Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

..... ÉRTEM ÉN, DE MÉGIS MI MOZGATJA .....

Indította Uhura, november 28, 2017, 12:39:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

Kedves mindenki! de legfőképpen kedves kezdő bányászok!


Szeretném 4-5 mondtaban a bányászati karrier kezdetén pár dologra felhívni a figyelmét mindne kezdő vagy induló bányásznak, hogy ne azt érezze , hogy a közösség szemét, geci, nem törödöm vagy csak beleszarik a tagjai problémáiba:
Mindenkitől elnézést ha kicsit sarkos / karcos / egyszerü megfogalmazása lesz a való világ - érsd. crypto bányászat flusztráló de izgalmas világának - .

0. A crypto kemény, gyors és flusztráló világ .. semmit nem adnak ingyé ... ezért aki még nem rakott össze egy gépet vagy nem telepített fel önállóan egy Windows 7,8,10-et akkor jól gondolja meg, hogy magában elindul-e az úton. by Dpeter / Brinyo / Sankoran
1. Nem vagy egyedül / de ez nem azt jelenti, hogy ha valaki fél egy évet harcolt és tanult - a crypto világban - akkor majd megmond mindent - a szájadba rágja mint a madár mama a fióka szájába - és drága idejét a te kiművelésedre fogja fordítani!
2. Az idő drága / ezért ha kérdezel akkor előtte probáld meg megkeresni az interneten ... google.hu a második legjobb barátod vagy nem ... de ez egyéni szociál probléma. És ha elakadtál akkor kérdezd de ha lehet értelmesen, és a problémát megfelelően leírva.
Mert ez nagyban segíti a megoldás megtalálását! (érsd: mit bányászól, mivel kárty / program bányászol, milyen poolon, milyen walletre.... milyen beállításokkal .)
3. A tudás megfizethetetlen / ezért mások is megdolgoztak érte te se gondold , hogy munka és tapasztalat nélkül .. és persze könyek / vér nélkül majd megszerzed. Nem adják ingyé senkinek, van aki pénzel van aki idővel fizet érte.
4. A józan paraszti ész elengethetettlen!
5. A közösség nem azért van , hogy téged kiszolgáljon hanme azért , hogy közössen oldják meg a problémákat ... de ez nem azt jelenti, hogy te mindent készen kapsz.
6. Kezd az elején , kicsiben és lépésről lépésre haladjál ...
7. Aki nem ért hozz, nem akar tanulni az fizesse meg a szakértelmet.
8. Ez nem a Harry Potter ... nincs mindenre egzakt megoldás vagy egy jó varázsige ....  de van egy csomó tapasztalat.
9. Mindenkinek elszakad a céra, amikor nem úgy mennek a dolgok de iylenkor számolj el 1 satosinként 10 -ig , az megoldja.
10. Oszd meg a tudást és ne csak kérj , adj is másoknak.
11. A bányászat az információ bányászattal kezdődik! by Sankoran
12. Ha van riged attól még nem vagy bányász .. már bocs. Nem azért mert a bányász valami über mencs állat aki minden tud vagy lát , hanem azt jelenti, hogy be is tudja kapcsolni vagy meg is tudja javítani a rigjét általában. Talán még érti is mit és miért csinál.  by Turcy után szabdon
13. Keresd a hasonszörűt, mert nem biztos a legöregebb tudd a legfiatalabnak segíteni / mert a problémáddal ő már nem találkozik mert alapból elkerül azt amibe te akaratlanul is belelépsz. De a veled kezdők akik előbre járnak vagy közelebb vannak hozzád, jobban tudják mert frisseb az emlék.
14. Kérdez bátran, de gondolkozz előtte. Minden ember alapvetőleg segítő kész csak nem mindegy, hogy mit és hogyan kérdezel .....  amúgy meg minden le van írva a fórumban, ami nincs az nincs is ... :D by Til
15. A bányászat nem cél hanem eszköz vagyis csak olyan eszközzel bánnyász ami rentábilis ...
16. Előre tisztázd le mi a célod a bányászattal, meggazdagoni meg lehet belöle, de csak sok riggel és sok idővel.... 1 kártyával nem lesz belöled milliomos 2 nap alatt.
17. Ha valaki valamit jobban tudd nálad az nem azt jelenti te hülye vagy hanem azt, hogy ő már találkozott a problémával is megoldotta.

Bla bla , majd még bővítem.

kasima


Uhura

Idézetet írta: kasima Dátum november 28, 2017, 12:40:20 DÉLUTÁN
Uhura ISTEN VAGY!!  8)  +100000000000000


Az nem vagyok. Csak flusztrál ha mások másokat bántanak igazságtalanul. És mindenkinek jobb ha tisztázzuk ez DIY ... még a gyári asic-ok is .... Lego játék az összes max jobb volt  a Lego masterük.

Turcy086

Nagyon jól összefoglaltad a dolgokat! Egy dologgal kiegészteném:
-Ha nem értesz a géphez (= összerakott riget nem tudod bekapcsolni mert az nincs számítógépházba) ne a másikat okold mert nem írja le részletesen...

u.i.: pukkant a pezsgő nálatok is 10k miatt?! :) (reflektálva a másik Uhura posztra)

Uhura

#4
Ma eset van szülinapja az asszonynak , megerndeletem Jihantól , hogy tolja vazze mert 28.-án nem lesz 10k a BTC , bepippanok és szétfúrum a bitmaint :D

Til

#5
Értem én..., hogy non-stop, DE mikor nyit??
Amúgy akik miatt a post indult ,az szerintem 3 csoportra osztható. Vannak az olyan gyermekek ,akik szájába még a szülei adják a kakaót ,a koszos ruhájukat az ágyuk mellé ledobva odabökik, hogy Mutter mosd már ki, majd leülnek a fórum elé és várják ,hogy őket mindenki kiszolgálja.Minek olvasgatni ,majd helyettem megcsinálják.-VANNAK persze tisztességes jól nevelt kiskorúak is ,akikből lesznek a jövő nagyjai!!-
Van a másik csoport a felnőtt nemtörődöm gyerekek, ugyanis a kor nem jár együtt a bölcsességgel, na ők pont ugyanolyanok mint az előző embercsoport, csak, itt az esetleges "Mutter" szerepét egy másik női egyed tölti be, ha van már párja.De ugyanúgy megnyitja a  böngészőt és már kérdez és várja,hogy kiszolgálják.
Van a 3. csoport a naivak,akik azt hiszik, hogyha megrendelnek számítógép perifériákat egy webshopból és azt összerakják ,nem baj,hogy hiányzik egy két távtartó csavar az alaplapból, meg,hogy összefogdossa zsíros kézzel a processzor tetejét ,majd rárakja a hűtőbordát, a processzora csak 1333Mhz -ig támogatja a ramot, de ő vesz egy 1666Mhz-t, hogy azzal gyorsabb lesz, vagy 1x8 gb ramot tesz egy dualchanneles gépbe 2x4 helyett stb stb stb. működni fog a gép igaz, de azt hiszik ,hogy ők kérem szépen már informatikai zsenik. Kérkednek is vele, hogy ők gépeket tudnak összerakni, a szomszéd Lacikáét is ő csinálta, majd érzi a késztetést ,hogy vegyen egy riget ,bebassza a sarokba és majd jó lesz kereset kiegészítésnek. Na ők azok ,akik megkérdik ,hogy miért ne dughatna be egy Pcie risert a PCI soltba, mikor belefér.Mondja is,hogy az alaplap dobozán ,csak 4 fekete slot van, de milyen jól járt ,mert van rajta még 2db fehér is amibe épp passzol a riser másik vége.
Ők is azt várják ,hogy mindenki kiszolgálja, mert szinte már már good mode-ban nyomulnak informatikai tudásukkal kérkedve.

Nem azzal van baj,hogy ha az ember kérdez,hanem azzal ,hogy mit és miként teszi mindezt.
Pontosan tudjuk, hogy mik az olyan kérdések ,amikkel mi is küzködtünk az elején ,mert hiába olvastuk az előző hozzászólásokat, nem szereztünk egyértelmű választ.
De mikor valaki úgy kezdi,hogy milyen videókártyát vegyen, meg ,hogy kell beállítani, mennyit lehet ezzel keresni, meg sorolhatnám, akkor persze ,hogy sokaknál kiveri a biztosítékot. Ott van minden a korábbi hozzászólásokban, minden kártya hash értéke, mindnek a fogyasztása , mindnek a beállítása.
Bocsánat,ha ezzel valakit is megbántottam, de a fórum épp ezért van,hogy megmaradjon minden kérdés válasz rajta.Amit majd vissza lehet olvasni.Tudom ,mert én az elsők között regisztráltam, hogy az összes kezdő kérdés le van írva, csak el kell olvasni!
C:\> del c:\command.com

Gyjuhi

TIL +1

Én se vagyok pro bányász ezt tudja mindneki aki aktívabban részt vesz a chaten vannak kérdéseim de előtte google, youtube, reddit, bitcointalk (angol tudásom harmat gyenge de mióta rá vagyok kényszerítve javul azért) keresgélek. ha esetleg megvadul a chat új coin turjunk bele akkor persze megy a fejetlenség de ez vele járója. Nagyon sokan vannak itt fórumon akik segítenek ha tudnak csak jól kell fogalmazni. Ha nem értesz valamit kérdezz csak a megfelelő hangnemben és fogalmazásban. Ha tudok én is segítek de én még csak ebihal vagyok. Noymjátok csináljátok de gondolkodjatok. :D Uhura te pedig 1 sört igyál. ;)
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Newtnt

Idézetet írta: Til Dátum november 28, 2017, 02:12:39 DÉLUTÁN
Értem én..., hogy non-stop, DE mikor nyit??
Amúgy akik miatt a post indult ,az szerintem 3 csoportra osztható. Vannak az olyan gyermekek ,akik szájába még a szülei adják a kakaót ,a koszos ruhájukat az ágyuk mellé ledobva odabökik, hogy Mutter mosd már ki, majd leülnek a fórum elé és várják ,hogy őket mindenki kiszolgálja.Minek olvasgatni ,majd helyettem megcsinálják.-VANNAK persze tisztességes jól nevelt kiskorúak is ,akikből lesznek a jövő nagyjai!!-
Van a másik csoport a felnőtt nemtörődöm gyerekek, ugyanis a kor nem jár együtt a bölcsességgel, na ők pont ugyanolyanok mint az előző embercsoport, csak, itt az esetleges "Mutter" szerepét egy másik női egyed tölti be, ha van már párja.De ugyanúgy megnyitja a  böngészőt és már kérdez és várja,hogy kiszolgálják.
Van a 3. csoport a naivak,akik azt hiszik, hogyha megrendelnek számítógép perifériákat egy webshopból és azt összerakják ,nem baj,hogy hiányzik egy két távtartó csavar az alaplapból, meg,hogy összefogdossa zsíros kézzel a processzor tetejét ,majd rárakja a hűtőbordát, a processzora csak 1333Mhz -ig támogatja a ramot, de ő vesz egy 1666Mhz-t, hogy azzal gyorsabb lesz, vagy 1x8 gb ramot tesz egy dualchanneles gépbe 2x4 helyett stb stb stb. működni fog a gép igaz, de azt hiszik ,hogy ők kérem szépen már informatikai zsenik. Kérkednek is vele, hogy ők gépeket tudnak összerakni, a szomszéd Lacikáét is ő csinálta, majd érzi a késztetést ,hogy vegyen egy riget ,bebassza a sarokba és majd jó lesz kereset kiegészítésnek. Na ők azok ,akik megkérdik ,hogy miért ne dughatna be egy Pcie risert a PCI soltba, mikor belefér.Mondja is,hogy az alaplap dobozán ,csak 4 fekete slot van, de milyen jól járt ,mert van rajta még 2db fehér is amibe épp passzol a riser másik vége.
Ők is azt várják ,hogy mindenki kiszolgálja, mert szinte már már good mode-ban nyomulnak informatikai tudásukkal kérkedve.

Nem azzal van baj,hogy ha az ember kérdez,hanem azzal ,hogy mit és miként teszi mindezt.
Pontosan tudjuk, hogy mik az olyan kérdések ,amikkel mi is küzködtünk az elején ,mert hiába olvastuk az előző hozzászólásokat, nem szereztünk egyértelmű választ.
De mikor valaki úgy kezdi,hogy milyen videókártyát vegyen, meg ,hogy kell beállítani, mennyit lehet ezzel keresni, meg sorolhatnám, akkor persze ,hogy sokaknál kiveri a biztosítékot. Ott van minden a korábbi hozzászólásokban, minden kártya hash értéke, mindnek a fogyasztása , mindnek a beállítása.
Bocsánat,ha ezzel valakit is megbántottam, de a fórum épp ezért van,hogy megmaradjon minden kérdés válasz rajta.Amit majd vissza lehet olvasni.Tudom ,mert én az elsők között regisztráltam, hogy az összes kezdő kérdés le van írva, csak el kell olvasni!
Maxximálisan egyetértek. +100 :D
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901