjszaka alatt beírna 25 értelmetlen hozzászólást, hogy chateljen.

fél éve vagy fórum tag... 25 hozzászólás VAAAGY 3 hónapos regisztráció magyarul te már látnád a chatet hiába nincs 25 hozzászólásod
Donation
Dogecoin: DPcRmAzB99DcXgqB5ALskaVqvrbMgCPKC7

willow

Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:48:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum január 10, 2018, 06:30:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:13:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coinmuki Dátum január 10, 2018, 06:07:55 DÉLUTÁN
a 25 post megvan hamar, 3 hónap rendben...inkább valamiféle reg elötti kérdéssor, 10-20 alap kérdéssel, addig olvassa a fórumot google a barátja, informálodjon

1 kerdes: bat file iras
2 kerdes: btc utalas hogyan mukodik ..electronum ... ja  nem electrum walletre Lol


Látom nem birod megemészteni a tegnap estét. Csak meg ne fekügye a hasad. ;)

ja meg mindig rajtad rohogok.. foleg hogy latom nem ma kezdted....  ;D


Na látod ez a probléma, hogy röhögsz. Ez minősit téged. :(

PeACeY

Idézetet írta: Patrik430 Dátum január 10, 2018, 06:44:32 DÉLUTÁN
Szerintem is a legjobb megoldás egy teszt lenne 15-25 kérdéssel. Természetesen Raymeenak + kérdések bat file írás és elektronikai alapok témakörrel :D  ;D ;D

Karácsonyi állapotban :D

Raymee

Idézetet írta: PeACeY Dátum január 10, 2018, 07:09:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Patrik430 Dátum január 10, 2018, 06:44:32 DÉLUTÁN
Szerintem is a legjobb megoldás egy teszt lenne 15-25 kérdéssel. Természetesen Raymeenak + kérdések bat file írás és elektronikai alapok témakörrel :D  ;D ;D

Karácsonyi állapotban :D

amennyit szórakozok ezzel nem csodálnám, hogy kapok egy bannt, hogy csak azért is regeljek újra és töltsem ki a tesztet :D :D :D
Donation
Dogecoin: DPcRmAzB99DcXgqB5ALskaVqvrbMgCPKC7

PeACeY

Idézetet írta: majomember Dátum január 10, 2018, 06:48:27 DÉLUTÁN
Zöldfülűként azt gondolom, hogy ha hülye kérdés jön, de van egy türelmes tag aki segít az ok.
Ha nem válaszol senki, kénytelen lesz googlizni. Szerintem szabályozza magát a közösség.
Esetleg feljöhetne az oldalon egy pop up- bizonyos rang alatt, belépéskor: Figyelem! Mielőtt a chaten kérdeznél, próbáld meg a kérdést a fórum keresőben! Könnyen ban-t szerezhetsz ha 100x feltett kérdéssel próbálkozol...
Szerintem ez 80% -al csökkentené a hülye kérdés felvetési hajlamot :)

Szerintem senkit sem érdekelne a tiltás.. Csinálna új reget, ha úgy van :D

LsL

Idézetet írta: willow Dátum január 10, 2018, 07:08:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:48:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum január 10, 2018, 06:30:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:13:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coinmuki Dátum január 10, 2018, 06:07:55 DÉLUTÁN
a 25 post megvan hamar, 3 hónap rendben...inkább valamiféle reg elötti kérdéssor, 10-20 alap kérdéssel, addig olvassa a fórumot google a barátja, informálodjon

1 kerdes: bat file iras
2 kerdes: btc utalas hogyan mukodik ..electronum ... ja  nem electrum walletre Lol


Látom nem birod megemészteni a tegnap estét. Csak meg ne fekügye a hasad. ;)

ja meg mindig rajtad rohogok.. foleg hogy latom nem ma kezdted....  ;D


Na látod ez a probléma, hogy röhögsz. Ez minősit téged. :(

miert sirjak azon, hogy "oreg " letedre milyen sotet vagy?

de ez a topik nem errol szol, amugy is farasztasz, ugyhogy akar meg is kimelhetnenk magunkat egymastol :)

tovabbi szerencses banyaszatot.. :)

Magnum

Idézetet írta: Raymee Dátum január 10, 2018, 07:04:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Magnum Dátum január 10, 2018, 06:58:50 DÉLUTÁN
A hozzászólások mennyisége biztos nem egy jó megoldás a fórumokon... ilyenkor jelennek meg az idióta értelmetlen hozzászólások a fórumokon, off topikok, spamelések, csak azért, hogy meglegyen a hozzászólás mennyiség. Jön napi 10-15 ebihal és elkezd mindenhová hülyeségeket irkálni, hogy végre láthassa a chat-et.

Én pl. másfél éve bányászok, fél éve vagyok fórum tag és van 7 hozzászólásom. Ezzel a tempóval még másfél év mire elkezdhetnék chatelni... de sok új meg 1 éjszaka alatt beírna 25 értelmetlen hozzászólást, hogy chateljen.

fél éve vagy fórum tag... 25 hozzászólás VAAAGY 3 hónapos regisztráció magyarul te már látnád a chatet hiába nincs 25 hozzászólásod

Értem én, hogy akkor én már chatelhetnék 3 hónap után, de nem ezzel van a probléma. Nem az zavar, hogy én nem chatelhetnék, hanem az hogy akik nem akarják kivárni a 3 hónapot, elkezdenének lényegtelen dolgokat irkálni a fórumba, hogy chatelhessenek!

Ha időkorlát lenne, akkor viszont 1 hét is bőven elég. Mert ha valakit tényleg érdekel a téma, akkor az egy hét alatt amíg várja, hogy chatelhessen bőven utána olvas a dolgoknak. Ha nem érdekli annyira, hogy az egy hét alatt olvasgassa a fórumot, akkor meg úgyis elfelejti a fórumot és nem fog visszajönni csak hogy ökörködjön a chaten.

A teszt esetleg egy jó megoldás lehet valóban, de nem a regisztrációt kell teszthez kötni csupán a chat használatát. Azt is úgy ha pár veterán összeáll és ír egy gyorstalpaló tananyagot mondjuk 5-10 oldalas .pdf doksi formájában, amiben benne vannak a tesztkérdésekre is a válaszok. Senkitől nem lehet elvárni, hogy átolvassa az egész fórumot, hogy minden kérdésre tudja a választ. Legalább egy tananyagot kellene biztosítani a számukra, hogy itt ez a doksi, ha figyelmesen átolvasod, akkor meg tudod írni a tesztet.


Patrik430

Idézetet írta: Raymee Dátum január 10, 2018, 07:13:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: PeACeY Dátum január 10, 2018, 07:09:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Patrik430 Dátum január 10, 2018, 06:44:32 DÉLUTÁN
Szerintem is a legjobb megoldás egy teszt lenne 15-25 kérdéssel. Természetesen Raymeenak + kérdések bat file írás és elektronikai alapok témakörrel :D  ;D ;D

Karácsonyi állapotban :D

amennyit szórakozok ezzel nem csodálnám, hogy kapok egy bannt, hogy csak azért is regeljek újra és töltsem ki a tesztet :D :D :D

Karácsonyi állapotban beküldenénk egy elektronikai osztályba órát tartani :D

Heno1974

Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 07:22:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum január 10, 2018, 07:08:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:48:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum január 10, 2018, 06:30:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LsL Dátum január 10, 2018, 06:13:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coinmuki Dátum január 10, 2018, 06:07:55 DÉLUTÁN
a 25 post megvan hamar, 3 hónap rendben...inkább valamiféle reg elötti kérdéssor, 10-20 alap kérdéssel, addig olvassa a fórumot google a barátja, informálodjon

1 kerdes: bat file iras

Jajj barátom ne légy ennyire negatív!

Én támogatom az ötletet!

Mikor én kezdtem kb 4 hónapja, előtte vidaókat néztem s olvasgattam kutatgattam.

Mos meg bejönnek a kezdők s kérdezik: Meg éri e belekezdeni, milyen riget tanácsoltok, a batokról nem is beszélve.

1 szürés néha nem ártana.

de ez az én személyes véleményem.
2 kerdes: btc utalas hogyan mukodik ..electronum ... ja  nem electrum walletre Lol


Látom nem birod megemészteni a tegnap estét. Csak meg ne fekügye a hasad. ;)

ja meg mindig rajtad rohogok.. foleg hogy latom nem ma kezdted....  ;D


Na látod ez a probléma, hogy röhögsz. Ez minősit téged. :(

miert sirjak azon, hogy "oreg " letedre milyen sotet vagy?

de ez a topik nem errol szol, amugy is farasztasz, ugyhogy akar meg is kimelhetnenk magunkat egymastol :)

tovabbi szerencses banyaszatot.. :)

traktoros

Az ember mindig a legkönnyebb utat választja ha tudja, már ha nem mazochista, vagy egyéb, pl. becsület. Az már nem lustaság ha valaki idejön és kérdez, mert látszik, hogy akar valamit. A probléma, hogy sokan úgy akarnak agysebészeti beavatkozást végezni, hogy közben csak ápolók vagy hozzátartozók a folyosóról... Minimális előképzettséget igényel a bányászat, amit meg lehet szerezni számítógép buziként, vagy szakma, nálam mind2.

Pista látja a videóban, hogy bányászattal xy pénzt keres, majd gondolja ő is belevág, már játszott legalább 2 NFS-el és Assassin's Creedel, így profinak érzi magát, illetve tudja, hogy kell crackelni, az ismerősei informatikai zseninek tartják. Na ezek a Pistikék nagy mellénnyel bevásárolnak neves de szar hardwerekből, valahogy összerakják ha sikerül, közben hatszor végigkaristolja a csavarhúzóval az összes létező nyákot, esetenként letör 1-1 kondenzátort vagy valamit, majd szidja, hogy ez szar márka.... Sokáig javítottam gépeket, sajnos tudom miről beszélek, a legrosszabb más ganéját takarítani. NA elindul a masina, hála égnek manapság kb semmit nem kell állítani BIOS-ban- UEFI-ben, mert minden hülye barát, van csempés winfos, linux-xal se kell kinlódani, a pár next után megy a telepítés, aztán lesz valami winfos által összegányolt driverezés.

Itt lép életbe a fórum, olvasgat, de sok az új információ, kérdez hát, hogy is kezdjen hozzá. Ha szerencséje van segít neki valaki, aki éppen jó kedvében van, mert előző este az asszony lepippantotta, így elindul a bányászás, ami ezer sebből vérzik, de legalább megy. Ha nincs szerencséje, akkor viszont jobbik esetben leszarják őt vagy elküldik melegebb éghajlatra, utóbbi azért nem jellemző, de már láttam rá példát.

Amit ki akarok ebből hozni, hogy bizony ez nem való mindenkinek, mint az agysebészet sem. ÉN csinálnék egy topickot, ahol le van írva lépésről lépésre konkrét hardwer példákkal, hogyan is kell összerakni nagyjából egy riget, majd telepíteni, beüzemelni azt. Csinálni egy szótárhoz hasonlót, ahol össze vannak foglalva a leggyakrabban használt kifejezések. A chatben kérdező kezdőket ide kell irányítani, illetve lehetne valami modul chatben, hogy egyes beírt szavak után egy popup ablak kiírja, hogy erről a témáról itt és itt találsz infot. Ha ezen alapinformációkat átnyálazza valaki, és még meg is érti, akkor utána, még mindig kezdő, de már elviselhetőek lesznek a kérdései.

Viszont a másik oldalról is változtatni kell, nyitottnak kell lenni az idelátogató emberekre, mert sose tudhatjuk ki milyen pluszt hozhat ebbe a közösségbe, mert ez már egy közösség, csak kábellal és műholddal összekötve. Lehet jön valaki akinek van tőkéje és segít beindítani valamit, vagy valami szakértő pl adó területről aki segít elsumákolni a NAV bevallásokat. A kapcsolatok többet érnek sokszor, mint a szakértelem, ezt már gondolom többen tapasztalták....

Hirtelen ez jutott eszembe, de ha lesz ötletem még akkor nem leszek szégyenlős megosztani.
ETN azaz Electroneum Android miner Ref kód: D6378E Írd be a telefonos appodba és mindketten többet kapunk First KYC compliant Coin, magyarán lehet még belőle valami a későbbiekben

willow

Az olyan emberek akik egy fórumban a másikat le faszkalapozzák, meg lesötétezik mindent elárulnak magukról. Persze vannak akik önzetlenül segitenek, meg vannak a faszkalapok.
A chat meg arra való, hogy az emberek beszélgessenek egymással, meg kérdezzenek. Nem kötelező mindenre válaszolni. Aki unja a kérdéseket, az pörgessen tovább. Ha meg segiteni akar, azt tegye meg önzetlenül, de  ne az ego növelése legyen a célja. Már ha egyáltalán tisztában van az ember azzal, hogy mit is jelent az ego fogalma.