Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

GepyMiner

#20
Idézetet írta: bbencee Dátum december 04, 2016, 11:06:16 DÉLUTÁN
UPS nem szükséges ha a gép mellett vagy általánosságban és nincsenek nagy áramkimaradások.
Nálam mivel még nincs bekapcs switch, így a BIOS és a táp áram hatására magától indul, és áramszünet után magától folytatja a bányászást
A windows inditópultba tettem egy linket egy .bat-hoz ahol csak aktiválom az adott (aktuális) coin bányászását indító sort (a többi ki van rem-elve)
Túláramtól meg nem félek, mert 4 elosztón megy keresztül (sorba vannak kötve, különböző okok miatt, mindegyik védelemmel ellátott)

Artthur


danieru

Egy darab EVGA 850W B2 használok mindkét gépben. Ha a konnektornál 900W-ot látsz, azt be kell szorozni kb 0,85-tel, így 765 W a DC fogyasztás. 765/850 = 90%. Ezt simán viszi, kézmeleg levegőt fúj magából. Equihashnál még jobb, ott 750W a falnál. Így 75% a táp kihasználtsága.
6 darab RX470-re vonatkozik a kalkulációm.

boti123

Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 10:51:33 DÉLELŐTT
Egy darab EVGA 850W B2 használok mindkét gépben. Ha a konnektornál 900W-ot látsz, azt be kell szorozni kb 0,85-tel, így 765 W a DC fogyasztás. 765/850 = 90%. Ezt simán viszi, kézmeleg levegőt fúj magából. Equihashnál még jobb, ott 750W a falnál. Így 75% a táp kihasználtsága.
6 darab RX470-re vonatkozik a kalkulációm.

pont ilyen tápom van :D és én is 6 kártyát szeretnék majd rá csatlakoztatni :)

Til

Sziasztok!
Legyetek szívesek világosítsatok fel az alábbivel kapcsolatban:
Ha usb powered risereket használok, akkor ugye a risereknek adok tápot,jelen esetben sata konektorról.
Ilyenkor a videókártya 6 vagy 8 pines tápellátasára is kell kötni kábelt?
Amennyiben igen, miért?Valamint ha kell a riser mellett a kártyára is táp, és a tápegységen csak 2db 8pin csati van és4 kártyát akarok azt hogyan oldjam meg?Köszönöm
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden

a kartyat ha 8 pinel kototd be akkor lehet hogy az USB riseren nem is fog kerni aramot. a kartyak orokke annyi aramot vonnak el a rendszertol amennyire szukseguk van. en azert szoktam bekotni a 8 pinest es az USB risert is az aramba ha netan tobb aramra lenne szuksege a kartyanak akkor legyen ahonnan vegye es ne fagyjon le a rendszer. peldaul ZEC -nel vannak neha aramugrasok (spike) es olyankor hanem kap eleg aramot a kartya akkor lefagy egybol a gep! feher szurke kek halal!

ZsZolee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 05, 2016, 08:10:27 DÉLUTÁN
a kartyat ha 8 pinel kototd be akkor lehet hogy az USB riseren nem is fog kerni aramot. a kartyak orokke annyi aramot vonnak el a rendszertol amennyire szukseguk van. en azert szoktam bekotni a 8 pinest es az USB risert is az aramba ha netan tobb aramra lenne szuksege a kartyanak akkor legyen ahonnan vegye es ne fagyjon le a rendszer. peldaul ZEC -nel vannak neha aramugrasok (spike) es olyankor hanem kap eleg aramot a kartya akkor lefagy egybol a gep! feher szurke kek halal!

Lehet hogy most nálam akkor egy ilyen tartós spike miatt fogyaszt az egyik rigem +80 Wattot? Ma vettem észre, eddig ez nem volt.

drizzt_do_urden

ketlem lenne tartos spike az szerintem csak milisecundumok! irtam hogy csinalj egy DDU driver uninstalt majd tedd ujbol a drivereket. de csak a drivert semmi mast. wattmant se. es hasznald csak a watttoolt tweakelni. szerintme a wattman es a watttool nem akar egyezni a beallitasokon ha egyszerre hasznalod mind a kettot.

danieru

Idézetet írta: boti123 Dátum december 05, 2016, 07:11:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 10:51:33 DÉLELŐTT
Egy darab EVGA 850W B2 használok mindkét gépben. Ha a konnektornál 900W-ot látsz, azt be kell szorozni kb 0,85-tel, így 765 W a DC fogyasztás. 765/850 = 90%. Ezt simán viszi, kézmeleg levegőt fúj magából. Equihashnál még jobb, ott 750W a falnál. Így 75% a táp kihasználtsága.
6 darab RX470-re vonatkozik a kalkulációm.

pont ilyen tápom van :D és én is 6 kártyát szeretnék majd rá csatlakoztatni :)

Szerencsére adnak hozzá 6 darab PCI-e tápkábelt is.

kidface

Idézetet írta: Zorg33 Dátum december 04, 2016, 04:52:15 DÉLUTÁN
Hali,

Első hsz-em ebben a fórumban.
Évek óta építek bányászathoz szervertápokat és szeretném megemlíteni őket, mint alternatíva.
Nem linkelem be a hirdetésem, aki akarja, úgy is megtalálja.
Sok szempontból jobbak bányászat céljára, mint a szokásos ATX tápok.
Röviden:
Sokkal olcsóbbak és strapabíróbbak.
Hátrányuk, hogy általában hangosabbak jelentősen. Erre több megoldás is létezik, én is építem őket egyedi hűtéssel, stb.

Mindent végig kell számolni szépen csomóponti törvénnyel (Sum(I be) ==Sum(I ki) és a vezetékek/csatlakozók terhelhetőségének figyelembevételével és akkor nem lesznek meglepetések (beégés, leolvadás, elpukkanás, füst, békepipa, stb).

Amit megveszel boltban pl 1200W-os ATX tápot 80ezerért, azon még mindig vakarhatod a fejed hogyhogy lesz pl 7db molex úgy, hogy csak korbácsonként max 2.... stb
Egyedi igényekhez bekábelezett szervertápnál nincs ilyen probléma, azon rajta van minden szükséges csatlakozó és úgy méretezve, hogy bírja a terhelést.

Hatásfokuk is jó! (80 plusszos mind, tehát 85-95% között)
Azt is már megoldottam, hogy elvigye az alaplapot, procit és a HDD-t, tehát nem feltétlenül kell mellé egy kis elsődleges ATX táp.

Akit érdekel írjon.
Szakmai segítséget is tudok adni, meg nyilván segítek konfigurációt összeállítani.
Több éve már bányászom is, volt kb az összes fajta videokártyám és BTC ASIC minerem is. Tuningoltam és modoltam is mindet, úgyhogy kb fejből tudom is a tipikus fogyasztásokat ETH, ZEC bányászatra.

Hali, En pont most jutottam el ide, hogy server tapot hasznaljak, mert azok ugye sokkal strapabirobbak meg direkt a 24/7 uzemre vannak kitalalva.
Melyik tapot ajanlod atepitesre a 6 kartyas rig-hez?

ZserboTe

Idézetet írta: kidface Dátum december 05, 2016, 11:41:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum december 04, 2016, 04:52:15 DÉLUTÁN
Hali,

Első hsz-em ebben a fórumban.
Évek óta építek bányászathoz szervertápokat és szeretném megemlíteni őket, mint alternatíva.
Nem linkelem be a hirdetésem, aki akarja, úgy is megtalálja.
Sok szempontból jobbak bányászat céljára, mint a szokásos ATX tápok.
Röviden:
Sokkal olcsóbbak és strapabíróbbak.
Hátrányuk, hogy általában hangosabbak jelentősen. Erre több megoldás is létezik, én is építem őket egyedi hűtéssel, stb.

Mindent végig kell számolni szépen csomóponti törvénnyel (Sum(I be) ==Sum(I ki) és a vezetékek/csatlakozók terhelhetőségének figyelembevételével és akkor nem lesznek meglepetések (beégés, leolvadás, elpukkanás, füst, békepipa, stb).

Amit megveszel boltban pl 1200W-os ATX tápot 80ezerért, azon még mindig vakarhatod a fejed hogyhogy lesz pl 7db molex úgy, hogy csak korbácsonként max 2.... stb
Egyedi igényekhez bekábelezett szervertápnál nincs ilyen probléma, azon rajta van minden szükséges csatlakozó és úgy méretezve, hogy bírja a terhelést.

Hatásfokuk is jó! (80 plusszos mind, tehát 85-95% között)
Azt is már megoldottam, hogy elvigye az alaplapot, procit és a HDD-t, tehát nem feltétlenül kell mellé egy kis elsődleges ATX táp.

Akit érdekel írjon.
Szakmai segítséget is tudok adni, meg nyilván segítek konfigurációt összeállítani.
Több éve már bányászom is, volt kb az összes fajta videokártyám és BTC ASIC minerem is. Tuningoltam és modoltam is mindet, úgyhogy kb fejből tudom is a tipikus fogyasztásokat ETH, ZEC bányászatra.

Hali, En pont most jutottam el ide, hogy server tapot hasznaljak, mert azok ugye sokkal strapabirobbak meg direkt a 24/7 uzemre vannak kitalalva.
Melyik tapot ajanlod atepitesre a 6 kartyas rig-hez?

Sziasztok!
Személy szerint én is nagyon hálás lennék, ha valami 1000w körülit tudnál ajánlani mivel én is most szerelem össze a gépet és már csak táp hiányzik.
Eddig:    EVGA 1000W SuperNova G2 (120-G2-1000-XR) szemeztem a 10 év garancia miatt. Esetleg erről vélemény?
( 6 kártyás rigbe lenne )

Zorg33

Jó áron csak nagyobb tételben lehet őket venni, ahogyan én is teszem.
Tehát vagy tőlem veszel készen, vagy próbálsz találni alkalmi áron egyet (leginkább ebay-en) és akkor még mindig ott vagy, hogy utána kell járni hogyan kapcsolod be, hogyan kábelezed be, stb.
RC-s fórumokban utána lehet olvasni a témának.
Nekem is nagyon sok munkaórám van az utánajárásban, tesztelésben, beszerzésben stb.
Annyi tippet tudok adni, hogy a HP 1000W táp az egy elég jó kis cucc, ha találsz olcsón. Én is kedvelem őket. Sajnos elég sok esetben a szériahibájuk jelentkezése után adják el őket működésképtelenül, ami egyébként javítható, utána stabilan mennek, mint új korukban.

boti123

kérdés.
A Tápon csak 4 VGA kivezetés van de viszont 6 szeretnék rádugni mivel minegyik kábel 2 vége van tehát két kártyát tudok rádugni de mivel perif1 ből csak 1 kivezetés van igy molexet nem tudok rádugni csak 2-őt. Ha a sata valamelyikbe bedugok 1 molex-es kábelt ami 3 felé elosza és ugy kötöm rá müködöképes lehet?

DrPascal

Idézetet írta: boti123 Dátum december 06, 2016, 07:05:59 DÉLUTÁN
kérdés.
A Tápon csak 4 VGA kivezetés van de viszont 6 szeretnék rádugni mivel minegyik kábel 2 vége van tehát két kártyát tudok rádugni de mivel perif1 ből csak 1 kivezetés van igy molexet nem tudok rádugni csak 2-őt. Ha a sata valamelyikbe bedugok 1 molex-es kábelt ami 3 felé elosza és ugy kötöm rá müködöképes lehet?


Gondolom a molex csatikat a riser megtáplálására használnád.
Szerintem a molex kábelre mehet 2, meg 2 sata kábelre a riserhez kapott átalakítóval 2-2.
A harmadik SATA ágra meg mehet a SSD/HDD.
2 risernél többet ne tegyél egy ágra, mert nem fogja bírni, és vagy a kábel, de inkább a csatlakozó a tápon beég. (tapasztalat  :'( )

boti123

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 06, 2016, 07:34:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 06, 2016, 07:05:59 DÉLUTÁN
kérdés.
A Tápon csak 4 VGA kivezetés van de viszont 6 szeretnék rádugni mivel minegyik kábel 2 vége van tehát két kártyát tudok rádugni de mivel perif1 ből csak 1 kivezetés van igy molexet nem tudok rádugni csak 2-őt. Ha a sata valamelyikbe bedugok 1 molex-es kábelt ami 3 felé elosza és ugy kötöm rá müködöképes lehet?


Gondolom a molex csatikat a riser megtáplálására használnád.
Szerintem a molex kábelre mehet 2, meg 2 sata kábelre a riserhez kapott átalakítóval 2-2.
A harmadik SATA ágra meg mehet a SSD/HDD.
2 risernél többet ne tegyél egy ágra, mert nem fogja bírni, és vagy a kábel, de inkább a csatlakozó a tápon beég. (tapasztalat  :'( )

Jelenleg a preif-en van rajta 1 molex és az alaplapi 4 pin.
A másik kártya az alaplapról megy
a kövi kártyát akkor a sata 2ből lássam el - 2 molex
és a sata 3 ból pedig 2 molex azt jóvanazúgy?

drizzt_do_urden

vigyazz azert, mert az okosabbak azt ajanljak, hogy egy molexre egy riser menjen. tehetsz 2 risert de figyeljed egy par napon keresztul, hogy melegedik-e a kabel. egettek le mar molex/sata csatlakoztatot igy. Kerdezd meg Vegant. James baratja is egetett el mar Sata kabelt.

Zorg33

Igen, fogdosni kell elso par percben minden csatlakozo tovenel hogy melegszik-e.
A molex korbacsok altalaban 2 risert elbirnak 4xx szerianal.
A sata-val viszont nagyon ovatosan, mert ott maga a csatlakozo erintkezoje nem tud atvinni akkora aramot amit egy rx 4xx vesz fel a riseren keresztul es beeg.
Lattam mar kivetelt, hogy birja de figyelni kell.
A CPU2 kivezetesrol meg elmehet siman 2 kartya a megfelelo kabellel, ha akarod csinalok neked. 2 pcie 6+2pin t is lehet belole csinalni, vagy molexeket is.

drizzt_do_urden

nekem 7 vagy 8 kartyam Sata -rol megy. persze 1 Sata 1 kartya. langyosak de birjak mar eleg reg ota. remelem igy is marad. nem kene leegjen a haz :))))))


boti123

Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 11:07:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 05, 2016, 07:11:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 10:51:33 DÉLELŐTT
Egy darab EVGA 850W B2 használok mindkét gépben. Ha a konnektornál 900W-ot látsz, azt be kell szorozni kb 0,85-tel, így 765 W a DC fogyasztás. 765/850 = 90%. Ezt simán viszi, kézmeleg levegőt fúj magából. Equihashnál még jobb, ott 750W a falnál. Így 75% a táp kihasználtsága.
6 darab RX470-re vonatkozik a kalkulációm.

pont ilyen tápom van :D és én is 6 kártyát szeretnék majd rá csatlakoztatni :)

Szerencsére adnak hozzá 6 darab PCI-e tápkábelt is.

te a molexeket hogy oldod meg? Hogy vannak ráköve? mivel 1 db perif kivezetés van