Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Saját coin létrehozása [Általános]

Indította messimage, június 29, 2017, 09:16:34 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

egosumquisum

Idézetet írta: Uhura Dátum december 04, 2017, 11:08:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: nodeJS Dátum december 04, 2017, 11:04:17 DÉLUTÁN
Sziasztok, mennyi penzbol lehet egy coint elinditani es, hogy azt meglehessen vasarolni pl. a bittrex-en?


Most nem tudom mennyi a Bitrex tarifája , de alapból oda nem kerülsz be , benne avan a top 10 -be vagyis reális célként én elsőre max a cryptopiát tudnám elképzelni. És csak másod - harmad exchangenek a Bittrexet.


Speciel a Bittrex még korrekt is, sokszor pénz nélkül be lehet kerülni amennyiben egy korrekt project áll egy coin/token mögött, shitcoint már kevésbé listáznak maguktól.
Más komolyabb exchangekre vagy lehetetlen bekerülni (poloniex), megint mások brutál pénzeket kérnek. Binance 100-150 ezer dollárért listáz.
Egy csomó kisebb (koreai és hasonló) exchange, meg színtiszta scam kategória, minimális volumejaik vannak közben arra mennek rá, hogy aktívan megpróbáljanak lehúzni projectekről 2-5-10 bitcoinokat a listázásért (pl bit-z)

Uhura

Alapjában amire induló kis coinok pályáznak és a BTc talkon is cél nak vannak megjelölve:


- Nova (úgyi ez most ugrott fene se tudja mikor nyít újra)
- Cryptopia
- Coinsmarkets.com
- Yobit


Alapjában különben a legegyszerübb aki akar csinálni coint , csinálunk neki egy topciot , egy kérdőívet - közösségi fejlesztési szakasz - , amiben pontokba szedve tisztázzuk mit hogyan , majd aki benne van feladat leosztás alapján elvégzi a kutatást - előkésíztő szakasz - : exchangek, stb. feltételek . Majd megirunk egy 2 oldalas tervet - véglegesítő szakasz - és kirakjuk.... aki akar csatlakozik - szellemi ICO szakasz - és utána már lehet beszélni arról milyen finnaszírozás, milyen mód, milyen idő és munka terv alapján - megvaósítási szakaz - csináljuk.


Én mindennhol leírtam benne vagyok csináljuk .. én a közgazdasági alapokon nyúgvó dolgokban tudok , és akkarok résztvenni.


PM.-ben, emailen, discordon elértek.

egosumquisum

Idézetet írta: Uhura Dátum december 05, 2017, 12:43:11 DÉLUTÁN

Én mindennhol leírtam benne vagyok csináljuk .. én a közgazdasági alapokon nyúgvó dolgokban tudok , és akkarok résztvenni.

Aktívan nem szeretnék részt venni benne, így is épp elég elfoglalt vagyok, de ha előálltok egy jó koncepcióval számíthattok rám mint Angel Investor.

Egy javaslat, tudom, hogy errefelé legtöbben POW pártiak, mert az egész közösség a bányászat köré alapult, de erősen tudok javasolni egy DPoS konszenzusú coint. A delegate rendszer egyben motiváló és közösség teremtő erejű, valamint sok elemében hasonlít a bányászatra, mert ha jól vannak belőve a paraméterek akkor lesznek nagyhalak akik képesek a saját delegátjaikat beszavazni, de a legtöbb delegate pool lesz, azaz a rewardot kifizeti a szavazóinak. Ez elegendően motiváció erejű ahhoz hogy egy élő valami legyen a project, folyamatos közösségi aktivitással.

Bárki aki birtokol bármennyi coint nem csak hatással lehet az egész rendszer működésére, hanem aktívan profitálhat is belőle. Ez a konszenzus mechanizmustól függ hogy mennyit, de pl a két legnagyobb ilyen coin a Lisk jelenleg cirka éves 15% hozamot produkál poolokra szavazva, az Ark 10% körül.

Ha ez megvan utána lehet építkezni és a technológiára, hasznos dolgokra koncentrálni. Ennek hiányában viszont a tapasztalat alapán nem fenntartható az érdeklődés hosszútávon. Jó példa erre a Lisk eredetije, a Crypti, ami ugyanúgy DPoS volt, de nem inflálódó coin volt, a reward hiányában pedig senki nem volt hajlandó szervereket futtatni a közösségből, a fejlesztők csinálták teljesen centralizálva a hálózatot.


Uhura

Én is alapjában a POS ban híszek a POW egy olyan megoldás ami inkább a hype-nak és a PR-nak kedvez mint a rentabilitásnak , egyfajta airdropnak tekintettm amihez persze kellenek eszközök.


A valósan hosszú távon működni akaró rendszereknél a POS szakasz vagy inkább a cél , szvsz kikerülhetettlenek tartom. Mivel költséghatékonyabb és könyebben skálázható plusz nagyobb szabadásgot és nagyobb stabilitást eredményez.


Hogy ez DPOS , vagy más fajta POS rendszer a jelenlegi helyzetben szerintem még nyitva maradhat de a igen értem miért mondod , hogy a DPOS jó lehetne. Egyfajta közösségi kontról a rendszer felett. Ami demokratikus viszonyokat teremet a rendszer felügyeletben. Ez nekem is nagyon szimpi. Mert a többi esetben nem sok esély van a felhasználónak a rendszer / coin fejlődési  irányba való beleszolára , de így ....

egosumquisum

Komolyabb tapasztalatom POS-sal a NXT kapcsán van, elég so-so működött mindig is, de leginkább azért mert a megtérülés rendkívül alacsony volt a forgeolásra, asszem évi 1-2% között mozog.

A megfelelően súlyozott motiváció irgalmatlan fontos, ha túl kicsi egész egyszerűen senkit nem érdekel, ami nem csak közösségépítő szempontból problémás, hanem a blocklánc biztonságát is kockáztatja. Ha meg túl nagy akkor nagyon durva dolgok tudnak történni. Abból ami a Lisk-kel történt a rosszul belőtt reward méret miatt (mostani árfolyam alapján egy lisk delegate úgy 800 ezer dollár profitot termel évente) abból egy könyvet tudnék írni. Olyan politikai és pénzügyi csatározáshoz vezetett amit amit egy politikai triller megirigyelne. (Spoiler, a kínaiak győztek és a rendszer keményen sebezhető jelenleg.)

Ellenpélda az Ark, ami direkt a Lisk példájából okulva változtatott a szavazati rendszeren (1 account 1 szavazat a lisk 101/account szavazatához képest), ami rengetek pool delegatot eredményezett, kisebb profitot és egy rugalmasabb rendszert, amiben a forgalomban lévő coinok brutál magas aránya szavaz, jelenleg 59%.

elbandi

egyebkent a shitcoin letrehozas azert sem elvetendo, mert pont a buktatokat lehet vele felfedezni, meg megtanulni a dolgokat. (tehat egy teszt shitcoin nem cel hanem _tanulo_ eszkoz lenne)
akar kitesztelni benne a pos/dpos, reward, blocktime, stb parametereket, megtudni hogy van a valtora kerules (ez se feltetlenul szukseges, de jo tudni a meneterol), es meg sok olyat amit amirol eddig csak elkepzelesunk van

FancyB

Idézetet írta: elbandi Dátum december 05, 2017, 05:20:01 DÉLUTÁN
egyebkent a shitcoin letrehozas azert sem elvetendo, mert pont a buktatokat lehet vele felfedezni, meg megtanulni a dolgokat. (tehat egy teszt shitcoin nem cel hanem _tanulo_ eszkoz lenne)
akar kitesztelni benne a pos/dpos, reward, blocktime, stb parametereket, megtudni hogy van a valtora kerules (ez se feltetlenul szukseges, de jo tudni a meneterol), es meg sok olyat amit amirol eddig csak elkepzelesunk van

+1

Uhura

#67
Idézetet írta: elbandi Dátum december 05, 2017, 05:20:01 DÉLUTÁN
egyebkent a shitcoin letrehozas azert sem elvetendo, mert pont a buktatokat lehet vele felfedezni, meg megtanulni a dolgokat. (tehat egy teszt shitcoin nem cel hanem _tanulo_ eszkoz lenne)
akar kitesztelni benne a pos/dpos, reward, blocktime, stb parametereket, megtudni hogy van a valtora kerules (ez se feltetlenul szukseges, de jo tudni a meneterol), es meg sok olyat amit amirol eddig csak elkepzelesunk van


+1 Anno a Nekocoint is deklaráltan az ETH rendszerének megismerésére csinálta  fejlesztő.


elbandi: pl én ezért kezdtem foglalkozni az LSC vel, szinte 0 communityije volt , most már kezd gatyába rázodni , de ott is megjelent a discrodon egy csóka , aki halott coinokat támaszgat vagyis beinvesztál, kipofoz, bedob , "felfutat" aztán kasziroz .. avgyis nagyon sokat lehet tanulni. Az LSC nél  ment a Yobit, Nova, CCex, meg Cryptopia azt hiszem kapányban. Aztán voltak elégé felére sikerült probálkozások .


Itt egy kis info pl Yobitra:
Payment method: YobiCode
Listing type:
• Free - 0.00 btc - no guarantee
• Premium - 0.1 btc - 4-7 business days
for premium . I can  contribute 0.01 btc..  and if others want to contribute  ...  we can added to yobit faster..



egosumquisum: igen különben nagyon elrontott bevezetések (VEGA) meg egyéb nyalánkságok sokdologra rávillágítottak , nagyon el lehet rontani a túl sok és a túl kevéssel is .