Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Electroneum CLI Wallett beüzemelés és hibakezelése

Indította dpeter, december 08, 2017, 11:46:46 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

dpeter

Az electroneum walletje letölthető innen:
https://github.com/electroneum/electroneum/releases
Értelen szerűen a rendszerenek megfelelő állományt kell letölteni.


Kicsomagolás után az "electroneumd.exe"-t kell először indítani. Ez jó sokáig fog szinkronizálni, nyugodtan elmehetsz dolgozni/tortát sütni/bevásárolni.


Ne zárd be, ez a folyamat az ami letölti a gépedre a blokláncot, a pénztárcád pedig ebből nézi ki az egyenlegét.


A szinkronizálással párhuzamosan elkészítheted a pénztárcádat, nincs más dolog, mint elindítani a "electroneum-wallet-cli" állományt.
(Egy jótanács, érdemes megvárni a szinkronizállás végét és utána walletet készíteni, de nem kötelező, a szinkron tényleg nagyon hosszú idő)

Miután elindítottad fog kérni egy wallet filenevet:
Itt adj meg egy nevet pl "penztarcam" (minden késöbbi alkalommal, amikor megnyitod a programot ezt kell majd megadnod).
Wallet file name (or Ctrl+c or quit): penztarcam


Ha először indítottad a programot, vagy először használod a megadott pénztárca nevet, akkor jelezni fog, hogy nem talált ilyet, és megkérdezi, hogy létrehozza e, mondjunk igent.

No wallet found with that name. Confirm creation of new wallet named: penztarcam
(Y/Yes/N/No): Yes



Ezekután jelszót kell megadni a wallethez, majd megerősíteni:
Generating new wallet...
Enter new wallet password: *********
Confirm Password: *********


A nyelvválasztásnál válasszuk azt ami a leginkább érthető számunkra:
List of available languages for your wallet's seed:
0 : Deutsch
1 : English
2 : Espa├▒ol
3 : Français
4 : Italiano
5 : Nederlands
6 : Português
7 : русский язык
8 : 日本語
9 : 简体中文 (中国)
10 : Esperanto
Enter the number corresponding to the language of your choice: 1


Ha minden jól megy, akkor kis idő múlva elkészül a walleted. A képernyőn megjelenő 25 szót érdemes lementeni, mert azokkal vissza lehet állítani a walletet.

Csatoltam egy képet egy egészséges wallet létrehozásról. (Ezt a walletet én nem fogom semmire használni, nem érdemes magadnál visszaállítani, csak a példa kedvéért készítettem)
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu