Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

dioda

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 04, 2016, 01:59:20 DÉLELŐTT
Hát igen mivel itthoni áram árak nem kicsik én 20 centtel (58Ft) és 500000/riggel számoltam kalkulátorban és árammal együtt 17,6 hónap mire vissza jön 3 rig :) de remélem mindenki számolt ezzel és nem vettetek fel túl nagy hitelt.  ;)
Nem akarom elvenni a kedvetek de sajna ez van.(kell az ipari olcsó áram hozzá)

Lehet hogy csak én nem vagyok elég bátor, de ennyire bizonytalanra nem mernék hitelt felvenni.
Én jelenleg kicsibe kezdem aztán szép lassan bővítek ahogy jön vissza a bányából, meg innen-onnan ami valamennyire feláldozható, na-meg akkor veszek VGA-t mikor akad valami olcsón,
mint most black friday -en angliábol postával 56e/db -ba jött ki referencia sapphire RX470 4GB.

Gabson

#61
Idézetet írta: qwe92 Dátum december 04, 2016, 01:59:20 DÉLELŐTT
Hát igen mivel itthoni áram árak nem kicsik én 20 centtel (58Ft) és 500000/riggel számoltam kalkulátorban és árammal együtt 17,6 hónap mire vissza jön 3 rig :) de remélem mindenki számolt ezzel és nem vettetek fel túl nagy hitelt.  ;)
Nem akarom elvenni a kedvetek de sajna ez van.(kell az ipari olcsó áram hozzá)

1, a kalkuátorok profit rublikájában már le van vonva az áram költség
2, az áram mint költség levonható kell legyen az adódból
3 ha valamiért mégse:
A2 árszabás csúcsidőszak    40,53(= 0,15 cent)
A2 árszabás völgyidőszaka    31,02(= 0,11 cent)
(Tehát átlag 0,13 cent)
(émász)

Gabson

#62
Amúgy ---->Részletre vett kártyát le lehet írni??szépen tizessével?

Mert az elején egy 6 kártyás géppel mondjuk rossz árfolyamnál havi 30-at keresve sokat számít a növekedésben ha 100%-osan le tudom írni a következő alkatrészeit.
Így amíg kitermeli az első gép magát a következő gép már olcsóbb lesz.
És olcsóbb és olcsóbb.
(épp úgy ahogy megy le néha a zcash árfolyama :D )
Persze közben minden nem megvett bányarém bevételétől elesik az ember, de ha nincs plusz pénz akkor ez van.

GepyMiner

Paypalra szoktam mástol donation-t vagy pénzt kapni, ingyenes programjaimért, játékhoz pályáimért (avatar-omból kiderülhet hogy melyikhez) illetve néha twitch-ezek. Amikor kb 80 ezernyi összegyűlik akkor lehívom számlára, már 4-5 éve csinálom, gond nem volt belőle. Meg gyakran küld haver pénzt, havi átlag 50 ezret, hogy vegyek neki játékot online mert nincs online fizetésre alkalmas kártyája (havi 3-4 játék g2a-n véve). Viszont 2 hete utaltam 300ezret tandíjként egy 1 éves tanfolyamra, ezek szerint az lehet hogy megcsöngeti a banknál a harangot és jelentik a NAV-nak az összes eddigi egyéb számlamozgásommal együtt? Meg pl tavaly nyáron volt olyan hogy haverral szerepjáték tábort szerveztünk és előleget és díjat úgy csináltuk, hogy mindenki hozzám küldte (15 fő) plusz kajapénz és amikor összejött akkor én utaltam az egészet egyben kb 200 ezer a szállás számlájára, megint azért én mert online banking-gal bármikor meg tudtam nézni kitől jött már be a pénz. Igazából az se jövedelem mert rögtön tovább lett utalva máshova, hülyeség lenne ilyenért is adózni, de ha pl ilyeneket is nézhetnek akkor elég gáz :)

bbencee

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 04, 2016, 01:59:20 DÉLELŐTT
Hát igen mivel itthoni áram árak nem kicsik én 20 centtel (58Ft) és 500000/riggel számoltam kalkulátorban és árammal együtt 17,6 hónap mire vissza jön 3 rig :) de remélem mindenki számolt ezzel és nem vettetek fel túl nagy hitelt.  ;)
Nem akarom elvenni a kedvetek de sajna ez van.(kell az ipari olcsó áram hozzá)

Nem 20cent/58 Ft mo-n az áram. Legalábbis a legtöbb helyen biztosan nem! Get your facts right!

danieru

A1 árszabás a mérvadó, melynél 37 forint kb a bruttó díj per kWh.

GepyMiner

#66
Elvileg pl. ÉMÁSZ-nál rezsicsökkentéssel 40/KWh, ami perpill 0,14 $/kWh (kalkulátorokban) de lehet hogy kevesebb.
Jelenlegi ZEC/ETH árfolyamon számolva halál pontosan 1 év alatt jön vissza egy rig ára
Ha tényleg 37/kWh (sose tudtam mi az az A1, igy A2-vel számoltam eddig) akkor 0,13 a kalkulátorokban, és akkor 11 hónap a megtérülés ideje
Jövőre EU miatt lehet, hogy emelni fognak.

drizzt_do_urden

egy kicsit szarba vagyunk a jelenlegi keresetekkel. na de remelem miutan a karacsonyi hangulat elszall azutan majd mindenki visszajon es kezd fektetni a cryptokba :)

danieru

Idézetet írta: GepyMiner Dátum december 04, 2016, 06:39:08 DÉLUTÁN
Elvileg pl. ÉMÁSZ-nál rezsicsökkentéssel 40/KWh, ami perpill 0,14 $/kWh (kalkulátorokban) de lehet hogy kevesebb.
Jelenlegi ZEC/ETH árfolyamon számolva halál pontosan 1 év alatt jön vissza egy rig ára
Ha tényleg 37/kWh (sose tudtam mi az az A1, igy A2-vel számoltam eddig) akkor 0,13 a kalkulátorokban, és akkor 11 hónap a megtérülés ideje
Jövőre EU miatt lehet, hogy emelni fognak.

Nézd meg a számlán mit ír. Ha A2-ben vagy, érdemes átmenni A1-be.

bbencee


dexter

#70
...

bacsoka

Idézetet írta: dexter Dátum december 04, 2016, 08:15:48 DÉLUTÁN
De ha elhasználsz 1 millió forint értékű áramot a plombát leveszed és visszaállítod az órádat nulla fogyasztásra és kihívod az áramszolgáltatót, hogy a plomba eltűnt és fizetsz amperenként 7.500.-ft-ot és mehet tovább minden. Nekem 25 amper van szorozva 7.500.-ft-al =187.000-Ft   1.000.000.-ft minúsz  187.000.-ft egyenlő 813.000ft nyereség . Ez biztosan így van már végigcsináltam.
És milyen órád van, amin vissza tudod álltani a fogyasztást?
Nálunk pont most cserélték egy digitális órára, ami azt is méri, "ha közelebb megyek a konnektorhoz".

dexter

#72
...

bbencee

Idézetet írta: dexter Dátum december 04, 2016, 08:15:48 DÉLUTÁN
De ha elhasználsz 1 millió forint értékű áramot a plombát leveszed és visszaállítod az órádat nulla fogyasztásra és kihívod az áramszolgáltatót, hogy a plomba eltűnt és fizetsz amperenként 7.500.-ft-ot és mehet tovább minden. Nekem 25 amper van szorozva 7.500.-ft-al =187.000-Ft   1.000.000.-ft minúsz  187.000.-ft egyenlő 813.000ft nyereség . Ez biztosan így van már végigcsináltam.

Hagyjuk az efféle "hazardjátékokat" a fórumban. Etikátlan és törvényellenes.

drizzt_do_urden


qwe92

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 04, 2016, 01:59:20 DÉLELŐTT
Hát igen mivel itthoni áram árak nem kicsik én 20 centtel (58Ft) és 500000/riggel számoltam kalkulátorban és árammal együtt 17,6 hónap mire vissza jön 3 rig :) de remélem mindenki számolt ezzel és nem vettetek fel túl nagy hitelt.  ;)
Nem akarom elvenni a kedvetek de sajna ez van.(kell az ipari olcsó áram hozzá)

Nah én meg sem néztem a számlát a legrosszabb lehetőséget vettem de így nem is rossz.így csak 70470Ft 3 rig-re

boti123



danieru

Idézetet írta: dexter Dátum december 04, 2016, 08:33:25 DÉLUTÁN
Nem digitális, nekem jövőre hoznak digitálist az még fényképezik, és hangot isvesz fel.
Az állítólag csak urban legend. Viszont valóban nem szabad ilyennel játszani. Ha még a mérő elől is tudnál vételezni, akkor sem, mert nem hülyék. Ki tudják mérni az áramlopás helyét.

raffiakötö

Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 12:45:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dexter Dátum december 04, 2016, 08:33:25 DÉLUTÁN
Nem digitális, nekem jövőre hoznak digitálist az még fényképezik, és hangot isvesz fel.
Az állítólag csak urban legend. Viszont valóban nem szabad ilyennel játszani. Ha még a mérő elől is tudnál vételezni, akkor sem, mert nem hülyék. Ki tudják mérni az áramlopás helyét.

Nekem két éve raktak digitális villanymérő órát, hangot nem vesz, de távolról tudják valahogy izélni az órát, mert "mondta" a hitelesítő emberke.